Komentowana treść: Vintage Computer Fair - podsumowanie
[#1] Re: Vintage Computer Fair - podsumowanie
Krótkie streszczenie wystąpienia Trevora Dickinsona i przedstawiciela Varisys.

W pierwszej części Trevor opowiada o historii powstania X1000 i nawiązaniu współpracy z Varisys (powtórzył to, co zostało napisane w wiadomości). Zareklamował również Sam460. Następnie przedstawiciel Varisys opowiada o układzie XMOS (posiada wątkowanie na poziomie sprzętowym). W drugiej części filmu mamy kontynuację wystąpienia, w którym omawiane są zalety układu XMOS. Po kilku minutach włącza się Trevor i odpowiadając na pytania z tłumu wspomina o cenie (z całą pewnością nie mniej niż 1500 funtów) oraz o dostępności. Zdaje sobie sprawę, że jest opóźnienie i latem 2010 sprzęt na półki nie trafi. Obecnie 100 sztuk płyt w wersji drugiej zostanie rozesłanych do betatesterów (którzy spełnią stosowne warunki i wpłacą kaucję) i być może przed Bożym Narodzeniem sprzęt będzie dostępny ("definite possibility"). Pojawiło się również pytanie czy są jeszcze wolne miejsca, aby zapisać się do programu betatesterów. Trevor wspomniał, że nie ma jeszcze podsumowania wszystkich zgłoszeń (których wpłynęło ponad 150) i nikt jeszcze nie został do niego wybrany, ale zaznaczył, że pierwszeństwo otrzymają betatesterzy OS4 i betatesterzy sprzętu A1, A1-SE, MicroA1.
[#2] Re: Vintage Computer Fair - podsumowanie

@mailman, post #1

7275 zl za komputer :/
[#3] Re: Vintage Computer Fair - podsumowanie

@rzookol, post #2

W piątek oglądałem program "Gadżet". pokazywali tam peceta za 18000 PLN ;)
[#4] Re: Vintage Computer Fair - podsumowanie

@mailman, post #3

Mój cały zestaw 2 lata temu kosztował ponad 17000 PLN, więc to nic trudnego, teraz sam procesor nawet 4000 PLN kosztuje.

Ale tu o amiświatek chodzi, wkurzać może, że coraz to nowsze rozwiązania są coraz droższe, a tak naprawdę nie oferują wiele więcej niż to co do tej pory było.
[#5] Re: Vintage Computer Fair - podsumowanie

@rzookol, post #2

1500,00 GBP = 7332,00 PLN dzisiaj, a do tego jeszcze VAT trzeba dodać pamiętaj!
[#6] Re: Vintage Computer Fair - podsumowanie

@SirLEO, post #5

"1500,00 GBP = 7332,00 PLN dzisiaj, a do tego jeszcze VAT trzeba dodać pamiętaj!" = wydajność obliczeniowa porównywalna z pecetem z przed 2 - 3 lat!!!

POWODZENIA i sprzedania dużej liczby komputerów

Ostatnia edycja: 20.06.10 10:48:55
[#7] Re: Vintage Computer Fair - podsumowanie

@SirLEO, post #5

Dolicz jeszcze horrendalne koszty przesyłki bo buda nie tęga a wysyłka z UK droga.
[#8] Re: Vintage Computer Fair - podsumowanie
...pijemy ?
[#9] Re: Vintage Computer Fair - podsumowanie

@SirLEO, post #5

wszyscy podchwycili te 1500 funciaków które walnoł Trevor na prezentacji w UK. Mam nadziej ze wiecie ze cena sprzedaży kompów poza UK jest najczęściej niższa i moze to byc 1500 Euro albo 1500 USD

Moim zdaniem należny sie wstrzymać z wszelkimi spekulacjami na temat ceny !
[#10] Re: Vintage Computer Fair - podsumowanie

@mailman, post #3

pokazywali tam peceta za 18000 PLN

Bardzo dobrze, ale pecet za 18 tysięcy to albo sprzęt który na swoją cenę zarabia, albo sprzęt dla bogatych techno-snobów. Do której kategorii zaliczysz X1000?
[#11] Re: Vintage Computer Fair - podsumowanie

@fibi, post #9

Moim zdaniem należny sie wstrzymać z wszelkimi spekulacjami na temat ceny!

Jeżeli szef A-Eonu publicznie stwierdza, że dolną granicą jest 1500 funtów, to można się jedynie wstrzymać ze spekulacjami na temat granicy górnej...
[#12] Re: Vintage Computer Fair - podsumowanie

@fibi, post #9

Cóż a ja myślę, że trzeba się wstrzymać z czymkolwiek jeżeli chodzi o X1000. Na razie był pokazany prototyp, data sprzedaży umowna, procesor nieznany, cena umowna/nieznana.
[#13] Re: Vintage Computer Fair - podsumowanie

@G. Kraszewski, post #11

Nie chce byc slosliwy ale z tego co pamietam to mialo byc 1500 euro ;) a moze zmienia na 1500 sztabek zlota to by wtedy naprawde amiga zaczela sie liczyc na rynku.Przy tej cenie nawet jak natami bedzie kosztowac 500 euro to znajdzie sie duzo osob ktore kupi ten sprzet.
ps ale i tak ciekawi mnie ile geniusze z amiga nic sprzedadza sztuk a co bardziej ciekawi mnie ile sprzedadz w polsce ja licze na od 3 do 6 komputerkow.
[#14] Re: Vintage Computer Fair - podsumowanie

@SzaryWilk, post #13

Dodam ze w polsce jest 40 milionow ludzi ha ha ha normalnie obecne wladze amigi strasznie mi poprawiaja humor ;).Powiadam wam amiludkowie uczcie sie robienia biznesu od tych ludzi.
[#15] Re: Vintage Computer Fair - podsumowanie

@fibi, post #9

wszyscy podchwycili te 1500 funciaków które walnoł Trevor na prezentacji w UK. Mam nadziej ze wiecie ze cena sprzedaży kompów poza UK jest najczęściej niższa i moze to byc 1500 Euro albo 1500 USD

Mógł nie mówić. Skoro zachował tajemnicę odnośnie procesora, tego faktu też mógł nie zdradzać. Na chwilę obecną jego słowa więcej znaczą.

Moim zdaniem należny sie wstrzymać z wszelkimi spekulacjami na temat ceny !

Spekulacje to mieliśmy, gdy zakres cenowy nawet nie był znany. Spekulacji co najwyżej poddał się Trevor podając cenę. My teraz możemy komentować stwierdzony przez niego fakt (mimo, że spekulowany).

Inną sprawą jest, że chyba zaczynają sobie zdawać sprawę jaki popełnili błąd (komentarz 94)
[#16] Re: Vintage Computer Fair - podsumowanie

@mailman, post #1

Obecnie 1000 sztuk płyt w wersji drugiej zostanie rozesłanych do betatesterów

To sporo. Jeżeli faktycznie tyle roześlą, to właściwie biznes jest już zrobiony. 700 tysięcy funtów mają w kieszeni, co moim zdaniem z całkiem miłym zyskiem pokrywa koszty produkcji i promocji w mediach. Nasuwa się kilka teorii spiskowych, ale nie psujmy czerwcowej niedzieli.
[#17] Re: Vintage Computer Fair - podsumowanie
AmigaX1000 pod kontrolą AmigaOS 4.1 z działającym Quake 3

Czy ktoś może potwierdzić plotkę z IRC-a, że Quake 3 działał z prędkością 4 klatek na sekundę?
[#18] Re: Vintage Computer Fair - podsumowanie

@G. Kraszewski, post #16

Dokladnie to samo pomyslalem jak zobazylem ten 1000 "Ha! a wiec to tak zalatwia"
[#19] Re: Vintage Computer Fair - podsumowanie

@G. Kraszewski, post #16

Ale weź pod uwagę, że to jest kaucja. W każdej chwili możesz się wycofać, oddać sprzęt i zażądać zwrotu kaucji.
[#20] Re: Vintage Computer Fair - podsumowanie

@mailman, post #19

W zasadzie tak, nie widziałem umowy jaką się podpisuje, więc nie wiem. Tak czy inaczej liczba 1000 brzmi ambitnie. Nie dowiemy się tego raczej ile faktycznie będzie rozesłane i ile później ludzie zwrócą.
[#21] Re: Vintage Computer Fair - podsumowanie

@mailman, post #15

some savings on peripherals and some components.
Znaczy co zrobią? Wylutują kartę muzyczną lub sieciową? Czy może usuną gniazda PCI-E?? Bo przecież obudowy droższej od karty graficznej nie zmienią...
No chyba, że to co pokazali + buda na fotkach to tylko concept, który się będzie mieć nijak do produktu końcowego, a jego zadaniem jest zrobienie szumu medialnego.
[#22] Re: Vintage Computer Fair - podsumowanie

@G. Kraszewski, post #17

Bawiłęm się tym przez kilka sekund i system jakoś nie powalł prędkością graficzną. Ale ja się na OS4 nie znam i porównanie mam do mojego w miarę nowego peceta.

Kilka spostrzeżeń co do płyty (mam gdzieś fotkę):
-żadnych napisów
-kilka dolutowanych kabelków (np. do karty cf)
-komp działał z dysku IDE (nie Sata)
[#23] Re: Vintage Computer Fair - podsumowanie

@G. Kraszewski, post #20

To pewnie literówka, rozmawiałem z Trevorem i mówił, że jest zgłoszonych ponad 100 developerów, a przeznaczonych do testów jest 100 płyt.
[#24] Re: Vintage Computer Fair - podsumowanie

@nicos, post #23

100 developerow czy 100 testerow?
[#25] Re: Vintage Computer Fair - podsumowanie

@nicos, post #23

W moim komentarzu pierwszym powinno być 100, a nie 1000. Komentarz poprawiłem. Literówka.
[#26] Re: Vintage Computer Fair - podsumowanie

@mailman, post #25

W moim komentarzu pierwszym powinno być 100, a nie 1000.

To wygląda znacznie realniej...
[#27] Re: Vintage Computer Fair - podsumowanie

@stefkos, post #24

testerów. 100 developerów to by wyczarowac musieli.

PS: zreszta chyba nie tylko oni :)

Ostatnia edycja: 20.06.10 12:27:04
[#28] Re: Vintage Computer Fair - podsumowanie

@mailman, post #25

Niedobry Mailman, w ten sposób zabrałeś 900 użytkowników nowej Amigi, a było tak pięknie. Ech, niedobre PPA...

Valvit@AWN@ Porsche z limitem 30 mph, lol.
[#29] Re: Vintage Computer Fair - podsumowanie
Sprzęt fajny tylko ta cena wołająca o pomstę!!!! Chyba już na zawsze pozostanę przy amidze 1200 060/80Mhz ;)
[#30] Re: Vintage Computer Fair - podsumowanie

@ZED^lM, post #6

"1500,00 GBP = 7332,00 PLN dzisiaj, a do tego jeszcze VAT trzeba dodać pamiętaj!" = wydajność obliczeniowa porównywalna z pecetem z przed 2 - 3 lat!!!

POWODZENIA i sprzedania dużej liczby komputerów


3 lata temu za mniejsze pieniadze kupilem blaszaka. Duuuuuuuzo mniejsze. A co do mocy obliczeniowej to niestety AmigaOne X1000 mojemu (muzealnemu juz jak na obecne warunki) blaszakowi nie podskoczy niestety.

Ostatnia edycja: 20.06.10 12:56:24
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem