Komentowana treść: MorphOS 3.5
[#1] Re: MorphOS 3.5
Jupppi, zasysam !

EDYTA:

Enabled non-native resolutions on the 17'' (5,7 and 5,9) PowerBooks

Może w końcu to będzie banglało.

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2014 17:27:02 przez waldiamiga
[#2] Re: MorphOS 3.5
Ot miły update na weekend i przed AmiParty thx Team :)
[#3] Re: MorphOS 3.5

@Drako^BB, post #2

I fajnie OK
[#4] Re: MorphOS 3.5
Złoto na olimpiadzie.. i nowa wersja Mosa.. piękny dzień. :D
[#5] Re: MorphOS 3.5
Ja już piszę z OWB na MorphOS 3.5. :)

Faktycznie chyba tym razem mocno grzebano w sterownikach karty gfaricznej, bo miałem trochę problemów (chyba pierwszy raz w historii MoprhOSa) z ekranem po aktualizacji. Teraz już wszystko jest ok chociaż prawdę mówiąc to nie wiem dlaczego się naprawiło.

Zrobiono trochę porządków w predefiniowanych nienatywnych trybach ekranów w PowerBookach. Bardzo niskie rozdzielczości (nawet 320x240) już się nie trzęsą jak w wersji 3.4. :)

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2014 19:09:17 przez MDW
[#6] Re: MorphOS 3.5

@MDW, post #5

Zrobiono trochę porządków w predefiniowanych nienatywnych trybach ekranów w PowerBookach. Bardzo niskie rozdzielczości (nawet 320x240) już się nie trzęsą jak w wersji 3.4. :)

I to jest doskonała wiadomośc, ja instaluję dopiero po 21.00 jak dzieciaki pójdą spać i po wizycie w monopolu po cztery Żuberki :)
[#7] Re: MorphOS 3.5

@waldiamiga, post #6

Tak całkiem nie zrobiono tego co bym chciał ale jednak można już sobie na własną rękę ustawić co się chce. Chociaż na PowerBookach preferencje Monitors też trzeba odpalać "tajniacko". :)
Zrobiłem sobie tryby 320x240 i połowę natywnej (w moim przypadku 1440x960) czyli 720x480. Na pewno się przyda przy grach, bo przecież nie każda może sensownie działać w natywnej, a użycie nienatywnych predefiniowanych jest bez sensu, bo to są 640x480 i 800x600 więc w żaden sposób nie odpowiadają proporcjom ekranu PowerBookaG4 i obraz jest spłaszczony.
[#8] Re: MorphOS 3.5

@MDW, post #7

Niemal "jak zwykle" trzeba kombinować .
[#9] Re: MorphOS 3.5

@deez, post #8

Na razie zassałem, ale jak nic nowego/rewolucyjnego nie wnosi to zostaję jeszcze przy wersji 3.4
Przy tym tepie za 2 lata będzie wersja 9.7...
Ale w sumie bardzo dobrze. Czekam dalej i trzymam kciuki. Najbardziej oczekiwaną dla mnie sprawą to dorobienie się kilku perełek, żaby np. E-UAE nie uspepował ani na krok WinUAE.
Wiadomo, pełna obsluga radeonów i więcej portów od B sziliego...
[#10] Re: MorphOS 3.5

@Voyox, post #9

O nie, tylko nie porty od tego Pana! (z całym szacunkiem dla niego)
Według mnie tylko żaba trzyma poziom.
[#11] Re: MorphOS 3.5
Kolejna seria Power Maków G5 jest obsługiwana!

Za niedługo wszyscy Mosiści będą jechać na sprzętach z PowerPC G5 ~2GHz

A na takim sprzęcię mając w dualboot MacOS X 10.5, więcej chyba nie potrzeba :)

MOS Team RULEZ! OK
[#12] Re: MorphOS 3.5

@KJB, post #11

MacOS X 10.5 śmierdzi trupem;). MOS rula, dualbut sakz
[#13] Re: MorphOS 3.5

@Voyox, post #9

Każda wersja to poprawki. Nie wolisz mieć czegoś poprawionego? Tym bardziej, że aktualizacja nie trwa długo, jest bezproblemowa i darmowa.
[#14] Re: MorphOS 3.5

@MDW, post #13

Niech np. ktoś tylko napisze, że coś tam przyspieszyło 1000x i to wystarczy zapewne aby zrobić szybki update, hehe.
[#15] Re: MorphOS 3.5
A ja myślę że MOS przegrałOKpomysłpomysłpomysł
Co Wy na to?
szeroki uśmiech
[#16] Re: MorphOS 3.5

@Andrzej Drozd, post #15

Przegrał w jakim sensie? W piłkę nożną, ręczną, itp.? Poza tym bardziej bym się zmartwił gdyby to MorphOS przegrał. Pamiętaj jak Motylek padnie, to z kim będzie rywalizować konkurencja? Z MorphOS-em jest jak z J. Kowalczyk, niby Norweżki to równorzędne rywalki, ale jakoś nie zawsze im się udaje. Aha konkurencja to Norweżki, gdyby pan Żaba lub inny miał problemy z dedukcją.
[#17] Re: MorphOS 3.5

@Andrzej Drozd, post #15

Nie zgadzam się. Żeby przegrać to trzeba brać udział w wyścigu, a MorphOS i AROS nigdy w nim nie brały udziału, AmigaOS odpadł z niego wiele lat temu. :) Życie poza rankingiem ma swoje zalety - nie trzeba się przejmować jakie się zajmuje miejsce. Można się po prostu cieszyć tym co jest. :)
[#18] Re: MorphOS 3.5

@Andrzej Drozd, post #15

Co Wy na to?

Co my na to? Staczasz sie do poziomu parallaxa... Tylko jeszcze dawaj więcej żarówek .
[#19] Re: MorphOS 3.5

@MDW, post #17

A to można przegrać w paraolimpiadzie? Podobno "liczy się udział, wszyscy wygrywają".
A symbioza w przyszłości jest nieunikniona przy tej skali użytkowników.
[#20] Re: MorphOS 3.5
No i nowy MorphOS zainstalowany :) , zniknęło parę błędów, które miałem wcześniej, ale "fiszki" jak latały, tak latają :/ , no nic, może naprawią to następnym razem :)
[#21] Re: MorphOS 3.5

@MorphOS_pl, post #18

Ja np. na to tak !
Zainwestuję jeszcze w 2 licencje. W tym wyścigu sprawa wygląda nastepujaco.
Ostatni maruderzy dobiegaja do mety.
Jak na MorphOsa powstaną podstawowe pakiety, powiedzmy OpenOffice, jakaś konkurencja dla OWB i parę innych perełek to MorphOS może stac się dla mnie podstawowym systemem.
No żeby tylko E-UAE = WinUAE to szczyt marzeń OK
[#22] Re: MorphOS 3.5

@adam_mierzwa, post #19

Jak na razie symbioza wygląda jak kontakty PRL z ZSSR czyli my wam dajemy Owb i mui4, za to wy możecie wziąć od nas ntfs-3g. Takiej symbiozie mówimy stanowcze nie. Ja osobiście optuje za zaniechaniem oddawania technologii MorphOSych do innych systemów i tego się będą w ramach mojego kawałka tortu trzymać. Wyjątek potwierdzający regułę to rdesktop ale na razie nikt moich zmian nie chciał portować :).

Skoro nic sensownego na OS4 nie powstaje i system się słabo rozwija to najlepszym rozwiązaniem, byłoby napisanie dobrego emulatora OS4 dla MorphOSa, przerobienie paru bibliotek (np. reaction) w celu zachowania zgodności (bo przecież nie dlatego, że są lepsze bo nie są) i postawienie krzyżyka na OS4. W Morphos Teamie nieraz prowadzone są rozmowy co by się przydało w systemie i jak mniej więcej to zrobić i nigdy, ale to nigdy nie rozmawialiśmy o jakiejkolwiek technologii pochodzącej z OS4. Po prostu OS4 nie ma nic do zaoferowania.
[#23] Re: MorphOS 3.5

@michal_zukowski, post #22

Mają !!!

choćby - obsługę Radeonów z HD w Czde ?
[#24] Re: MorphOS 3.5

@michal_zukowski, post #22

A był kiedyś jakiś emulator AOS 4.x, coś kojarzę? W sumie czy w Reaction jest coś czego nie ma w MUI i warto by to mieć/stworzyć? Chodzi ci o emulację Reaction? Małe szanse, żeby właściciele nazwy i znaczka poszli na taki układ.
[#25] Re: MorphOS 3.5

@Ender, post #24

No właśnie "własciciele znaczka"...
Oni mają jeszcze coś co by optowało za 'zapożyczeniem' lub stworzenie emulatora OS4.
Chodzi o to o czym wspominał kolega Mufa, baza programów pod OS4 na OS4 Depot jest naprawdę duża. Softu nigdy za dużo, tylko ile z tego jest wartościowa ?
[#26] Re: MorphOS 3.5

@Voyox, post #25

Praktycznie nic nie jest wartościowego, pytałem kiedyś tutaj na forum użytkowników OS4 co typowego na OS4 warto by bylo przeportować na Morphosa i w sumie pojawiło się około 5 propozycji oprogramowania, ktore warto portnąć. Jeśli system jest w stanie zaoferować jedynie 5 unikalnych programów to całe urbanowanie jak to na os4 jest dużo softu nic nie znaczy.
[#27] Re: MorphOS 3.5

@michal_zukowski, post #26

To ja już zupełnie nie pojmuję faktu, że Hyperion pcha się w nowy sprzęt (ala Cyrus) skoro nie ma na rynku AOS4.x oprogramowania. Commodore miało ten komfort że były inne czasy i ludzie/firmy oprogramowały aż nadto klasyka. A dzis X1000 pozostaje jak w dniu premiery bez programów, no jak zapodamy linuxa to sytuacja jest lepsza, ale na G5 też jest linux i sytuacja się wyrównuje ok, racja
Dla 5 programów natywnych to ja na razie klaskam MorphOSowi, tym bardziej że mam jeszcze "trupa" MacOS 10.5...no i w zanadrzu OpenSuse PPC 12.2 czy jakieś ubuntu...
[#28] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#29] Re: MorphOS 3.5

@Ender, post #24

Nie słyszałem o takim. Teoretycznie jest możliwe zrobienie tego sensownie jeśli procesor nie musi być emulowany - i tu MorphOS by się "łapał" z G5. Być może - nie wiem, takie nasze gdybanie.

Reaction w sumie jest po to by nie być zależnym od kogoś z zewnątrz - MUI jest rozwiązaniem które ma właściciela i mógłby być kiedyś kłopot (podnoszenie opłat licencyjnych). MUI jest u nas tylko dla kompatybilności z oprogramowaniem. I nie jest postrzegany jako coś "niebieskiego" - może u kilku osób, i to raczej w zawiązku z chełpieniem się MUI przez motylki ("my mamy najnowsza wersję a wy nie, wyżebrajcie)", bo jako takie jest znane wszystkim od wielu lat. Po prostu "se jest" ale AmigaOSS może istnieć i bez niego.
[#30] [post oznaczony jako OT] wyświetl
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem