Komentowana treść: Timberwolf - postępy prac
[#1] Re: Timberwolf - postępy prac
" swietna wiadomosc "

Skoro mozilla pozwolila uzyc zrodel wersji 4.0 czyli chyba sie dogadali. Jak dobrze pojdzie to i pozwola uzyc nazwy FireFox ...


Ostatnia edycja: 28.03.11 20:21:47
[#2] Re: Timberwolf - postępy prac
ciekawe jak predkościowo się będzie różnił od muiowego owb na os4 (in plus lub in minus)
[#3] Re: Timberwolf - postępy prac

@rzookol, post #2

Na pewno będzie wolniej, ponieważ działa pod AmiCygnixem. Że tak powiem, na klasyku pod AOS4, OWB chodzi dość fajnie i można używać. Natomiast jakikolwiek soft pod AmiCygnixem chodzi wolno. Za wolno na klasyku.
Ale Sam i Pegaz2 to nie klasyki, więc mocy na pewno wystarczy dla FF i AmiCygnixa.
[#4] Re: Timberwolf - postępy prac

@Andrzej Drozd, post #3

ponieważ działa pod AmiCygnixem.

Co działa pod AmiCygnixem? Przecież Timberwolf jest programem natywnie działającym pod AmigaOS 4.x.
[#5] Re: Timberwolf - postępy prac

@mailman, post #4

Amicygnix też działa natywnie. ;)
[#6] Re: Timberwolf - postępy prac
Bardzo dobra wiadomość! Za rok dowiemy się, że kompiluje się odpowiednik Firefoksa 10...
[#7] Re: Timberwolf - postępy prac

@hakonwpz, post #6

Bez przesady. Po co ta złośliwość. Nie ma deadline. Być może skończą to wraz z premierą X1000. Tak czy innaczej fajnie, że działa.
[#8] Re: Timberwolf - postępy prac
No to jeszcze ktoś będzie musiał doklepać na te X1000-cowe RV770 sterownik tak by WebGL i akceleracja renderingu stron działała. Swoją drogą nie łatwiej byłoby Chromium przepisać?
[#9] Re: Timberwolf - postępy prac

@abcdef, post #8

To nie ten sam prestiż. Poza tym coś w rodzaju chromium już jest (OWB - ten sam silnik).
[#10] Re: Timberwolf - postępy prac
Z czałym szacunkiem, Firefox jest /chyba/ pewniejszy od OWB :) ?

A tak w ogóle to ja nie kumam. Każdy posiada Win/Linuxa/McOs'a i od zaraz ma bezbłędną, wszytkomającą wersję na tych systemach.
Więc na co tak naprawdę czekamy panowie ? :)
[#11] Re: Timberwolf - postępy prac

@michalmarek77, post #10

Na to, żeby wkońcu PC całkowicie stał się bezużyteczny dla nas.
[#12] Re: Timberwolf - postępy prac

@michalmarek77, post #10

A co znaczy "pewniejszy"?
Jeśli chodzi o istnienie, i działanie - to w chwili obecnej - zapewne jest pewniejszy...
[#13] Re: Timberwolf - postępy prac

@michalmarek77, post #10

z całym szacunkiem ale dlaczemu uważasz, że Firefox jest pewniejszy od OWB ?
[#14] Re: Timberwolf - postępy prac

@mailman, post #4

Co działa pod AmiCygnixem? Przecież Timberwolf jest programem natywnie działającym pod AmigaOS 4.x.

A z jakiego GUI będzie korzystał/korzysta?
[#15] Re: Timberwolf - postępy prac

@michalmarek77, post #10

Na nowy silnik renderujący OWB korzysta z Webkita a Firefox z Gecko.
[#16] Re: Timberwolf - postępy prac

@Andrzej Drozd, post #14

o ile dobrze kojarze to timberwolf korzysta z intuition/graphics.library
[#17] Re: Timberwolf - postępy prac

@rzookol, post #16

No to wypas. :)
[#18] Re: Timberwolf - postępy prac

@rzookol, post #13

Hmn, nie uważam. Nie znam OWB. Akcent położony był na /chyba/ :)

Trochę ta moja "pewność" jest "marketingowe" - wszedzie IE, Chrome, FFox,Safari, Opera......i pewnie jeszcze jakieś
O OWB dowiedziałem się dopiero czytając ten portal.

Z drugiej strony: jeśli OWB nie ustępuje (w większości - chodzi o użyteczność, nie o jakieś tam ulepszanie interfejsu czy inne duperele) FFox, a przecież także ma port na Aos4, to o co to wielkie halo /nie mylić z Bungie's HALO/ ?

Pozdrawiam



[#19] Re: Timberwolf - postępy prac

@Andrzej Drozd, post #17

A dlaczego wcześniej napisałeś, że działa pod AmiCygnixem?
[#20] Re: Timberwolf - postępy prac

@michalmarek77, post #18

Ja też nie słyszałem wcześniej o OWB (zanim go nie wypróbowałem pod Morphosem). Ale przegladarka jak na amigową (np. IBrowse) konkurencję jest super, chodzi całkiem szybko i jest raczej aktualna jeśli chodzi o współczesne standardy internetowe.
A FF? W sumie to znana marka, niejako słowo-klucz, a pozatym OWB dla OS4 jest dosyć kiepskie (ja miałem do czynienia tylko z wersją morphosową).
[#21] Re: Timberwolf - postępy prac

@MaveRick, post #1

nie pozwola uzyc nazwy firefox, to jest timberwolf.

a za FF przemawia ilosc addonow i wszelkich innych pluginow.
[#22] Re: Timberwolf - postępy prac

@michalmarek77, post #18

[usunięto wycieczki osobiste względem innego użytkownika. Następnym razem będzie ban.
Moderator]
[#23] Re: Timberwolf - postępy prac
Świetnie im idzie, ale ten pierwszy paragraf wpisu to nic ponad reklamę. Dosyć nahalną, zwłaszcza gdy czytamy, że "system, na którego nie ma Firefoxa, się nie liczy". Z ciekawością będę się przyglądał temu, jak AmigaOS 4 nagle "zacznie się liczyć", gdy pojawi się nań Timberwolf, to już wszak tylko trzy miesiące.

Warto zauważyć na końcu tego reklamowego paragrafu tekst na temat aplikacji w przeglądarce. Po AmiCygniksie i zapoczątkowaniu portu Qt to kolejny kamień milowy wyznaczający kierunek rozwoju AmigaOS 4. Osobiście uważam, że coraz mniej Amigi w tej Amidze...
[#24] Re: Timberwolf - postępy prac

@G. Kraszewski, post #23

Osobiście uważam, że coraz mniej Amigi w tej Amidze...
no przecież mają suwane ekrany
[#25] Re: Timberwolf - postępy prac

@G. Kraszewski, post #23

Dlaczego uważasz, że coraz mniej Amigi w Amidze? To tak jakby napisać, że obsługa GIF czy JPEG w Amidze jest nieamigowa, bo amigowy jest IFF. Nie chcę Cię urazić, ale trzymanie się własnych mocno ograniczonych w ilości implementacji rozwiązań Amidze też nie pomoże. A taki Qt może nie otworzy drzwi, ale uchyli do wystarczającej ilości dodatkowego softu by się cały interes portowania opłacał. Gallium3D - OpenGL, OpenGL ES, WebGL, akceleracja wideo na shaderach. Można oczywiście próbować napisać kolejny "warp3d" żeby amiga została bardziej "amigowa".
[#26] Re: Timberwolf - postępy prac

@abcdef, post #25

Idź sprawdź czym się różni iff od gifa i jpega i czemu tych formatów nie da sie porównać. Jak sprawdzisz to napisz.
[#27] Re: Timberwolf - postępy prac
Pozostaje użytkownikom AOS 4.x życzyć wydania Timberwolfa opartego na czwartym FajerFoksie.
Gorzej będzie jeśli Hyperion postanowi nadal pracować nad aktualną wersją tej przeglądarki bo:

"Mozilla przygotowuje się do oficjalnego wydania Firefoksa 4, jednocześnie fundacja przedstawia plany odnośnie przyszłych wydań swojej przeglądarki. Według harmonogramu sformułowanego na początku tego roku, Mozilla zaplanowała jeszcze trzy duże wydania Firefoksa w 2011 roku, osiągając tym samym wersję oznaczoną numerem 7." [cytat z OSNews.pl]


A to by było takie Timberwolf Forever (nie obraź się Duke )
[#28] Re: Timberwolf - postępy prac

@abcdef, post #25

Nie chcę Cię urazić, ale trzymanie się własnych mocno ograniczonych w ilości implementacji rozwiązań Amidze też nie pomoże.

Ja tam się nie obrażam o wymianę poglądów . A przechodząc do rzeczy. Czym innym zupełnie jest dodanie do systemu kodeków do ogólnie przyjętych formatów (jak wspomniany JPEG). Czym innym jest natomiast zastępowanie obcymi rozwiązaniami podstawowych elementów systemu, decydujących o jego "tożsamości". Pogoń za mainstreamem za wszelką cenę nie ma sensu, bo z jednej strony i tak się tego mainstreamu nie dogoni, z drugiej zaś po drodze zatraci się amigowość systemu, jego "lok&feel" i zostanie się ze zlepkiem przeportowanych na chybcika i słabo zintegrowanych z resztą systemu technologii.
[#29] Re: Timberwolf - postępy prac

@G. Kraszewski, post #28

Co zostało zastąpione przez qt i .so w AmigaOS 4?
Co zostało zastąpione przez Firefoxa i w jaki konkretny sposób, i jak to wpłynie na "Amigowość" AmigaOS 4?

Ostatnia edycja: 29.03.11 12:12:34
[#30] Re: Timberwolf - postępy prac

@tszczurek, post #29

wskaż 4 różnice między tym:
http://itpencil.files.wordpress.com/2008/02/kde35.png
a docelowym wyglądem os4
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem