Komentowana treść: MUI 4.0 V20.6114
[#31] Re: MUI 4.0 V20.6114

@wali7, post #27

Ok. Tylko na przyszłość najpierw SPRAWDŹ a potem pisz. Typowo polskie "nie wiem nie znam się ale się wymądrzę"
[#32] Re: MUI 4.0 V20.6114

@wali7, post #29

No widzisz? Nawet nie wiesz co masz w Mosie. A podobno jesteś jego użytkownikiem.
[#33] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#34] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#35] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#36] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#37] Re: MUI 4.0 V20.6114
Panowie? Kłócicie się o MUI?pomysł

Pierwotny autor MUI już dawno olał sprawę, bierze raz do roku małą, jednostkową zapłatę, wysyła klucze na inne nazwiska, przy całkowitej świadomości że taki klucz możecie znaleźć sobie w internecie.

Czy warto się o to kłócić? :P
[#38] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#39] Re: MUI 4.0 V20.6114

@TomK, post #31

Typowo polskie "nie wiem nie znam się ale się wymądrzę"

Panowie, szanujmy siebie i inne nacje, i nie przerzucajmy własnych ułomności na całe narody!

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2014 18:55:13 przez BULI
[#40] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#41] Re: MUI 4.0 V20.6114

@KJB, post #40

A co komu przeszkadzają te ochy i achy? A Wali zasugerował że pieniądze biorą twórcy wersji dla OS4 a jak widać nadal pieniądze bierze Stuntz.
[#42] Re: MUI 4.0 V20.6114

@Radek_Cz, post #30

Rozumiem że jego ciężka praca dała podstawy pod wersje 3.9+, ale w tym wypadku chyba
zabrakło mu przyzwoitości.


No wydaje mi się że normą jest ciągnąć kasę do bólu...
Jakby dziś były stare oryginały na Amigę i producent by ciągle je oferował, jego sprawa.. Skoro są kupujący - sprzedaje się..

Widzę że nawet z powodu MUI jakaś wojenta powstała, Śpioch Wstydźcie się
[#43] Re: MUI 4.0 V20.6114

@TomK, post #41

A Wali zasugerował że pieniądze biorą twórcy wersji dla OS4 a jak widać nadal pieniądze bierze Stuntz.


Ja też bym tak zasugerował, gdybym się nie interesował MUI, bo w MOSie MUI po prostu jest. Tak sobie jest, jak powietrze. Czyli MUI w MOSie jest czymś naturalnym.
Mimo że Konrad Bielski (wyrocznia polskiego Amigowania), stwierdził że MUI potrzebne nie jest, to widocznie tak jest. (?)
Konrad się być może omylił, bo jednak ktoś MUI na AOS4 przeportował. No i dlaczego ten ktoś nie miałby zebrać za to profitów?
Skąd Wali mógł wiedzieć że MUI dla AOS4 zostało przeportowane przez inne osoby, a nie samego autora?

Tak czy inaczej autorzy MUI dla AOS4 zachowali się zgodnie z prawem i ich port wymaga klucza protoplasty MUI (w przypadku gdy chcą podmienić sobie skórki, zmienić fonty, itp.). To normalne.
A kasiorkę za port MUI dla AOS4 (dla szanownych twórców portu dla AOS4), powinni uiścić w podzięce użytkownicy AOS4. Np, ja. Czy to zrobię, czy jednak nie, to już inna sprawa.
I już. :)

AmigaOS4 RULEZ! :)

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2014 09:23:08 przez Andrzej Drozd
[#44] Re: MUI 4.0 V20.6114

@Andrzej Drozd, post #43

Tak, bo w klasycznym systemie (AmigaOS 3), MUI też było dodatkowym programem, nie był zintegrowany z systememOK I nie było konieczności go instalowaniapomysł Bardzo mały procent innego oprogramowania wymagało MUIOK
[#45] Re: MUI 4.0 V20.6114

@TomK, post #41

To doprawdy straszne, ze Stuntz ma czelność brać jakieś pieniądze. Jak wiadomo, pieniądze mogą brać jedynie goście wypuszczający sterowniki dla kart dla OS4, mimo że reszta postamigowego świata odbiera to jako śmieszne i nieprofesjonalne.
Przecież nieobecność oficjalnego portu MUI dla OS4 jest wynikiem takiej a nie innej polityki Hyperionu. Wybrali rozwijanie własnego GUI - Reaction, i pod niego powstaje (chyba - nie mam jak sprawdzić) większośc softu dla OS4. Teraz wszystko określi wolny rynek - będzie ten port MUI przydatny dla OS4-userów, będą płacić Stunzowi. Nie będzie przydatny, to nie bedą płacić. Zawsze można pomyśleć o przeportowaniu Zune.
Masz pretensje do Stunza, że nie zmienił statusu MUI na freeware? To napisz to do niego w prywatnym liście, i koniecznie zarzuć mu, ze jest złodziejem i pijawką. Weź tylko pod uwagę, że MUI jest wciąż rozwijane dla Morphosa i jako takie stanowi jakąś tam markę wciąż rozpoznawalną w amigowym świecie. Morphosowcy płacąc za licencję MOSa płacą też Stunzowi za jego produkt (niezależnie od tego, czy on tam coś wciąż robi - w creditsach jego nazwisko widnieje).
A co do tego, jaki jest status i lista autorów portu MUI dla OS4, to nie jest to łatwo znaleźć, gdyż port ten jest dostępny wyłącznie poprzez system update dla OS4. Więc trudno do dokumentacji dotrzeć, gdy nie jest się użytkownikiem OS4.
Dodam jeszcze, że o ile użytkownikiem OS4 nie jestem (i pewnie nieprędko zostanę, o ile kiedykolwiek), to system MUI (tudzież to co o nim mówią) mnie interesuje w kontekście jego podstawowego znaczenia dla Morphosa.
To do dzieła. Jeśli masz pretensje, to pisz do Stunza.

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2014 09:55:57 przez wali7
[#46] Re: MUI 4.0 V20.6114

@parallax, post #44

Oficjalny pakiet Amiga Surfer miał zintegrowane MUI i było ono wymagane do dołączonego oprogramowania. W osie3.x różnica w liczbie programów reaction/mui wynosiła około 2:100. Decyzja o użyciu reaction była decyzją tylko polityczną a nie techniczną, a jak wiadomo decyzje polityczne nie zawsze są słuszne.

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2014 10:23:32 przez michal_zukowski
[#47] Re: MUI 4.0 V20.6114
Biorąc pod uwagę, że Oddysey wymaga MUI a jest to jedna z najlepszych przeglądarek dla sprzętów wolniejszych (w tym dla klasyka gdzie Timberwolf nie jest używalny) na których działa OS4.1, MUI staje się coraz bardziej ważnym komponentem. YAM także wymaga MUI. Nie ilość a jakość aplikacji wymagających MUI zadecyduje o jego powodzeniu w przypadku OS4.x.

O ile nie mam nic przeciwko żadnemu z rozwiązań i nie rozumiem wojny MUI vs Reaction poza tym, że faktycznie rozwój kilku środowisk, biorąc pod uwagę ograniczone zasoby, pewnie super pomysłem nie jest (ale gdyby było tylko jedno dostępne i rozwijane to natychmiast ktoś by powiedział, że brak konkurencji zabija jakość) o tyle branie pieniędzy i wysyłanie klucza rejestracyjnego innego użytkownika wszystkim jest moim zdaniem nie tylko nie profesjonalne ale i nie etyczne. Bardzo chętnie zapłacę za MUI i się zarejestruje, ale płacąc wymagam otrzymania swojego klucza. To nienormalne żeby autor oprogramowania stosował praktyki pirackie.
[#48] Re: MUI 4.0 V20.6114

@michal_zukowski, post #46

Wychodzi na to, że miał, ale to było pod koniec stycznia 1996 roku, czyli jak już Amiga (klasyczna) się nie liczyła :/ Może sprzedano tego z 1000 sztuk, komputerów z tym pakietempomysł Wiadomo, że zdecydowana większość miała, ma Amigę klasyczną bez pakietu Amiga Surfer ok, racja A po za tym, to tylko pakietpomysł Można było zainstalować system bez tego pakietu ;) Przyznam się, że nawet nie wiedziałem co w tym pakiecie jest, bo go nie miałem
[#49] Re: MUI 4.0 V20.6114

@parallax, post #48

nie można bylo zainstalować system bez tego pakietu bo on był preinstalowany
[#50] Re: MUI 4.0 V20.6114

@michal_zukowski, post #46

Tak z ciekawości to MUI z Surfera było w wersji darmowej/niezarejestrowanej czy był do tego jakiś klucz ?


Pozdrawiam
[#51] Re: MUI 4.0 V20.6114

@RadoslawF, post #50

o ile dobrze pamiętam niezarejestrowane
[#52] Re: MUI 4.0 V20.6114

@michal_zukowski, post #49

Rozumiem, że w każdym 3.1 był zintegrowany MUI?pomysł

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2014 12:36:14 przez parallax
[#53] Re: MUI 4.0 V20.6114

@michal_zukowski, post #51

To było to bardzo nieeleganckie rozwiązanie, dzisiaj nazywało by się to wymuszeniem przez monopolistę kupno komercyjnego pakietu.


Pozdrawiam
[#54] Re: MUI 4.0 V20.6114

@RadoslawF, post #53

Bo ten pakiet to był zlepek tego, co było dostępne. A całe gui AmiTCP opierało się o MUI. Dopiero w 3.9 (a może w 3.5) pojawiła się weraja w Reaction....
[#55] Re: MUI 4.0 V20.6114

@RadoslawF, post #53

Niekoniecznie. Klucz do MUI potrzebny jest tylko do aby móc zapisać własne ustawienia. Do używania softu MUI nie jest to niezbędne. Przez wszystkie lata używania klasyka używałem niezarejestrowanego MUI. Dopiero pod Morphosem poznałem uroki pełnej wersji.
[#56] Re: MUI 4.0 V20.6114

@wali7, post #55

Wiem, też miałem na dysku przez kilka lat MUI niezarejestrowane, potrzebę posiadania wersji zarejestrowanej poczułem dopiero kiedy na co dzień używałem oprogramowania do połączeń sieciowych, Miami, IBrowse, AmiIrc, AmiFTP a potem AmiTrader, AmiTelnet i pewne jeszcze kilka innych których nie pamiętam, praktycznie cały soft do sieci pisany był pod MUI i aż się prosiło o zarejestrowanie w celu skonfigurowania ustawień MUI. Przedtem kiedy trafił się najwyżej jakiś kalkulator pod MUI nie odczuwałem takiej potrzeby.

Natomiast zdaje sobie sprawę że nie było to działanie celowe, aktualny właściciel nie miał czasu lub kasy na napisanie własnych pakietów i użył tego co było dostępne na rynku.
[#57] Re: MUI 4.0 V20.6114

@RadoslawF, post #56

Tak, prawie każdy program do internetu wymagał MUIpomysł Np. Mi MUI było nie potrzebne, bo w Amidze klasycznej nie korzystałem z internetu, chociaż zainstalowałem ten program żeby wczytać strony WWW z amigowych płytek ;) A tak po za tym to ten program był zbędnyOK
[#58] Re: MUI 4.0 V20.6114

@parallax, post #57

Miej litość i nie pisz głupot, ktoś to przeczyta i jeszcze uwierzy. MUI to pakiet a nie program.
[#59] Re: MUI 4.0 V20.6114

@RadoslawF, post #58

Jak dla mnie i nie tylko, to jest to programOK I nie są to głupotyok, racja
[#60] Re: MUI 4.0 V20.6114

@parallax, post #59

To już wiesz między innymi dlaczego masz 28 ignorów. Pisaniem takich głupot jak ta wkurzyłeś co trzeciego aktywnego użytkownika portalu. Ale chętnie się dowiem kto jeszcze uważa MUI za program a nie pakiet, masz czyjeś deklaracje czy tylko tak sobie strzeliłeś ?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem