Komentowana treść: Trwa produkcja komponentów drugiej partii AmigaOne X1000
[#31] Re: Trwa produkcja komponentów drugiej partii AmigaOne X1000

@vegeta, post #25

Ja uważam, że news pojawił się w momencie premiery Mosphos-a 3.0, żeby zatrzymać ewentualnych niezdecydowanych to raz. News nie zawiera żadnych konkretnych informacji, a dla mnie to niepoważne (mityzowanie, zaklinanie rzeczywistości co do ilości rzekomych userów?) to dwa. Gdzie ten laptop (byłem nim zainteresowany ze względu na PowerVR)? Nawet kiepsko działającego (czyt. nie do końca sprawnego) prototypu nie ma to trzy. Faktycznie czepiam się, bo uważam, obecni, byli fani marki Amiga, zasługują przynajmniej na rzetelne informowanie o wszystkich jej drogach rozwoju. Nie chcę nikogo swoimi opiniami urazić, jeżeli tak się stało to przepraszam Was aosowcy.

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2012 15:53:12 przez Ender
[#32] Re: Trwa produkcja komponentów drugiej partii AmigaOne X1000

@gx, post #8

zauważ jednak, że procesor w x1000 pod obciążeniem potrafi mieć większe taktowanie niż 800mhz
[#33] Re: Trwa produkcja komponentów drugiej partii AmigaOne X1000

@Ender, post #31

Gdzie ten laptop (byłem nim zainteresowany ze względu na PowerVR)?

Na eXecu trafnie to podsumowano.
[#34] Re: Trwa produkcja komponentów drugiej partii AmigaOne X1000

@Ender, post #31

Nie sądzę. Druga partia była zapowiadana już wcześniej. Zresztą, zaprzecza temu także sam Trevor (oczywiście możesz mu wierzyć, albo nie). Spodziewałbym się teraz raczej jakiegoś teasera związanego z zapowiadanym netbookiem, no ale pożyjemy-zobaczymy.
[#35] Re: Trwa produkcja komponentów drugiej partii AmigaOne X1000

@Ender, post #31

Ja uważam, że news pojawił się w momencie premiery Mosphos-a 3.0, żeby zatrzymać ewentualnych niezdecydowanych to raz.
Po prostu firma Amigakit przypomniała że też działa, a zebrane zamówienia są w fazie realizacji. Nie jest to obiecywanie gruszek na wierzbie - produkt istnieje, znana jest cena. Jakich konkretnych informacji oczekiwałeś? Wchodzisz na stronę producenta x1000 gdzie dowiadujesz się gdzie kupić - a na stronie Amigakit masz info kupno - "You can register your interest in ordering by emailing x1000@amigakit.com" - tak jest od dawna, to sprzedaż ciągła jest, na przedpłaty. Newsy do tego niepotrzebne.
Zwróć przy okazji uwagę że tego typu newsy nie są z Hyperionu/A-eonu tylko przeważnie jakieś plotki forumowe typu "gdzieś dzwonili".

News nie zawiera żadnych konkretnych informacji, a dla mnie to niepoważne (mityzowanie, zaklinanie rzeczywistości co do ilości rzekomych userów?) to dwa
Jeśli pijesz do niedawnego wywiadu Solie to podliczył nawet użytkowników WinUAE i podał spore widełki. Chyba mieszasz wypowiedzi z forum z oryginalnymi treściami wywiadów i komunikatów. Osobiście nigdy nie zawyżałem tej liczby (a wręcz przeciwnie) - to nie zmienia rzeczywistości, bezcelowe.

Gdzie ten laptop (byłem nim zainteresowany ze względu na PowerVR)? Nawet kiepsko działającego (czyt. nie do końca sprawnego) prototypu nie ma to trzy
X1000 też podobno nie istniała, do końca były stwierdzenia (zdjęcie prototypu) że miała domalowane śrubki, a render był wklejony w zdjęcie obudowy ;)
Obsuwa - to takie amigowe - a pierwszy to raz? A ile było czekania na MorphOS 3 - przecież wyszedł. Później nie znaczy gorzej, nigdzie się nie śpieszymy.
W jednym się nie mylisz - "polityka informacyjna" Hyperionu i A-eonu jest tragiczna.
[#36] Re: Trwa produkcja komponentów drugiej partii AmigaOne X1000

@adam_mierzwa, post #35

W jednym się nie mylisz - "polityka informacyjna" Hyperionu i A-eonu jest tragiczna.


No właśnie i później człowiek składa strzępy informacji z różnych źródeł, być może źle. W sumie gdyby napisali ile sztuk robią teraz to chyba nic strasznego by się nie stało. Wiadomo sprzęt drogi, ale byłby to jakiś obraz.
[#37] Re: Trwa produkcja komponentów drugiej partii AmigaOne X1000

@Ender, post #31

Ja uważam, że news pojawił się w momencie premiery Mosphos-a 3.0, żeby zatrzymać ewentualnych niezdecydowanych to raz
news pojawił się teraz bo tak się w biznesie robi. Z zatrzymywaniem czegokolwiek to jednak lekka przesada. Przecież jak kogoś stać na X1000 to stać go też na Power Booka z MOSem. W końcu cenowo to inny rząd wielkości
[#38] Re: Trwa produkcja komponentów drugiej partii AmigaOne X1000

@vegeta, post #24

Od Amigi 1200 tez i co z tego???

No właściwie to nic - tylko że poroża to ja nie mam ;)
[#39] Re: Trwa produkcja komponentów drugiej partii AmigaOne X1000

@Ender, post #36

Tak i właśnie to doprowadza, że później są niejasności z tym związane. Ale do tego to jesteśmy już przyzwyczajeni - albo i nie
[#40] Re: Trwa produkcja komponentów drugiej partii AmigaOne X1000

@recedent, post #34

Spodziewałbym się teraz raczej jakiegoś teasera związanego z zapowiadanym netbookiem, no ale pożyjemy-zobaczymy.

Właśnie pożyjemy/zobaczymy czy coś wycieknie ;) - tylko ile można czekać (tak, wiem, wiem ;) )
[#41] Re: Trwa produkcja komponentów drugiej partii AmigaOne X1000
skoro produkcja zaczela sie w marcu, jak podawano w newsach, to co oni w zasadzie tyle czasu robia? nawet trawiac plytki w grazu i lutujac w pojedynke te kilka plyt powinni zrobic znacznie wczesniej niz w do grudnia.... kolejna sciema?
[#42] Re: Trwa produkcja komponentów drugiej partii AmigaOne X1000

@Valwit, post #41

Zaczęła się produkcja? Nie sądzę.

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2012 20:10:06 przez mailman
[#43] Re: Trwa produkcja komponentów drugiej partii AmigaOne X1000

@Valwit, post #41

Skąd ta informacja że produkcja ruszyła w marcu? News z ostatniego dnia marca, który głosi że produkcja odbędzie się w drugim kwartale.
I znowu teksty o lutowaniu w garażu, jakby nie było na YT pokazanej produkcji seryjnej. Normalnie deja vu, a najbardziej zatroskani to ci którzy są nie zainteresowani zakupem. Jeżeli Amigakit da radę złożyć i wysłać ok. 20 szt tygodniowo, to tak to sobie będzie płynęło cienką strużką do końca roku.
[#44] Re: Trwa produkcja komponentów drugiej partii AmigaOne X1000

@AS, post #30

@AS
Będę miał to na uwadze, jak coś będę słyszał to dam Ci znać.
Ja za swoją Samflex w zestawie na gwarancji zapłaciłem 1500zł
Na ebayu poszła płyta Sam-ep za 250-300 euro
w A-cube są nówki z systemem za 450e(sam system to ponad 100e)
Na allegro gość kilka razy wystawiał zestaw za 1600zl i nie znalazł kupca ale to było jakiś czas temu.
W efunzine można się dogadać za gotówkę plus jakiś sprzęt w zamian.
Trzeba mieć trochę szczęścia nie przeczę ale można cos upolować , szczególnie samą płytę.
[#45] Re: Trwa produkcja komponentów drugiej partii AmigaOne X1000

@adam_mierzwa, post #35

do końca były stwierdzenia (zdjęcie prototypu) że miała domalowane śrubki, a render był wklejony w zdjęcie obudowy

Takie zdjęcie z wklejonym renderem było faktem. Co prawda to jeden z fanów wyskoczył przed orkiestrę, ale jednak.
[#46] Re: Trwa produkcja komponentów drugiej partii AmigaOne X1000

@vegeta, post #44

Sam fakt - że niestety za 1000 zł nie da się kupić.
[#47] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#48] Re: Trwa produkcja komponentów drugiej partii AmigaOne X1000

@mailman, post #42

no dobrze, me culpa, zaczal sie nabor chetnych. news byl z marca, wlasnie go odgrzebalem.

ale:

z newsa ktory sam zalinkowales:

Druga partia produkcyjna ma odbyć się w drugim kwartale 2012 roku]


wiec niech bedzie Q2. czyli teoretycznie jeszcze 2 tygodnie. jesli zaczynaja teraz i maja zamiar do grudnia w tym robic, to wniosek jest chyba prosty: zaden high end, tylko skladak, montowany przez jedna czy dwie osoby, po godzinach. inaczej zolwiego tempa nie da sie wyjasnic.

a co do lutowania w garazu: taka metafora glownie z powodu predkosci, nie ma co zaraz podskakiwac, przeciez wiadomo ze poszczegolne podzespoly i czesci byly/sa produkowane w normalnych warunkach.

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2012 03:43:53 przez Valwit
[#49] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#50] Re: Trwa produkcja komponentów drugiej partii AmigaOne X1000

@Valwit, post #48

zaden high end, tylko skladak, montowany przez jedna czy dwie osoby, po godzinach

Widzę, że po obu stronach barykady znajdują się osoby, które żyją jej wznoszeniem i są bardzo zainteresowane tym, żeby konflikt narastał.

Ręczne polutowanie płyty X1000 jest niemożliwe, niezależnie od skali produkcji. Montaż elementów SMD na pewno jest automatyczny, od nałożenia pasty lutowniczej, po rozmieszczenie elementów, aż do lutowania rozpływowego. Zapewne przy tej skali produkcji ręcznie mogą być umieszczane elementy w montażu przewlekanym (np. sloty PCI i PCIe) przed lutowaniem "na fali". Osobiście widziałem jak był montowany Prometeusz (który jest znacznie prostszy montażowo niż płyta X1000), wszystkie elementy SMD były montowane całkowicie automatycznie.

Urządzenia, których używa Varisys (było przecież video), wcale nie są mniej profesjonalne niż np. te na których w Foxconnie składają iPady. Różnica leży wyłącznie w szybkości działania. Małe firmy kupują automaty uniwersalne do małych serii, są one wolniejsze (dzięki czemu też znacznie tańsze), ale wcale nie mniej dokładne. Jakość wykonania układów też nie jest niższa. Różnica jest taka, że linia do masowego składania tabletów może kosztować kilkadziesiąt milionów dolarów, linia uniwersalna co najwyżej kilkaset tysięcy. Owszem, ta uniwersalna złoży powiedzmy cztery sztuki X1000 dziennie, podczas gdy z tamtej schodzi 4000. Nie ma to jednak wpływu na jakość wykonania, wręcz przeciwnie, tutaj szybciej z reguły nie znaczy lepiej.
[#51] Re: Trwa produkcja komponentów drugiej partii AmigaOne X1000

@krashan_, post #50

Dokładnie.

Przyglądałem się płycie X1000 z bliska i widać, że jest bardzo ładnie, profesjonalnie wykonana.
[#52] Re: Trwa produkcja komponentów drugiej partii AmigaOne X1000

@Valwit, post #48

Valwicie, z resztą Twojej wypowiedzi nie dyskutuję, miałem tylko uwagę odnośnie rozpoczęcia produkcji
[#53] Re: Trwa produkcja komponentów drugiej partii AmigaOne X1000
To dobrze, że za te pieniądze dostaje się dobry sprzęt jakościowo. AmigaOne była porażką. SAM i X1000 trzyma jakość. Mam nadzieję, że to spowoduje długowieczność tego sprzętu. Jak za tą cenę tak powinno być. Wydaje mi się, że obecnie produkowany sprzęt elektroniczny nie wytrzymuje już tak długo jak ten z lat 90. Wiele Amig czy c64 działa do dziś. Płyty PC te nowsze to mi leciały jedna za drugą te, ale taka pod Pentiuma 133 działa do dziś.
[#54] Re: Trwa produkcja komponentów drugiej partii AmigaOne X1000
A mnie ciekawi gdzie oni to w ogole produkuja to raz,a 2 jaka jest cena wyprodukowania 1 szt ;).
[#55] Re: Trwa produkcja komponentów drugiej partii AmigaOne X1000

@Sventevith, post #53

AmigaOne była porażką.

Wiesz bo miałeś, użuwałeś? Czy jak mantrę będziesz powtarzał spreparowaną propagandę na zasadzie, że jak tysiąc razy się coś powtórzy to automatycznie staje się prawdą?
[#56] Re: Trwa produkcja komponentów drugiej partii AmigaOne X1000

@lekarz_med, post #55

Wiem bo widziałem, narzekania użytkowników przez ostanie kilka lat na wszystkich portalach amigowych . Nie wszystkiego trzeba spróbować samodzielnie, aby wiedzieć że nie jest to dobre.
[#57] Re: Trwa produkcja komponentów drugiej partii AmigaOne X1000

@Sventevith, post #56

Pisanie o czymś o czym się nie ma pojęcia jest co najmniej głupie.
Jak będziesz miał AmigaOne, poużywasz to dopiero wróćmy do rozmowy.
Większość demonizowanych przez mosowe środowisko rzekomych problemów tego komputera albo nie istniała albo okazała się niezwykle łatwa do usunięcia.
[#58] Re: Trwa produkcja komponentów drugiej partii AmigaOne X1000

@lekarz_med, post #57

Spoko, "drobne" błędy : KLIK. Nie działa dźwięk na płycie? - kup kartę. Dysk gryzie się z sieciówką? - kup kartę. Trzeba przyznać - błędy konstrukcyjne bardzo łatwe do usunięcia OK

Fakt, przy Amiga OS 4.1 już nie trzeba było mieć drugiego kontrolera IDE/SATA - ale ile czasu trzeba było na tego "fixa" czekać?

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2012 22:57:12 przez gorzyga
[#59] Re: Trwa produkcja komponentów drugiej partii AmigaOne X1000

@lekarz_med, post #57

"Pisanie o czymś o czym się nie ma pojęcia jest co najmniej głupie."

Faktycznie jest głupie i jak teraz nazwać osobnika który to pisze w pierwszym zdaniu a w trzecim udowadnia że nie ma pojęcia o tym o czym właśnie pisze ?
[#60] Re: Trwa produkcja komponentów drugiej partii AmigaOne X1000

@gorzyga, post #58

Znów ktoś pisze o czymś o czym nie ma pojęcia.
Chip audio na płycie A1 działa bez zarzutu.
Od lat używam A1 i dzwięk mam na płycie.
Proponuję najpierw poszukać dokładnie informacji zanim znów się tak wrobisz.
Także problem nieistniejący.
Rokrocznie można się o tym było przekonać chociażby na AmiWawa. Była pokazywana A1-XE bez żadnych dodatkowych kart PCI - wszystko chodzi na komponentach wbudowanych w płytę główną i wszystko działa bez najmniejszego problemu.
Nigdy nie miałem żadnej konieczności posiadania dodatkowego kontrolera IDE i nic się nie "gryzło" a używam AmigaOS4 jeszcze od czasów pre-release na długo zanim wyszedł AmigaOS4.0 Final.

Fix usb&dma łatwy do zrobienia - to 2 druciki, schemat ogólnie znany - niektórzy dystrybutorzy, bodajrze vesalia robili to nawet na własny koszt u wszystkich co kupili u nich płyty.

Jeszcze jakieś wydumane fałszywe problemy A1?

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2012 00:19:55 przez lekarz_med
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem