Komentowana treść: SQRXZ 2
[#61] Re: SQRXZ 2

@G. Kraszewski, post #58

To sprzedaj klasyka, co za problem? Jak masz aż tak mało miejsca...

No właśnie nie sprzedam. Narazie kombinuje, aby dwie A1200 podłączyć do jednego monitora (jedno biurko). Miejsce AmiPPC zajmie Natami, obok peceta (drugie biurko). Na trzecie biurko nie ma już miejsca.

Ostatnia edycja: 15.03.11 22:22:04
[#62] Re: SQRXZ 2

@Sir_Lucas, post #60

Ja pecety kupuje za 300 zł i mają działać. Chociaż teraz potrzeba mi coś do wideo w Full HD. Lapotopy to zabawki, których nie potrzebuję. Od zabawy mam telefon, który też w necie sobie radzi. :)
[#63] Re: SQRXZ 2

@Andrzej Drozd, post #61

No to sorry, albo rybki, albo akwarium. Albo chcesz mieć chatę zawaloną klasykami, albo szybkiego MorphOS-a...
[#64] Re: SQRXZ 2

@G. Kraszewski, post #63

Chcę mieć chatę zawaloną klasykami. :)
Czyli zostaje nadzieja, że kiedyś MOS ruszy na Natami. :)
[#65] Re: SQRXZ 2

@Andrzej Drozd, post #64

Nie ruszy i nie predko, nie sadze zeby Natami mialo karte z PPC, jezeli nie zrobi tego ktos z zewnatrz, a pewnie nie zrobi. Poza tym jedyny sens takiej karty do Natami to tylko uruchomienie AOS i MOS - gdyby tworcy zadeklarowali chec stworzenia takowych wersji dla Natami, ale do tych systemow sa inne maszyny.

Ostatnia edycja: 15.03.11 23:23:26
[#66] Re: SQRXZ 2

@1989, post #65

Wiesz...ale te inne maszyny są tak naprawdę nic nie warte.
Czy taka X1000 oprócz tego że ma naklejkę, jest Amigą? Może jest, ale to zupełnie inna maszyna, w ogóle z innego świata niż klasyki.
A ja konkretnie wiem czego chcę używać. Ja jestem Amigowcem 68k z lat 90-tych. Niestety nie widzę różnicy pomiędzy Pegazem/Sam/X1000/PowerMac.
Świetne komputery, ale dla mnie to pecety. Nic na to nie poradzę.
[#67] Re: SQRXZ 2

@Andrzej Drozd, post #66

Świetne komputery, ale dla mnie to pecety. Nic na to nie poradzę.


ja tez nic :). Na probe mozna sobie kupic takiego PeCeta z PPC i sprobowac tego innego amigowania. Ty juz jakies PPC masz i wyboru chyba dokonales ?. 68k i Natami :)
[#68] Re: SQRXZ 2

@1989, post #67

Ty juz jakies PPC masz i wyboru chyba dokonales ?

Tak, znam oba systemy. Jedynie czego nie mogę, to oglądać filmów, ponieważ 603/210 to słaby proc i nie mogę odpalić Quake w 3D. Na obu systemach nie ma obsługi 3D dla BVision.
Czyli dokładnie wiem co zaoferuje mi X1000 z AOS4.1, i co zaoferuje mi MOS z PowerMaciem.

Znając te bardzo dobre systemy, zostaję przy klasyku. Natami. :)
[#69] Re: SQRXZ 2

@Andrzej Drozd, post #68

Nie mam jeszcze tak wyrobionej opini. Nie wiem, jestem w tym temacie nadal w dolku i zbyt krotko po dlugiej odskoczni. Kloci sie wszystko co zastalem w 2009 roku z tym co pamietam z 1997 roku :)

zobacz sobie to http://www.fpgaarcade.com/

Minimig AGA :), do gier sie nadaje.

Ostatnia edycja: 16.03.11 01:07:45
[#70] Re: SQRXZ 2

@1989, post #69

Nie mam jeszcze tak wyrobionej opini. Nie wiem, jestem w tym temacie nadal w dolku i zbyt krotko po dlugiej odskoczni. Kloci sie wszystko co zastalem w 2009 roku z tym co pamietam z 1997 roku

Nie przejmuj się. Ja w tym całym bajzlu jestem od początku. Nawet pewne przypadki, nie pozwoliły mi wyjechać do Irlandii. (pewnie już bym nie wrócił).
Ogólnie lata 90-te to matrix. Zmiana systemu, ale nic o przyszłości. Wszyscy myśleli że życie stanie się sielanką. Dopiero gdy młodzież w nielicznych przypadkach zaczeła mówić w parlamencie około 2000, to Polandia zaczęła sie zmieniać. Czyli tak naprawdę, nowa Polandia ma dopiero 10 lat. Stare pokolenie musi odejść, żeby było nowe. :)


Minimig AGA

Fajne zabawki. Ale ja jestem od A1200. Nie bawi mnie A500, tylko A1200 i A1300/A5000, czyli Natami, na której też pójdą gierki z A500 :)
[#71] Re: SQRXZ 2

@Andrzej Drozd, post #70

A może jeszcze coś dodam.W Dani nie ma pojęcia "stare pokolenie". Ponieważ w Dani nikt nie ma 50 letniej luki skażonej "sowieckim sajuzem". Ot, i tylko tyle. Od 2000 roku, Polska jest coraz lepsza i będzie najlepsza. Jesteśmy najlepsi. I tacy zawsze będziemy. :)
Zawsze pomocni dla innych krajów i zawsze sprawiedliwym autorytetem. Tak ja USA na swoim kontynencie. :)
[#72] Re: SQRXZ 2
Okazuje się, że wychodzą gry na klasyczne Amigi. Autorem tej gry jest Saimo:

http://www.bohthegame.com/other/MEMO/index.html

Gra jest hołdem złożonym amigowym grom klasycznym i sama jest grą na klasyka, jest to odmiana popularnej gry karcianej Memory.

Cytat z wymagań:

* classic Amiga computer
* MC68020 CPU
* ECS chipset
* PAL video output
* ~740 kb of CHIP RAM
* ~30 kb of other RAM
* ~700 kb of disk space
* AmigaOS 2.04 (V37)

Więc pójdzie na klasyku :) Jeszcze tej gry sam nie testowałem, ale chyba przetestuję.

Ja z mojej strony obiecuję, że wrócę do pisania na klasyka jak tylko wypuszczę finalną wersję mojego edytora ikon.
[#73] Re: SQRXZ 2

@Andrzej Drozd, post #71

Generalnie nie wiem o czym napisales, bo ja napisalem o Amidze i mojej 12 letniej absencji

Ostatnia edycja: 16.03.11 12:39:12
[#74] Re: SQRXZ 2

@Minniat, post #72

Ja z mojej strony obiecuję, że wrócę do pisania na klasyka jak tylko wypuszczę finalną wersję mojego edytora ikon.


A ja to rozumiem. To jest logiczne co zamierzasz. Rynek komputerow osobistych opartych na PowerPC jest praktycznie martwy na swiecie. W tym sensie Natami jest bardziej przyszlosciowym rozwiazaniem niz x1000 i kompatyblinym z kazdym modelem Amigi wstecz, choc x1000 to moze byc sliczny sprzet Power, w co nie watpie, bo mi x1000 przypadlo do gustu. Natomiast priorytetem powinno byc mimo wszystko odejscie od PowerPC - moim zdaniem juz w 1996 roku bledem bylo wejscie... ale bylo minelo :)

Niektorzy tutaj smieja sie z Natami itd. glownie sympatycy sprzetu PowerPC (MOS & AOS4), mowia jaki to przestarzale tkwic w 68k itd., ale to tak naprawde Oni tkwia w martwym punkcie, a Natami rozwija sie i ma przed soba przyszlosc , dlaczego ?, bo technologia FPGA rozwija sie b.dobrze, jest latwo dostepna, wzglednie tania i zaden projekt nie wykorzystuje tego potencjalu w pelni...

Przyszlosc to nie tylko Natami, jest jeszcze ARM i x86... sprzet wzglednie tani, wydajny i latwo dostepny. W tej przestrzeni dziala juz AROS, wiec nie wrozy to najlepiej MOS i AOS4.

Jak rzecze stare przyslowie "gdzie dwoch sie bije, tam trzeci korzysta". Ten trzeci to AROS i Natami i o dziwo AOS3:)

Ostatnia edycja: 16.03.11 13:20:30
[#75] Re: SQRXZ 2
Całkiem, całkiem. Jest i feel, jest i look tylko szkoda, że to kolejna Giana S.
[#76] Re: SQRXZ 2
Gra dostępna również dla systemu AROS.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem