Komentowana treść: AmiWigilia - odcinek #26
[#31] Re: AmiWigilia - odcinek #26

@Hexmage960, post #27

Albo, że laptop PowerBook ma zainteresować Amigowca (bo mnie nie interesuje).


To teraz odwrotnie - jeśli kogoś nie interesuje klasyk to ma Ci zabronić o nim pisać, i na dodatek argumentować to tekstem: (bo mnie nie interesuje) ???

Ja dziękuję, wysiadam...
[#32] Re: AmiWigilia - odcinek #26

@Hexmage960, post #27

Nie drogi Robercie.

Rozstanie z PAL to nie było rozstanie się z tysiącem gier i programów na Amigę.
Rozstanie z PAL to było rozstanie się z paroma tysiącami gier 2D i kilkoma programami na Amigę które i tak były bezużyteczne bo dały się używać tylko w niskich rozdzielczościach i/lub były super wooolne bo używały blittera.

Rozstanie się z strzelankami i przygodówkami 2D dla nas Amigowców nie było żadnym problemem, tak jak zresztą nie było to problemem dla reszty świata.
[#33] Re: AmiWigilia - odcinek #26
No K* M*! Czy jaśnie moderacja mogłaby te wywody przenosić gdzieś do osobnego wątku? W każdym newsie jest ta sama bezproduktywna dyskusja klasyk vs NG, kto jest Amigowcem a kto nie itp.. Rak tego portalu.
[#34] Re: AmiWigilia - odcinek #26
A wracając do bohatera tego odcinka...
AceMan to bardzo pozytywna postać i trochę mnie zainspirował. Od 27 lat mam takie małe marzenie żeby coś sobie "poplumkać" na jakimś trackerze. Próbowałem gdzieś tam w latach 1992-93 na Chaos Music Composer (Atari XL/XE). Niestety efekty były tak dramatycznie słabe, że później na Amidze już nie próbowałem (pomimo istnienia wielu fajnych trackerów). Teraz gdy AceMan wspomniał o tym żeby sobie loszukać jakichś tutoriali znów mnie naszła ochota. Jak tylko się trochę ogarnę z czasem to chyba sobie spróbuję. Nie żeby robić coś publicznie dostępnego. Racżej coś do szuflady, tylko dla własnej radochy. szeroki uśmiech
Dzięki AceMan! OK
[#35] Re: AmiWigilia - odcinek #26

@Hexmage960, post #21

Boulder Daeshu
. Allah Akbar1111.
[#36] Re: AmiWigilia - odcinek #26

@MDW, post #34

Mnie przez jakiś czas drażnił temat robienia modułów w amigowych formatach na pecetach. Jednak później doszedłem do wniosku, że faktycznie format to ograniczenie a platforma to oryginalny odtwarzacz formatu i po odsłuchaniu podcastu zgadzam się z AceManem co do wygody tworzenia. Podobnie może być w również temacie grafiki czy kodu, który powstaje na pececie gdzie docelową platformą jest np. Amiga. Inna sprawa, że duży szacunek dla tych, którzy potrafią i mają samozaparcie (czy jeszcze ktoś taki jest?:) tworzyć od początku do końca swoje dzieło na Amidze. Na pewno etykietka "stworzone w całości na Amidze" jest fajna, ale i tak wrażenie końcowe to co innego.
[#37] Re: AmiWigilia - odcinek #26

@Hexmage960, post #23

Wiesz, w 95 roku sprawiłem sobie hdd i wylecialo wszystko z kolekcji co sie na tym nie instalowało, później w 97 (albo nawet w 96) kupiłem sobie monitor VGA, wyleciało z dysku wszystko co się nie dało wypromować - bez żalu, bo albo znalazły się programy, które zastąpiły tamte, albo były to crapy takie, ze nie było ich szkoda... Więc sorki, ale nie wiem o czym piszesz, do czego musiałbym używac e-uae..
[#38] Re: AmiWigilia - odcinek #26

@grxmrx, post #36

mają samozaparcie (czy jeszcze ktoś taki jest?)


No niestety (?) jest. Ja jestem takim ortodoksem. Stoi u mnie Atari 65XE do MusicProtrackera i Theta Music Composera, C64 do SID-Wizarda i A600 do Protrackera i AHX-a. Jakoś ideologicznie nie mogę się przemóc, żeby pisać cokolwiek na PC z przeznaczeniem na inne platformy. Jest RMT, GoatTracker, CheeseCutter czy chociażby multiformatowy DefleMask, ale po prostu jakoś mi to nie pasuje. Lubię odpalić prawdziwą maszynkę i tłuc muzykę na tych prawdziwych atarowych, amigowych czy commodorowych klawiszach. Aczkolwiek - tak jak piszesz - jest to czasem (ale tylko czasem) trochę uciążliwe.
Wiem, że nadejdzie taki moment, kiedy się przełamię, żeby jednak pisać na PC atarową czy commodorową muzykę (choć nie wiem kiedy, silnie trwam w swoich postanowieniach ;)), ale jeśli chodzi o moduły amigowe, nie ma dla mnie innej opcji niż platforma natywna.

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2017 08:30:49 przez Drakon
[#39] Re: AmiWigilia - odcinek #26

@MDW, post #34

Racżej coś do szuflady, tylko dla własnej radochy. szeroki uśmiech
Dzięki AceMan! OK


My pleasure :)

Stoi u mnie Atari 65XE do MusicProtrackera i Theta Music Composera, C64 do SID-Wizarda i A600 do Protrackera i AHX-a.


To będzie jakiś nowy moduł w końcu? ;)

ale jeśli chodzi o moduły amigowe, nie ma dla mnie innej opcji niż platforma natywna


Nie chodzi nawet o sam proces komponowania, bo Protracker, czy inny Digibooster nie jest taki najgorszy w obsłudze. Ale obecnie bardzo dużo pracuję z różnymi samplami - gigabajty paczek do przejrzenia, znalezienie odpowiedniego dźwięku, czasami modyfikuję je potem w Renoise - i każdy z nich, z każdą zmianą, konwertuję do 8SVX i sprawdzam czy pasuje do danego MODa. Na Amidze nie byłoby to możliwe.
[#40] Re: AmiWigilia - odcinek #26

@AceMan, post #39

To będzie jakiś nowy moduł w końcu? ;)


W punkt, Jakubie! :P Jest cień szansy na coś na Dekranczu.

Co do drugiej części wypowiedzi - rozumiem całkowicie :) U mnie w amigowych modułach sample to zazwyczaj odpowiednio przycięte pliki z DEVS: lub C:, więc nie grozi mi ;)

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2017 09:11:49 przez Drakon
[#41] Re: AmiWigilia - odcinek #26

@Sokok, post #33

W każdym newsie jest ta sama bezproduktywna dyskusja klasyk vs NG, kto jest Amigowcem a kto nie itp.. Rak tego portalu.


Pretensje kieruj raczej do autora podcastu, który wszędzie wciska pytania o NG, bez względu na to czy gościa to interesuje czy nie. Tak jak powiedział AceMan o NG "był taki moment, skończył się, teraz nikt do tego nie wraca". Temat przebrzmiał.

Kiedy Radzik w końcu zrozumie że temat NG po prostu nikogo nie interesuje, być może zarzuci te wtręty, ale póki co musisz jakoś z tym żyć i znosić to, że wywołuje on odpowiednie reakcje w komentarzach.
[#42] Re: AmiWigilia - odcinek #26

@jubi, post #41

Kiedy Radzik w końcu zrozumie że temat NG po prostu nikogo nie interesuje


Użytkownicy tego portalu określają co ich interesuje a co nie, zaznaczając odpowiednie pola w swoim profilu.

Spytałeś adminów czy ta liczna wynosi zero, czy tylko robisz z siebie błazna?
[#43] Re: AmiWigilia - odcinek #26

@agrajek, post #42

Czytać a rozumieć to jest różnica.

Chodziło bardziej oto że goście Podcastu czy interesują się NG czy nie, są o to zawsze pytanie. I pojawia się konkluzja ze strony prowadzącego że w "moim wypadku to ten Classic się do niczego nie nadaje" o czym już wszyscy wiemy.

Z czego może wynikać dygresja w komentarzach.
[#44] Re: AmiWigilia - odcinek #26

@TechNineWonder, post #43

Po pierwsze - pytanie o NG jest dla mnie normalnym pytaniem. Dla mnie dziwne jest z kolei że nie wolno go zadawać - bo co? Bo kogoś razi? A mnie dziwi że radzik stał się nagle "be" po tym jak zainteresował się NG, jakoś nikt nie zwraca uwagę z jakim stażem jest on amigowcem i jaki sprzęt ma w stopce.
Ile trwało pytanie o NG i odpowiedź, i jak to ma się objętościowo do całości podkastu? Bo to raczej - z mojej strony - wygląda na to że "coś jest nie tak" ale z tymi którym przeszkadza zadanie jednego pytania w odbiorze dwugodzinnej całości.

Po drugie - pytanie o NG w kontekście tworzenia muzyki jest oczywiste. Przecież nowy Digibooster powstał właśnie z myślą o nowszych rozwiązaniach (głównie MorphOS). Z kolei Yerzmey (myślę że dosyć rozpoznawalny) interesuje się NG w kontekście muzykowania (być możne kupi A1222).

Po trzecie - nawet jakby w podkaście nie padło ani słowo o NG to i tak byłyby komentarze na ten temat ok, racja
[#45] Re: AmiWigilia - odcinek #26

@adam_mierzwa, post #44

Dzieki Adam. :) Robie podcast o Amidze, generalnie, tyczy sie to zarowno klasyka jak i NG itd. To, ze preferuje NG, nie znaczy, tepie klasyka. Zreszta, zawsze ktos moze zrobic wlasny podcast i pokazac jak nalezy to robic. Z checia poslucham.

BTW: Zauwazmy, fakt, taki, ze jak Adam stwierdzil NG sie czepiaja wszyscy. Ale jakos zwolennicy klasyka przeminali ta drobna wzmianke, ze FPU w Vampire raczej juz nie zobaczymy. Pokazuje to niezla wybiorczosc.
[#46] Re: AmiWigilia - odcinek #26

@adam_mierzwa, post #44

Ale czy ktoś pisze że nie wolno zadawać pytań o NG?
[#47] Re: AmiWigilia - odcinek #26

@radzik, post #45

Jeśli wzmianka o FPU pada z ust osoby która nie jest związana z Apollo Team to co tu komentować w ogóle?
[#48] Re: AmiWigilia - odcinek #26

@TechNineWonder, post #47

Wystarczy przeczytać wątek na apollo forum żeby zdać sobie sprawę, że fpu nie będzie. Takiego kręcenia jakie odprawił główny macher w przypadku fpu jak żyję nie widziałem.
[#49] Re: AmiWigilia - odcinek #26

@radzik, post #45

Ale jakos zwolennicy klasyka przeminali ta drobna wzmianke, ze FPU w Vampire raczej juz nie zobaczymy. Pokazuje to niezla wybiorczosc.


bzdura.
[#50] Re: AmiWigilia - odcinek #26

@fazior, post #48

Takiego kręcenia jakie odprawił główny macher w przypadku fpu jak żyję nie widziałem.


jak gunnar powiedzial, kupuj za to co jest, nie za to co ci sie wydaje ze powinno byc. nie wydaje mi sie ze jest to wykret, a postawienie sprawy. goscie nie sa winni tlumaczyc sie przed komentatorami na forach.
[#51] Re: AmiWigilia - odcinek #26

@TechNineWonder, post #43

No to podsumujmy:

1. Można wywnioskować że:

- NG nikogo nie interesuje
- karta Vampire się nie przyjęła
- klasyk do niczego się nie nadaje

2. Zaś tymczasem:

- NG to najszybszy sprzęt
- Vampire to najmocniejszy 68k
- klasyk to fajny sprzęt do cofania się w czasie

Nie wiedzieć czemu niektórzy klasykowcy z takim uporem krytykują NGowców, jakby walczyli o czystość rasy Amigowej.

Jak to mówiła "Fibi" w serialu Przyjaciele: - To jakiś absurd.....
[#52] Re: AmiWigilia - odcinek #26

@wawrzon, post #50

Jasne, pisze też że ma emejzing fpu ale chciałby mieć 1000x bardziej emejzing a pozatym to w amidze fpu nie potrzebny nikomu.
jak gunnar powiedzial, kupuj za to co jest, nie za to co ci sie wydaje ze powinno byc.
to niech gunnar wywali to fpu z promocyjnych stronek a nie mami ludzi tekstami typu: "The Floating Point Unit is currentely under Work In Progress, and will be available soon."
[#53] Re: AmiWigilia - odcinek #26

@agrajek, post #51

Chyba za dużo dołożyłeś od siebieok, racja
[#54] Re: AmiWigilia - odcinek #26

@TechNineWonder, post #46

No raczej post 41 jest jednoznaczny, i myślę że podzielasz poglądy tam wyrażone przez jubiego. Można te poglądy owijać w papierek, ale każdy potrafi odwinąć go samodzielnie. Temat NG drażni wielu, "psuje" im odbiór podkasta, i nakręca komentarze pod niusami ich dotyczącymi.

Są ludzie którzy mają misję zawsze, wszędzie, pod każdym niusem komentować o NG który ich rzekomo nie interesuje. Ja chciałbym wiedzieć ilu z takich ochoczo tu komentujących przesłuchuje te podkasty ;) Albo ilu jest w stanie podać nazwę choć jednego utworu AceMana czy napisać cokolwiek na temat podkastu. Myślę że przyznasz, choćby i dla siebie i niekoniecznie publicznie, że "coś w tym jest".
[#55] Re: AmiWigilia - odcinek #26

@adam_mierzwa, post #54

No właśnie. Według mnie chodzi nie tyle o Amigę NG, ile o to, że Ace nawija przez 2 godziny na różne tematy, tymczasem ożywiona dyskusja dowodzi, że nikt albo prawie nikt tego wywiadu nie wysłuchał. Albo słuchał, ale temat go kompletnie nie interesuje. Gość po prostu został olany.

Nie przejmuj się, Ace, upiekę Ci chlebek na Decrunchu.

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2017 15:03:32 przez Jazzcat
[#56] Re: AmiWigilia - odcinek #26

@Jazzcat, post #55

Ja przesłuchałem, to jest taki wywiad na luzie który miło posłuchać, ale nie ma czego za bardzo zapamiętywać. Nawet pytania o NG i brak zainteresowania ze strony AceMana nie zostałyby przeze mnie jakoś specjalnie zauważone, gdyby nie komentarze.

Jedyne co zapamiętałem to to że piractwo było większe w Rzeszy niż w Polsce, i że AceMan miał problemy z jakością sampli zsamplowanych na Amidze, więc robi to na pececie.

Aaaaa.... no i że Php nauczył się w liceum, player na modules.pl wymaga javy itd...

Modules.pl słuchałem na iPhone 3G lata temu, będąc w UK na półrocznej emigracji, był to jeden z najlepszych sposobów na poprawienie humoru :)
[#57] Re: AmiWigilia - odcinek #26

@agrajek, post #56

Nie przejmuj się, Ace, upiekę Ci chlebek na Decrunchu.


Tylko musi być pełnoziarnisty, razowy, bom grubas!

Aaaaa.... no i że Php nauczył się w liceum, player na modules.pl wymaga javy itd...


Javascriptu :) A od dziś testuję player radia ModFM, również przepisany na JS.
Flash idzie w zapomnienie.

Modules.pl słuchałem na iPhone 3G lata temu, będąc w UK na półrocznej emigracji, był to jeden z najlepszych sposobów na poprawienie humoru :)


Miło mi bardzo! :)
[#58] Re: AmiWigilia - odcinek #26

@grxmrx, post #6

Masz problem z Atari?! Przynajmniej na chiptune pozwala, a model STe to i na sample i na chiptune!

Przepraszam, żartuję & kłamę &... odpisuję tak agresywno-kłamliwie tylko po to by podpisać się obiema rękami pod Twoim: To nie chodzi o to, że NG czy cokolwiek. Chodzi o szukanie oponentów w komentarzach. Jak by nie było NG to trzeba by było znaleźć sobie inny punkt odniesienia (czy do bicia;)

Podziękowania za podcast dla obydwu Masterów.
Pytanie: Amiga Classic czy NG?
Odpowiedź po przesłuchaniu podcastu: Amiga Classic + PC szeroki uśmiech


ps, krótki komentarz do jednego zdania z podcastu: Atari 8 bit ma tylko obwiednię prostokątną. Dlaczego więc C64 nie jest w stanie zagrać wszystkiego co grają na małym Atari skoro ma kilka różnych obwiedni, w tym prostokatną? Tutaj dyskusja stulecia forum z brzydkim wyrazem w nazwie domeny
[#59] Re: AmiWigilia - odcinek #26

@adam_mierzwa, post #54

Ale co znowu biedni pokrzywdzeni użytkownicy NG?:) Tak który to już rok z kolei.

Przesłuchałem do 49 minuty gdy usłyszałem że Classic jest zwykłym "dziadem" stwierdziłem że nie ma sensu tego słuchać dalej. Chociaż Gość odcinka w miarę ciekawy.

Gdyby nie to że prowadzący nie raz mówił że go "bluzgają" czy coś w tym stylu, a były to komentarze w stylu "trzeszcze Ci mikrofon". To bym pewnie na to nie zwrócił uwagi.
[#60] Re: AmiWigilia - odcinek #26

@Jazzcat, post #55

nikt albo prawie nikt tego wywiadu nie wysłuchał. Albo słuchał, ale temat go kompletnie nie interesuje. Gość po prostu został olany.
A skąd wiesz ile osób wysłuchało podcasta, ale nie uważało za konieczne brać udziału w powyższej spamdyskusji? Kłócą się etatowe trolle, te same nicki co zawsze.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem