• Ankieta

Czy dział forum "Rzeźnia" jest potrzebny?

  • Tak, co to za lokal bez klozetu?
    46 głosów 46
  • Nie, są do tego inne miejsca
    64 głosów 64
  • Mam inne zdanie (opowiem o tym w komentarzach)
    9 głosów 9

Ankieta skończyła się 18.08.2016

[#1] Re: Czy dział forum "Rzeźnia" jest potrzebny?
Moim zdaniem do dyskusji nie amigowych wystarczy hyde park, rzeźnia to niepotrzebne miejsce na niekulturalne wypowiedzi.
[#2] Re: Czy dział forum "Rzeźnia" jest potrzebny?

@agrajek, post #1

Ale zdajesz sobie sprawę, że na forum moderacja będzie musiała być ostrzejsza, tzn. nie będzie teraz opcji "przenieś do Rzeźni", tylko od razu ban z marszu?
[#3] Re: Czy dział forum "Rzeźnia" jest potrzebny?
Uwazam ze ten dzial jest potrzebny. To dla tych wszystkich krzykaczy ktorzy by mieli jakies problemy z tym ze jakies komentrze sa kasowane z jakiegos powodu albo bany niewiadomo dlaczego. Niech tam wyladowywuja swoje frustracje. Az chce sie zacytowac fragment filmu: "...Jazda na kibel, jak zle ci sie z nami mieszka...". Ponadto to dobre miejsce na przechowywanie kwitow zeby pozniej pokazywac ich zonom/mezom/dzieciom/wnukom jaki kto byl w mlodosci.

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2016 20:08:57 przez Phibrizzo
[#4] Re: Czy dział forum "Rzeźnia" jest potrzebny?

@Phibrizzo, post #3

To co wyprawia się w "Rzeźni" przechodzi wszelkie pojęcie. Ludzie, którzy powinni na wzgląd na wykształcenie i zajmowane stanowiska (czyt. absolwent medycyny) być kulturalni i tolerancyjni dają upust jakimś swoim chorym "potrzebom" wyładowania się.

Moim zdaniem lepiej takich ludzi, co przeklinają, używają niewybrednych słów upominać i dawać bany w najgorszym przypadku gdy robią to nagminnie, a nie dawać wyżywać się w "Rzeźni". Dać im czas, niech ochłoną, przeczytają jeszcze raz regulamin forum. Wątki, które dotąd kończą się w "Rzeźni" powinny być po prostu zamykane. Dlatego głosowałem za usunięciem tego działu.
[#5] Re: Czy dział forum "Rzeźnia" jest potrzebny?

@recedent, post #2

Ale zdajesz sobie sprawę, że na forum moderacja będzie musiała być ostrzejsza, tzn. nie będzie teraz opcji "przenieś do Rzeźni", tylko od razu ban z marszu?


Tak to by wynikało z regulaminu.

Jak ktoś chce rzucać mięsem, może iść na inne polskojęzyczne portale amigowe szeroki uśmiech lub po prostu na onet.pl

DD
[#6] Re: Czy dział forum "Rzeźnia" jest potrzebny?

@Hexmage960, post #4

Zgadzam się z Tobą. Biorąc pod uwagę, że często zaczyna się niewinnie od przytyków, a kończy na tekstach, że z..@&'... cię c.... itd. chyba faktycznie lepiej dawać bany. Pomysł na taki dział był fajny i pewnie sprawdzał się, ale ostatnio (nie mam na myśli niczego konkretnie) chyba wymyka się to założeniom jakie przyświecały powstaniu działu. Czasem człowiek niby nie chce a daje się sprowokować do pyskówki, wystarczy mieć gorszy dzień. Ja bym kasował.
[#7] Re: Czy dział forum "Rzeźnia" jest potrzebny?

@recedent, post #2

Że tak ujmę - normalni nie ucierpią ;] (chociaż raz dałeś mi bana, na szczęście krótki).
Nie oddałem jeszcze głosu bo nie wiem czy ankieta będzie wiążąca ;]
Moim zdaniem czas Rzeźni minął. Miało to swój klimat i tradycje, ale myślę że forum nie straci na tym jak nie będzie Rzeźni.
W przeszłości zdarzało się że trafiały tam wątki które nie powinny, już taka rutyna była w moderacji że zakładane tematy z kilkoma postami prewencyjnie lądowały w Rzeźni zanim cokolwiek się tam zaczęło dziać.
Z drugiej strony to było miejsce które nie wnosiło nic do portalu oprócz nienawiści, to takie miejsce budowaniu wzajemnej niechęci, tworzenia podziałów. Choć z pewnością wśród "dyskutantów" są osoby które bynajmniej robią to tylko dla rozrywki.

Są jednak pewne wątpliwości. Konkretnie ja mam duże zastrzeżenia do obecnego systemu banowania. Usunięcie Rzeźni spowoduje częstsze bany i częstsze zamykanie wątków, a to w następstwie da konflikty z administracją (bredniowątki i multikonta). Według mnie lepiej karać częściej i na krócej. System podwajania okresu kary dla mnie jest dziwaczny i sprzyja powstawaniu multikont.

W mojej ocenie za dużo tu na forum jest onetu, i za przeproszeniem gówniarstwa, a za mało pasji do wspólnego hobby. Posiadanie starego komputera w szafie niekoniecznie powinno obligować do zakładania tu konta i robienia chlewu. Jak mówi mądrość ludowa "chlewik zamieciony pozostaje chlewikiem" ;) Przemyśl to.
Nawet jakby miało tu być jak na elektrodzie nie miałbym nic przeciwko.
[#8] Re: Czy dział forum "Rzeźnia" jest potrzebny?

@recedent, post #2

Ale zdajesz sobie sprawę, że na forum moderacja będzie musiała być ostrzejsza, tzn. nie będzie teraz opcji "przenieś do Rzeźni", tylko od razu ban z marszu?


1. Może też być ostrzeżenie z marszu.
2. Za przeklinanie na forum to ban byłby zasłużony, zawsze można kulturalnie się wyrazić, język polski jest bogaty nie trzeba od razu przeklinać.
3. Fakt że administracja założyła taką ankietę pozwala mi podejrzewać, że chcecie się tego działu pozbyć, pewnie z powodu rynsztoku jaki tam jest, ale z drugiej strony obawiacie się że co poniektórzy zaczną wtedy wszędzie się tak wyrażać.

Ja bym zlikwidował ale to nie moje forum, zobaczmy co powie ankieta
[#9] Re: Czy dział forum "Rzeźnia" jest potrzebny?

@adam_mierzwa, post #7

Z drugiej strony to było miejsce które nie wnosiło nic do portalu oprócz nienawiści


dokładnie, niekończące się osobiste wycieczki

Usunięcie Rzeźni spowoduje częstsze bany i częstsze zamykanie wątków


Przecież posty nie na temat mogą wylądować w hyde parku, a za posty zawierające przekleństwa i wycieczki osobiste można dawać warninga i potem ban.

Według mnie lepiej karać częściej i na krócej. System podwajania okresu kary dla mnie jest dziwaczny i sprzyja powstawaniu multikont.


No, system taki jakby.... sam Ziobro go wymyślił

Nawet jakby miało tu być jak na elektrodzie


Broń Panie Szatanie! Wtedy chyba na każde pytanie by odsyłano do wyszukiwarki google...
[#10] Re: Czy dział forum "Rzeźnia" jest potrzebny?

@agrajek, post #9

Nie jest, jeśli ktoś ma problemy z psychiką, niech idzie na onet, wp. itd.

Taki "szambo - balast" nie jest PPA w niczym potrzebny, a wręcz przeciwnie, w pewien sposób obniża prestiż portalu.
[#11] Re: Czy dział forum "Rzeźnia" jest potrzebny?

@agrajek, post #1

Dokładnie. Wiadomo którzy robią sami syf a później płaczą do moderacji, że łolaboga, obrażajo!
[#12] Re: Czy dział forum "Rzeźnia" jest potrzebny?

@adam_mierzwa, post #7

Według mnie lepiej karać częściej i na krócej. System podwajania okresu kary dla mnie jest dziwaczny i sprzyja powstawaniu multikont.


System nie jest idealny i przy "przegięciu" powoduje frustrację i chęć zemsty u ukaranego. Kłopot w tym, że ban tygodniowy, czy dwutygodniowy na recydywistach wrażenia nie zrobi. Wrócą z banicji i zajmą się dokładnie tym samym co wcześniej. Już to przerabialiśmy.

miejsce które nie wnosiło nic do portalu oprócz nienawiści, to takie miejsce budowaniu wzajemnej niechęci, tworzenia podziałów


Też mam takie wrażenie. To taki "anty-zlot". Na meetingu każdy się z każdym przywita. Może ludzie nie padają sobie w objęcia, ale można porozmawiać kulturalnie i nikt się po przysłowiowym "ryju" nie okłada. W "Rzeźni" jest inaczej - to taki "fight club", miejscówka do ustawek, solo i w drużynach. Przynosi tylko destrukcję, bo nikt nie chce się wycofać (wszak to oznaczałoby uznanie swojej porażki!).
[#13] Re: Czy dział forum "Rzeźnia" jest potrzebny?

@recedent, post #12

System nie jest idealny i przy "przegięciu" powoduje frustrację i chęć zemsty u ukaranego.

Np. jak taki jeden który już nie jest w redakcji z radością banuje post za postem obwieszczając "a teraz 2 lata" ;) aż do dożywocia. Jest tyle normalnych for i rzecz jest do zrobienia, nie trzeba wymyślać autorskiego regulaminu. To wymaga oczywiście czasu, nie od razu wszyscy się przestawią, niektórzy po tym mogą poczuć się dziwnie, jakoś nieswojo. Mogą powstawać wątki typu "ach, gdzie to stare PPA"
Kłopot w tym, że ban tygodniowy, czy dwutygodniowy na recydywistach wrażenia nie zrobi. Wrócą z banicji i zajmą się dokładnie tym samym co wcześniej. Już to przerabialiśmy.

To tak jakbyś wyganiał z domu szczury a jednocześnie utrzymywał w mieszkaniu taki brudny kącik w którym wygodnie im się żywi i śpi. Wręcz gniazduje Wracają bo mają do czego. Bo jest np,. taka Rzeźnia.
[#14] Re: Czy dział forum "Rzeźnia" jest potrzebny?
Ja jestem nie tyle za zamknięciem działu Rzeźnia co też zlikwidowaniem kanałów polityczny i śmietnik na Gadaczu, których formuła również się nie sprawdziła i wymaga dodatkowego czasu na utrzymanie.
[#15] Re: Czy dział forum "Rzeźnia" jest potrzebny?

@grxmrx, post #14

Tzn. zostanie tylko jeden kanał na gadaczu "do wszystkiego" czy raczej "only amiga"?
A jeśli na jedynym kanale gadacza znowu zacznie się dyskusja o wszystkim a nie tylko o Amidze - będą bany?

I coś co było bardzo irytujące na gadaczu - byli tam równi i równiejsi w oczach jednego z moderatorów, ale na szczęście przyszedł mailman i zrobił porządek
[#16] Re: Czy dział forum "Rzeźnia" jest potrzebny?

@recedent, post #2

Na naszym samochodowym forum wypracowaliśmy dział "nieporozumienia i ich wyjaśnianie". Wszelkie pyskówki tam lądują. A ci co chcą to proszą admina o dodanie do grupy. Bo nie każdy chce śledzić wynurzenia znudzonych życiem pieniaczy. Ja uważam że dział Rzeźnia jest potrzebny. Inaczej całe PPA zostanie zakrzyczane a bany posypią się jak z rękawa. Trzeba dać ludziom się wygadać i wyjaśnić to i owo. Hydepark nie do tego służy.
[#17] Re: Czy dział forum "Rzeźnia" jest potrzebny?

@Romlen, post #16

Inaczej całe PPA zostanie zakrzyczane


Od tego jest moderacja.

Nie demonizowałbym. Wiele osób z forum poznałem osobiście, są to bardzo ciekawi, kulturalni i uczciwi ludzie. Jest może jakaś banda, ale to margines, jak w każdym społeczeństwie
[#18] Re: Czy dział forum "Rzeźnia" jest potrzebny?

@Romlen, post #16

W Rzeźni nikt niczego sobie nie wyjaśnia. Lądują tam posty osób, które wiecznie są ze sobą skłócone. W Rzeźni dodatkowo rozwiązuje się jęzor i nie prowadzi to do niczego. To nie jest sposób na rozwiązywanie niesnasek.

Tylko przywoływanie do porządku może coś pomóc. A ban w ostateczności.

Żeby nie było, ja też raz dostałem bana za obrażenie kolegi. To był pierwszy i jedyny ban, więc krótki. Ale dał mi do myślenia.

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2016 09:03:04 przez Hexmage960
[#19] Re: Czy dział forum "Rzeźnia" jest potrzebny?

@Hexmage960, post #18

> Lądują tam posty osób, które wiecznie są ze sobą skłócone

A czasem jest to nawet jedna i tam sama osoba, która kłóci się sama ze sobą szeroki uśmiech
[#20] Re: Czy dział forum "Rzeźnia" jest potrzebny?

@_arti, post #19

Chodzi o multikonto?
[#21] Re: Czy dział forum "Rzeźnia" jest potrzebny?

@Romlen, post #16

Zobacz na ostatni wątek z Rzeźni
Przyganiał pabloz lekarzowi i co z tego wynikło...
Co tam wg ciebie zostało "wyjaśnione to i owo"?
A "uprzejmości" przez 10 stron, w końcu recedent pociągnął za spłuczkę ;)
[#22] Re: Czy dział forum "Rzeźnia" jest potrzebny?

@Hexmage960, post #20

Ta.
[#23] Re: Czy dział forum "Rzeźnia" jest potrzebny?

@_arti, post #22

Multikonta są niezgodne z regulaminem portalu więc jeżeli masz wiedzę o takich praktykach to jako moderator jesteś zobowiązany podjąć konkretne kroki wobec takiej osoby.
Więc jeżeli jest ktoś z multikontem się nim zajmij i problemu nie będzie OK

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2016 10:11:12 przez lekarz_med
[#24] Re: Czy dział forum "Rzeźnia" jest potrzebny?

@lekarz_med, post #23

Ale kiedy ja lubię Was czytać!
[#25] Re: Czy dział forum "Rzeźnia" jest potrzebny?
Moje zdanie jest proste: mam to gdzieś czy dział Rzeźnia będzie, czy go nie będzie. Nie piszę, nie czytam, nie zaglądam. Tak samo z gadaczem i jego poddziałami. Wyrżnąłem gadacza ze strony przy pomocy Greasemonkey i mam spokój.
[#26] Re: Czy dział forum "Rzeźnia" jest potrzebny?
Nigdy tam nie zaglądałem. Ale tą ankietą mnie zainteresowaliście tym działem i później rzucę okiem. szeroki uśmiech
[#27] Re: Czy dział forum "Rzeźnia" jest potrzebny?

@_arti, post #24

Więc mówisz, że świadomie nie egzekwujesz regulaminu forum?
To multikonciarze są w jakiejś uprzywilejowanej pozycji, czy może ten punkt regulaminu już nie obowiązuje?
Bo w takim wypadku i ja założę ze 3 dodatkowe konta - a co.

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2016 11:04:25 przez lekarz_med
[#28] Re: Czy dział forum "Rzeźnia" jest potrzebny?

@MDW, post #26

Naprawdę nie warto tam nawet zaglądać.
[#29] Re: Czy dział forum "Rzeźnia" jest potrzebny?

@lekarz_med, post #27

Kolejne?
[#30] Re: Czy dział forum "Rzeźnia" jest potrzebny?

@_arti, post #29

Zarzucasz mi posiadanie kilku kont na portalu?
Kpisz czy celowo okłamujesz publikę?!
Udowodnij bezpodstawne oskarżenia, że kiedykolwiek prowadziłem dyskusję "ze sobą" albo się z nich wycofaj.

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2016 12:34:19 przez lekarz_med
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem