Komentowana treść: Trevor Dickinson gościem Amiga Roundtable
[#91] Re: Trevor Dickinson gościem Amiga Roundtable

@stachu100, post #90

Elektroniczne lokaty kapitału to są dla mnie bajki.
Weźmy pierwszy z brzegu przykład, kupiłeś komputer w momencie jego premiery, dajmy na to niech to będzie A3000 lub Atari TT, bo ładnie wpisują się w wariant 20-letniej lokaty. I taki jak kupiłeś, nieodpakowany wsadziłeś do szafy i wyciągasz go teraz. Pytanie stachu100 do Ciebie, ile za to teraz dostaniesz?
Pytanie drugie, ile miałbyś w portfelu gdybyś tą całą sumkę przeznaczoną na zakup komputera ostrożnie przez te lata inwestował (papiery wartościowe, jednostki uczestnictwa itp.)?
Faktycznie, "coś tam" można zyskać, ale wtedy jak się kupi coś za przysłowiową czapkę gruszek i sprzeda na górce. Inaczej to raczej hobby i kolekcjonerska sztuka dla sztuki niż lokata.
[#92] Re: Trevor Dickinson gościem Amiga Roundtable

@przemysław, post #91

No zgadza się że gdybym A3000 w dniu premiery kupił i teraz sprzedał to byłbym sporo w plecy (nominalna wartość straty pomnożona przez inflację). Tylko że wiesz, komputera można używać. Czyli coś na nim robić zarobkowo bądź hobbystycznie w zależności od opcji.
Dochodzi jeszcze ludzka psychika i moda na coś tam. Dobrze wiesz że sprzęt amigowy (turbiacze i same komputery) jeszcze 4-5 lat temu były tak ze dwa razy tańsze niż dzisiaj. A teraz wraca moda na styl retro i proszę: wypasione turbiacze do A1200 za 700EUR nie są niczym nadzwyczajnym.
Jaka będzie moda za 20 lat to nie wiem...

A na lokacie (lub innej inwestycji) zainwestowana gotówka jest "zamrożona" i nawet przysłowiowej figi z makiem za nią nie kupisz do daty zapadalności.
[#93] Re: Trevor Dickinson gościem Amiga Roundtable

@G. Kraszewski, post #88

beezeeduuraaa jak to mawiano w pewnym kabarecie..
a słowo "zaliczka" i "dopłata" pozbawiona jest sensu..

a teraz bardziej serio.. jesli czytałes to co ja to mam wrażenie ze masz problem z językiem angielskim lub tez celowo wprowadzasz ludzi w błąd ?!

Ostatnia edycja: 17.09.10 21:48:43
[#94] Re: Trevor Dickinson gościem Amiga Roundtable

@stachu100, post #92

A za 20 lat to te turbiacze już se nie pochodzą
[#95] Re: Trevor Dickinson gościem Amiga Roundtable

@fibi, post #93

jesli czytałes to co ja to mam wrażenie ze masz problem z językiem angielskim lub tez celowo wprowadzasz ludzi w błąd ?!

Ponieważ, jak widać, znasz angielski lepiej ode mnie, proszę, żebyś podał własną interpretację adekwatnego fragmentu umowy betatesterskiej X1000. A potem opowiesz, gdzie wprowadzam ludzi w błąd.
[#96] Re: Trevor Dickinson gościem Amiga Roundtable

@G. Kraszewski, post #95

dobrze wiesz ze nie mogę tu przytoczyć pewnych informacji z powodu "Confidentiality" dokumentu. Ty jak widać sie tym nie przejmujesz bądź tez nic nie podpisywałeś.

mogę jedynie rzec ze mylisz sie w kwestii nazwanej przez Ciebie "dopłaty"
[#97] Re: Trevor Dickinson gościem Amiga Roundtable

@fibi, post #96

Widzę, że się teraz zaczynasz wykręcać, proszę oto jest adekwatny fragment umowy:

3.01 Payment of Advance In order to ensure fair and efficient allocation of the Hardware, Betatester shall pay an advance of 750 (seven hundred and fifty) euro (hereafter: "the Advance") to A-EON's Belgian bankaccount by wire transfer. Full wire transfer details are detailed in Annex I hereof. All wire transfer costs shall be born by Betatester (specify "OUR" within the context of the wire transfer costs). The Advance shall be applied against the final cost of the Hardware (which includes memory), which is estimated at 1,150 GBP excluding any taxes (such as VAT) and shipment. Until such time as the Advance has been received together with a duly executed copy of the present Agreement, the preformance of the Agreement is suspended.

To teraz pokaż jaki jesteś dobry z angielskiego i przetłumacz, a potem po raz kolejny proszę o pokazanie gdzie wprowadzam ludzi w błąd.
[#98] Re: Trevor Dickinson gościem Amiga Roundtable

@G. Kraszewski, post #97

Ha i znowu prowokacyjny atak.
Wszyscy wiedzą jaka jest cena za wejście do betatestów.
Liczysz pewnie, że będziemy (zwolennicy Amigi) się odnosić do fragmentu wyrwanego przez ciebie z kontekstu, a wcześniej puszczonego w lud przez jakąś kreaturę lekceważącą zasady poufności.
Tymczasem nie będziemy tego robić, bo to by legitymizowało działanie tej kreatury.
Dziwię się, że ty to robisz, ale moje zdziwienie nie jest zbyt wielkie, bo pamięć mam dobrą.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem