Komentowana treść: MUI 4.0
[#1] Re: MUI 4.0
Jest takie samo jak dla MOSa? To kapitalna wiadomość.
[#2] Re: MUI 4.0

@Skotos, post #1

Na mosie mamy 4.2, 4.0 mieliśmy koło 2006 roku no ale lepszy rydz niż nic. Nowe MUI nie licząc poprawek w wyglądzie to tony nowych możliwości i zwiększona wygoda dla programistów i userów. Troche sie dziwię, żee hyperion woli rozwijać nie swoje MUI, zamiast swojego reaction, ale w sumie dla srodowiska amigowego najlepszym rozwiazaniem jest ubicie Reaction i OS4owego stosu USB i przejscie na MUI4 i Poseidona.

Miłą rzeczą jest także fakt, że AmigaOS4 wzoruje się na systemie MorphOS. Zawsze dobrym pomysłem jest podążać za lepszymi.
[#3] Re: MUI 4.0

@michal_zukowski, post #2

To Hyperion jest twórcą MUI4.0 dla OS4? Dziwne.
Dla OS4 to dobra wiadomość, MUI 4 od strony designu to przepaść w porównaniu do wersji 3.x.
[#4] Re: MUI 4.0

@michal_zukowski, post #2

Niedawno to wykombinowałem i podtrzymuję. AmigaOS 4.x i Morph OS 3.x staną się jednym systemem, bo utrzymanie swiatka programistycznego przez Hyperion zagina jego mozliwości. Hyperion i Acube dadzą nowy sprzęt a Morph OS stanie się oficjalnym jedynym systemem dla NoeAmig. Nie wiem jak będzie z nazwą systemu, ale sądząc po nazwie Morph, jest to byt przejściowy. Jak już stanie się motylem to zobaczymy...jak będzie wyglądał
[#5] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#6] Re: MUI 4.0

@Voyox, post #4

To dowaliłeś
No ale ok ;) A nazwa tylko może być jedna: AmigaOSOK
[#7] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#8] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#9] Re: MUI 4.0

@wali7, post #3

Jeśli mui jest rozsyłane przez oficjalny system updatów to przyjmuje,że mui4 jest rozwijany przez Hyperion, nawet jesli faktycznie osoby piszące oprogramowanie nie są zatrudnione przez Hyperion.
[#10] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#11] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#12] Re: MUI 4.0

@michal_zukowski, post #9

Błędne myślenie
Przez AmiUpdate jest rozsyłanych sporo programów
http://amiupdate.codebench.co.uk/index.php?page=dbcontents
W żaden sposób nie można uznać że są one rozwijane przez Hyperion
[#13] Re: MUI 4.0

@lekarz_med, post #12

Nastepnym krokiem bedzie Ambient dla OS4 :P
[#14] Re: MUI 4.0

@lekarz_med, post #12

Nie widze w tym spisie mui4. Czy jest jakis publiczny link do tego czy siedzi na serverze Hyperionu. Jesli siedzi na serwerze Hyperionu to w pewien sposob jest przez Hyperion sygnowane.
[#15] Re: MUI 4.0

@lekarz_med, post #12

.

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2013 15:26:00 przez michal_zukowski
[#16] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#17] Re: MUI 4.0
Ja chętnie bym zaktualizował mój system ale niestety po zalogowaniu się na stronie Hyperionu nie mogę pobrać Update6.
[#18] Re: MUI 4.0

@wali7, post #16

Twoja opinia, 100 innych osób - zapewne od MorphOSa - bedzie mieć zapewne identyczną, na całe szczęście dla tych 10 000 osób jest dalej wartościowa. I dla mnie ta nazwa dalej ma swoją wartość, niezmąconą przez dyskusje czy to AmigaOS, Workbench, AmigaDOS i inne tym podobne jubilizmy.
Wesołych Świąt
[#19] Re: MUI 4.0

@Spoony, post #18

dla tych 10 000 osób jest dalej wartościowa

Dla których 10 000 osób?
[#20] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#21] Re: MUI 4.0

@michal_zukowski, post #2

Ech wprawdzie dzisiaj święto .... Ale napiszę bredzisz. MUI jest dodatkiem rozwiajnym przez osoby trzecie i dodanym na zasadzie contribution. Równie dobrze można napisać że YAM jest rozwijany przez Hyperion. Elementy Reaction są rozwijane ciągle przez cały rok.
Czy Poseidon jest lepszy? Polemizowałbym.
No cóż twój dziwny komentarz zwalam na dzisiejsze święto jak wytrzeźwiejesz Upsss sie wyśpisz to pewnie jutro inaczej na to spojżysz
[#22] Re: MUI 4.0
Tak w kwestii wyjaśnienia. Przez AmiUpdate rozprowadzane są nawet drobne uaktualnienia do programów osób trzecich, takich jak np. FastView. MUI4 bylo gotowe już chyba z rok temu ale nie było programu, który wymagałby go. Teraz jest MUI-OWB 1.16. Prawdopodobnie też nowe MUI, jako contribution, miało pojawić się w 4.2...no ale w związku z opóźnieniami pewnie chcieli też rzucić coś na święta Mam nadzieję na poprawę wyglądu bo stare MUI było brzydkie...
[#23] Re: MUI 4.0

@Leon, post #17

Ja chętnie bym zaktualizował mój system ale niestety po zalogowaniu się na stronie Hyperionu nie mogę pobrać Update6


A czemuż to? Jakie objawy?
[#24] Re: MUI 4.0

@TomK, post #21

1. Nie moja wina, że userzy OS4 nie potrafią zareklamować Reaction ani opisać znaczących w nim zmian. Pamietam, że jakies większe zmiany były do 2005 roku. Potem cisza, tylko poprawki.
Mógłbyś zrobić listę 10 najważniejszych zmian w Reaction w porównaniu do Reaction z OS3.9?
2. Poseidon nie jest lepszy tylko jest popularniejszy. Robienie czegoś na usb pod OS4 to podwójna robota. Na OS3.x, arosie i mosie standardem jest Poseidon i to procentuje (to tak odnosnie picia)
3. Rozumiem, że MUI jest dodatkiem do OS4, z drugiej strony obecnie chyba większość rzeczy niekernelowych w OS4 rozwiajane jest przez osoby nie będące pracownikami Hyperionu. Czy to znaczy, że OS4 w większej częsci rozwijany jest przez osoby trzecie?
[#25] Re: MUI 4.0

@pini, post #22

a to nie jest tak, że do ładnego wyglądu na OS4 dalej trzeba mieć kluczyk?
[#26] Re: MUI 4.0

@michal_zukowski, post #25

Chyba tak. Komuś na AW udało się go ostatnio nawet nabyć ale programy pod stare MUI, nawet z kluczem, zawsze wyglądały na mniej estetyczne. Ja np. nie byłem w stanie zwiększyć odstępu między wierszami w liście, w gł. menu. Np. YAM. Możliwe też, że nie potrafiłem tego znaleźć. Jeszcze nie widziałem (nawet na screenach) wystarczająco dobrego wyglądu. Wiem, że wiele rzeczy da się ustawić. Może więc być to też kwestia marnych skórek...
[#27] Re: MUI 4.0

@michal_zukowski, post #24

Rozumiem, że MUI jest dodatkiem do OS4, z drugiej strony obecnie chyba większość rzeczy niekernelowych w OS4 rozwiajane jest przez osoby nie będące pracownikami Hyperionu. Czy to znaczy, że OS4 w większej częsci rozwijany jest przez osoby trzecie?

Kwestia semantyki. Wyjaśnię tak. Wszystko związane z MIDI jest rozwijane przez Lylea Hazelwooda. Nie jest on pracownikiem Hyperionu ale jego biblioteki stają sie częścią systemu. Natomiast takie MUI ląduje jako dodatek. Coś jak demo, ktore mozna odblokować u właściwego autora. Konieczność dołączenia MUI (a nie dobra wola) wynikała z tego, że jedna, jedyna część systemu (AHI Prefs), korzystała z niego. Teraz przepisano ją na Reaction i nie ma już tej konieczności. Nie sądzę jednak by MUI zniknęło z katalogu contribution.

System jest rozwijany przez AOS4 team, tak to widzę...
Ostatnia aktualizacja: 25.12.2013 19:26:25 przez pini

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2013 19:34:19 przez pini
[#28] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#29] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#30] Re: MUI 4.0
MUI dla OS4 ? Ciekawa informacja. No i ciekawe, czy jest to wersja "zarejestrowana"/nie wymagająca rejestracji. No i kto i na jakiej bazie przygotował tę aktualizację.

Ps. Proszę o nie tworzenie kolejnego brednioserialu o wyższości...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem