Komentowana treść: AmiWest 2010
[#1] Re: AmiWest 2010
Super wydarzenie, żeby nie te wizy... Jedna rzecz bije po oczach... same dziadki tam siedzą... A nam 30-to parolatkom wydaje się, że jesteśmy retro:)
[#2] Re: AmiWest 2010

@Hypnotic, post #1

To spytaj się licealisty kim Ty dla niego jesteś? "Dziadku"
[#3] Re: AmiWest 2010

@Ender, post #2

amidziadkowie wszystkich krajow laczmy sie.
[#4] Re: AmiWest 2010

@Ender, post #2

Nie jest tak źle. Samemu brakuje mi ciut do trzydziestki, a rozpocząłem dzienne studia gdzie obecni są głównie 19-latkowie i czuję się jak w grupie rówieśniczej. Fantastyczny klimat.

Na zdjęciach widać głównie pracowników firm stojących za Amigą, którzy w czasach gdy my graliśmy z wypiekami na twarzy w gry oni tworzyli Amigę.

Ostatnia edycja: 24.10.10 17:17:47
[#5] Re: AmiWest 2010

@Minniat, post #4

Ja właśnie kończe drugi kierunek dzienny i też mi trochę brakuje do 30stki. I musze stwierdzić, iż drugie studia to był niezapomniany okres.
[#6] Re: AmiWest 2010

@Minniat, post #4

A ja mam prawie 34 lata i wieku 30 lat na jednej z lekcji usłyszałem taki zabawny tekst (tekst dotyczy zjazdu szkolnego, zakrapianego 60-lecie szkoły):"... a pod sklepem to leżał taki dziadek w pana wieku..."


Ostatnia edycja: 24.10.10 18:36:59
[#7] Re: AmiWest 2010

@Ender, post #6

Ja też mam prawie 30 lat.
[#8] Re: AmiWest 2010

@parallax, post #7

a ja 30 przekroczylem :P
[#9] Re: AmiWest 2010

@parallax, post #7

no ja od miesiaca mam 30 na kartu
[#10] Re: AmiWest 2010

@szuler, post #8

ot stare pierniki :P
[#11] Re: AmiWest 2010

@Drako^lM, post #10

Być może coś w tym jest ;)
[#12] Re: AmiWest 2010

@Drako^lM, post #10

Ja rok temu miałem 30 lat i jak byłem w Świnoujściu, to w sklepie nocnym poproszono mnie o dowód
[#13] Re: AmiWest 2010

@kjb, post #12

w USA gdy chcesz kupić alkohol (także piwo), to w wielu sklepach Cię wylegitymują
[#14] Re: AmiWest 2010
Hehe... młode smarki jesteście ;)- 36 latek skończone dawno temu. :)
No, może Ender nie jest.

A tak serio - fajnie, że się impreza odbyła, aczkolwiek jak sobie człowiek przypomni jaką potęgą było Commodore i jakie imprezy robiono w Uk na początku lat 90tych, to łezka się w oku kręci...
[#15] Re: AmiWest 2010
A ja mam 45 lat, czyli jestem totalnym złomem, zdaje się ;->
Na swoje usprawiedliwienie powiem, że gdy kupiłem pierwszą Amigę, to byłem jeszcze bardzo piękny i bardzo młody, pterodaktyle fruwały radośnie, moim sąsiadem był Fred Fred Flinston.

Zaś serio mówiąc - dobija mnie portowanie OpenOffice 4 Kids. W "normalnym" świecie, to OpenOffice dla Amig ze "zwyczajną" motorolką, i dla Amig z PPC powinna istnieć już od stu lat z kawałkiem. I GIMP dla Klasyka oraz Amiśki PPC też już sto lat temu powinien być.
No ale... "Świat Amigi" nigdy nie był - i pewnie nie będzie nigdy "normalny". Energia i czas nie idą w prace nad porządnym softem, ale w wojny o to co jest Amigą, a co nie jest Amigą.

Z szacunkiem
Des
[#16] Re: AmiWest 2010

@kjb, post #12

a ja mam 33l skończone i czuję się młodo ;)
[#17] Re: AmiWest 2010

@atarens, post #16

Mnie za pół roku wjedzie 34 i czuje się już zmęczony :)

Za chwile wpadnie moderka i zrobi nam z tyłków jesień średniowiecza.
[#18] Re: AmiWest 2010

@MaveRick, post #9

a ja od miesiąca 32 :)
[#19] Re: AmiWest 2010

@waldiamiga, post #17

W ramach wspomnień starych, dobrych czasów... ;)

A poważnie, dziadkowie, załóżcie wątek na forum i tam dyskutujcie o swoim wieku. Tutaj proszę pisać na temat wiadomości.
[#20] Re: AmiWest 2010
dobra, dosc o wieku, ale jaki maja dywan!! a ten w jarmulce to kto jest?
[#21] Re: AmiWest 2010
Odznaka dla betatestera X1000. To więcej niż naklejka. ;) No i oczywiście wszechobecna gra BOH.

OpenOffice fajnie, Rebol mi wisi, 4.1 dla Classica też fajnie. Jednak ja ciągle czekam na moment ogłoszenia o rozpoczęciu prac nad nowym Workbenchem. Zastanawiam się czy oni mają zamiar zrobić cokolwiek z tych archaizmem w AmigaOS4. Przecież to coś wręcz wstyd pokazywać. Czy naprawdę developerzy OS4 tego nie widzą? Kiedy w końcu to (najsłabsze obecnie ogniwo w OS4) zacznie być używalne? Ech...

P.S.
Ja skończyłem 36. :)
[#22] Re: AmiWest 2010

@MDW, post #21

Zastanawiam się czy oni mają zamiar zrobić cokolwiek z tych archaizmem w AmigaOS4

Pewnie przeportują KDE . Amiga spirit przede wszystkim.
[#23] Re: AmiWest 2010

@Des, post #15

Dla mnie to kolejna impreza, która moim zdaniem wygląda wyłącznie na badanie gruntu, "czy warto". Swoją drogą ciekawe co skłoniło Hyperion do zmiany stanowiska w sprawie klasyków? No i najważniejsze ciekawe jak bedzie wyglądała przyszłoroczna edycja imprezy jeżeli pojawi się "Amiga x86"?
[#24] Re: AmiWest 2010

@Ender, post #23

jeżeli pojawi się "Amiga x86"

A ma się pojawić jakaś Amiga x86? Masz na myśli to coś z AROS-em co miało wypuścić Commodore? Szanowne PPA tutaj poinformowało nas, że Commodore wycofało się z tego pomysłu.

Ostatnia edycja: 24.10.10 22:10:12
[#25] Re: AmiWest 2010

@MDW, post #24

Ja zrozumialem, że to ma być Amiga x86 tylko zamiast dotychczas prezentowanych komputerow all in one, teraz ma być w obudowie stylizowanej na C64, ale nie śledzę na bieżąco?
[#26] Re: AmiWest 2010

@Ender, post #25

Ja też za bardzo tego nie śledzę, bo wiem, że to i tak byłby po prostu pecet w niewygodnej obudowie z koszmarną klawiaturą (C64). Traktuję to jako ciekawostkę. :) Jedynie AROS byłby w stanie zrobić z tego coś co można byłoby z pewnym ryzykiem nazwać Amigą x86. No a jak zrezygnowali z AROS-a to co miałoby na tym chodzić? UAE? W ich własny amigowy system operacyjny nie wierzę. :) Jak znam życie to pewnie będzie tam Windows7 z tapetą na której będzie napisane "Amiga". :) Takie marketingowe zagrywki w amigowym świecie raczej nie wypalą...
[#27] Re: AmiWest 2010

@MDW, post #26

A dlaczego mieli by się przejmować amigowcami ?
[#28] Re: AmiWest 2010

@Drako^lM, post #27

A to jest bardzo słuszna uwaga. :) No ale jeżeli oni nie będą przejmowali się Amigowcami to właściwie nic nas nie będą obchodzić. No bo peceta z tapetą "Amiga" każdy i tak może mieć za praktycznie zero złotych. :)
[#29] Re: AmiWest 2010
Taa, AMIGA jest tylko jedna, CLASSIC

Nie wiem czemu maja sluzyc takie spotkania. Mniejsza o to, nie musze tego rozumiec :)

Dla mnie najciekawsza jest chyba prezentacja tych kart procesorowych do A600, bo jestem zainteresowany.

Czy ktos wie, czy x1000 bedzie miala, lub bedzie taka mozliwosc jak emulowanie ECS/AGA przy uzyciu XENA ?
[#30] Re: AmiWest 2010

@Ender, post #23

jak to co?: kasa. chyba ze maja jakis nowy sekretny produkt ktory ma szanse osiagnac stadium beta jeszcze w tym roku, tak ze moznaby to zaczac sprzedawac przed swietami. jesli chodzi o sam460 to nie wiem czy ktos os4a kupi dopóki nie bedzie obslugiwal polowy peryferii jak np pci-e. a na klasyka stery sa napisane, to przkompilowac tych pare lat co doszly po 4.0 to nie sztuka. no i mamy znowu po 100 euro za egzemplarz.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem