Komentowana treść: Amigowa dyskusja na falach Kontestacja.com
[#1] Re: Amigowa dyskusja na falach Kontestacja.com
Pamiętam jak Kontestacja startowała, sluchało się.
[#2] Re: Amigowa dyskusja na falach Kontestacja.com
Nie obiecuję ale postaram się wpaść żeby nieco "potrollować" i przypilnować czy nie zostaną pominięte jakieś istotne elementy amigowej filozofii. szeroki uśmiech
[#3] Re: Amigowa dyskusja na falach Kontestacja.com

@MDW, post #2

Dzwońcie dużo i komentujcie/korygujcie kwieciście powstrzymując się od wojenki Vampire to Amiga/nieamiga
[#4] Re: Amigowa dyskusja na falach Kontestacja.com
falach?
[#5] Re: Amigowa dyskusja na falach Kontestacja.com

@Valwit, post #4

Faktycznie z falami internetowe radio nie ma zbyt wiele wspólnego. Już bardziej ze strumieniem.
[#6] Re: Amigowa dyskusja na falach Kontestacja.com

@MDW, post #5

W strumieniu też są fale. Poza tym może ktoś ma w domu WiFi .
[#7] Re: Amigowa dyskusja na falach Kontestacja.com

@Krashan, post #6

Racja... i z falami i wifi. Pozatem to stwierdzenie potoczne.

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2016 22:46:22 przez xtro
[#8] Re: Amigowa dyskusja na falach Kontestacja.com

@xtro, post #7

Nie zmienia to faktu, że warto wykorzystać każdą okazję do dyskusji niezależnie od charakteru "fal" bo słuchaczy spoza środowiska będzie pewnie ze 200. A w archiwum odsłucha kolejnych tyle. Dlatego warto mi się zdaje. Ja ze swojej strony będę starał się w miarę medialnej tremy cokolwiek pomówić tak by było dla takich właśnie słuchaczy zrozumiałe. mam nadzieję, że dzwoniący do studia naniosą ewentualne poprawki :D
[#9] Re: Amigowa dyskusja na falach Kontestacja.com

@xtro, post #8

aha lub tel. 222 195 321 do studia.
[#10] Re: Amigowa dyskusja na falach Kontestacja.com
Prośba o umożliwienie wzięcia udziału w skypowym czacie do audycji wysłana. :)
[#11] Re: Amigowa dyskusja na falach Kontestacja.com

@MDW, post #10

Przewalone... Miała być audycja o Amidze, a będzie o Apple...
[#12] Re: Amigowa dyskusja na falach Kontestacja.com

@Krashan, post #11

Chodzi o PowerBooka do MorphOSa? Ja na nim nigdy nie miałem MacOSX. A applowych tematów na amigowych forach staram się nie poruszać. Chyba, że zostanę sprowokowany. Wtedy się tylko bronię. szeroki uśmiech

Nigdy nikogo nie namówiłem na Amigę więc do rozwiązań applowych namawiać tym bardziej nie zamierzam. Do takich wyborów trzeba dojść samemu.

Poza tym ja tylko może na czat zerknę. A i to tylko gdy będę miał czas. Odwykłem od dostosowywania swojego życia do ramówki radia/TV. To nie lata 70 - dzisiaj słucha/ogląda się wtedy gdy człowiek chce i może, a nie gdy musi.

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2016 19:02:36 przez MDW
[#13] Re: Amigowa dyskusja na falach Kontestacja.com

@MDW, post #12

dodam ze audycja jeszcze bedzie w www.nocneradio.pl i tam po niej audycja o teoriach spiskowych
[#14] Re: Amigowa dyskusja na falach Kontestacja.com

@xtro, post #13

O, doborowe towarzystwo, w sam raz dla Amigi.
[#15] Re: Amigowa dyskusja na falach Kontestacja.com
Dosyć "hardcorowo" zakończona audycja. szeroki uśmiech
[#16] Re: Amigowa dyskusja na falach Kontestacja.com

@MDW, post #15

Czy jest gdzieś zapis który można ściągnąć i odsłuchać?
Długie to było?
[#17] Re: Amigowa dyskusja na falach Kontestacja.com

@ZbyniuR, post #16

Będzie jutro na kontestacja.com. Dam link.
[#18] Re: Amigowa dyskusja na falach Kontestacja.com

@xtro, post #17

Za kilka dni chyba na łamach nocneradio.pl zrobię monolog z możliwością dzwonienia bo może 1/5 z uwagi na stres spowodowany przerywaniem technicznym tylko powiedziałem. Ale i tak fajnie było. Na technikę nie da rady... co zrobić.
[#19] Re: Amigowa dyskusja na falach Kontestacja.com

@MDW, post #15

Było coś jeszcze po tej akcji z Korwinem ? szeroki uśmiech
[#20] Re: Amigowa dyskusja na falach Kontestacja.com

@xtro, post #18

Na technikę nie da rady... co zrobić.

To prawda, że poziom dzisiejszego oprogramowania jest dramatyczny. I to niezależnie od platformy. A najgorsze jest to, że przywykliśmy do tego i właściwie akceptujemy taki stan rzeczy. Niektórzy z nas nawet biorą czynny udział w pogłębianiu softwareowego szamba w którym wszyscy toniemy. szeroki uśmiech XXI wiek...
[#21] Re: Amigowa dyskusja na falach Kontestacja.com

@xtro, post #17

link już można pobierać OK
[#22] Re: Amigowa dyskusja na falach Kontestacja.com

@MDW, post #20

Niektórzy z nas nawet biorą czynny udział w pogłębianiu softwareowego szamba w którym wszyscy toniemy


Nie bądź dla siebie taki surowy...
[#23] Re: Amigowa dyskusja na falach Kontestacja.com

@recedent, post #22

Po za tym to prowadzący w ogóle nie ma pojęcia czym jest Amiga. Bo gdy Adam Zalepa opowiadał o swojej Amidze CDTV że tam coś na niej robi że to jest ta Amiga z napędem CD. To takie podobne do Video, to prowadzący nagle wyskoczył tak to jest ta Amiga która ma klawiaturę i z boku się wkłada dyskietkę. I tak właśnie wygląda Amiga w oczach ludzi którzy nie wiedzą czym jest Amiga to jest klawiatura z dyskietką. Ale Adam Zalepa widać ze w miarę ogarnięty udał że tego nie słyszy i dalej mówił swoje.


Po za tym to trochę zaczyna zlatywać TVN. To da się zrobić tego się nie da zrobić, wiem ale nie powiem. Propagandowe podejście, bo żeby coś zrobić na Amidze to trzeba kupić karty za 10 tysięcy, ale nie ma przeglądarki ale jest Vampire v2 za 600 złotych i da się coś zrobić ale to nie jest PPC...

Całego nie słuchałem, posłucham jak będzie offline.


Po za tym to wydaje mi się że nie ma co wciskać nie wiernym, Amigi pod pretekstem to jest ten komputer który wybawi cię z wszystkich problemów. W Amigę trzeba uwierzyć, jeśli w nią nie wierzysz zawszę będzie Ci coś w niej przeszkadzać i nic z tego nie będzie.
[#24] Re: Amigowa dyskusja na falach Kontestacja.com

@TechNineWonder, post #23

Po za tym to prowadzący w ogóle nie ma pojęcia czym jest Amiga.
Tak, mnie rozwaliło gdy rozmawiano o programie Scala i nagle prowadzący (chyba) wyskoczył z tekstem, że Scala to funkcyjny język programowania i to w sumie zabrzmiało jakby tenże język był jakąś kontynuacją znanego nam programu do prezentacji. Tymczasem obie Scale nie mają ze sobą nic wspólnego.
[#25] Re: Amigowa dyskusja na falach Kontestacja.com

@Krashan, post #24

Hah tak teraz słucham i faktycznie... zdradzę , że byłem ciut zaskoczony, że Byte przedstawił mnie jako prowadzącego :) Myślałem , że wyjdzie to raczej na zasadzie, goście: Adam "Zet" :D - Ami przedsiębiorca/wydawca z punktem widzenia na rynek i działanie biznesowe we własnej niszy , Radzik - Ami - mainstream blogger zawsze na bieżąco i ja jako takie trzecie koło u wozu co kocha Ami i próbuje na siłę coś nadal na niej działać zawodowo (choć jest to trochę na siłę, ale daje fan...). Przyznam, że po wstępie, że też prowadzę starałem się mówić więc mniej by nie wyszło tak jakoś wiecie, jak dziennikarz z własnym zdaniem :) Pierwsze koty za płoty. Myślę , że teraz częściej będzie okazja do podobnych live pogadanek. Tutaj jest oczywiście pewien problem z formułą, bo kwieciste rozwijanie drogi twórcy Amigi od Atari przez projekt konsoli i tajemniczych doktorów - inwestorów chyba nie ma sensu jak słucha tego grupa niezorientowana w ami. Ale chyba właśnie o to chodzi by wychodzić poza ramy zamkniętej grupy. Może np. jeden z słuchaczy (a wiem , że jest w tym środowisku radiowym potencjał) sięgnie po Hollywooda i zrobi coś przy okazji na Ami? A co do Scali to aplikacja , albo interaktywna prezentacja potem publikowana na CD dodanego do gazety tematycznej (spoza komputerów) była jak najbardziej możliwa (pewne poprawki trzeba było nanieść potem pod edytorem Scali MM200 na PC). Oczywiście - rozumiem - zabrzmiało to zbyt górnolotnie w wypowiedzi. Postaram się o opcję jakiś kolejnych retro live to sami popróbujecie jak to jest na żywo ;) Ale kto nie próbuje - ten nie je...


Ostatnia aktualizacja: 03.08.2016 12:38:40 przez xtro
[#26] Re: Amigowa dyskusja na falach Kontestacja.com

@xtro, post #25

Oki małe podsumowanie "Echa audycji". Ja czuję (jak pewnie i Wy) pomijając techniczne problemy niedosyt ilością fachowej informacji. Z jednej strony chłopaki mówili dużo i bardzo ciekawie. Z drugiej za brakło szczegółów technicznych. Ze strony słuchaczy 3 radiów spoza klimatów Ami mam z kolei jasne sygnały, że było za fachowo i technicznie. A przecież zabrakło omówienia takich ciekawostek jak np. podział pamięci na chip, slow i fast, co to był Ram i Rad dysk, kolor 0 jako przezroczystość pod chroma czy lumakey, jakie formaty były na Amidze, jakie problemy (np. Pin18 w centronics) itd... Całość uznaję jednak za udany krok - wyjście do ludu... Jeżeli choćby jeden miał zapuścić się przynajmniej w okolice UAE - było warto ok, racja
[#27] Re: Amigowa dyskusja na falach Kontestacja.com

@Krashan, post #24

Tak poza tematem, ale w sumie dalej w temacie Amigi. To przeglądałem twój wywiad z 2005. Gdzie nazwałeś Amige, Amigą klasyczną.


Osiągnięcie niewielkiego zysku jest możliwe. Konieczne jest jednak ostrożne planowanie i małoseryjna produkcja. Z drugiej jednak strony wydaje się, że wejście na rynek Pegasosa, a być może także AmigaOne zamknie ostatecznie rynek sprzętu dla klasycznej Amigi.


I tak pomyślałem czy to Ty jesteś pionierem w Polsce, jako że pierwszy użyłeś, takiego zwrotu. Czy może był ktoś, kto zastosował takie nazewnictwo wcześniej. Interesujące to jest.


Znaczy to tylko tyle że nazwa Amiga klasyczna jest stosowana już od dawna.
[#28] Re: Amigowa dyskusja na falach Kontestacja.com

@TechNineWonder, post #27

Juz w MA padalo to okreslenie.
[#29] Re: Amigowa dyskusja na falach Kontestacja.com

@xtro, post #26

jakie problemy (np. Pin18 w centronics)
Jeżeli już brniemy w techniczny detalizm, to to był pin 14
[#30] Re: Amigowa dyskusja na falach Kontestacja.com

@Krashan, post #29

No tak... lata mijają, wiem, że dzwoni, ale dokładnie gdzie już nie.... ale byłem pewien , że to 18, cholera tak myślę czy w D100MPC w kablu czasem nie przeciąłem 18 - w '92gim
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem