Komentowana treść: A-EON uruchamia oficjalną stronę internetową
[#1] Re: A-EON uruchamia oficjalną stronę internetową
Specyfikacja całkiem ok. Powinna wystarczyć do domowego, normalnego użytku (mi w większości przypadków starcza netbook z Atomem 1,6GHz). Fajnie jak by zdążyli przed premierą przeportować Firefoxa (ale o flashu pewnie można zapomnieć). Boję się tylko o jedno - o cenę - kupiłbym może coś takiego do max. 2500zł, ale pewnie koło 5000 wraz z systemem to cudo będzie kosztować. No i oczywiście, dla mnie to nie jest Amiga, tylko postamigowy komputer, na którym działa postamigowy Amiga OS 4.x.
[#2] Re: A-EON uruchamia oficjalną stronę internetową
"napęd DVD combo"
To chyba jakiś żart?
[#3] Re: A-EON uruchamia oficjalną stronę internetową

@Pinto, post #2

A to fakt. Ewentualnie mógłby być to napęd BD Combo :)

Ostatnia edycja: 14.04.10 18:18:15
[#4] Re: A-EON uruchamia oficjalną stronę internetową
Obstawiam cenę 899 euro w przedsprzedaży.
[#5] Re: A-EON uruchamia oficjalną stronę internetową
No w końcu strona i jakieś konkrety ...
[#6] Re: A-EON uruchamia oficjalną stronę internetową

@hakonwpz, post #4

Obyś się nie mylił, ale raczej taka cena jest mało prawdopodobna..
[#7] Re: A-EON uruchamia oficjalną stronę internetową

@gorzyga, post #1

[...]postamigowy Amiga OS 4.x.

Co to znaczy ze Amiga OS 4.x jest postamigowy?
[#8] Re: A-EON uruchamia oficjalną stronę internetową

@hakonwpz, post #4

Tyle to pewnie sama plyta kosztuje...
[#9] Re: A-EON uruchamia oficjalną stronę internetową

@Drako^lM, post #8

Albo myszka z klawiaturą.
[#10] Re: A-EON uruchamia oficjalną stronę internetową
Ich strona www popelnia chyba wszystkie mozliwe bledy konstrukcyjne i lamie wszelkie zasady i konwencje dot. stron www wypracowane przez ostatnie 15 lat... :D

Jak juz tak uwielbiaja jQuery.anim() i .easing(); to mogli tez zrobic OS4owe suwaki ;) Nie postarali sie, choc i tak to o niebo lepsze niz amiga.com, ktora zapomniala zaplacic za hosting.

[#11] Re: A-EON uruchamia oficjalną stronę internetową

@_arti, post #10

na ile to jest kompatybilne wstecz (A1200,A4000) ? :)
[#12] Re: A-EON uruchamia oficjalną stronę internetową

@gorzyga, post #1

ale o flashu pewnie można zapomnieć


Wystarczy plugin SYSTEM VIDEO i trochę filmików na YT śmiga aż miło OK
[#13] Re: A-EON uruchamia oficjalną stronę internetową

@reactor, post #7

Dolaczam sie do pytania, bardzo to ciekawe, moze rozwiniesz troszke ?
[#14] Re: A-EON uruchamia oficjalną stronę internetową

@gorzyga, post #1

No i oczywiście, dla mnie to nie jest Amiga, tylko postamigowy komputer, na którym działa postamigowy Amiga OS 4.x.

Komputer nie jest Amiga i nie bedzie chocby sie tak nazywal, ale AOS4.x jest jak najbardziej amigowy. Tak samo zreszta jak i MOS lub AROS.
[#15] Re: A-EON uruchamia oficjalną stronę internetową

@Hellena, post #13

No może się rozpędziłem, nie chce wywoływać żadnej wojenki tutaj. Po prostu jestem klasykowcem, dla mnie ostatnim systemem był 3.1.
[#16] Re: A-EON uruchamia oficjalną stronę internetową

@gorzyga, post #15

dla wielu innych tez... :) OK
[#17] Re: A-EON uruchamia oficjalną stronę internetową

@gorzyga, post #15

A wiesz ze dla klasykow byl jeszcze 3.5 i 3.9?
[#18] Re: A-EON uruchamia oficjalną stronę internetową

@reactor, post #17

Oczywiście, że wiem, używałem, jednak moim zdaniem były one tylko protezami na 3.1 ...
[#19] Re: A-EON uruchamia oficjalną stronę internetową
Wchodzę na ich stronę, a tu zamiast fajnych puzzli, jakieś dane techniczne, specyfikacje... no co jest? Dobrze, że chociaż o tapetach nie zapomnieli. ;)
[#20] Re: A-EON uruchamia oficjalną stronę internetową

@Andrzej Drozd, post #14

Mos, aros i amigowy temat do windowsa 7 :)
[#21] Re: A-EON uruchamia oficjalną stronę internetową

@pawelini, post #20

Na co liczysz, pisząc taki komentarz? Bo przecież nie na rzeczową dyskusję (na temat zresztą nie związany z newsem, pod którym komentujesz)...
[#22] Re: A-EON uruchamia oficjalną stronę internetową

@recedent, post #21

Komentuje w threadzie "to nie amiga tylko postamigowy system". X1000 i os 4.x to w prostej linii kontynuacja amig, a zwlaszcza ich systemu. Przytoczone takimi nie sa. Przeciez to zrozumiale. Tak po prostu sprawa wyglada :)
[#23] Re: A-EON uruchamia oficjalną stronę internetową

@pawelini, post #22

Kontynuacja w prostej lini komputera Amiga to jest NatAmi. X1000 jest w prostej lini rozwinieciem komputerow PC z procesorem PPC.

Jak najbardziej OS 4.x jest postamigowy, poniewaz zostal zaprojektowany z mysla o komputerach PC z PowerPC.

Jak przeportuja AmigaOS na x86 tez bedziesz krzyczal, ze Piec to w prostej lini kontynuacja Amigi?

Sciskam.
[#24] Re: A-EON uruchamia oficjalną stronę internetową

@pawelini, post #22

Z tą prostą linią to bym nie przesadzał.
"Amigowość" dzisiaj to parę krętych ścieżek prowadzących pod górkę, i nikt nie wie co na tej górce jest - może się okazać że wielkie g. (np. może być tak, że za 10 lat nie będzie śladu i po A-Eon i MorphOS-ie).
A wogóle to jacy z nas dziś amigowcy - popatrzmy w nagłówki (kto spod czego pisze) i uderzmy się w piersi (właśnie to zrobiłem, poszło echo że ho,ho).
Fajnie że jest X1000 - ucieszy miłośników PPC (nie tylko amigowców). Specyfikacja O.K. (zakładam że ten napęd to BD Combo). Cena - po zastanowieniu się nad cenami na rynku PPC - do zaakceptowania.
Jestem na tak i czekam na konkret (czyli na półce w sklepie).
[#25] Re: A-EON uruchamia oficjalną stronę internetową

@adam_mierzwa, post #24

Ale czemu mamy sie bronic przed ta nazwa? Firma ktora jako JEDYNA ma prawa do systemu TWORZY system, ma prawo do nazwy i tworzy sprzet. Sprawa jasna czysta i oczywista. Innych zainteresowanych BRAK.
Natami. A coz to jest natami? Jaka kontynuacja? Jest to jakas tam proba odtworzenia starych Amig. Dla pewnego grona fajna sprawa, ale to zadna kontynuacja.
[#26] Re: A-EON uruchamia oficjalną stronę internetową

@Banter, post #23

chcialbym ci przypomniec ze śp commodore nie mialo zamiaru kontynuowac tej lini , a nowe projekty szly w strone kart gfx jakie wg podobnej wizji mamy obecnie w pc , chipsetow podobnych do obecnych w pc...a rowniez dawaly kopa starym motorolkom na rzecz PA-Risc /ppc/alphy or czegos podobnego. tak wiec natami i kontynowanie amigi to jak wmawianie ze biale jest czarne a czarne jest biale. Pora sie z tym pogodzic.
[#27] Re: A-EON uruchamia oficjalną stronę internetową

@pawelini, post #22

Ja wyraziłem przy okazji tylko swoje zdanie, oczywiście szanuje zdanie innych w tej kwestii. Ogólnie fajnie, że coś się wreszcie konkretnego dzieje. Mam tylko nadzieję, ze wszystko dalej przebiegnie bezproblemowo...
[#28] Re: A-EON uruchamia oficjalną stronę internetową

@Banter, post #23

A kto decyduje ktory chipset jest amigowy a ktory nie? zyjace dzis commodore nie moglo by korzystac z radeona bo kosci amigi sa nazywane imionami kobiet? Reanimacji ojcow nie bedzie, ale zycie i rozwoj trwa dalej. Linie dzis wyznacza hyperion i nikt wiecej.
[#29] Re: A-EON uruchamia oficjalną stronę internetową

@Andrzej Drozd, post #14

Tu mnie zdziwiłeś... ale trudno ci nie przyznać racji. OK
[#30] Re: A-EON uruchamia oficjalną stronę internetową

@gorzyga, post #15

Bo z tego wywodzą się trzy obecnie najbardziej popularne systemy NG powiązane z Amigą ;)

Problem jedynie polega na tym, aby system był w miarę na bieżąco z obecnymi czasami. Niesety Commodore za marketing powinno dostać "pałę" :P
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem