Komentowana treść: AmiParty 17 - nagrody
[#61] Re: AmiParty 17 - nagrody

@sanjyuubi, post #57

No i nie wiem ile mam wrogów

pewnie mniej niż dez3
[#62] Re: AmiParty 17 - nagrody

@MDW, post #60

Jak jest normalny pracodawca to są normalne zasady.


Hehe He He ...... [jakiś czas później] .... He Hehe He

W Polsce jest prawidłowością, że im wyższe stanowisko tym większy głąb i ignorant na nim zasiada, pojęcie awansu w którym pracownik nabiera doświadczenia wraz z zmianą poziomu stanowiska niemalże nie istnieje. Nie sposób jest się dogadać z kimś takim, ponieważ osoby pośredniczące mają narobione w gaciach, a same żadnej inicjatywy nie podejmują, robią ewentualnie za gońców. W dodatku najczęściej te wyższe funkcje pełnią kobiety jak u mnie i czasami, trzeba mówić im to co chcą usłyszeć, bo musiałbym im streścić 5 lat szkoły w ciągu kilku minut, aby zrozumiały o co mi chodzi, tylko po to aby przytaknąć i dalej robić to samo albo coś równie głupiego. Nie wspomnę już, że najważniejsze decyzje np. o zakupie sprzętu są podejmowane przez osoby nie mające zielonego pojęcia, kategorią wyboru jest cena i wydajność, a także prostota, która często jest mylona z prymitywnością (ciekawostką jest to, że kryteria w zakupie samochodów służbowych są nieco odmienne).

Także, pracując w takim zakładzie możesz się domyślić, jak by wyglądały ich miny jakbym powiedział, po co mi wolne.



Ostatnia aktualizacja: 29.07.2015 17:28:35 przez sanjyuubi
[#63] Re: AmiParty 17 - nagrody

@sanjyuubi, post #59

Niestety urlop na żądanie to fikcja.


Ciesz się że w ogóle masz urlop

A tak na serio to ja pomimo, że formalnie nie mam urlopu (umowa o dzieło), po prostu mówię że "mnie nie ma" i nie ma z tym dyskusji. Ewentualna dyskusja z tym skutkowałaby tym, że z dnia na dzień rezygnuję. I takie podejście polecam.
[#64] Re: AmiParty 17 - nagrody

@DiskDoctor, post #63

Spryciula OK
[#65] Re: AmiParty 17 - nagrody

@sanjyuubi, post #59

Niestety urlop na żądanie to fikcja.

Akurat urlopu na żądanie ja nigdy nie brałem. Ale znam wiele osób z mojej śmiesznej korporacji, które takie urlopy biorą i nigdy nir mieli z tym problemów. Nikt nigdy nawet krzywo na to nie popatrzył. Jest to zgodne z zasadami, ma się takie 2 dni w roku, a to jest zbyt duża firma (kilkanaście tysięcy mróweczek, z czego 2 tysiące w Polsce) żeby pozwolić sobie na działania niezgodne z prawem pracy.
[#66] Re: AmiParty 17 - nagrody

@MDW, post #65

Tak ciągnąc ten OT - nie wiem na jakim stanowisku pracuje sanjyuubi ale nie wszędzie fizycznie da się wziąć urlop na żądanie. Praca na zmiany w ruchu ciągłym, takie tam. Ja też miałbym z tym problem, zwłaszcza w sezonie urlopowym gdzie grafik dyżurów jest napięty. Ale zawsze trzeba być człowiekiem - można się dogadać z kierownikiem czy kolegami i zmodyfikować grafik tak żeby nikt nie był poszkodowany.
[#67] Re: AmiParty 17 - nagrody

@Jenot, post #66

No właśnie panowie skończcie ten urlopowy OT bo robi się szambo ;)
A to poważny temat o poważnych nagrodach na bardzo poważnej imprezie ;)
[#68] Re: AmiParty 17 - nagrody

@Mariodj, post #67

OK lecz ponarzekać na pracę to zawsze jest czas i miejsce - pamiętaj. Mnie też drażni moja (tradycyjnie). Ale jest nadzieja, polecam ten skecz Monty Pythona

******

Wracając do nagród, myślę że mogę skombinować jeszcze jedną nagrodę, ale:
1) "Raczej na ostatnią chwilę", bo musiałbym ostro poszperać w tej sprawie
2) Nie jest już za dużo nagród czasem kurcze??? Ile jest nagród w sumie?? 11?
3) W lutym w sumie osób na compo było ok. 25-30 więc z drugiej strony...

Jest opcja nagroda na ostatnią chwilę? Bo w composach jest taka opcja.
[#69] Re: AmiParty 17 - nagrody

@DiskDoctor, post #68

Moja praca mnie nie drażni, po prostu są specyficzne stanowiska na których nie da się poszaleć z urlopami na żądanie.
Co do nagród - zobaczymy, jak chcesz to dawaj. Jeżeli prac będzie mało to część zostanie na zimową edycję.
[#70] Re: AmiParty 17 - nagrody

@Jenot, post #69

Moja praca mnie nie drażni, po prostu są specyficzne stanowiska na których nie da się poszaleć z urlopami na żądanie.

Ech i jak ma być dobrze w tym kraju jak pracownicy sami się pozbawiają swoich praw. Po prostu zgłasasz kilka dni wcześniej zapotrzebowanie na urlop w tym dniu i informujesz że jak nie dostanies to skorzystasz ze swoich praw i weźmiesz na żądanie. Jak ci cos marudzą to czekasz aż na piśmie dostaniesz odmowę z uasadnieniem a i informujesz swojego kolegę zmiennika co by wziął soie więcej jedzenia bo czeka go "szesnastka". Jak uzasadnienia na pismie nie dostaniesz to po prostu nie przychodzisz i tyle. Jak to mówią u nas "kominy się bez Ciebie nie zawalą". OK
[#71] Re: AmiParty 17 - nagrody

@TomK, post #70

A co, robisz na elektrociepłowni przy Chemicznej? No, jakby te kominy się waliły to byłoby na co popatrzeć. Daj znać jak będziesz brał urlop :P
[#72] Re: AmiParty 17 - nagrody

@recedent, post #71

One już się powoli sypią ale tak po cichutku A zrobilibyście kiedys spotkanie na rynku w Tarnowie a nie w Brzesku to może bym się w końcu ruszył
[#73] Re: AmiParty 17 - nagrody

@TomK, post #72

Kłopot jest z salą, a konkretnie - ze zdobyciem odpowiedniego (wielkość, bigscreen, prąd, internet) lokalu, który dostalibyśmy za bezdurno (albo baaaardzo tanio), a najlepiej żeby jeszcze była opcja na nocleg. Popatrz na takie AmiParty.

No chyba że chodzi Ci o wypad na piwo "U Jana", albo w "Przepraszam".
[#74] Re: AmiParty 17 - nagrody

@recedent, post #73

Takwłaśnie chodzi mi o takie kilkugodzinne spotkanie i wypicie piwa.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem