Komentowana treść: Trwa produkcja komponentów drugiej partii AmigaOne X1000
[#1] Re: Trwa produkcja komponentów drugiej partii AmigaOne X1000
To dobre info, bo widać, że chętnych nie zabrakło jak co niektóry przewidywali. Upieram się jednak, że pozbawienie możliwości zakupu samej płyty z procesorem jest błędem A-EON.
[#2] Re: Trwa produkcja komponentów drugiej partii AmigaOne X1000

@azazel44, post #1

Po raz kolejny trzeba ci tlumaczyc, ze zanim jest seria plyt wyprodukowana, sa skladane preordery z przedplatami a wiec niemozliwe zeby zabraklo
[#3] Re: Trwa produkcja komponentów drugiej partii AmigaOne X1000

@azazel44, post #1

że chętnych nie zabrakło jak co niektóry przewidywali

W tym m. in. ja - ale wcale nie jest mi przykro, że się myliłem. :)
[#4] Re: Trwa produkcja komponentów drugiej partii AmigaOne X1000

@azazel44, post #1

Ile wyniesie seria 250 sztuk? Wow to faktycznie tysiące userów AOS 4.x jak nic. Takie enigmatyczne newsy to zwykła zasłona dymna i tyle. Gdzie ten laptop i inne gruszki na wierzbie? Szkoda, po netbook z powerVR byłby ciekawy.
[#5] Re: Trwa produkcja komponentów drugiej partii AmigaOne X1000
Panie Dickinsonie, wsparłby pan zwolenników NatAmi i sfinansował pracę nad NatAmi, tak by team ukończył ten projekt... ;) Trochę smutno czytać, jak to droga AmigaOne X1000 odnosi sukcesy, a NatAmi jeszcze "w proszku".
[#6] Re: Trwa produkcja komponentów drugiej partii AmigaOne X1000

@azazel44, post #1

Cena "wyjściowa" 12,000 złotych (z vatem)
[#7] Re: Trwa produkcja komponentów drugiej partii AmigaOne X1000

@Art, post #6

O ile dobrze kojarzę to jakiś czas temu była na PPA ankieta sondująca chęć zakupu AmigaOne, i kilka osób zadeklarowało kupno. Ciekawe czy już kupili...
[#8] Re: Trwa produkcja komponentów drugiej partii AmigaOne X1000

@Art, post #6

cena jak za MacBook Air (Ivy i7/GT650) z Retina 15calowa (2880x1800)
[#9] Re: Trwa produkcja komponentów drugiej partii AmigaOne X1000

@azazel44, post #1

pozbawienie możliwości zakupu samej płyty z procesorem jest błędem A-EON.
To jest spowodowanie kilkoma czynnikami :
1. Chęc "dorobienia" marży na komponentach.
2. Zestrojenie całości z systemem, zapobiega ewentualnym reklamacjom. (Sam miałem okazję widzieć jak koleś przykręcił płytę główną do obudowy bez dystansów i uruchamił sprzęt. Mimo że karty rozszeżeń prawie w ogóle nie były wsunięte do slotów. Z zasilacza poszedł ogień).
3. Pewność że sprzedaje się komputery a nie detale, może to wymóg licencji AOS 4.X nie wiem dokładnie
Ogólnie dobrze że się coś ruszyło, mogliby jednak pomyśleć o NatAmi, na to czeka więcej amigowców.OK
[#10] Re: Trwa produkcja komponentów drugiej partii AmigaOne X1000

@azazel44, post #1

No wiesz... (jakkolwiek nie wydawałoby się koślawe takie porównanie) Commodore też nie sprzedawało samych płyt głównych do Amig. Taki Apple nie robi tego do dziś. Kwestia do kogo A-Eon chce się przyrównywać.
[#11] Re: Trwa produkcja komponentów drugiej partii AmigaOne X1000

@recedent, post #10

W tym wypadku myślę że to nie chęć przyrównywania się do kogokolwiek zdecydowała o tym, ale raczej być albo nie być - w końcu coś jeść muszą :)
[#12] Re: Trwa produkcja komponentów drugiej partii AmigaOne X1000
ja tam dalej mowie od jakis 10 lat firma amiga zarzadzaja sami geniusze ;) he he he
[#13] Re: Trwa produkcja komponentów drugiej partii AmigaOne X1000

@Radek_Cz, post #11

A co racja to racja. Nawet Trevor musi coś żreć ;)
[#14] Re: Trwa produkcja komponentów drugiej partii AmigaOne X1000

@gx, post #8

To dopiero przesadzona cena, przy takiej wielkiej produkcji powinno być około 3x taniej
[#15] Re: Trwa produkcja komponentów drugiej partii AmigaOne X1000

@azazel44, post #1

A ile jest wszystkich AmigaONE X1000 lacznie z prototypami? Na ile jest planowana druga seria? Jesli sprzedalo sie z 1000 sztuk X1000 to chyba Trevorowi sie zwrocilo z nawiazka? Aczkolwiek przy takiej cenie to naprawde ciekawe, chociaz nawet w Polsce podobno jest gdzies ponad 0,5 mln "bogaczy", z kryterium bogactwa zarobki ~1500 funtow, jak gdzies czytalem.
[#16] Re: Trwa produkcja komponentów drugiej partii AmigaOne X1000

@ruberum_ignis, post #15

z kryterium bogactwa zarobki ~1500 funtow

Tygodniowo?
[#17] Re: Trwa produkcja komponentów drugiej partii AmigaOne X1000

@ruberum_ignis, post #15

w Polsce okolo 90% spoleczenstwa zyje ponizej progu ubostwa wg norm UE
[#18] Re: Trwa produkcja komponentów drugiej partii AmigaOne X1000

@PrzemasIII, post #17

Nie narzekaj . Ciesz sie, jest euro, gramy w gale i jest git. Spojrz optymistycznie na rzeczywistosc, wg. tych samych norm UE juz 500 tys Polakow zyje grubo grubo powyzej progu ubostwa OK. Transformacja sie udala, mamy kapitalizm i na pewno jest wielu ktorych stac na x1000, ciekawe ilu Amigowcow OK

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2012 07:22:21 przez gx
[#19] Re: Trwa produkcja komponentów drugiej partii AmigaOne X1000
o jak miło, wyszedł MOS 3.0 i od razu przecieki, domysly i cienie informacji, czyli typowa kampania reklamowa OS4 i X1k.
[#20] Re: Trwa produkcja komponentów drugiej partii AmigaOne X1000

@recedent, post #10

Może do nikogo nie chce się porównywać, ale dobrze, że nie ma możliwości kupienia samej płyty, a jest buda z całą resztą OK
[#21] Re: Trwa produkcja komponentów drugiej partii AmigaOne X1000
Trevor na biznesie się zna. Po co robić partię jedną na 1000 sztuk. Lepiej zrobić 4po 250 i zasłonić się kosztami przy produkcji małoseryjnej.

Jak dobrze, że mi przeszło z tym OS4. Pewnie do dziś bym czekał na tani sprzęt, na którym da się zrobić coś poza przestawianiem ikon.
[#22] Re: Trwa produkcja komponentów drugiej partii AmigaOne X1000

@Wojox, post #9

Kupno samej płyty nie byłoby takim błędem i w znacznym stopniu obniżyło by cenę (choć z tym to rożnie bywa w tym naszym biznesie- a zarobić trzeba ;) ). Wtedy każdy może sobie poskładać komputer i obudowę jaką chce a nie taką brzydką "kobyłę" jaką zaserwowano. No ale cóż, można samemu sprzęt pod OS4.x złożyć, tylko tyle że mój zegarek jest od niego szybszy.
[#23] Re: Trwa produkcja komponentów drugiej partii AmigaOne X1000

@Sventevith, post #21

A cóz ty takiego robisz na swoim komputerze? Gdybys nie byl takim ignorantem i dobrze bys poszukal to znalazl bys sprzet w granicach 1000zl na którym da siê zrobic cos wiecej poza przestawianiem ikon. No chyba ze tacy profesionalisci jak Ty potrzebuja tysiecy gigaherców by zrobic cokolowiek na swoim komputerze? I nie pisz ze masz sprzet duzo szybszy za 200-300zl bo nie tym mowa.
[#24] Re: Trwa produkcja komponentów drugiej partii AmigaOne X1000

@(V)(I)mothe(P), post #22

tylko tyle że mój zegarek jest od niego szybszy.
Od Amigi 1200 tez i co z tego???
[#25] Re: Trwa produkcja komponentów drugiej partii AmigaOne X1000

@vegeta, post #24

Ponizej jest watek Mosa3.0 , Ci co czekali ciesza sie i jest ok , jakos nie wiedze tam komentarzy oesowców którzy wtracaja tam swoje zale, niektórzy potrafia uszanowac czyjes hobby.
[#26] Re: Trwa produkcja komponentów drugiej partii AmigaOne X1000

@vegeta, post #25

Ja szanuje i nie czytam ;) No, ale to widać co widnieje co mam w zainteresowaniach :)
Najlepiej nie reagować na tego typu odzywki motylów - nie dajcie się prowokować OK

AMIGA RULEZ!!!
[#27] Re: Trwa produkcja komponentów drugiej partii AmigaOne X1000

@vegeta, post #23

To co 99 % ludzi na świecie. Przeglądam strony, oglądam filmy (także na YT) i gram. Co mogę kupić za 1000 PLN pod OS4 ? SAM ? Jaki będą działa na tym strony czy YT ? To nazywasz profesjonalizmem do którego są potrzebne GHz ? Wybacz ale niestety Mhz nie wystarczą.
[#28] Re: Trwa produkcja komponentów drugiej partii AmigaOne X1000

@vegeta, post #25

Dokładnie to samo miałem napisać i tylko czekałem jak jakiś delikwent wyskoczy w wątku aos4.x na temat mosa - masakra... palce was swędzom to przeczytajcie to i zróbcie coś ciekawego zamiast dokładać do pieca bez sensu.
[#29] Re: Trwa produkcja komponentów drugiej partii AmigaOne X1000

@Sventevith, post #27

Ja wlasnie to robiê na Sam,przegladam strony, ogladam filmy, takze na yt(choc akurat tu jest to rozwiazane w troche inny sposob),slucham muzyki, i uzywam Gimpa, nie ma problemu z podlaczeniem aparatu i kamery by cos zrzucic na dysk. Gdy wyjda sterowniki podlacze nawet radka hd.I to tylko za 1000zl(choc akurat ja dalem wiecej, ale to bylo dawno). Nie mowie ze moc wystarcza do wszystkiego i zawsze jest super ale tragedii tez nie ma.
[#30] Re: Trwa produkcja komponentów drugiej partii AmigaOne X1000

@vegeta, post #29

To ja chciałbym kupić Sam za 1000 zł. Wszędzie, gdzie szukam cena jest sporo wyższa. I nie piszę tego jako jakiś kontrargument, ale szukam sprawnej Sam w takiej cenie. Jak znasz taki namiar, to poproszę, a jak nie, to nie piszmy, że Sam można kupić tanio. Wszystkie dobre oferty jakie znalazłem były w cenie 2000 i wyższej.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem