Komentowana treść: Video-trailer Fortis - gry dla MorphOS
[#1] Re: Video-trailer Fortis - gry dla MorphOS
Miło, że powstaje coś na MorphOSa i to pisane pod system a nie port...
Brawa dla autorów i szacun za sentyment i kolegów ze świadka amipochodnego.

Gra wygląda naprawdę poważnie. 3D. Do tego będzie reprezentwać nas na całym świecie OK
[#2] Re: Video-trailer Fortis - gry dla MorphOS
Gra na Amigę... Ale jaja
[#3] Re: Video-trailer Fortis - gry dla MorphOS
Jako ciekawostkę mogę powiedzieć, że wszyscy autorzy mieli albo nadal mają coś wspólnego z Amigą.

To kiedy wersja dla AmigaOS?
[#4] Re: Video-trailer Fortis - gry dla MorphOS

@reactor, post #3

pewnie wtedy gdy pojawi się jakas sensowna obsługa 3d na amidze
[#5] Re: Video-trailer Fortis - gry dla MorphOS

@reactor, post #3

Jak przepiszesz im ten silnik to pewnie prędko :P
[#6] Re: Video-trailer Fortis - gry dla MorphOS
wyglada ciekawie , taki troche klon stardust hd, niestety jak dla mnie pole gry jest stanowczo za male .
[#7] Re: Video-trailer Fortis - gry dla MorphOS
Fajnie, że powstaje coś nowego.


Ostatnia edycja: 03.05.10 15:21:10
[#8] Re: Video-trailer Fortis - gry dla MorphOS

@rzookol, post #4

a kiedy wersja na arosa (pod nvidie)?
[#9] Re: Video-trailer Fortis - gry dla MorphOS

@cacodemon666, post #2

[#10] Re: Video-trailer Fortis - gry dla MorphOS

@szuler, post #8

8 ?
[#11] Re: Video-trailer Fortis - gry dla MorphOS
No, no!!!
brawka dla twórców.


literówka - " Projekt od początku był tworzona z myślą..."
literówka 2 - " cena wersji dla MorphOS jest ma razie tajemnicą..."

ok. już się nie czepiam
Pozdro
[#12] Re: Video-trailer Fortis - gry dla MorphOS
Brawo! Mimo że sam nie gram i gry mnie nie interesują to chętnie kupię żeby wspomóc autorów. Może wtedy doczekamy się np pełnej wersji 3D :)
[#13] Re: Video-trailer Fortis - gry dla MorphOS
Super to wygląda.
Mam nadzieję, że w drugiej części, nie będzie się grało w obrębie jednego ekranu. :)
[#14] Re: Video-trailer Fortis - gry dla MorphOS
Mój syn po obejrzeniu filmiku: Tatuś, kiedy pogramy w tą gierkę ? :)
[#15] Re: Video-trailer Fortis - gry dla MorphOS
Gratulacje i pozdrowienia dla twórców!!
[#16] Re: Video-trailer Fortis - gry dla MorphOS
Super, ale jeszcze bardziej super byłby horyzontalny scrolling. Taki wypasiony Project-X bardziej by mi pasował. Mimo to wydaje sie niezła.
[#17] Re: Video-trailer Fortis - gry dla MorphOS

@pampers, post #12

Tzw. pełna wersja 3D moim zdaniem byłaby zupełnie bez sensu bo jak pokazuje historia (Fade to black - Flashback w 3D, Swiv 3D, a nawet Alien Breed 3D) nie wychodzą z tego hity tylko twory o gorszej grywalności od pierwowzoru (chyba, że zależy nam nie tyle na grywalności a na stworzeniu dobrego symulatora...). Lepiej obrać drogę np. Little Big Planet, gdzie jest 3D z różnymi jego dobrodziejstwami, ale widok jest odgórnie określony (i dobrze, że MDW taki właśnie kierunek obrał w przypadku gry Fortis, choć gra ma oczywiście inny rzut).

Co do Fortis to wygląda nieźle, więc pozostaje czekać i sprawdzić grywalność bo oprawa wygląda OK. Klonem Stardust faktycznie nie jest bo nie widać mapki po przejściu etapu (czyli zakładam, że gra jest całkiem liniowa), misji specjalnych, tunelów pomiędzy światami czy bossów, ale za to jest sklepik (co mi przypomina trochę Galagę;). Statek wydaje się być trochę za duży w stosunku do rozmiaru mapy. Nie zauważyłem tam jakichś broni specjalnych (tzn. poza tymi czterema, które można ulepszać nie ma dodatków takich jak rakiety samonaprowadzające, bomba niszcząca wszystko (chociaż chyba coś podobnego widziałem na filmiku, więc pewnie niedoczytałem lub nie zauważyłem wcześniej:) co znajduje się aktualnie na ekranie itp. a takie dodatkowe elementy, które znajdować by się mogły w kolejnych planszach lub światach motywowałyby gracza do dalszej gry, bo byłby ciekawy co dalej, nowi przeciwnicy - nowe bronie, z czasem coraz lepsze, to uatrakcyjnia rozgrywkę i sprawia że gracz chce jeszcze bardziej grać dalej). Nie wiadomo również czy gra ma jakąś fabułę (mówiąc inaczej - czy tam też ratuje się jakąś księżniczkę? walczy się z inwazją obcych? czy są jakieś przerywniki z tym związane? intro?;)
[#18] Re: Video-trailer Fortis - gry dla MorphOS

@grxmrx, post #17

Też odniosłem wrażenie, że na ekranie jest troche przyciasno. Statek jest chyba za duży. Może to dla tego, że gra projektowana była przede wszystkim na niewielkie ekrany.
[#19] Re: Video-trailer Fortis - gry dla MorphOS
MDW zaskoczyłeś mnie, ni stąd ni zowąd taki komentarz! :) Fanie, że coś nowego powstaje! Gratulacje dla autorów! :)

Ostatnia edycja: 03.05.10 16:35:10
[#20] Re: Video-trailer Fortis - gry dla MorphOS

@pampers, post #12

Prawdopodobnie też zamówie jedną kopie. Dobrze bybyło jakby gra była na wupra.pl
[#21] Re: Video-trailer Fortis - gry dla MorphOS

@pampers, post #12

Prawdopodobnie też zamówie jedną kopie. Dobrze bybyło jakby gra była na wupra.pl
[#22] Re: Video-trailer Fortis - gry dla MorphOS

@grxmrx, post #17

Hmm, całkowicie pominąłem Super Stardust HD w swojej wypowiedzi, więc jednak da się bardziej w 3D, chociaż też są to pewne ograniczenia ;) http://www.youtube.com/watch?v=Jhhocl7jf3o
[#23] Re: Video-trailer Fortis - gry dla MorphOS
Bardzo fajna zajawka. Życzę powodzenia!
PS. Troszkę widać, że targetem jest iPhone ale w zabawie na pewno to nie będzie przeszkadzać ...
[#24] Re: Video-trailer Fortis - gry dla MorphOS
Obejrzalem trailer... i mam mieszane uczucia. Prosze nie zrozumcie mnie zle, mi po prostu brakuje jakis fajnych graficzek 2D, brakuje tego w reklamie, w menu i na obiektach.

Ostatnia edycja: 03.05.10 19:28:49
[#25] Re: Video-trailer Fortis - gry dla MorphOS
Bardzo fajnie, że powstają takie gry na MorphOSa. Cieszy mnie to bardzo. Może to zmotywuje też innych do tworzenia czegoś ambitniejszego na amigowe platformy.
Wyglada naprawde nieżle. Ciekawe jak grywalność.
[#26] Re: Video-trailer Fortis - gry dla MorphOS
No wygląda fajnie ;)
Będzie w co grać oby tylko gra wyszła przed AmiParty :)
[#27] Re: Video-trailer Fortis - gry dla MorphOS
Ale czad! Nie mogę uwierzyć, że tak dobrze zapowiadająca się gra pojawia się na nasz system. Nareszcie gra, która nie jest portem czegoś tam, co już w innych systemach jest od dawna tylko coś zupełnie nowego. Choć gram bardzo sporadycznie (a jak już to raczej w jakieś 3d ze względu na grafike:) to wiem, że na pewno tę grę z przyjemnością kupię. Brawo MDW!

Coś czuję, że jak się wciągnę w ten tytuł to wreszcie zarejestruje MorphOsa :)
[#28] Re: Video-trailer Fortis - gry dla MorphOS

@XaVeR, post #25

Bardzo fajnie, że powstają takie gry na MorphOSa.

Ja bym jednak okreslil ze na Amige. Rynek ten sam i ludzie ci sami. Czyli dla MOS/AOS4/AROS(PPC?).
:)
[#29] Re: Video-trailer Fortis - gry dla MorphOS

@Andrzej Drozd, post #28

Po co znowu taka uwaga? Zaraz bedzie znowu czy to jest Amiga czy nie itp. Trzymajmy się konkretów. Gra wyszła na MorphOS. Kropka. Nie ma tam nic o AOS4, AROS itp.
Czy się mylę?
[#30] Re: Video-trailer Fortis - gry dla MorphOS
Cool!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem