Komentowana treść: AmiParty 17 - nagrody
[#1] Re: AmiParty 17 - nagrody
Raspberry Pi w obudowie stylizowanej na Amigę 3000

Można to gdzieś zobaczyć?
[#2] Re: AmiParty 17 - nagrody
Oj pojechałoby się, pojechało ...
[#3] Re: AmiParty 17 - nagrody

@_arti, post #1

Pewnie Tomkowi chodzi o tę obudowę. Nie wiem czy mu się już udało zamówić.
[#4] Re: AmiParty 17 - nagrody

@_arti, post #1

[#5] Re: AmiParty 17 - nagrody

@Sir_Lucas, post #3

Owszem, udało sie, czekam na przesyłkę. :)
[#6] Re: AmiParty 17 - nagrody

@Jenot, post #5

Ach, no to pięknie. Wszystko idzie zgodnie z planem w takim razie piwo
[#7] Re: AmiParty 17 - nagrody

@biax, post #2

obiecałeś !!!
[#8] Re: AmiParty 17 - nagrody

@waldiamiga, post #4

Gdy patrzę na szczegóły tej obudowy to stwierdzam, że przed domowym drukiem 3D jest jeszcze bardzo długa droga zanim osiągnie on jakość choćby zwykłych, tanich plastikowych chińskich wytworów. Precyzja wykonania na razie jest na poziomie babki z piasku.
Ale pomysł i projekt całkiem fajne. szeroki uśmiechOK

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2015 07:25:21 przez MDW
[#9] Re: AmiParty 17 - nagrody
I jeszcze jedna wypasiona nagroda - Maciej Kuster ufundował licencję MorphOSa. Nagrodą dla zwycięzcy jednego z MSX Compos będzie zestaw licencji (MOS+Digibooster).

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2015 07:46:57 przez Jenot
[#10] Re: AmiParty 17 - nagrody

@Jenot, post #9

Nagrodą dla zwycięzcy jednego z MSX Compos będzie zestaw licencji (MOS+Digibooster).

O, to coś dla mnie .
[#11] Re: AmiParty 17 - nagrody

@Krashan, post #10

A co?? Masz pirata do tej pory???
[#12] Re: AmiParty 17 - nagrody
A to można jako nagrody fundować takie rzeczy jak zmodyfikowany kickstart bez licencji?
Nie żebym się czepiał, ale jeśli jest wszystko OK, to nie chcę widzieć potem na forum jakiegokolwiek ruchu antypirackiego.
[#13] Re: AmiParty 17 - nagrody

@MDW, post #8

Ale za to jest w zasięgu reki przeciętnego człowieka i na przeciętną kieszeń, nie trzeba płacić za jakieś matryce do wtryskarek. Drukarek 3D jest sporo, nie każdego stać na te lepsze.
[#14] Re: AmiParty 17 - nagrody

@sanjyuubi, post #12

to jest jakiś ruch antypiracki?
[#15] Re: AmiParty 17 - nagrody

@DiskDoctor, post #11

A co?? Masz pirata do tej pory???

Pirata to nie, ale jedno i drugie w jakichś niepublicznych beta wersjach .

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2015 17:26:38 przez Krashan
[#16] Re: AmiParty 17 - nagrody

@sanjyuubi, post #12

twój CF2IDE przestał pracować po 3 wyjęciach z Ami ... złącze Ide chyba słabo polutowane albo kiepskiej jakości bo albo wogule nie łączy albo pod jakimś tam kątem
[#17] Re: AmiParty 17 - nagrody

@Mariodj, post #16

twój CF2IDE przestał pracować po 3 wyjęciach z Ami

A Ty co? Ruski komputer odpowiadający amerykanom "A u was murzynów biją", bo nie znał odpowiedzi na pytanie?.

Biorąc pod uwagę, że Twoje wypowiedź jest całkiem nie na temat i nijak powiązana z treścią mojego posta, można jej przypisać wyłącznie charakter zaczepny.

złącze Ide chyba słabo polutowane albo kiepskiej jakości bo albo wogule nie łączy albo pod jakimś tam kątem


albo autor nie ma jaj..

Pierwsze słyszę o tym co piszesz, a nawet jeśli coś jest nie tak, to ludzie dawno temu wynaleźli coś takiego jak pismo i mowę. Brak jakiegokolwiek kontaktu z Twojej strony implikuje tchórzostwo i duszenie się w sobie, by na koniec wybuchnąć w tak nieoczekiwanych momentach. Tacy ludzie są najgorsi, nic nie są w stanie powiedzieć, a potem są obrażeni na cały świat, nic panie nie pisałeś, ale swoje wiedziałeś i pewnie za plecami mi d*pę obrabiałeś. Jeśli chcesz jeszcze sobie upuścić trochę krwi, albo się wyszumieć to zapraszam na PW.

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2015 15:12:10 przez sanjyuubi
[#18] Re: AmiParty 17 - nagrody

@sanjyuubi, post #17

o patrz psycholog :) i to z gorszym dniem ;)



Ostatnia aktualizacja: 25.07.2015 15:28:52 przez Mariodj
[#19] Re: AmiParty 17 - nagrody

@Mariodj, post #18

W pracy zagotowali mnie do 99 stopni, a Ty podniosłeś temperaturę o jeden stopień i wszystko poszło na Ciebie :)
[#20] Re: AmiParty 17 - nagrody

@sanjyuubi, post #17

Panowie, spokojnie. Powiedzmy, że to będzie usługa modyfikacji kickstartu. Przy uruchamianiu UAE też skądś kickstart trzeba wziąć (mieć w Amidze lub kupić). Ktoś kto pakuje nowy kick do A1200 jakąś jego wersję już ma. Nie mnie oceniać niuanse prawne. Jeśli ktoś kto wygra ten kickstart w Compo będzie miał wątpliwości to dostanie następną w kolejności nagrodę. Dla mnie problem nie istnieje. Mario - a Ty jak coś piszesz to pisz na temat bo się zaraz szambo w wątku zrobi. Jak masz zastrzeżenia do sprzętu sanjyuubi to wal na priva. Omówicie sprawę na party przy browarze i będzie OK.
[#21] Re: AmiParty 17 - nagrody

@sanjyuubi, post #19

super :) dziękuje za miłe słowa :) jesteś w deche gość
[#22] Re: AmiParty 17 - nagrody

@dez3, post #14

no baaaa, nie mów żeś za świeży :)
[#23] Re: AmiParty 17 - nagrody

@Jenot, post #20

Nie mnie oceniać niuanse prawne.


No nie wiem. W razie czego wszyscy zaangażowani ponoszą odpowiedzialność (pomimo, że ryzyko jest), a modyfikacja kickstartu też jest generalnie nielegalna.

Nie żaby mi to przeszkadzało, ale po prostu drażni mnie hipokryzja środowiska amigowego w tym temacie, dywagacji na ten temat było już wiele, jedni uważają że to nieetyczne, inni że nieszkodliwe, jedni nie pozwalają podawać linków do adfów, a whdload obsługuje głównie oryginalne gry, których często zdobycie graniczy z cudem. Sądziłem, że ppa.pl i organizatorzy stają się stronić od czegokolwiek co mogłoby podpadać pod kategorię nielegalności, a tu pojawia się na ppa.pl news o imprezie, w której nagroda jest modyfikowany kickstart. Nie sądzisz, że to odrobinę zabawne?

Dez3, nie denerwuj się, to nie atak na Ciebie, tylko SYSTEM :)
[#24] Re: AmiParty 17 - nagrody

@Jenot, post #20

Więc proponuję takie rozwiązanie:
Nagrodą nie będzie kickstart 3.9 tylko modyfikacja kickstartu przedłożonego przez zwyciężce, zrobię to po mocnym spożyciu alkocholu i w afekcie.



Ostatnia aktualizacja: 25.07.2015 18:32:29 przez dez3
[#25] Re: AmiParty 17 - nagrody

@dez3, post #24

OK
[#26] Re: AmiParty 17 - nagrody

@dez3, post #24

Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych naruszenie praw autorskich orzeka się bez zbadania, czy było ono zawinione, czy nie.

Tak że nawet żółte papiery nie pomogą wymigać się od tych przepisów.
[#27] Re: AmiParty 17 - nagrody

@DiskDoctor, post #26

proponuje jeszcze sprawdzic kazdego uczestnika imprezy czy nie wnosi nielegalnego opragramowaniaOK
[#28] Re: AmiParty 17 - nagrody

@sanjyuubi, post #23

Hej, wiesz, dla mnie zabawniejsze jest to, że 20-25 lat temu, gdy dla Commodore i twórców gier było to ważne, mieliśmy gdzieś prawa autorskie, a teraz gdy o tym sofcie nikt już prawie oprócz nas nie pamięta to się tym martwimy. Ale fakt jest faktem że kick jest sprzedawany przez prawowitych spadkobierców i ich prawa do niego szanować trzeba. Do gier, których nie ma na rynku (pierwotnym) osobiście nie mam żadnych skrupułów z kopiowaniem adfów. Gdyby nie one, świat by o tych grach zapomniał, kurzyłyby się tylko na półkach kolekcjonerów. Traktuję to jak reprodukcje obrazów - popatrzeć można ale wiadomo, że to nie oryginał i raczej chwalić się nie ma czym ;)

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2015 19:17:14 przez Jenot
[#29] Re: AmiParty 17 - nagrody

@Jenot, post #28

Ja też nie mam żadnych skrupułów i w dodatku wkurza mnie trochę postawa autorów slave do whdload (skąd mam wziąć do diabła oryginalną grę Goblins 3 [jak ktoś ma obrazy to poproszę], najnowszy slave nie działa z piratem, promowanie antypiractwa w stosunku do oprogramowania, którego nikt nie sprzedaje mija się z celem, zeby ktoś chociaż sprzedawał to cyfrowo), ale co byś nie robił, w świetle prawa autorskiego, każdy akt kopiowania bez posiadania oryginalnej kości, a także posiadanie tylko kopii jest nielegalne. To tak jakby nagrodą w jakimś konkursie był np. zmodyfikowany Windows XP i o ile procesor kopiowania i modyfikacji jest powszechnie praktykowany, tak wystawiając się publicznie powinno się tego unikać takich akcji.

Prawidłowo nagrodą powinna być kość flash (nikt nie powiedział że będzie pusta) i usługa zaprogramowania jej dostarczonym przez zwycięzcę zmodyfikowanym kickstartem (z której nie skorzysta, bo będzie używał zaprogramowanego już wsadu).

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2015 21:09:40 przez sanjyuubi
[#30] Re: AmiParty 17 - nagrody

@sanjyuubi, post #29

@sanjyjuubi - i tak będzie. :) - niestety pierwszego wpisu już nie wyedytuję. Natomiast na chal.pl i fejsie zmienię.
@dez3 - zapisz sobie ostatni akapit ;)

Mam nadzieję że wszystko wyjaśniliśmy.

A tak BTW - zaczynają spływać pierwsze pracę. Oj będzie się działo.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem