Komentowana treść: MUI 4.0 V20.6114
[#1] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#2] Re: MUI 4.0 V20.6114
Troszkę się zaskoczyłem, że AOS 4.x nie miał opcji "przeciągnij i upuść", w MorphOSie bezwiednie tak postępowałem i działało, taka normalnośc...OK

Parallax widzę że ostro używasz Amiga OS 4.x ja na razie mogę pooglądać na youtubie...
[#3] Re: MUI 4.0 V20.6114

@Voyox, post #2

A no widzisz tak to jest jak się nie ma odpowiedniego sprzętu do uruchomienia AmigaOS 4.x szeroki uśmiech Może kiedyś się przełamiesz i odpowiednia Amiga będzie stała na Twoim biurkuOK
[#4] Re: MUI 4.0 V20.6114

@parallax, post #3

No, moze kiedys kupisz sobie jakis os4 sprzet, bedziesz mogl pisac z pierwszej reki
[#5] Re: MUI 4.0 V20.6114
Na klasyku z OS3 jest taka zasada - póki wszystko działa i nowe programy nie potrzebują nowszej klasy, to absolutnie się nie instaluje nowszych. :)
Ale na AOS4, oczywiście na klasyku, to sobie zainstaluję :D
[#6] Re: MUI 4.0 V20.6114

@parallax, post #3

Oooo, a na jakiej amidze masz AOS4.x i MUI 4.0?
[#7] Re: MUI 4.0 V20.6114

@Voyox, post #2

Drag&Drop w systemie działa, natomiast poprzednia wersja MUI tego nie wspierała.
[#8] Re: MUI 4.0 V20.6114

@Andrzej Drozd, post #5

Jak na razie nie sprawia problemów na mojej A4000 Niektórzy mieli uwagi co do funkcjonowania YAM w poprzednim wydaniu więc to wydanie może być dla nich pomocne.

Co do OS3.x to święta racja - działa po wielu godzinach bojów, to nie dotykaj
[#9] Re: MUI 4.0 V20.6114

@Voyox, post #2

Troszkę się zaskoczyłem, że AOS 4.x nie miał opcji "przeciągnij i upuść"


Siejesz zamęt. Przeczytaj ze zrozumieniem znalazły się funkcjonalności rozszerzające możliwości kart ("przeciągnij i upuść" dla kart, akcja najeżdżania wskaźnikiem myszy na kartę).
[#10] Re: MUI 4.0 V20.6114

@mailman, post #9

Hmm, albo nie widzialem programu z taka opcja, albo nigdy nie probowalem przesunac kart :)
[#11] Re: MUI 4.0 V20.6114
Zgodnie z informacją na forum Amigans.net MUI można rejestrować korzystając z PayPal.
[#12] Re: MUI 4.0 V20.6114

@mailman, post #11

Ooooo, to dla OS4 MUI jest płatne?
[#13] Re: MUI 4.0 V20.6114

@wali7, post #12

No a co myślałeś? Jest rozprowadzane na takiej zasadzie jak od zwsze było rozprowadzane na Amigę. Jak widzisz to "my" daliśmy za frajer mosistom FFS i za grosze Roadschow a w zamian "dostajemy" takie kwwiatki jak MUI i np źródła do Oddysey za przysłowiową "złotówkę"
[#14] Re: MUI 4.0 V20.6114

@TomK, post #13

W MorphOSie też jest to płatne, tylko opłata została wliczona do ceny całości.. Podobnie jak w Windowsach inne części które wcześniej tam nie gościły
[#15] Re: MUI 4.0 V20.6114

@TomK, post #13

No cóż, skoro jest rozsyłany przez system update'ów Hyperionu, to sądziłem, że nie trzeba już za niego ekstra płacić. Czy to znaczy, że autorem MUI dla OS4 jest Stefan Stuntz, albo ktoś inny z MOS Team?
A w Morphosie jest jak napisał Voyox - płacimy za całość systemu, w tym za MUI.

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2014 00:39:15 przez wali7
[#16] Re: MUI 4.0 V20.6114

@wali7, post #15

Właśni ! Zaklakieruję z troszka,,, płacimy, płacimy i to słono 111,11 euro ?
Czy to nie są jakies z leksza dziwne cyferki
[#17] Re: MUI 4.0 V20.6114

@wali7, post #15

Jest rozsyłany ale jako Third Party. A kto stworzył? Thore Bockelmann i Jens Maus 2006-2013 a Stuntz jest wymieniony do 2006 roku.
[#18] Re: MUI 4.0 V20.6114

@TomK, post #13

Ja tam nie mam nic przeciwko. Bez płacenia nie ma szans już na nic sensownego. Jesteśmy tak małym środowiskiem, że to jedyny sposób. Byłbym nawet gotów płacić za każdy update, który wnosi coś nowego do systemu. Bez opłat nie byłoby RadeonHD, LibreOffice. Wszelkie bounty to też inny rodzaj opłat. Szkoda tylko, że w wypadku MUI pewnie nikt nie będzie pamiętać o autorach, którzy pociągneli temat od 2006...

Akurat to uaktualnienie MUI wniosło całą masę błędów.
Ciekawe jest to, że na ponad 70 poprawek rozprowadzanych przez AmiUpdate tylko jedna doczekała się newsa. Samo pojawienie się MUI4 jeszcze rozumiem, news.
[#19] Re: MUI 4.0 V20.6114

@pini, post #18

Akurat to uaktualnienie MUI wniosło całą masę błędów.


Czyli warto, czy nie warto instalować tej wersji? Co to za błędy?
[#20] Re: MUI 4.0 V20.6114

@TomK, post #17

Ani jeden, ani drugi pan nie mają nic wspólnego z MOS Team. Więc to nie Mosowcy wyciagają pieniądze, tylko 3rd party programiści. Zresztą kto nie chce, ten nie płaci.
Akurat MUI 3.x nigdy nie rejestrowałem, spokojnie mozna używać unregistered bo programów pod MUI nie było aż tyle, a ustawienia default są OK. Podejrzewam, że podobnie jest w przypadku OS4.
Pod MOSem byłoby ciężko bez możliwości zapisu ustawień MUI, bo całe GUI systemowe oparte jest na MUI, a każdy lubi sobie to i owo w systemie spersonalizować (choćby polskie czcionki).
[#21] Re: MUI 4.0 V20.6114

@Andrzej Drozd, post #19

U mnie czasem się zamrozi jakiś program. Multitasking pozwala działać w czymś innym., ale miękki reset wskazany. U mnie to Odyssey, czytałem że są kłopoty z Simple Mail.
Niedawno stawiałem system od zera, jest czysty więc nie bardzo mam jak podać więcej programów (poza AmiGG które sypie się tradycyjnie), ale co zauważyłem - MUI nie jest na liście 3rd party, za to jest tam .so.
Przy okazji dwa drobiazgi - po update 6 miałem w sumie 65 łatek, a 3rd party z listy to są te nie z serwera Hyperionu.
[#22] Re: MUI 4.0 V20.6114

@adam_mierzwa, post #21

Adamie zadanie na wieczór znajdź skąd pochodzi ten cytat. Mam nadzieję że angielski znasz lepiej niż ja. Szczególnie polecam ostanie zdanie:

"As the version number suggests, MUI 4.0 is the successor of MUI 3.8 and
MUI 3.9 which was/is available for the old AmigaOS3 Motorola 68k since
nearly a decade now. MUI 4.0 is added to AmigaOS4 as a contribution
and not as an integral part of the operating system."
[#23] Re: MUI 4.0 V20.6114

@wali7, post #20

Wiesz nie wiem ch cesz mnie wk... czy udajesz głupiego? Masz linka wyżej poczytaj. A dowiesz się że klucz jest ze starszej wersji którą nadal sprzedaje .... tu niespodzianka pan Stuntz. Czyli prosto na chłopski rozum musimy kupić klucz od pana Stuntza. Panjał?
[#24] Re: MUI 4.0 V20.6114

@wali7, post #20

Żadni 3rd party programiści nie wyciągają grosza. Wystarczyło podążyć za linkiem. Stefan Stuntz poinformował, i to też nie publicznie, że płatności można dokonać klikając na paypala na jego stronie. A Panowie programiści wersji dla AOS nigdy nawet wpłat dla siebie nie sugerowali. Tutaj o wpłaty na ich rzecz apelował betatester wiedząc jak wiele pracy włożyli...

#19
Podobno są problemy z YAM, SM. Ja miałem spore z Odyssey. Guru, nakładające sie na siebie zakładki, niepotrzebne strzałki przewijania pomimo istniejącego miejsca na nowe. Zaraz po wydaniu MUI4 zakładki mialy niewielkie przekłamania, mało irytujące. Teraz jest coś mocno nie tak..
[#25] Re: MUI 4.0 V20.6114

@pini, post #24

@ for all
Kolejny wątek ... płacz
[#26] Re: MUI 4.0 V20.6114

@TomK, post #22

No to jest prawie śmieszne . Nie trzeba znać dobrze angielskiego żeby zrozumieć.
Nie jest integralną częścią systemu ale jest z nim dostarczane.
Tym co napisałem chciałem zwrócić uwagę na to że 3rd jest pojęciem płynnym. Jak włączam Amiupdate to dzieli mi poprawki na dwie sekcje - te z serwera Hyperionu i te 3rd parties, więc napisałem tak jak oni sami umieścili ;-]
Samo MUI jest mi potrzebne o tyle że od zawsze miałem, i nieraz dociągałem jakieś potrzebne klasy (dużo programów tego wymaga). Jedyna klasa której po ostatnich update nie miałem to bodajże TextInput (AmiGG tego potrzebuje).
[#27] Re: MUI 4.0 V20.6114

@TomK, post #23

Dałbyś sobie na wstrzymanie? Wyobraź sobie że nie zamierzam cię wk... (tu sobie wpiszesz co miałeś na myśli), a co niby miałbym udawać? Głupotę? Po co? Dla ułatwienia rozmowy z tobą? MUI dla OS4 mnie ani ziębi ani grzeje, jako użytkownik MUI 4.0 dla Morphosa wyrażam tylko swoją opinię dotyczącą użyteczności tegoż pod OS4.0. Co najwyżej mógłbyś się z tą opinią zgodzić, bądź nie.
A klucza nie musicie wcale kupować. W OS3 nie był niezbędny, w OS4 nie jest także. Na chłopski rozum.
[#28] Re: MUI 4.0 V20.6114

@wali7, post #27

To przykro, że w morphosie masz jeszcze MUI4.0 bo od paru miesięcy aktualna wersja to 4.2 :)
[#29] Re: MUI 4.0 V20.6114

@michal_zukowski, post #28

A może i 4.2 mam. Jak zwał, tak zwał. Fajny jest.
[#30] Re: MUI 4.0 V20.6114

@wali7, post #29

and MUI 3.9 which was/is available for the old AmigaOS3 Motorola 68k since nearly a decade now
To jest MUI 3.9 dla klasyka? Nie wiedziałem.

A tak swoją drogą to bardzo ładnie ze strony pana Stuntza, że ciągnie kasę za coś czego więcej nie
wspiera... Rozumiem że jego ciężka praca dała podstawy pod wersje 3.9+, ale w tym wypadku chyba
zabrakło mu przyzwoitości.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem