Komentowana treść: MUI 4.0
[#31] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#32] Re: MUI 4.0

@Spoony, post #18

Oj tam, dlaczego ograniczać się do marnych 10 000. Idźmy dalej, milion. Ba, 10 milionów.
Dzieki tej dyskusji juz są wesołe. :D
[#33] Re: MUI 4.0

@Spoony, post #20

Skąd wiesz, że za 10 są jeszcze jakieś zera i ile ich jest? Oficjalnych danych nie ma, więc podawanie liczby w tym przypadku to czysta spekulacja. I nie ma mowy o żadnych uprzedzeniach. Gdyby AmigaOS 4.x miał 10 000 użytkowników, to nowy sprzęt nie kosztowałby 12 000 zł, bo przy takiej ilości dałoby się go zrobić za mniej. Skoro kosztuje, to albo nie ma tylu chętnych na ten system, albo ktoś niemiłosiernie gra na nostalgii. Uwierzyłbym w prognozowane 10 000 użytkowników lub nawet więcej (max 100 000) gdyby AmigaOS 5.x zawierał w sobie elementy MorphOS-a, Arosa i jeszcze miał w FPGA zaszyte chipsety z klasyka.
[#34] Re: MUI 4.0

@Ender, post #33

Uwierzyłbym w prognozowane 10 000 użytkowników lub nawet więcej (max 100 000) gdyby AmigaOS 5.x zawierał w sobie elementy MorphOS-a, Arosa i jeszcze miał w FPGA zaszyte chipsety z klasyka.

tia, tylko jeszcze sprzęt musiałby być i tańszy i wydajniejszy...
[#35] Re: MUI 4.0

@XoR, post #34

Gdyby system skupiał osoby z wielu obozów, dawał możliwość odpalenia gier i dem z klasyka bezpośrednio nie przez UAE, to i szansa na tańszy i wydajniejszy sprzęt by była, a tak nic z tego.
[#36] Re: MUI 4.0
Aby wrócić do głównego nurtu dyskusji:
A mi AmiUpdate na SAM440 z U6 nie pokazuje MUI 4 :( Ma może ktoś podobny problem?

Z kolei to nowy YAM (2.9) ma skopany skrypt instalacyjny i trzeba go ręcznie poprawić (usunąć jeden nawias).
[#37] Re: MUI 4.0

@wali7, post #32

Masz racje :D
[#38] Re: MUI 4.0

@Ender, post #33

miał 10 000 użytkowników


Gdzie to wyczytałeś w moim komentarzu? Chyba, że to jakieś Twoje własne spekulacje a przypadkiem odpowiadasz mi.
[#39] Re: MUI 4.0

@Ender, post #33

Moim zdaniem użytkowników AmigaOS 4 jest jakieś 70 000OK



AmigaOS 5.x zawierał w sobie elementy MorphOS-a, Arosa i jeszcze miał w FPGA zaszyte chipsety z klasyka.

[#40] Re: MUI 4.0

@Spoony, post #38

Twoja opinia, 100 innych osób - zapewne od MorphOSa - bedzie mieć zapewne identyczną, na całe szczęście dla tych 10 000 osób jest dalej wartościowa. I dla mnie ta nazwa dalej ma swoją wartość, niezmąconą przez dyskusje czy to AmigaOS, Workbench, AmigaDOS i inne tym podobne jubilizmy.
Wesołych Świąt


A te 10 000 osób, to kto według Ciebie i twojego wpisu, bo ja to odbieram jako rzekomi użytkownicy AOS 4.x, którzy cenią markę.
[#41] Re: MUI 4.0

@Ender, post #40

To źle odbierasz i jeszcze gorzej, że sam sobie dopisujesz. Wszystko napisałem w tamtym komentarzu i nic ponadto.
[#42] Re: MUI 4.0

@Spoony, post #41

To źle, że piszesz nieprecyzyjnie i jeszcze gorzej, że nie potrafisz przyznać się do takiej wtopy jak przystało na faceta. Wszystko napisałem we wcześniejszym komentarzu, do którego miałeś obiekcje.
[#43] Re: MUI 4.0

@Ender, post #42

Tak, masz racje tylko, że Ty zrobiłeś wtopę bo sam sobie dopisałeś to czego w moim komentarzu nie uświadczysz. Ja wyraziłem się bardzo precyzyjnie, z kolei Ty nie, pisząc o niesprecyzowanych a może nawet urojonych czyichś wtopach.
[#44] Re: MUI 4.0

@Spoony, post #18

Wali7 napisał:
Teraz ta nazwa na rynku IT jest bezwartościowa, ma znaczenie wyłącznie w kategoriach retro.


Ty napisałeś:
na całe szczęście dla tych 10 000 osób jest dalej wartościowa


No to powiedz teraz dla których "tych"?
Kogo masz na myśli?
I czy na pewno "na rynku IT"?

:)
[#45] Re: MUI 4.0

@Spoony, post #43

Morphos.pl też sobie uroił 10 000 o które się pytał? Wesołych Świąt.

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2013 22:41:38 przez Ender
[#46] Re: MUI 4.0

@alekc, post #36

Niektórym się powiodło i z update6 mają MUI4.0
Choć tak w rzeczywistości jest to podrasowane MUI3.9 /bo tylko taki kod był dostępny dla deweloperów OS4/ - więc i tak odstaje od mosowego MUI4.
[#47] Re: MUI 4.0

@Ender, post #45

W moim poście przecież wszystko pisze, co Ci mam wyjaśnić? Ile to jest 10000? Tego nie wiesz? MorphOS jak się pytał to dostał odpowiedz. Wesołych Świąt
[#48] Re: MUI 4.0

@Spoony, post #47

W moim poście przecież wszystko pisze


Na temat tych rzekomych 10000, to akurat nic więcej poza liczbą
[#49] Re: MUI 4.0

@KJB, post #48

Masz rację
[#50] Re: MUI 4.0

@TomK, post #23

Po zalogowaniu nie widzę żadnej aktualizacji do pobrania ze strony Hyperionu.
[#51] Re: MUI 4.0

@Leon, post #50

Potrzebujesz programu AmiUpdate. Po jego zainstalowaniu pościągasz wszystkie aktualizacje. Swoją drogą przed chwilą logowałem się na stronie Hyperionu i w dziale downloads/amigaos4.x/AmigaOS 4.1 Updates jest wszystko co potrzeba.
[#52] Re: MUI 4.0

@RAL, post #51

Dokładnie - wszystkie update'y są dostępne. Przed chwilą sprawdziłem.
Ewentualnie mogą być jeszcze dodatkowe katalogi dla hardware'u dla którego zarejestrowałeś swoją kopię AmigaOS.
[#53] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#54] Re: MUI 4.0

@MaaG^dA, post #30

Wymaga klucza o który jest teraz trudniej niż o mięso za komuny :D Tak więc sobie sidzi w systemie i tyle za wiele w prefsach nie pozmieniasz.
[#55] Re: MUI 4.0

@michal_zukowski, post #24

Ad 1 Fakt nie Twoja. No i fakt tu mnie masz nie potrafię wtymienić. Ale na pocieszenie cpowiem żę nie wymienię tez 10 zmian pomiędxzy MUI 3.9 i 4.0 :D Bo ja zwykły user jestem co nawet nie potrafi uruchomić pewnego Twojego programu .... eee dobra Święta są :D
Ad2 Ale nikt Ci nie kazuje robić pod Mosa i Arosa rób tylko pod Aosa i nie będziesz miał podwójnej roboty :D
Ad3 Ciekawe pytanie. Ale wracająć do MUI o ile wiem to żródła (zarządzanie nimi wprowadzanie zmian) leżą kompletnie poza zasięgiem Hyperionu. Developerzy związani z AOS mają tylko dostęp do żródeł (trochę masło maślane mi wyszło ale mam nadzieję że wiesz o co mi chodzi) bez wpływu na nie. Ciężko więc nazwać to częscią systemu. Prawda?
[#56] Re: MUI 4.0

@Leon, post #50

Dziwne. Koledzu niżej już napisali właściwie wszystko na ten temat. Ale czym się logujesz? Masz oryginalny system? Kupiony i zarejestrowany na siebie?
[#57] Re: MUI 4.0
O fajnie OK
[#58] Re: MUI 4.0
Kluczyka zdaje sie nie potrzeba, z tego co mowia w komciach AND calosc bazuje na starych niedokonczonych portach MUI 4 dla OS4. Najwyzrazniej ktos sie spiął i dokonczyl zarzucony projekt, doprogramowywujac kilka nowszych rzeczy.
[#59] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#60] Re: MUI 4.0

@MaaG^dA, post #46

Wg Itixa, to nie tak. Niby starsza wersja ale ma dodatkowe klasy, ktore czynią go w zasadzie porownywalnym z Waszym 4.2
Inny "niebieski" twierdzi, ze skoro zmiany w preferencjach widac w czasie rzeczywistym (nie trzeba klikać w Test) to mamy 4.x a nie podrasowany 3.9...

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2013 19:52:33 przez pini
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem