Komentowana treść: Elbox TurboFlyer 530
[#61] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#62] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#63] Re: Elbox TurboFlyer 530

@_arti, post #59

Ja jestem klasykowcem ale prawie nie gram, za to w każdej swojej Amidze mam, jeśli tylko mogę, 060 i Mediatora ;) Amiga musi być dopalona! Niezależnie czy to pięćsetka czy 4000. Nie rozumiesz? Spoko. Moja żona też nie :D


Podpisuję się pod tym obiema rękami... a pod końcówką to i nogami nawetOK

Ja poczekam sobie aż sprzęt wyjdzie do ludzi, poczekam na testy i wówczas zdecyduję.
Mi jest miło, że Elbox wziął się do roboty - szkoda, że tylko 16MB to ma, no ale może pójdą po rozum do głowy i pokombinują coś z większą ilością pamięci, lub co lepsze - zamontują gniazda na Simm72 :D

Czy to drogo? Pewnie i tak i nie - wszystko trzebaby było do kupy zliczyć.
Oklaski się należą i tak - wszak to sprzęt nowy, gwarancja będzie :)

I czekam na inne nowości :D
[#64] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#65] Re: Elbox TurboFlyer 530

@Dopuser, post #53

A ja wyobraź sobie mam wszystko w standardowej obudowie, i tu ciekawostka działa bez problemu, a PPC jest kręcony na 330 Mhz
[#66] Re: Elbox TurboFlyer 530

@Dopuser, post #45

Nie będę się czepiał, ale skąd zainteresowanie FPGA Arcade/Natami/Minimig skoro są A1200 i Efika?


Ja widzę wokół FPGA Arcade/Natami/Minimig tylko sporo szumu.

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2013 19:09:11 przez ] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [
[#67] Re: Elbox TurboFlyer 530

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #66

Ja widzę wokół FPGA tylko sporo szumu.


Nie przesadzajmy, przecież istnieje sporo rozszerzeń do Amigi, które z powodzeniem wykorzystują tą technologię, np. Deneb USB, nowsze scandoublery Indivision, więc została już ona z powodzeniem przetestowana na naszym podwórku.
[#68] Re: Elbox TurboFlyer 530

@strim_, post #67

Przecież wiadomo co miałem na myśli. Specjalnie dla Ciebie zrobiłem edycję swojego posta.
[#69] Re: Elbox TurboFlyer 530

@Ender, post #57

Jeszcze raz, dużymi literami i powoli:
Elbox nie buduje neo-Amig.
Elbox specjalizuje się w dopałkach i rozszerzeniach do m68k, z czego jak np. Fast-ATA czy AllegroCDFS, jako jedyni na amigowym rynku. Mają Sidera USB, Mediatora.
Właśnie mają wypuścić TurboFlyera, tj. kartę BOOTUJĄCĄ. Wystarczy "zebrać" m.in. te wszystkie elementy razem w postaci jednej zintegrowanej płyty głównej. A dzięki temu, że zintegrowanej to likwidujemy problem instalacji tych zintegrowanych komponentów, jako że całość włącznie z softem wychodzi w jednym pakiecie właśnie od Elboxa. Innymi słowy mają wiedzę, mają technologię, i mają możliwości.

A co do 060 to rozszerzenie do FPGA Arcade jest przykładem że komuś się chce, i chyba opłaci.
Jak ktoś chce sobie tylko pograć to kupuje 4-5 krotnie tańszego MiniMiga albo korzysta dalej z A500.

I czymże inym jest zainteresowanie FPGA Aracade/Natami/Minimigiem jeśli nie właśnie wołaniem społeczności amigowej o nową płytę główną dla klasyka? Jeśli nie Elbox to kto inny?
Moim zdaniem, skupiając się wyłącznie na dopałkach do "szrotu", Elbox niewykorzystuje swego potencjału, ot co.
[#70] Re: Elbox TurboFlyer 530

@Dopuser, post #69

Zgadza się mają, ale czy mają chęci? Ja już chyba nie wierzę, że coś takiego może powstać, chociaż turbo zintegrowane z fast atą to extra pomysł. Szkoda, że nie dołożyli jeszcze jakiejś grafiki i byłby fajny zestaw do podłączenia pod TV LCD. Marzenia nic nie kosztują, ale może kto wie... .
[#71] Re: Elbox TurboFlyer 530

@Dopuser, post #69

Mam kilka produktów Elboxu i będę ich chwalił, ale do pełnego neoAmigowego systemu brak im karty graficznej i muzycznej a zwłaszcza oprogramowania do nich. Choć nie przeczę, że można to ominąć - Mediator i wersje PCI.

Ważniejszą kwestią jest jednak rachunek ekonomiczny - ile systemów by sprzedali i czy to się opłaci?

Rynek retro fajnie odżył, klienci na turbo do A500/600/1200 znajdą się w całkiem pokaźnej (proporcjonalnie) liczbie ale czy neoAmigi powtórzą ten sukces? Wątpię...

TurboFlyer530 - to jednak naprawdę super sprzęt i bardzo dobrze, że się pojawi. Jeśli okaże się, że będzie współpracował z CDTV to będę bardzo mocno się zastanawiał (czyli jak finanse pozwolą to kupuję ). Do A500 nie kupię ponieważ głównie używam A1200 i cena jest za wysoka na sprzęt, który w praktyce jest eksponatem.

Nie wiem czy 040/060 w A500 to dobry pomysł choć A2000 już tak.
[#72] Re: Elbox TurboFlyer 530

@Skotos, post #71

Ważniejszą kwestią jest jednak rachunek ekonomiczny - ile systemów by sprzedali i czy to się opłaci?

Dokładnie o ekonomię się musi rozbić. Jeśli wyprodukowali by mainboard z praktycznie wszystkimi swoimi produktami w jednym to pozbyli by się klientów na swoje obecne produkty i tak czy inaczej cena tej nowej "płyty głównej" rozszerzającej musiała by być raczej zaporowa :\
[#73] Re: Elbox TurboFlyer 530

@Skotos, post #71

Ważniejszą kwestią jest jednak rachunek ekonomiczny - ile systemów by sprzedali i czy to się opłaci?

Tego nie wie nikt. Na tym polega biznes.
A propos rachunku ekonomicznego: ile TurboFlyerów sprzedadzą i czy im się to opłaci?
[#74] Re: Elbox TurboFlyer 530

@Ender, post #57

Pan Pampuch okazał się wyjątkowym krótkowidzem. On patrzył na ,,swój'' biznes, tj wydawanie magazynu, i jemu każda A500 - służąca jako lepszy Pegasus (klon Famicona) dawała nadzieję na sprzedanie jeszcze jednego egzemplaża MA. Jak to się skończyło to wiemy. Pan Pampuch popełnił ,,amigowe'' samobójstwo.. A ile się biedak nerwów natracił przy okazji, pamiętam jak mu napisałem kiedyś, żeby się zdystansował, bo naprawdę można było się o niego obawiać, widząc to niezdrowe zaangażowanie w świętą wojnę..

Komputer A500 był doskonały, od 1987r kiedy można było już marzyć o jego kupnie, chociaż ze względu na typową realną wartość płacy w tamtych latach - dla przeciętnego zjadacza chleba nie było to realne (coś między 20-30$ się zarabiało). Wtedy też trzeba było otrzymać specjalne zezwolenie na kupno komputerów 16bit i lepszych (embargo ,,zachodu). Ja swoją A500 zobaczyłem w domu w 1990r - jeszcze wtedy był to komputer którego wielkich możliwości nikt nie próbował kwestionować. Tyle tylko że konstrukcja z 1985r kiedy to była trudnym do ogarnięcia rozumem sprzętem niemal z przyszłości, nie była już niczym poza konkurencją dla Pegasusa głupie 10 lat później. W branży komputerowej dekada to jak widać przepaść. A1200 była sprzętem zapóźnionym w rozwoju w porównaniu z przełomową pierwszą A1000 (prototyp to rok 1984!! kiedy to rynek podbijał ZX-Spectrum i podobne). Rzecz trudna do wyobrażenia sobie! Tyle że wtedy był to sam sprzęt, przy braku solidnego oprogramowania.

Jak chcę karty turbo na x86 z translacją (mikro)kodu (sprzętową emulacją seri MC68000) :D Macintoshe się potrafiły przestawić na x86, to i Amiga potrafi. Ciekawe że nikt na to jeszcze nie wpadł..
[#75] Re: Elbox TurboFlyer 530

@BULI, post #72

Jeśli wyprodukowali by mainboard z praktycznie wszystkimi swoimi produktami w jednym to pozbyli by się klientów na swoje obecne produkty...

Zyskali by nowych, także tych którzy chcieliby się pozbyć starych płyt "kanapkowych" by kupić nowe...

cena tej nowej "płyty głównej" rozszerzającej musiała by być raczej zaporowa :\

Na pewno tańsza niż każde podzespoły z osobna.
A czy zaporowa? FPGA Arcade w podstawowej wersji to ok 500Euro za całośc, karta 060 do tego to coś 200Euro + procesor. I zainteresowanie jest. W sumie ok 800Euro. Zaporowa cena?
[#76] Re: Elbox TurboFlyer 530

@Dopuser, post #75

A czy zaporowa? FPGA Arcade w podstawowej wersji to ok 500Euro za całośc, karta 060 do tego to coś 200Euro + procesor. I zainteresowanie jest. W sumie ok 800Euro. Zaporowa cena?

Pisząc o cenie zaporowej, nie miałem cenę która będzie na tyle wysoka, że nie spowoduje zaprzestanie sprzedaży obecnych produktów Elbox'u a da szanse nabycia nowego produkty jeszcze bardziej wąskiej grupie użytkowników zasobnych w fundusze i chętnych na ich wydanie (czyli coś al'a AmigaOne X1000).

Zważ też na to, że w chwili obecnej Elbox żadnego dopalenia Motorolą 060 nie oferuje i nie zapowiada takiego.
W kwestii życzeń, ja bym chciał taki mainboard i do tego z mocnym PPC, ale to moje chcienie nic więcej (czyli w sumie coś na kształt projektu Shark).
[#77] Re: Elbox TurboFlyer 530

@Dopuser, post #75

Zyskali by nowych, także tych którzy chcieliby się pozbyć starych płyt "kanapkowych" by kupić nowe...


Tylko że widzisz, stara kanapka dla co poniektórych ma pewien nieodparty urok - a mianowicie zbudowana jest na bazie oryginalnej, koszernej Amigi by Commodore/Escom. A na dokładkę - taka NKSR nie będzie mieć chipsetu... żółta kartka
[#78] Re: Elbox TurboFlyer 530

@Dopuser, post #75

Pytanie do czego taki komputer by służył? Do gierek to za dużo, a do systemu to za mało. Może jako "demomachine". Za 850 erło jakiś czas temu można było zakupić na amibay (co prawda używaną, ale... ) Sam460ex w wersji "The Red One" w pełnym komplecie z systemem. Sprzęt kilkanaście razy szybszy od 060 z peryferiami, które mogłaby potencjalnie taka płyta zawierać to i tak byłaby zacofana (rozwiązania Elboxu dla klasyka to fajna sprawa, ale gdyby to upchać jako całość - odrębny komputer - to już z 15 - 20 lat cofanie się w tył). Ja sensu nie widzę. Tym bardziej, ze wspomniany FPGA Arcade istnieje i wypełnia tą lukę (co zresztą mi się podoba OK).
[#79] Re: Elbox TurboFlyer 530

@C2H5OH-bis, post #74

Jak ktoś chce w oparciu o X86 to ma WINUAE i inne UAE. Jest też Aros, każdy znajdzie coś dla siebie. Jak dla mnie w Amidze X86 to profanacja. Jak ktoś chce szybki post Amigowy sprzęt, to bierze coś na PPC, jak chce 68xxx, to może kupić A1200 i Blizzarda 1260, jakiś w przeciągu miesiąca się znajdzie, jak ktoś chce MC68060 100MHz, to może poczekać na board do FPGAArcade, jest kilka alternatyw, mamy wszystko co potrzeba.
Wychodzą fajne turbo do naszych Amig i znów marudzimy, dlaczego nie coś innego... Lepiej weźmy się do roboty, zamiast marudzić. Scena Amigowa czeka na nowe produkcje
[#80] Re: Elbox TurboFlyer 530

@flops, post #79

Popieram
[#81] Re: Elbox TurboFlyer 530

@Shredder, post #80

Ja popieram Elbox ,Diora, Tonsil i inne sprzęty nasze !!
Myślę że Elbox zacznie dostrzegać potrzebię rozwoju naszego sprzętu retro.
Przydałoby się coś nowego jak zapowiadana karta, ale ludziska czekają też na coś szybszego, właśnie fpga około 500 MHz zgodnego z 68k byłoby strzałem w dyszkę...
[#82] Re: Elbox TurboFlyer 530

@Voyox, post #81

Oho już mhz zaczynają rosnąć, to ja chcę 5000 mhz.
[#83] Re: Elbox TurboFlyer 530

@Phibrizzo, post #3

Myślę, że Elbox powinien zadbać o kompatybilność z takimi rozszerzeniami jak A590, A570 lub też A2091 w Amidze 2000. Jeśli będzie z tym kompatybilne to będzie i z CDTV :)
[#84] Re: Elbox TurboFlyer 530

@Ender, post #82

To już chyba w technologii 11nm albo procesor na tranzystorach grafenowych, bo inaczej w normalnej obudowie A500 braknie miejsca na chłodzenie ;)
[#85] Re: Elbox TurboFlyer 530

@Ender, post #82

Raczej są małe szanse na to
[#86] Re: Elbox TurboFlyer 530
Teraz czas na Turbo dla Amigi CD32 OK

"A complete listing of all the pins of the CD32 expansion connector.
All the 68030 control pins are now added."
http://aminet.net/docs/hard/cd32-expansion.txt

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2013 05:24:00 przez ] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [
[#87] Re: Elbox TurboFlyer 530

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #86

Może ktoś by się pokusił o wyprodukowanie nowej Amigi klasycznej, jak chociażby A500OK Na sucho też da przecie radę OK
[#88] Re: Elbox TurboFlyer 530

@parallax, post #87

Od strony prawnej byłoby to prawie niemożliwe. B) nie ma już odpowiednich podzespołów.
[#89] Re: Elbox TurboFlyer 530

@_arti, post #88

Z podzespołów czego już brakuje?pomysł Domyślam się czego, ale czy trafnie...
Załóżmy, że Elbox mógłby wznowić produkcję ;), to byliby w stanie poradzić sobie z brakiem tychże podzespołów? pomysł Znaczy się sami je wytwarzać:D Czy jedynie montaż z dostarczonych części? pomysł
[#90] Re: Elbox TurboFlyer 530

@parallax, post #89

Nie ma np. układów specjalizowanych ani dokumentacji do nich, by można je było odtworzyć. Jeśli nawet by się udało - patrz pkt. 1 - dzisiejsze standardy i normy jakości (RoHS) nie pozwalałyby na sprzedawanie takich elementów w Europie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem