Komentowana treść: Trevor Dickinson gościem Amiga Roundtable
[#61] Re: Trevor Dickinson gościem Amiga Roundtable

@rzookol, post #59

Rzookol od tego są moderatorzy. Ostrzeżenie.
[#62] Re: Trevor Dickinson gościem Amiga Roundtable

@Hellena, post #34

Pytanie raczej brzmi czemu nie usb 3.0? Przy takiej cenie i nazywaniu sie Amigowym high-endem dziwne, ze nie chca zablyszczec...
Swoja droga ja np. nie wiedzialem, ze na Efice mozna uruchomic Amiga OS3.9 - ale to juz offtop.

Innym pytaniem do Trevora - byloby czemu brakuje jakis specjalnych wyroznikow - np. duzo mocniejszego procesora (nie znam sie az tak dobrze na rynku ale wydaje mi sie, ze daloby sie zbudowac maszyne - albo na poteznych polaczonych kartach graficznych, albo na wieloprocesorowym misz-masie np. PPC+ARM+X86). To ostatnie to wcale nie zart - byly karty procesorowe do duzych Amig z tzw. sprzetowymi emulatorami. Ja sam doliczylem sie w Ami: 680x0, PPC, Z80, ARM (chyba jakiegos wczesnego - nie jestem pewien), czy tez oczywiscie calej rodzinki x86.

W sumie zreszta duza Amiga (2000) od poczatku miala podbic rynek dzieki uniwersalnosci rozwiazan i wieloprocesorowosci. To chyba jedna z niewielu(a na pewno tak rozpowszechniona) stacja robocza z mozliwoscia instalacji skrajnie roznych procesorow (choc troche kiepsko bylo z wykorzystaniem tego potencjalu) - albo chocby taki projekt transputer.

Zastanawiam sie czy przy takich pieniadzach (i garstce fanatykow) nie lepiej byloby stworzyc system oparty na wykorzystywaniu mocy silnych kart graficznych - podobno coraz bardziej sie na to stawia, zreszta wystarczy zobaczyc testy najnowszych gier - gdzie systemy wieloprocesorowe nie sa tak widoczne w poprawie osiagnac jak uzywanie zestawu wielu kart graficznych....

Dobra, czas spac - chyba niestety nie wysle tego do Trevora
[#63] Re: Trevor Dickinson gościem Amiga Roundtable
grxmrx, troche cie nie lubie. napisales 4.00 i jest 4.00 i co? i klops. bo to jest 16.00 a nie 4.00 :/
[#64] Re: Trevor Dickinson gościem Amiga Roundtable

@Valwit, post #63

Jak tak to mój błąd. :(. coś mi się strefy wymieszały.
[#65] Re: Trevor Dickinson gościem Amiga Roundtable

@ruberum_ignis, post #62

Swoja droga ja np. nie wiedzialem, ze na Efice mozna uruchomic Amiga OS3.9 - ale to juz offtop.


Na pece tez mozna uruchomic :) A na Amidze mozna uruchomic winde albo dos-a. :)
[#66] Re: Trevor Dickinson gościem Amiga Roundtable

@ruberum_ignis, post #62

Procesor (o ile bedzie ten o ktorym wszyscy mysla ze bedzie) jest ok. Niewiele bedzie maszyn z powerpc domowych szybszych od niego. Na amiga.org robili wstepne porownanie i wyszlo ze powinien pobic powermaki g5
[#67] Re: Trevor Dickinson gościem Amiga Roundtable
Jest już może dostępne to nagranie do pobrania?
[#68] Re: Trevor Dickinson gościem Amiga Roundtable

@Leon, post #67

Trwa transmisja na żywo.
[#69] Re: Trevor Dickinson gościem Amiga Roundtable

@grxmrx, post #68

Szkoda, że nie można samego audio puścić bo mi necik przycina. :(
[#70] Re: Trevor Dickinson gościem Amiga Roundtable
Specjalnie, przerwałem niedzielny obiad, żeby posłuchać Trevora, a on nic za specjalnie nie powiedział. W sumie można się było tego spodziewać, betatesterzy czekają, premiera X1000 jeszcze daleka ( a beta testy nie trwają miesiąca a więcej ). Mnie osobiście ucieszyła jego otwartość na "okołoamigowe" ( nie przyczepiać się do nazwy ) systemy. Tylko ciekawe co z niej wyniknie.
[#71] Re: Trevor Dickinson gościem Amiga Roundtable

@Leon, post #67

Już jest mp3:
http://media.blubrry.com/amigaroundtable/www.amigaz.org/wp-content/uploads/audio/art/ART_20100912.mp3

http://www.amigaz.org/2010/09/12/art-episode-47-a-sunday-with-trevor/
[#72] Re: Trevor Dickinson gościem Amiga Roundtable

@grxmrx, post #71

Dzięki za linka. OK
[#73] Re: Trevor Dickinson gościem Amiga Roundtable

@sand, post #70

Sand: nic nie wyniknie.
[#74] Re: Trevor Dickinson gościem Amiga Roundtable

@Leon, post #72

Czy padły jakieś konkrety typu:
1) planowana data wysłania płyt betatesterom
2) planowana data zakończenia betatestów
3) planowana data rozpoczęcia sprzedaży
?
[#75] Re: Trevor Dickinson gościem Amiga Roundtable

@stachu100, post #74

Nie powiedział nic, czego do tej pory nie było wiadomo. Spodobał mu się zalew pytań od Polaków. Stwierdził, że jesteśmy "very supportive". Od 38 minuty chłopaki pogadali sobie o hobby (Trevor zbiera znaczki, ma kilka unikatów, lubi piłkę nożną - jest fanem Sunderland i baseball) i innych mało istotnych rzeczach.
[#76] Re: Trevor Dickinson gościem Amiga Roundtable

@mailman, post #75

Ech, to bez sensu: Polacy super, bo zadali dużo pytań, tylko gdzie odpowiedzi? Albo Nas zbagatelizował, albo sam nie umie odpowiedzieć na postawione pytania (bo...?). Tak czy inaczej nie jest ciekawie.
[#77] Re: Trevor Dickinson gościem Amiga Roundtable

@mailman, post #75

czyli czysty piar, nie wróży to nic dobrego
[#78] Re: Trevor Dickinson gościem Amiga Roundtable

@rzookol, post #77

chociaż sama dyskusja była miła niestety z Trevorem więcej chyba nie ma sensu gadać oficjalnie (w formule wywiadu), on nic nie wie

Ostatnia edycja: 14.09.10 12:46:39
[#79] Re: Trevor Dickinson gościem Amiga Roundtable
"So, this question from Leosh, he's saying that the Amiga
environment in Poland thinks that the AmigaOne is not a real Amiga by virtue or
lacking of right to the Mark Amiga. How will you take a stance on it?"

Co to za Leosh?
[#80] Re: Trevor Dickinson gościem Amiga Roundtable

@Leon, post #79

Nie domyślasz się kto to może być?
[#81] Re: Trevor Dickinson gościem Amiga Roundtable

@Leon, post #79

Ech, Leosh, Leosh:P
[#82] Re: Trevor Dickinson gościem Amiga Roundtable

@mailman, post #80

Już wiem to był cacodemon666.
Nie wiem dlaczego wcześniej tego nie doczytałem może na innym kompie miałem włączone inne ustawienia.
Tylko nie rozumiem dlaczego zmienił nicka.
[#83] Re: Trevor Dickinson gościem Amiga Roundtable

@Leon, post #82

Bo to sukkub jest ;)
[#84] Re: Trevor Dickinson gościem Amiga Roundtable

@Leon, post #82

Ciekawe kto mu pytanie przetłumaczył, skoro nic nie czai z relacji...
[#85] Re: Trevor Dickinson gościem Amiga Roundtable

@mailman, post #75

jak dla mnie to cos tam jednak powiedział..

Trevor: ...
I want a Power Amiga for the Power Amiga users. That is my primary market.
I am honest about that. There is the Xmos market, and a very thriving and
active Xmos community. We may have a number of systems we can sell to that
community. And then there is the power linux community, which is obviously
very dedicated to using the PowerPC for linux. That is another
community which I think we must make in-roads into. Now, those three alone
should make the A1-X1000 successfull, which means we can go onto the next
phase which would be: How do we get the price down? How to we leverage some
of these new CPUs which have multi-cores..

Czyli A-EON chce swoimi dzialaniami objac 3 rynki zbytu:
- amigowcy
- fani linuxa PPC
- entuzjascie XMOS
Beda chcieli również obniżyć ceny oraz w kolejnym projekcie isc w kierunku 4, 8 , 16, 32 rdzeni...
[#86] Re: Trevor Dickinson gościem Amiga Roundtable

@fibi, post #85

Każdy z tych trzech rynków zbytu zostanie przy obecnej cenie nasycony 50 sztukami sprzętu. Dla kogo ma być ta druga faza?...
[#87] Re: Trevor Dickinson gościem Amiga Roundtable

@G. Kraszewski, post #86

znasz cene sprzetu ?
[#88] Re: Trevor Dickinson gościem Amiga Roundtable

@fibi, post #87

znasz cene sprzetu?

Owszem, znam cenę. 750 euro zaliczki a potem dopłata do łącznej sumy około 1500 euro.
[#89] Re: Trevor Dickinson gościem Amiga Roundtable

@fibi, post #85

Niestety fibi sprawdzają się wszystkie moje najgorsze przypuszczenia, które będą rzutować na ilość produkowanego sprzętu.

a) amigowcy to nie jest żaden target, szczególnie w tak poszatkowanym amiświatku i przy takiej cenie sprzętu,

b) fani linuksa na PPC? - niezły żarcik. Już widzę te hordy pędzące po X1000 tylko po to aby jakiegoś Cruxa odpalić (jak na razie podobno na X1000 człapie jakaś odmiana pingwina raczej nieużywalna przez zwykłego użytkownika). Gwoli przypomnienia: YDL PowertStation poszła do piachu, a była bardzo dobrą maszyną. Jakoś fani linuksa na PowerPC przy życiu jej nie utrzymali (pułap cenowy zbliżony do prognozowanej ceny X1000). Uśmiech politowania może conajwyżej wzbudzić przypominanie o linuksie na PS3, bo konsola ta była (i nadal jest) zwyczajnie tania i stąd jej popularność w “pewnych kręgach”, gdzie wykorzystywana była w ilościach cokolwiek masowych i do obliczeń. Stąd też Sony zabezpieczyło swój interes (bo do konsoli dopłacało) i wypuściło firmware odcinający od możliwości używania “other OS”.

c) entuzjaści XMOS ?! - nie, no po prostu miazga. Zważywszy na fakt, że dla platformy PowerPC nie ma aktualnie żadnego SDK, bo jest ono jak na razie Intel only (Windows/Linux/MacOS X) oraz to, że zabawkami XMosa mozna się pobawić na każdym pececiku via USB to jest to co najmniej karkołomne stwierdzenie.

To co z tego wywiadu wynika i jest bardzo ważne to brak jakichkolwiek stwierdzeń o przemysłowych zastosowaniach płytki Nemo. Czyli bieda z nędzą, za projektem nie ma żadnej względnie kasiastej grupy docelowej, która będzie skłonna to kupić.

A-Eon i wielordzeniowość (uwzględniając AOS 4.x)? Bez jaj, drugiej Tilery z tego nie będzie

[#90] Re: Trevor Dickinson gościem Amiga Roundtable

@przemysław, post #89

ALE:
Za 10-20 lat taka X1000 w dobrym stanie to będzie niezły rarytasik kolekcjonerski. Tak samo było z VooDoo 6000.

Czyli w najgorszym razie X1000 to lokata kapitału.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem