Komentowana treść: MorphOS 3.2
[#151] Re: MorphOS 3.2

@Kwiatki, post #150

support dla 7,2 będzie w następnym release afaik. więc znając życie może to chwilę potrwać.

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2013 10:44:10 przez smackme
[#152] Re: MorphOS 3.2

@smackme, post #151

No wiesz, jeśli popatrzysz na oś czasową wydawania kolejnych wersji systemu to ta "chwila" o której mówisz może być bardzo krótka (popatrz ile trzeba było czekać na 3.1, albo na 2.7). Ogólnie rzecz biorąc nieparzyste numery mają być ZTCW szybkimi bugfixami parzystych, naładowanych ficzerami, wersji MorphOSa. Chyba, że się reguła zmieniła. Pożyjom - uwidim.
[#153] Re: MorphOS 3.2

@recedent, post #152

W cenniku nie ma eMaca szok!

Zawsze miło popatrzeć na uaktualniony wykres - MorphOS go, Go GO! :)
[#154] Re: MorphOS 3.2

@recedent, post #152

a co jest na pionowej osi ?
[#155] Re: MorphOS 3.2

@gx, post #154

Nasze ego, które rośnie z każdą wersją To żart, w brytyjskim lub niemieckim stylu jak kto woli.:D
[#156] Re: MorphOS 3.2

@KJB, post #153

Nie ma eMaca, bo zaliczyłem go do PowerMaców G4 (jak się sam przedstawia, o ile się nie mylę).

@gx: Na pionowej osi są kolejne znane nam numery rejestracji systemu. Ciekawy jestem szczególnie reakcji osi pionowej na ostatnią wersję, ale póki co mam za mało danych.
[#157] Re: MorphOS 3.2

@recedent, post #156

Tak jest, zgłasza się jako PowerMac 6,4 :)
[#158] Re: MorphOS 3.2

@recedent, post #156

przeciez wszystkie maki zglaszaja sie jako powermac albo powerbook
[#159] Re: MorphOS 3.2

@michal_zukowski, post #158

Dlatego też nie ma osobnej kategorii dla Maca Mini. Same PowerMaki podzieliłem na G4 i G5, natomiast iBook jest oddzielnie od PowerBooka, żeby było wiadomo że ten sprzęt też jest obsługiwany.
[#160] Re: MorphOS 3.2
Pierwszy post z MOSa na moim nowym G5 2 GHz. Musze sie spieszyć, bo MOSa niezarejestrowany. Niestety, uwzględniając wydatki w tym miesiacu, to rejestracja nie nastąpi zbyt szybko (chyba że uda mi sie sprzedać pierwszego G5, póki co nieobsługiwanego przez MOSa.... chociaż jest szansa, że w 3.3 juz będzie obsługiwany. Chce ktos kupić? :) ).
Ten mój to Dual Processor 2.0 GHz z X-PCI (trzeba uważać, bo 2.0 GHz z X-PCI ma dwie wersje - starsza nie pójdzie póki co z MOSem, nowsza działa super, i ta ze zwykłym PCI oczywiście też).
Sprzęt zasuwa jak dziki. Widać róznicę w stosunku do G4 1.5 GHz (który przeciez i tak jest bardzo szybki jak na potrzeby Morphosa). Jak znajdę czas, to przyglądnę sie bliżej E-UAE - tu G5 powinien pokazać pazury :)
Nawet nie jest specjalnie głośny (chociaż wiatraków ma co najmniej 6 w środku, i mozliwe, że jakiegoś nie policzyłem, wiekszość kręci się dosyć wolno, to i nie hałasuje). Za to przeraźliwie wielkie i ciężkie jest to pudło - łatwo zrozumieć, dlaczego prace na lapkiem z G5 nie zakończyły się sukcesem ;) . Sam procek ma obecnie 65.5 st C (MOS odczytuje wskazania czujników temperatury na CPU i ładnie wyświetla je na belce MOSa).


Ostatnia aktualizacja: 07.06.2013 22:10:38 przez wali7
[#161] Re: MorphOS 3.2

@wali7, post #160

wiatrakow jest 9 :) wszytskie regulowane. podaj ostatanie 3 miejsca numeru seryjnego. u mnie to jest "qpm"
[#162] Re: MorphOS 3.2

@Valwit, post #161

3 ostatnie znaki nr seryjnego to S8J
z tymi wiatrakami to rzeczywiscie poszli na całość, chociaż trzeba przyznać, że maszyna, jak na swoje słuszne rozmiary, jest całkiem cicha
[#163] Re: MorphOS 3.2

@wali7, post #162

o czyli masz nowszy model niz moj, konkretnie nastepce. a to swietnie wrozy bo bede mial grafe z twojego modelu :)
[#164] Re: MorphOS 3.2

@Valwit, post #163

Grafika to fabrycznie była NVidia. Pod MOSa kupiłem Radka 9600, dokładnie na tej aukcji: http://www.ebay.com/itm/140978800098?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649 . Działa dobrze.
[#165] Re: MorphOS 3.2

@wali7, post #164

takiego samego kupilem, tyle ze lokalnie :) mysle w weekend wszystko poskladac werszcie do kupy :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem