Komentowana treść: AmiWaWa 5
[#1] Re: AmiWaWa 5
No to jedziemy ;)
[#2] Re: AmiWaWa 5
Ech, peszek... Będę w Warszawie dzień wcześniej i dzień później, a w sobotę akurat w Ciechanowie.
[#3] Re: AmiWaWa 5
Z Krzychem pewnie wpadniemy jak rok temu, może nie odpadnę teraz po pierwszej rundzie w MK2. :)
Nawet podobno jakaś czapkę wygrałem w konkursie obrazkowym, ale trzeba było wcześniej wyjechać by być w domu przed północą. ;)
[#4] Re: AmiWaWa 5

@Drako^BB, post #1

Rezerwujemy busa i nadjeżdżamy :D

CHAL :D

Jurek napisz do mnie co z busem. Jak coś to ja mogę go zarezerwować.
[#5] Re: AmiWaWa 5

@Sir_Lucas, post #4

bus ? przez Lublin ?
[#6] Re: AmiWaWa 5
To raczej mnie nie będzie, inne plany.
[#7] Re: AmiWaWa 5
co to są "komputery kompatybilne z Amigą"?
[#8] Re: AmiWaWa 5

@jubi, post #7

Pierwszy z brzegu przykład to choćby Draco, inny to np. Minimig.
[#9] Re: AmiWaWa 5
Co roku jestem, będe i tym razem :)
[#10] Re: AmiWaWa 5
Będę

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2013 02:07:18 przez jarecki130
[#11] Re: AmiWaWa 5

@grxmrx, post #8

Pegasos z MorphOS to też komputer kompatybilny z Amigą. I to bardzo mocno kompatybilny.
[#12] Re: AmiWaWa 5

@sand, post #5

Tak, chcemy załatwić busa z Chełma i zebrać po drodze ludzi. Myślałem właśnie czy macie ochotę się dosiąść w Lublinie :) AmigaBus - może być wesoło Będziemy w kontakcie.
[#13] Re: AmiWaWa 5

@MDW, post #11

Pecet z Arosem też? Jeśli tak, to na to spotkanie można przynieść Della, HP, Sony Vaio, itd.

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2013 12:10:24 przez jubi
[#14] Re: AmiWaWa 5

@jubi, post #13

Jak chcesz możesz przynieść, na imprezy tego typu przychodzili ludzie z takim czy innym sprzętem, również z AROSem i nie spotkałem się z sytuacją gdzie stanowiłoby to jakiś problem (chyba, że chciałbyś taki wygenerować).
[#15] Re: AmiWaWa 5

@jubi, post #13

W zeszłym roku był pecet z Arosem i jakoś nikomu to nie przeszkadzało więc przestań pieprzyć farmazony i szukać problemu tam gdzie go nie ma.
[#16] Re: AmiWaWa 5

@Sir_Lucas, post #12

Ja się na to piszę, mam nadzieję że MarX i Stony też.
[#17] Re: AmiWaWa 5

@pampers, post #15

Tak, i będzie tak jak w tej quocie z #ppa - pecety, Mace, komputery na przemysłowych płytach PPC - i ani jednej prawdziwej Amigi.

Osobiście protestuję przeciwko używaniu terminu "Amiga klasyczna", co sugeruje, że są jakieś inne Amigi. Ta Amiga klasyczna to po prostu Amiga. Wszystko inne to wyroby amigopodobne, komputery programowo zgodne z AmigaOS, ale na Jowisza - żadne tam Amigi, choćby i "nieklasyczne".

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2013 14:22:51 przez jubi
[#18] Re: AmiWaWa 5

@jubi, post #17

A najciekawsze jest to, że na forum amigowym, o Amidze wypowiada się człowiek, który w swoim awatarze reklamuje ms-dos

I co jeszcze, nie będąc nigdy na AmiWaWie od razu pisze że nie będzie Amig

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2013 14:26:47 przez AS
[#19] Re: AmiWaWa 5

@jubi, post #17

Mamy już wątek na forum na ten temat i chyba lepiej jest generować tego typu szum właśnie tam. Masz prawo do własnego zdania, Amiga przez względu na swoją historię nie jest nazwą czy marką kojarzoną jednoznacznie z konkretną wersją sprzętu czy systemu a jeśli dla kogoś jest to nikt nikomu nie zabrania tak uważać, grunt by sobie nie narzucać przekonań na siłę czy oburzać się na to, że inna osoba pojmuje te pojęcie na swój sposób. Jest przecież pewien wspólny mianownik, który łączy rozwiązania, którymi się zajmujemy choć zapewne mniejszym zainteresowaniem cieszyłyby się na imprezie np. tablety z naklejką Amiga a działające pod systemem innym niż AmigaOS a inne z taką samą naklejką ale już z systemem, który z AmigaOS ma coś wspólnego (czy jest on jego oficjalną kontynuacją czy klonem lub rozwiązaniem powstałym na bazie inspiracji czy reimplementacji).
Proszę - nie staraj się być osobą, która chce mieć zawsze ostatnie zdanie bo nikogo to nie interesuje a może zniechęcać do czytania forum - miej odwagę napisać "moim zdaniem", uszanuj zdanie innych.
[#20] Re: AmiWaWa 5

@grxmrx, post #19

Czyli twierdzisz, że pecet z Arosem to Amiga, tylko że nieklasyczna? A może istnieje więcej kategorii niż "klasyczna" i "nieklasyczna" w tej wyliczance - chętnie poznam twoją opinię.

I nie, to nie jest offtop. Nie chodzi mi o ustalenie wszechświatowej definicji Amigi, chodzi mi konkretnie o tego newsa i autora tego newsa - co miał na myśli pisząc "Amiga klasyczna"? Jeśli posłużył się takim pojęciem, to znaczy, że istnieją według niego inne kategorie Amig, o czym mi nie wiadomo - dlatego proszę o wyjaśnienie, jakie kategorie Amig rozróżnia autor tego newsa i jakimi kryteriami się kieruje w swoim podziale.

A jeśli sam nie potrafi wyjaśnić precyzyjnego znaczenia pojęć jakimi się posługuje w newsach publikowanych na portalu, to jak mają domyślić się ich znaczenia czytelnicy?
[#21] Re: AmiWaWa 5

@jubi, post #13

Na Pegasosie z MorphOSem wiele programów z klasycznej Amigi uruchamia się bez emulacji. Czyli jest to sprzęt/system kompatybilny z Amigą.
[#22] Re: AmiWaWa 5

@jubi, post #17

No a AmigaONE z AmigaOS4? Przecież taki twór ma pełne prawo do nazywania się Amigą. Gdyby losy Commodore potoczyły się inaczej to na pewno dzisiejsza Amiga wyglądałaby jeszcze mniej podobnie do klasycznej. AmigaOS na pewno rozwinąłby się jeszcze bardziej niż AmigaOS4 czy MorphOS. Po prostu są grupy ludzi, którzy oczekują czegoś innego od tak zwanej Amigi. Jedni chcą dzisiejszego komputera opartego na tamtej filozofii, będącego kontynuacją tego co zapoczątkowały Amigi stworzone przez Minera i Commodore. Inni chcą tylko tego co było wtedy. Na pewno gdzieś na świecie są też maniacy pecetów z czasów XT czy 286. I to bardzo sympatyczne. Tylko nie jest to powodem zeby dzisiejszego peceta nie nazywać pecetem tylko dlatego, że ma niewiele wspólnego z tamtym tworem.

Powinniśmy się cieszyć, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Ktoś chce pograć na klasyku w SuperFroga to może to zrobić, ktoś inny chce kontynuacji filozofii to może sobie wybrać jedną z trzech dróg (AmigaOS4, MorphOS, AROS).
[#23] Re: AmiWaWa 5

@MDW, post #22

Wpadasz w offtop, a mi chodziło o zdanie jakie ma redaktor portalu na temat terminu jakim się posługuje w oficjalnym newsie.

Ty jako zwykły użytkownik możesz sobie twierdzić co tam chcesz i nie musisz niczego uzasadniać, co innego redaktor publikujący oficjalnego newsa na stronie głównej - od niego należy oczekiwać wyższych standardów i jakiejś podstawowej dziennikarskiej rzetelności.
[#24] Re: AmiWaWa 5

@jubi, post #20

Czyli twierdzisz, że pecet z Arosem to Amiga, tylko że nieklasyczna?


Jak najbardziej mieści się to w tematyce portalu i ma wspólnego wiele z Amigą. Ściśle rzecz biorąc nie jest to Amiga (choćby pod względem praw do marki czy w sensie sprzętowym), ale jest to rozwiązanie kompatybilne z Amigą. Mniemam iż to samo miał na myśli autor newsa.
AROS jest kompatybilny z AmigaOS 3.x na poziomie źródeł, a przynajmniej takie są założenia. Jest też odpowiedź na pytanie o kompatybilność w oficjalnym FAQ.
Nie powielajmy tutaj wątku "Moja definicja Amigi" bo można dojść do takich wniosków, że jedyną Amigą to była np. Amiga 1000 i też nikomu takiej opinii zabronić nie można;)

A jeśli sam nie potrafi wyjaśnić precyzyjnego znaczenia pojęć jakimi się posługuje w newsach publikowanych na portalu, to jak mają domyślić się ich znaczenia czytelnicy?


Póki co jesteś jedynym użytkownikiem, który stara się "domyślić" tego pojęcia.
Od dawna w "O stronie" informujemy o tym jaką tematyką zajmuje się portal. Nie wymagaj ode mnie czy autora newsa by publikował treść wedle tego jak Ty rozumiesz definicję Amigi. My (jako portal) zajmujemy się również rozwiązaniami kompatybilnymi z Amigą, o czym od dawna informujemy na stronie. Taki jest profil tego portalu. Przykładowy AROS z pecetem jest rozwiązaniem kompatybilnym z Amigą (choć niewykluczone, że można to brać za skrót myślowy). Jeśli w Twojej ocenie nie jest to rzetelne podejście do sprawy to pozostanie pogodzić się z tym, że mamy różne zdanie na ten temat.

Czy przyjedziesz na AmiWaWę?
[#25] Re: AmiWaWa 5
Szkoda ze o terminie nie wiedzialem wczesniej :(
Wtedy bilet na polskibus w obie strony kosztowalby mnie tylko 10zl :)

Oby za rok informacja pojawila sie wczesniej.
[#26] Re: AmiWaWa 5
Choć znów muszę przejechać przez całe miasto, to postaram się być wraz ze znajomymi. Jak zwykle weźmiemy piwko i postaram się też zabrać Minimiga z monitorkiem 5 cali od PSOne :)
[#27] Re: AmiWaWa 5
Będzie turniej w SWOSa? Wiadomo coś więcej na ten temat? Z największą przyjemnością wezmę udział! OK
[#28] Re: AmiWaWa 5

@jarecki130, post #10

I ja też będę.
[#29] Re: AmiWaWa 5

@dior, post #27

Co roku na AmiWaWa jest organizowany turniej w SWOSa. Odpowiedzialny za tę część spotkania jest Duracel. Zapisy chętnych są na początku imprezy, następnie jest losowanie drużyny/kraju i do boju :D
[#30] Re: AmiWaWa 5

@jubi, post #23

jubi, mam podobne zdanie do Twojego co do tego co jest Amigą a co jest paraAmigą, ale tego typu debaty są mocno nacechowane emocjami, były prowadzone wielokrotnie i do niczego konstruktywnego nie prowadzą, bo mało kto jest w stanie zmienić swoje zdanie czy iść choćby na jakiś kompromis.

Nie widzę sensu aby poruszać ten temat kolejny raz i to w miejscu dotyczącym imprezy AmiWAWA, która ma to do siebie, że jest ponad podziałami. Przyjeżdżają na to spotkanie ludzie którzy w sieci drą ze sobą szaty na temat konkurujących ze sobą systemów środowiska amigowego i potrafią w miłej atmosferze się dogadać, odprężyć i dobrze bawić.

Zapewniam Cię, że będą Amigi oraz masa innego sprzętu i nikogo siłą nikt nie będzie zmuszał do tego aby patrzył na to do czego ma jakieś obsesyjne awersje. Wręcz przeciwnie, da się zauważyć, że pozorni, internetowi wrogowie danego systemu potrafią z ciekawością, choć powściągliwie to jednak podglądać te znienawidzone, konkurencyjne systemy. Mnie to akurat nigdy nie interesowało, ale chodzi o to, że jest pełne spektrum sprzętu i każdy może przycupnąć sobie tam gdzie mu ideologicznie najbliżej.

Od dłuższego czasu rozmawiam z ASem na temat filozofii AmiWAWA i doszliśmy do wniosku, że te agresywne nastroje łagodzi właśnie głównie Amiga klasyczna (czy jak wolisz po prostu Amiga Commodore). Nie ma zatem potrzeby aby siać dodatkowy ferment tylko przyjaźnie lansować to co w Amidze zawsze było najlepsze, rozpalało wyobraźnię i do dziś przywodzi najwspanialsze wspomnienia.

Tak, będzie turniej SWOSa. Jeżeli moje zdrowie pozwoli przyjadę jak co roku i zorganizuję turniej z Westernem. Jeżeli nie uda się, to z pewnością jakaś dobra dusza mnie wyręczy.

Też mnie trochę dziwi dlaczego będąc tak ortodoksyjnym (trochę jak ja) Amigowcem masz w avatarze obraz MS-DOSa. Lubisz prowokować? Ok. tylko dlaczego tutaj?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem