Komentowana treść: Toni Wilen pracuje nad emulacją PPC w WinUAE
[#91] Re: Toni Wilen pracuje nad emulacją PPC w WinUAE

@mschulz, post #81

Bardzo pocieszające OK To wyjdzie tylko na plus dla AmigaOS 4.x
O nowe Amigi nie ma co się martwić, bo kto będzie miał kupić, to i tak kupi dla AmigaOS4.x OK
Być może AmigaOS4.x zaowocuje w nowe oprogramowanie OK
[#92] Re: Toni Wilen pracuje nad emulacją PPC w WinUAE

@jubi, post #90

Nie wydaje się wam, że pachnie to hipokryzją?
Otóż emulator wsparł człowiek, który ma zboczenie na temat "układów specjalizowanych" a wsparł soft, który fizycznie takich układów mieć nie może, nawet jeśli je emulowałby to ich nigdy mieć nie będzie. Natomiast ten człowiek wydał wojnę nowoczesnym Amigom bo nie mają np AGA, a wydał to siedząc sobie przy x86 i radośnie uderzając na klawiaturze swoje bzdury. Ten sam człowiek na PixelHeaven nie potrafił nawet loga Amigi dać poprawnego i zrobił tam pokaz swojej prywatnej wojny z nowoczesną Amigą - powinni wtedy wejść ludzie na scenę, sciągnąć mu okularki, i najpierw te okularki z niej wyrzucić a potem jego, a na końcu posłać CDR z wypalonym blenderem. Naprawdę żałuje, że mnie tam nie było, bo przy ludziach na żywo by było podkreślone jakim chorym hipokrytą jest jubi, który na x86 kreci swoje śruby - największy Amigowiec siedzący na WinUAE. Żal.pl
[#93] Re: Toni Wilen pracuje nad emulacją PPC w WinUAE

@jubi, post #90

Ja czasu spędzonego przy WinUAE nie zaliczam do szczególnie przyjemnych. Może irracjonalnie, ale osobiście wolę prawdziwy sprzęt, a nie emulację. Toniemu życzę powodzenia, miło że zmienił zdanie i uznał, że PPC to też Amiga, ale w kwestii emulacji wolę wesprzeć Almosa Rajnai i PPC JIT.
[#94] Re: Toni Wilen pracuje nad emulacją PPC w WinUAE

@recedent, post #93

Toniemu życzę powodzenia, miło że zmienił zdanie i uznał, że PPC to też Amiga


nie zgodzilbym sie z recedentem w tej kwesti , moim ulubionym dezerterem wsrod interlokutorow ;), otoz jak mnie pamiec nie myli to nigdy oficjalnie nie wypuszczono Amigi z prockiem 060, podobna analogia jak w przypadku PPC. Tworca Wuae uwaza najwidoczniej za pore najwyzsza dolaczyc do listy emulacji kolejnych kart wypuszczanych dla Amigi przez producentow osprzetu, a po 060, naturalnie przyszla kolej na karty z 68kiPPC, przeciez nie jest to emulacja AmigaOne czy Pegasos'a, tylko Amigi z taka karta, tak mi sie chyba wydaje
[#95] Re: Toni Wilen pracuje nad emulacją PPC w WinUAE

@recedent, post #93

Ja czasu spędzonego przy WinUAE nie zaliczam do szczególnie przyjemnych. Może irracjonalnie, ale osobiście wolę prawdziwy sprzęt, a nie emulację. Toniemu życzę powodzenia, miło że zmienił zdanie i uznał, że PPC to też Amiga, ale w kwestii emulacji wolę wesprzeć Almosa Rajnai i PPC JIT.


Chyba trochę zbyt daleko idące wnioski, przecież Toni nie dodał emulacji żadnej "nowej Amigi" tylko konkretnej karty turbo, w której zresztą PPC pełnił jedynie rolę swojego rodzaju koprocesora, a 68k i tak był niezbędny dla większośći użytkowników tej karty w czasach gdy się pojawiła.

Oczywiście jestem w stanie zrozumieć że są osoby zainteresowane tym okresem historii Amigi, chociaż mnie interesują bardziej czasy świetności Amigi jako rewolucyjnej technologii, kiedy Amiga wyprzedzała o lata konkurencję, kiedy wyznaczała standardy, zajmowała i tworzyła nowe rynki (np. rynek desktop video przed Amigą praktycznie nie istniał), a nie czasy schyłkowe. Ale da się też znaleźć osoby które są zainteresowane tym okresem gdy Amiga już dawno przestała się liczyć - w takich to latach powstały karty turbo z PPC. Dla takich ludzi nowy WinUAE będzie bardzo przydatny, będą sobie mogli zbadać tamten okres w historii Amigi bez potrzeby inwestowania w dodatkowy sprzęt.

Dla mnie emulacja PPC będzie raczej nieprzydatna i nie dlatego wspieram WinUAE tylko dlatego, że to po prostu bardzo dobry i wygodny program. W wolnych chwilach badam sobię historię amigowego oprogramowania z dziedziny ray-tracingu które na mojej Amidze z 68030+68882 chodziłoby po prostu bardzo powoli, a dzięki WinUAE mogę się bawić szybko i bezboleśnie.


w kwestii emulacji wolę wesprzeć Almosa Rajnai i PPC JIT.


Różnica jest taka, że z nowego WinUAE potencjalnie mogą skorzystać miliony osób, a emulator o którym piszesz będzie przydatny bardzo wąskiemu gronu. Stąd wydaje mi się że rola WinUAE w popularyzacji historii Amigi jest dużo większa.
[#96] Re: Toni Wilen pracuje nad emulacją PPC w WinUAE

@jubi, post #95

Każdy popularyzuje historię Amigi jak lubi - jedni konserwując ją jako piękną historie, a inni - korzystając na co dzień z jej spuścizny. P.S. Jeśli skorzystają miliony - niech łożą miliony. Jeśli garstka - niech łoży garstka. Zobaczymy, kto zbierze wiecej ;)
[#97] Re: Toni Wilen pracuje nad emulacją PPC w WinUAE

@mschulz, post #81

Brawo Toni. Świetna robota.
[#98] Re: Toni Wilen pracuje nad emulacją PPC w WinUAE

@Pinto, post #97

Dzięki!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem