Komentowana treść: Fortis dla MorphOS-a upubliczniony
[#1] Re: Fortis dla MorphOS-a upubliczniony
To sformułowanie o legalności jest mocno nietrafione moim zdaniem. Bo jakby tak analizować to ściśle, wychodzi na to, że dopóki nie kupię wersji jabłecznej, albo nie polecę jej znajomemu posiadaczowi urządzeń iLansujących, posiadam Fortisa nielegalnie. Mimo, że gra jest darmowa i udostępniona do ściągnięcia przez producenta. Jest to co nieco samosprzeczne. Co mam np. zrobić jeżeli nie posiadam żadnego sprzętu Apple, co więcej nie znam osobiście żadnego jego posiadacza (dziwne, ale prawdziwe)? Proponuję albo zmienić ten tekst, albo dać tam z boku przycisk PayPal-a. Zobowiązuję się wtedy do użycia takowego przycisku i zapłacenia za grę 5 razy tyle ile kosztuje ona teraz w AppStore. Howgh!

A tak przy okazji - 62 tysiące punktów nagrałem. Mam nadzieję, że mimo wszystko legalnych .

Ostatnia edycja: 18.06.10 08:10:14
[#2] Re: Fortis dla MorphOS-a upubliczniony
Dzieki MDW! Postaram sie namowic znajomych iphoniarzy na ten hit. Szkoda, ze nie ma wersji na androida ;)
[#3] Re: Fortis dla MorphOS-a upubliczniony

@G. Kraszewski, post #1

konto w appstore można bez problemu założyć i kupić spokojnie grę nawet nie posiadając iphona, więc każdy może spełnić wymagania autora
[#4] Re: Fortis dla MorphOS-a upubliczniony
Dziekuje Ci serdecznie za ta gre. Narazie jestem w pracy ale jak tylko wroce do domu to ja przetestuje.
Mysle ze i z dotacja problemu nie bedzie
[#5] Re: Fortis dla MorphOS-a upubliczniony

@quaint, post #3

W zasadzie racja. Tylko to tak trochę dziwnie, kupować wersję, której się nigdy nie użyje. No ale obadam, przede wszystkim jak się tam płaci muszę stwierdzić.

Po kilku minutach poświęconych na penetrację stron Apple

Założenie konta na AppStore nie jest operacją prostą. Przynajmniej dla mnie. Nie wiem jak to zrobić. Kliknięcie na przycisk PayPala byłoby znacznie prostsze. Nadal też nie wiem jak (po założeniu tego konta, o ile się w ogóle da) wrzucić do AppStore kasę, jeżeli wymaga to karty kredytowej, to sorry, wysiadam. Do zasilenia PayPala wystarczy zwykły przelew.

Grzebię dalej, bo bywam uparty...

Ustaliłem, że żeby cokolwiek zrobić w AppStore, trzeba zainstalować program iTunes, którego oczywiście nie ma w wersji dla MorphOS-a (co za niespodzianka). Dopiero w tym programie można założyć konto zdaje się i dowiedzieć się co i jak z kasą, proszę mnie poprawić jeżeli się mylę. Tyle roboty, żeby wesprzeć programistę, to jest podejście frontem do klienta?

Podejrzewam, że jakby MorphOS-owa wersja Fortisa kosztowała dajmy na to 5 dolarów (na AppStore jest po 0,99), i był szybki i prosty sposób płacenia (PayPal sam się pcha pod klawisze), to MDW by zarobił na parę dużych piw, nie wiem ile skosił na AppStore, ale z jego komentarzy tu i ówdzie wnoszę, że nie były to kokosy...

Ostatnia edycja: 18.06.10 08:54:59
[#6] Re: Fortis dla MorphOS-a upubliczniony
Poznam sympatycznego posiadacza iPhone w celu rekomendacji gry. Dane kontaktowe proszę przesyłać na...
[#7] Re: Fortis dla MorphOS-a upubliczniony

@G. Kraszewski, post #1

Sam tego nie mogłem zrozumieć, nawet czytając odpowiednik w angielskiej wersji...
[#8] Re: Fortis dla MorphOS-a upubliczniony
MDW zaskoczył ceną ;)
Ale znacznie prościej byłoby zwyczajne zaznaczenie:
"Gra za darmo ale kosztowała mnie czasu i wysiłku - wpłać dowolną kwotę wedle chęci i uznania". Wtedy mimo iż nie mam MOSa sam wpłaciłbym "na duże piwo" z samej racji że MDW się nie poddał i grę ukończył a co więcej udostępnił ją za darmo OK
[#9] Re: Fortis dla MorphOS-a upubliczniony
Brawo MDW & Spółka :)

PS. Działa na Efice? ;)
[#10] Re: Fortis dla MorphOS-a upubliczniony

@G. Kraszewski, post #5

bardzo dobrze ustaliłeś. trzeba użyć itunes, które jest tylko pod windows i macosx. do założenia konta niezbędna jest karta (może być płatnicza). po założeniu konta apple blokuje ok. 7zł na kilka dni. grę kupuje się z poziomu itunes jednym kliknięciem, pieniądze pobierane są z karty.

domyślam się, że chodzi o to, że duża ilość zakupów w appstore powoduje iż gra wędruje w rankingach najpopularniejszych gier, co przekłada się na jeszcze większą sprzedaż, co w efekcie końcowym może dać większe korzyści niż kilka kopii sprzedanych nawet po wyższej cenie przez paypal. do tego ludzie przeglądając te rankingi zapamiętują markę, co procentuje na przyszłość dla kolejnych produkcji encore games.

Ostatnia edycja: 18.06.10 09:07:16
[#11] Re: Fortis dla MorphOS-a upubliczniony
Ponieważ jestem dziś wybitnie uparty, zaśmieciłem iTunesem swojego służbowego peceta. Drobne 100 MB installera, 10 minut straconych na instalację, Apple rulez. Odpalam i chcę założyć konto. Klikam w co trzeba i z miejsca oglądam komunikat "session timeout". Od razu, bez żadnego czekania. Próbowałem 5 razy za każdym razem z tym samym rezultatem. To niestety wyczerpało moją cierpliwość na dziś. Sorry MDW, będę używał Fortisa nielegalnie...
[#12] Re: Fortis dla MorphOS-a upubliczniony

@skipp, post #9

PS. Działa na Efice?

Działa bardzo dobrze. U mnie 1024 x 768 z pełną szybkością.
[#13] Re: Fortis dla MorphOS-a upubliczniony

@G. Kraszewski, post #11

Twój pech musi być proporcjonalny do Twojej upartości;) nigdy się nie spotkałem z takim komunikatem, a iTunes używam praktycznie codziennie.
[#14] Re: Fortis dla MorphOS-a upubliczniony

@quaint, post #10

Taaa, już z iTunes się widziałem, patrz wyżej. No i niedoczekanie, żeby coś automatycznie sobie pobierało pieniądze z mojej karty. Niech spadają na drzewo. Trudno, jestem wrednym mosistą i piratem, ale mam swoje zasady.

BTW a ile to się trzeba naklikać, żeby te applowe śmieci z Windowsa powyrzucać...

Ostatnia edycja: 18.06.10 09:11:21
[#15] Re: Fortis dla MorphOS-a upubliczniony

@G. Kraszewski, post #14

na upartego można poprosić kogoś kto ma konto o zakupienie gry i wysłanie na email jako prezent (istnieje taka możliwość). trochę to na około, ale umożliwi wejście w posiadanie gry bez używania itunes, zakładania konta i podawania apple danych karty.
dowodem zakupu będzie piękny email od apple z linkiem do ściągnięcia gry z appstore, który może się kiedyś w przyszłości przydać;)
[#16] Re: Fortis dla MorphOS-a upubliczniony
Ja niestety mimo. że używam iTunes, to niestety nie mogę skorzystać z mojej karty płatniczej :( MDW dorzuć button PayPala na swojej stronce i po sprawie :D
[#17] Re: Fortis dla MorphOS-a upubliczniony

@quaint, post #15

Jednak najprosciej bedzie wrzucic do koperty 10 zl i wyslac je za pomoca poczty analogowej. :)
[#18] Re: Fortis dla MorphOS-a upubliczniony

@quaint, post #15

A czy taki ktoś kto ma iTunes może kupić i wysłać jako prezent kilka/naście/dziesiąt kopii tej samej gry? Bo jak tak, to sprawa prosta, musimy tylko znaleźć "dealera" :)
[#19] Re: Fortis dla MorphOS-a upubliczniony

@G. Kraszewski, post #1

EeE Krashan nie marudź, znasz mnie ... poleć mi tą grę i już jesteś legalny... :D
[#20] Re: Fortis dla MorphOS-a upubliczniony
Jako apple user bez problemu wesprę kolegę przez appstore .
Jak mocno trzeba być uprzedzonym do firmy, produktu, aby mieć problem z instalacją iTunes i jego obsługą?
[#21] Re: Fortis dla MorphOS-a upubliczniony

@JaCoP, post #20

Nie jestem uprzedzony do Apple ani do iTunes. Zainstalowałem program, postępując zgodnie ze wskazówkami pięciokrotnie otrzymałem komunikat o błędzie. iProduktów nie posiadam, nie dlatego, że Apple suxx, tylko dlatego, że: a) nie czuję potrzeby ich posiadania, b) są dla mnie za drogie.

Przy okazji - polecam Fortisa wszystkim posiadaczom iPadów i iPhone-ów. . Nie słuchać marudzeń MDW na temat niskiej grywalności. Jak przyłapię studenta na pocinaniu na zajęciach w Fortisa na iPhone, to może nawet mu nie obniżę oceny. Promo!

Ostatnia edycja: 18.06.10 11:52:57
[#22] Re: Fortis dla MorphOS-a upubliczniony
Gratulacje dla MDW i współautorów gry! Oby więcej takich autorskich gier dla systemów amigowych. Sam nie posiadam, ani iPhone'a, ani komputera z MorphOSem, więc nie mogę na żywo zagrać w tę grę, ale już po screenshotach i trailerze widzę, że to wielka produkcja! Brawo!
[#23] Re: Fortis dla MorphOS-a upubliczniony
gratulacje dla ekipy i dla MDW, to musi być niezły boost, gdy w końcu produkt się ukazuje. szkoda, że dystrybucja jest na dziwnych zasadach, co zauważył m.in. Grzegorz.

tak offtopowo miałem grajka creative muvo v100, byle badziew, ale można było to i owo przesłuchać w miarę wygodnie, następnie trafił w moje ręce ipod nano i zaczęły się zabawy z media library, zamiast w prosty sposób wrzucać mp3 i wybierać je z ipoda bez grzebania w dziwnej strukturze katalogów. aple masakra, wygoda w plecy na byle przenośnym odtwarzaczu.
[#24] Re: Fortis dla MorphOS-a upubliczniony
Dzięki za grę MDW. Grę już kupiłem na AppStore na kolegi koncie (ma miły prezent). Nie znalazłem nigdzie jakiejkolwiek pozycji w której mogłem wpisać rekomendację. Sądziłem, że na stronie Fortis będzie "PayPal Donation" i MDW podsyłałby .key tak aby każdy miał w grze pozycje "zarejestrowane na:"
[#25] Re: Fortis dla MorphOS-a upubliczniony

@nimrod7, post #23

Apple namieszał tak, żeby nie można było swobodnie kopiować kupionych w AppStore MP3jek. To jeszcze nic. Najnowsze IPody mja tak, że przy kopiowaniu mimo to większej ilości plików IPod zamraża system (sprawdzałem na XP).
[#26] Re: Fortis dla MorphOS-a upubliczniony

@MaveRick, post #25

Biorac pod uwage problemy o ktorych piesz Ty czy Krashan, zawsze mnie zastanawialo dlaczego ludzie tak ochoczo sie rzucaja na produkty Apple'a...
[#27] Re: Fortis dla MorphOS-a upubliczniony

@reactor, post #26

Dyskusja zmierza na inny temat. Zajdz do salonu Apple i pobaw się troche ich zabawkami. Może się przekonasz dlaczego obecnie świat dzieli sie na firmy komputerowo/elektroniczne i Produkty Apple. Pare lat temu ktos mi powiedział "są empetrójki i IPody" - miał racje.
[#28] Re: Fortis dla MorphOS-a upubliczniony
Kurcze, mam z tą grą problem. Uruchamiam, wybieram tryb (1024x768) ,gra jest absolutnie płynna. Przechodzę pierwszy poziom, pokazuje się plansza z napisami "ładuję,Fortis,encore" i..tyle.
Po restarcie gry mogę zakupić power-upy czy modyfikacje za kasę ustrzeloną w pierwszym poziomie i bez problemu ładuję się poziom drugi.Po jego ukończeniu znów plansza "ładuje..".

Aha...Gra nie zawiesza systemu.Po uruchomieniu gry mam 65MB wolnej pamięci.

Ostatnia edycja: 18.06.10 15:41:36
[#29] Re: Fortis dla MorphOS-a upubliczniony

@waldiamiga, post #28

Kurcze, mam z tą grą problem.

Zacząłbym od zapuszczenia Snoopium i ewentualnie obejrzenia debugloga.
[#30] Re: Fortis dla MorphOS-a upubliczniony

@G. Kraszewski, post #29

Już jest OK. Dałem się zabić i zacząłem grę od nowa, teraz jest gitara.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem