Komentowana treść: MUI 4.0 V20.6114
[#61] Re: MUI 4.0 V20.6114

@Radek_Cz, post #30

nie, nie ciagnie kase, tylko ciagle ma prawa autorskie i wlasnosciowe do swojego softu. panowie B. i M. ktorzy wydali wersje 4.0 zrobili to bez jego zgody, co wiecej w pierwszej wersji jaka wypuscili deaktywowali wymaganie klucza. de facto byl to wiec pirat. swoj "blad" naprawili w aktualizacji.

zamiast wiec wieszac psy na autorze mui, ktory dalej sprzedaje klucz (ten sam co dawniej), zastanow sie jak w porzadku bylo wypuszczanie nieautoryzowanego pirata.

a to czy autor wspiera dalej mui czy nie, nie ma znaczenia. zawsze mozecie zebrac kase i kupic od niego prawa czy kod, albo uzyc zune. widac prosciej bylo piracic.

jak nie chcesz kupic klucza - mui bez tego tez dziala.

to czy ktos dalej wspiera i rozwija swoj soft nie oznacza ze ma sie przyzwolenie na kradziez i bycie zlodziejem.
[...]

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2014 16:38:42 przez Valwit
[#62] Re: MUI 4.0 V20.6114

@Valwit, post #61

Wiesz, oczywiście że MUI można mieć nierejestrowane jeśli nie potrzebuje się korzystać z wszystkich opcji, ale jak po wersji ze ściągniętym kluczem wraca "poprawiana" która wymaga klucza i wnosi błędy to wrażenie jest niefajne. Dla mnie takie że po zarejestrowaniu będzie spowrotem dobrze.
Coś czuję że dolałem teraz, ale ruch na portalu musi być
[#63] Re: MUI 4.0 V20.6114

@adam_mierzwa, post #62

Co do błędów, to w niedługim czasie powinny zostać wyeliminowaneOK Także z tym, to spokojniepomysł
[#64] Re: MUI 4.0 V20.6114

@adam_mierzwa, post #62

napisalem ze nie potrzeba klucza, mui dziala tez bez :)
a pirat nie to ze przychodzil z kluczem, tylko po prostu klucza nie wymagal. a to ze miedzy jedna wersja a druga sa jakies cuda, to mnie nie dziwi. panowie ktorzy sie tym zajmuja zdazyli nas przeciez do tego przyzwyczaic.
[#65] Re: MUI 4.0 V20.6114

@Valwit, post #61

...zrobili to bez jego zgody...


Gdzie można przeczytać info o wydaniu bez zgody?
Bo to można przeczytać w pliku readme.

....added as a contribution to the AmigaOS4 operating system with full permissions
of Stefan Stuntz
[#66] Re: MUI 4.0 V20.6114

@pini, post #65

Może więc ustalmy najpierw szczegóły dotyczące legalności, a potem się sprzeczajmy
Po tym co napisał pini, może panowie najnormalniej w świecie się nie dogadali, dostali pełne
pozwolenie, więc usunęli zabezpieczenie, jak by nie było, to ich praca, a oni za nią nic (?) nie chcieli.

Tak czy inaczej pan Stuntz, mógłby chociaż tyle wysiłku włożyć i wysyłać klucze na imiona rejestrujących,
a nie na jakiś uniwersalny klucz. W końcu kasiurę inkasować chce nadal.
[#67] Re: MUI 4.0 V20.6114

@Radek_Cz, post #66

A ty byś nie chciał inkasować? Różnica jest taka, że to Stunz wpadł na pomysł i napisał MUI..... a ty możesz co najwyżej ponarzekać na forum.
Skoro chcecie mieć w OS4 MUI z creditsami od Stunza, a nie np. darmowe Zune, to musicie dostosować się do jego warunków. Sorry Winnetou, ale takie są zasady.
[#68] Re: MUI 4.0 V20.6114

@michal_zukowski, post #46

"Decyzja o użyciu reaction była decyzją tylko polityczną a nie techniczną"


Jak nie wiadomo o co chodzi, to zawsze chodzi o... pieniądze :)
Wydaje mi się że Stuntz postawił zbyt twarde warunki (opłata licencyjna jak w przypadku MOSa), autorzy ClassAct być może byli mniej "wybredni"...
Poza tym, ReAction pojawiło się już w OS 3.5 stworzony przez Haage & Partner, a jak wiadomo Hyperion bazuje na źródłach OS 3.x więc wzięli co było i tak już zostało.

Co do decyzji o użyciu ReAction, tu jest ciekawe info - http://www.amigahistory.co.uk/os35.html
[#69] Re: MUI 4.0 V20.6114

@wali7, post #67

Zaraz zaraz Ty dalej swoje a kolega pisze, że jak kaski chce to i klucze by wysyłał nowe. Łaske robi?
Jak płace w sklepie za LED to chce nówke a nie co ktoś do śmietnika wyrzucił a drugi wyjął i składaka zrobił. Zresztą co tu tłumaczyć, jesteś MOSowiec i bedziesz bronił Stuntza niczym krowy w Indiach.
[#70] Re: MUI 4.0 V20.6114

@Spoony, post #69

Przecież tak naprawdę kupujesz licencję, czyli prawo do używania programu (na określonych przez posiadacz praw warunkach) a nie klucz. Plik który otrzymujesz pozwala odblokować zablokowane funkcje. W tym wypadku zapis ustawień. Czy Stunz coś tutaj zrobił niewłaściwego? Oszukał kogoś?
Zresztą jak pisali na zalinkowanym forum, w tym przypadku chodzi o to, że działaja klucze nabyte niegdyś dla wersji 3.x. To chyba super, i bardzo na rękę kupującego, że kupiony 10 lat temu klucz MUI dla A1200, teraz będzie działał również na Sam z OS4. Nie musi kupować nowego.
To naprawdę dziwne, że każdy domaga się jakiegoś specjalnego, imiennego klucza. Chyba rzeczywiście fani czerwonej piłeczki w kratę mają jakieś ciągoty w kierunku posiadania certyfikatów, imiennych kluczy i naklejek. Może jeszcze powinien każdemu wydawać imienny dyplom na czerpanym papierze ze złoconą lamówką, a do tego legitymację ze zdjęciem? Hę?
Nie podoba się MUI - nie używajcie, przezcież macie reaction oraz stare MUI 3.x. Skoro tak ważne jest posiadanie dla ciebie imiennego klucza, to kup sobie Morphosa. Tam będziesz miał imienny klucz i twoje nazwisko będzie się dumnie wyświetlało w oknie "O systemie".

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2014 21:25:53 przez wali7
[#71] Re: MUI 4.0 V20.6114

@wali7, post #70

A jak kiedyś nie kupiłeś? To nowego nie dostaniesz tylko czyjś? Pełna profeska. Jak już się spocić nie chce napisaniem nowego generatora to już by się nie pocił i nie brał pieniędzy. Ale oczywiście jak najbardziej może tak robić i wysyłać czyjeś klucze. I pewnie z wielką łaską. Cóż na miejscu użytkowników skoro i tak się dostaje czyjeś klucze to nawet złotówką bym nie dał tylko sobie czyjś kluczyk ściągnął z sieci. No przecież klucz w obu wypadkach nie mój a płacić za starą robotę Stunza nie mam ochoty, wole wesprzec tych co teraz nad tym pracują, przy najmniej się pocą nad tym a nie jak Stuntz za starą robotę by brał kase a nawet generatora kluczy nie łaska mu napisać. On ma mnie w pupie ja go tym bardziej.

Tak tak, my mamy, lubimy jak oryginał Windows sobie leży na półeczce a nawet Ubuntu w kopercie, a fani motyla jako jedyni na swiecie nie mają. I nie ma się czym chwalić bo to raczej tylko dla nich samych wymyślony powód do dumy a nie jakiś wyczyn.

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2014 21:36:36 przez Spoony
[#72] Re: MUI 4.0 V20.6114

@Spoony, post #71

Przecież na OS4 są setki programów w reaction, po co sobie zawracać głowę jakims mui :P
[#73] Re: MUI 4.0 V20.6114

@Spoony, post #71

W punktach:
- No to w czym problem? Nie kupisz - nie jesteś targetem. Stunz nawet nie słyszał o twoim istnieniu, ty też nie musisz zawracać sobie głowy jego sprawami i finansami.
- Chcesz piracić - proszę bardzo. W końcu złodziejem zostaje się z powodu własnych działań. Możesz nazwać to lepszą alokacją środków (wspieraniem "tych co coś robią").
- Skoro masz pomysł, to napisz do Stunza, może razem stworzycie generator kluczy, może nawet będziesz bazę użytkowników prowadził i wydawał te dyplomy na czerpanym papierze. Oczywiście za brzęczącą walutę. Pecunia non olet.
- Zadziwiające, jak wiele żółci może w człowieku wygenerować niewinne na pozór hobby.
- System jest do używania, a nie jest powodem do dumy. Wisi mi to, czy mam kluczyki, pudełka itp... Mam półeczkę z różnymi wersjami Win w Microsoftowych pudełkach, MS Office, Corel Draw, kilka Starcraftów i innych gierek... a do tego OpenSuse na lapku instalowany z obrazu płyty z sieci, podobnie Morphos. To zbyt mało istotne, aby zawracać sobie głowę. Używam i płacę za programy według sposobów wymyślonych przez twórców. Nie dorabiam do tego bzdurnej filozofii bazującej tak naprawdę na paleolitycznej etyce "Swój-Obcy".
[#74] Re: MUI 4.0 V20.6114
Zaraz zaraz, ale komu nie odpowiada "stary kluczyk"? Mnie????????
[#75] Re: MUI 4.0 V20.6114

@pini, post #65

teraz pewnie tak, ale wczesniej ponoc nie mieli z nim kontaktu bo gdzies podrozowal. w komciach na AND bylo.
[#76] Re: MUI 4.0 V20.6114
Dyskusję o pudełkach i takich tam można (jeśli już ktoś musi) kontynuować tutaj.
[#77] Re: MUI 4.0 V20.6114

@wali7, post #55

Klucz do MUI potrzebny jest tylko do aby móc zapisać własne ustawienia.

W takim razie wystarczy chyba skonfigurować sobie MUI jak się chce, po czym po prostu skopiować te ustawienia z RAM:Env/MUI do EnvArc:MUI.
Najlepiej zrobić sobie guzik Opusa (czy skrót klawiaturowy) kopiujący te ustawienia.
I tyle co do konieczności klucza...
[#78] Re: MUI 4.0 V20.6114

@Dopuser, post #77

Ja nie wiem, czy w niezarejestrowanym MUI te dane są gdziekolwiek zapisywane.
[#79] Re: MUI 4.0 V20.6114

@wali7, post #78

AmigaOS tak ma, że chwilowe ustawienia są umieszczane w RAM:Env, a trwałe w Env-Archive...
[#80] Re: MUI 4.0 V20.6114
A MagicWB też można rejestrować? Czy Stefan Stuntz jest również autorem MagicWB?
[#81] Re: MUI 4.0 V20.6114

@Dopuser, post #79

Tak jest jak mówisz, ale w przypadku MUI i tak to nie pomoże. W MUI bez klucza opcje do ustawiania są po prostu zablokowane i nic nie można ustawić, czy zmienić. W każdym razie w tych starych, w nowych MUI dla AOS 4 jeszcze nie sprawdzałem.
[#82] Re: MUI 4.0 V20.6114

@AS, post #81

Tak. Część opcji jest po prostu wyszarzona. Nie ma do nich dostępu.
[#83] Re: MUI 4.0 V20.6114

@Hexmage960, post #80

Halo, czy ktoś coś wie na ten temat??
[#84] Re: MUI 4.0 V20.6114

@Hexmage960, post #80

Stefan Stuntz nie jest autorem MagicWB.

Autorem MagicWB jest:
Martin Hottenloher
Am HochstraB 4
89081 Ulm
Germany
xen@magic.in-ulm.de
[#85] Re: MUI 4.0 V20.6114

@wali7, post #84

Dzięki Wali za adres! OK
[#86] Re: MUI 4.0 V20.6114

@wali7, post #84

No niestety, ten adres jest nieaktualny...
[#87] Re: MUI 4.0 V20.6114

@wali7, post #84

Oj, wali, wali... Podałeś nieaktualny adres do Martina i się Hexmage przejechał do Reichu na darmo...
[#88] Re: MUI 4.0 V20.6114

@recedent, post #87

No i mamy dedykowaną stronę dla MUI - http://muidev.de OK
[#89] Re: MUI 4.0 V20.6114

@parallax, post #88

pytanie jak na to właścieciel praw autorskich, żeby znowu nie wyszlo że programiści MUI dla OS4 są nieprofesjonalni i wyszli przed szereg
[#90] Re: MUI 4.0 V20.6114

@michal_zukowski, post #89

Nie lepiej się zapytać u źródła, jeśli tak Cię to frapuje? pomysł

Przyjrzałeś się dobrze stronie? pomysł I? pomysł
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem