Komentowana treść: A-EON - nowe informacje
[#121] Re: A-EON - nowe informacje

@ede, post #120

W swiecie w ktorym OSX PPC nie istnieje (stan aktualny - czyt. trup:), nie byl (przynajmniej dla mnie nigdy nie istnial), nie bedzie (decyzja Apple o odejsciu z platformy PPC - mi obojetna).

Istotnie ograniczyc uzywanie PC x86 z Windowsem moze tylko jakis niezly emulator JIT x86, bez JIT hmm. to zalezy co... :). Na OSX ppc nie ma i nie bedzie wielu uzytkowych/uzytecznych programow, choc nie maja wielkich wymagan, bo nie o to tu chodzi, tylko sam dostep... zdecydowana wiekszosc takich unikatowych programow dziala zadowalajaco dobrze juz na 200-300Mhz prockach x86 na 2000/XP, mozna prawda uzywac ich na 3Ghz prockach x86, tylko to nie robi istotnej roznicy, bo czy operacja wykona sie 1/10 czy 1/100 sekundy, jest praktycznie bez znaczenia, dla kazdego czlowieka...

Natomiast natywnie musze byc programy do np: multimediow, internetu itd........

Ostatnia edycja: 11.03.11 04:24:32
[#122] Re: A-EON - nowe informacje

@1989, post #121

W swiecie w ktorym OSX PPC nie istnieje


To zejdź na ZIEMIĘ i wykop trupa bo żadnego JIT x86 nie będzie, a nawet gdyby to i tak te twoje wiele programów
zwyczajnie nie będzie działać bo coś tam ... itd.

Ps. z resztą o co ci chodzi ? o to żeby mieć QEMU z JIT pod AmigaOS 4.x czy o to żeby
nie mieć przypadkiem OSX ?



Ostatnia edycja: 11.03.11 12:23:16
[#123] Re: A-EON - nowe informacje

@ede, post #122

To zejdź na ZIEMIĘ i wykop trupa bo żadnego JIT x86 nie będzie


ale co mi da wykopanie trupa skoro programy sa na x86 i na Windows, myslisz ?:) Znow na x86 OSX to jedna wielka pomylka, bo Windows jest duuuuuzoo lepszy.

Ostatnia edycja: 11.03.11 13:40:22
[#124] Re: A-EON - nowe informacje

@1989, post #123

Wygląda mi to na dyskusję o wyższości świąt...
[#125] Re: A-EON - nowe informacje

@grxmrx, post #124

to nie jest dyskusja o wyzszosci , tu wyzszosc Windowsa i x86 jest niezaprzeczalna wzgledem kazdego OSX :). Dlatego uwazam za bardzo przydatna rzecz dobry emulatora x86, a najlepszy jest JIT... niz wygrzebywanie jakis trupow, staroci itp., chocby dzialaly natywnie. Jedynym wyjatkiem jest AOS3, ale wiadomo czemu, po to tutaj jestesmy :)

Ostatnia edycja: 11.03.11 13:56:43
[#126] Re: A-EON - nowe informacje

@1989, post #125

Sam emulator x86 niczego nie załatwia, bo do uruchamiania programów x86 potrzebne jest jakieś API...
[#127] Re: A-EON - nowe informacje

@grxmrx, post #124

Mi wygląda to na marzenia ściętej głowy...
[#128] Re: A-EON - nowe informacje

@ede, post #127

marzeniem scietej glowy to jest wiara w jakakolwiek uzytecznosc systemu OSX w wersji PPC. Kazdy jakikolwiek nowy program w glowym nurcie IT jest/bedzie na x86. Na PPC maja przyszlosc tylko systemy rozwijane czyt. AOS/AROS/MOS/Linux/BSD.... i przyszlosc ma dobry emulator x86.

ps. gdyby wizjonerzy Amigi nie byli tak bardzo zapatrzeni w Apple to Amiga stalaby dzis o wiele lepiej...


Ostatnia edycja: 11.03.11 22:04:08
[#129] Re: A-EON - nowe informacje

@tszczurek, post #126

najlepsze API dla emulatora x86 to WinAPI :)
[#130] Re: A-EON - nowe informacje

@1989, post #128

marzeniem scietej glowy to jest wiara w jakakolwiek uzytecznosc systemu OSX w wersji PPC


Tu nie potrzeba wiary. OSX PPC po prostu jest i działa i oprogramowanie na niego też jest i to w fazie rozwoju do jakiej soft na wymienione przez ciebie
systemy nie dojdzie jeszcze przez kilka/kilkanaście lat. Ba, dobry emulator x86 na OSX PPC też jest. Nowe programy to są na nowe komputery/procesory, a nie jakieś marnie napędzane JITy których nie ma z resztą i pewnie nie bedzie. Twoje gierki słowne tego nie zmienią.

Ps. Gdyby a teraz to już jej nie zaszkodzi. Z mojej strony to wszystko w temacie, pozostaję przy swoim zdaniu, że na X1000 niezbędny
jest odpalacz OSX PPC (odpowiednio przygotowany Linux), a na AmigaOS 4.x szybki rozwój natywnego oprogramowania.



Ostatnia edycja: 11.03.11 23:52:44
[#131] Re: A-EON - nowe informacje

@ede, post #130

Podstawowym systemem ma byc system amigowy, przypominam fanboyom Apple, to ma byc Amiga, a nie odpalczka przedluzajaca agonie kolejnego ejploweskiego trupa. Twierdzenie, ze jest/bedzie oprogramowanie do systemu ktory zostal na zawsze porzucony przez jedynego tworce, jest wlasnie czarowaniem i oklamywaniem samego siebie/innych. Emulator x86 daje dostep do znacznie lepszego/nowszego oprogramowania niz jest na OSX, to juz wiesz:).

Odpalacz OSX jest mi nawet zbedny na Maku G4 ktorego mam :), a co dopiero na x1000. OSX absolutnie nie ma nic wartosciowego do zaoferowania w porowaniu do Windows x86. Nieporownywalnie bardziej wolalbym miec 500Mhz x86 niz natywnego trupa OSXppc na 2GHz. A jak ktos kocha OSX to niech lepiej kupi sobie nowy sprzet Apple x86 zamiast meczyc ejplowskiego trupa pod x1000, bo to juz kwalifikuje sie pod profanacje grobowca :)

Jest tez malo prawdopodbne zeby OSX ppc po prostu natywnie sobie dzialal na x1000, przeciez to zupelnie inny sprzet, tylko procesor podobny, a system OSXppc jest stary, pod stare konfiguracje sprzetu... A jak komus sie uda, to jego sprawa :). Nie oczekujmy od tworcow x1000 zeby bawili sie trupem OSXppc, jeszcze bez licencji na taka zabawe.

Ostatnia edycja: 12.03.11 01:16:53
[#132] Re: A-EON - nowe informacje

@ede, post #130

Nowe programy to są na nowe komputery/procesory, a nie jakieś marnie napędzane JITy których nie ma z resztą i pewnie nie bedzie.


No pacz pan, a u mnie qemu na linuxie ppc działa.
I ma JITa.
[#133] Re: A-EON - nowe informacje

@AmiChris, post #108

Juz byl ostickerowany teron za kosmiczne pieniadze.


Chciałeś powiedzieć najlepsza Amiga jaką kiedykolwiek wyprodukowano.

[#134] Re: A-EON - nowe informacje

@zolty, post #133

To przykre, że taki kiepawy sprzęt jest dla Ciebie "najlepszą Amigą".
[#135] Re: A-EON - nowe informacje

@zolty, post #132

Zapewne hula jak rącza żabka.
[#136] Re: A-EON - nowe informacje

@zolty, post #133

Najlepsza Amiga jaka powstała, to w zależności od "widzi mi się" osobnika A3000 lub A4000 (IMHO A3000).
Myśl o tym, aby jakąkolwiek płytkę główną nazywać Amigą jest mi cokolwiek wstrętna. Cały markowy komputer OK, ale AmigaOne to płyta i tylko tyle.
[#137] Re: A-EON - nowe informacje

@przemysław, post #136

No tak komputer złożony "garażowo" to nie PC, bo przecież PC może być tylko markowy, np. HP czy Lenovo
[#138] Re: A-EON - nowe informacje

@Batory, post #137

Nie znam marki "PC". Marka to właśnie "HP", "Lenovo", czy "Amiga".
[#139] Re: A-EON - nowe informacje

@recedent, post #138

IBM PC, Commodore 128 Personal Computer...
[#140] Re: A-EON - nowe informacje

@rzookol, post #139

Ogólnie przyjęło się że na IBM, Della, Samsunga i inne mówimy pieszczotliwie Pisi ;P, PeCet czyli PC - Personal Computer.

Idąc do sklepu nie mówimy że chcemy kartę graficzną do IBM czy Della - tylko do PeCeta.

[#141] Re: A-EON - nowe informacje

@recedent, post #138

No tak najpierw była tematyka co jest Amigą teraz będzie co jest Pecetem. No więc PC to nie jest model, rodzajem komputera też nie można tego nazwać. Co ciekawe pisząc, że mam Wintela tez bym skłamał. Więc tak komputer klasy PC x86 bez marki nie istnieje, więc nie mając Amigi, Maca, C64, Atari Falcon a mając maszynę opartą na x86 ale nie markową nie mam w tym momencie komputera PC, bo przecież nie mam marki. Więc piszę z widma, pod biurkiem wcale nie stoi wieża a ja mam omany, nie wiem tylko jak posty na ppa się poławiają telepatycznie plus odrobina psychokinezy, i jakoś to po kablu przesyłam. Dobra, idę się przewietrzyć, bo sie robi duszno jak słyszę, że mój pecet nie istnieje bo nie jest markowym modelem - to tak odnosząc, że Amiga też nie może istnieć jako model składak, czy Pegasos też nie istnieje bo nie jest markowym komputerem? A tymczasem czeka tu albo na forum na definicje co to jest PC klasy x86? Pozdrawiam.
[#142] Re: A-EON - nowe informacje

@Batory, post #141

Przewietrz się, przewietrz - bo jeszcze komputerem Amiga modulator A520 nazwiesz. Wszak Amiga na nim pisze.
[#143] Re: A-EON - nowe informacje

@przemysław, post #142

Wiesz co, usłyszałeś o reaktywacji Amigi - fajnie, nie spełniła ona reaktywacja Twoich oczekiwań - szkoda. Dlatego może już czas opuścić amigowe portale i gdzie indziej sobie uśmiechajki robić, docinki, złośliwości, to że byłeś kiedyś amigowcem, nie znaczy teraz kompletnie nic - także też przestań z siebie robić spcjaliste do spraw wszelakich, bo po Twoich wypowiedziach widać, ze jest odwrotnie. Na Twoje szczęście na tym portalu panuje zawierucha wywołana zwolennikami dwóch konkurencyjnych systemów, więc docinając jednemu z nich nie grozi Ci ban za szpanowanie swoim rozumkiem, co nie znaczy, że musimy czytać jak sobie spuszczasz z pręgierza na tym portalu a jak już koniecznie musisz rób to w Pręgierzu albo na Rzeźni. Będzie nam lżej to czytać. Pozdrawiam.
[#144] Re: A-EON - nowe informacje

@Batory, post #143

Dlatego może już czas opuścić amigowe portale i gdzie indziej sobie uśmiechajki robić

Właśnie Batory, właśnie, Ciebie to też dotyczy. A może nawet przede wszystkim.

także też przestań z siebie robić spcjaliste do spraw wszelakich, bo po Twoich wypowiedziach widać, ze jest odwrotnie

Jakże zgrabnie podsumowałeś głębię i merytorykę swoich wypowiedzi!

jak już koniecznie musisz rób to w Pręgierzu albo na Rzeźni.

Mam nadzieję, że skorzystasz, ze swoich własnych, wyjątkowo zresztą trafnych, sugestii.
[#145] Re: A-EON - nowe informacje

@G. Kraszewski, post #144

Ależ G. Kraszewski wcale nie obawiaj się, że Ci odbieram ludzi do siania fermentu pod tematami o A-EON i Amidze X1000, które tylku tu potrafią się przeradzać w temat Hyperionu i AOS Jest jeszcze sporo żołnierzy, którzy minują tematy i nawet saperami nie są. ;)

Mam nadzieję, że skorzystasz, ze swoich własnych, wyjątkowo zresztą trafnych, sugestii.


G. Kraszewski rzuczcie jakims ciekawym tematem, z chęcią się przyłączę ;)
[#146] Re: A-EON - nowe informacje

@Batory, post #145

Dosyc, panowie. Hyde Park, albo Ban.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem