Komentowana treść: AmiWigilia - Marian Nowicki
[#121] Re: AmiWigilia - Marian Nowicki

@Hexmage960, post #120

Po co rozgrzebywać stare konflikty?
Niektórzy zwolennicy systemów NG mają swego rodzaju uraz do sympatyków klasycznej Amigi, o to, że zostali przy swoich maszynach a nie poszli „z postępem”. Argumentacja jest taka, że gdyby klasykowcy przyłączli się do jednego (którego, to zależy od argumentującego) systemu NG, to zostałaby przekroczona masa krytyczna ilości użytkowników i opłacałoby się wydawać komercyjne oprogramowanie. A gdyby nawet nie, to większa ilość użytkowników korzystnie wpływałaby na rozwój danej odnogi nextgen.

Aktualnie wygląda to tak, że użytkowników, pardon, posiadaczy Amigi jest wciąż kilka razy więcej niż użytkowników wszystkich trzech systemów nextgenowych w sumie. Ludzie tacy jak pan Nowicki myślą, że tych posiadaczy można namówić na nextgeny obrzydzając im klasyka podkreślając jego słabe osiągi. Śmiechu warte jak dla mnie, zwłaszcza jeżeli to się próbuje osiągnąć przez porównanie z PC.
[#122] Re: AmiWigilia - Marian Nowicki

@Hexmage960, post #120

Pan ehehehehe
[#123] Re: AmiWigilia - Marian Nowicki

@KaczusNG, post #116

Przykład Kalmsowskie C2P na 030 daje rade jako prawie "darmo"


Nie zrozumiałeś, więc powtórzę:

Normalni ludzie, na pc/mac/atari, amigach z kartami graficznymi po prostu używają 24 bit czy 16 bit kolor. I to od ćwierć wieku.
Dlaczego na amidze nie może być normalnie tylko muszą się trafiać jacyś dziwni co na siłę chcą robić z amigi retro?
[#124] Re: AmiWigilia - Marian Nowicki

@Krashan, post #121

Naprawdę nie rozumiem, czego nie można zrozumieć w tych paru zadaniach:

Amiga to moje hobby, a nie zawód.
Ja chcę mieć taką wygodę, jakość i szybkość jeśli chodzi o grafikę, jak minimum na 386.
Nie będę używał jakiegoś dziadostwa tylko dlatego że jest od Commodore.
Mam to gdzieś, w takim przypadku wolę emulator.
Klasyk z kartą graficzną może być.

Nie przekreślam klasyka, z kartą graficzną może być.
Ale tego masochizmu jakim jest używanie klasyka bez karty graficznej, nie rozumiem.
To jest głupie po prostu. Po co? Nie lepiej użyć pc z winuae?
[#125] Re: AmiWigilia - Marian Nowicki

@Krashan, post #121

Niektórzy zwolennicy systemów NG mają swego rodzaju uraz do sympatyków klasycznej Amigi, o to, że zostali przy swoich maszynach a nie poszli „z postępem”.


Chyba niepotrzebnie używasz liczby mnogiej ;)
.
[#126] Re: AmiWigilia - Marian Nowicki

@rePeter, post #125

Chyba niepotrzebnie używasz liczby mnogiej ;)
Znam co najmniej dwie tak myślące osoby, więc nie wiem czy potrzebnie, ale z pewnością zasadnie.
[#127] Re: AmiWigilia - Marian Nowicki

@Krashan, post #126

typowo komunistyczne pieprzenie towarzyszy z PRL , My , Wy , Oni , nigdy taki cep nie przyzna sie nie nie powie "Ja"
[#128] Re: AmiWigilia - Marian Nowicki

@Krashan, post #126

A kto jest drugą? Jeśli można.
.
[#129] Re: AmiWigilia - Marian Nowicki

@rePeter, post #128

Drugą jest Radzik. W tym wywiadzie można powiedzieć „trafił swój na swego” i pod tym kątem – moim zdaniem – Radzik wybrał sobie rozmówcę.
[#130] Re: AmiWigilia - Marian Nowicki

@Krashan, post #129

„trafił swój na swego”


z tego co z tych podkastow slyszalem to calym ich zadaniem jest po prostu publiczne (no na tyle na ile ktos tego wogole slucha) poklepywanie sie po plecach.
[#131] Re: AmiWigilia - Marian Nowicki

@wawrzon, post #130

No właśnie nie bardzo. Dało się wręcz zaobserwować, że rózmówcy (np. AceMan niedawno) są słabo zainteresowani tematem nextgen oraz idée fixe Radzika czyli tematem przeglądarki. Myślę, że ten tekstowy wywiad jest owocem jego frustracji tym faktem, swoją drogą ciekawe czemu ten akurat wywiad jest właśnie w formie tekstu.

Mam nadzieję, że po znakomitym wykładzie grxmrx-a na temat dlaczego amisystemy NG nie będą miały na bieżąco aktualizowanej przeglądarki, temat zejdzie na margines.
[#132] Re: AmiWigilia - Marian Nowicki
W sumie wychodzi na to ze przyrost NG w Polsce jest 100 % ha ha ha.1 NG Radzika i 1 NG pana Mariana.Prawie jak za najlepszych lat amigi.
[#133] Re: AmiWigilia - Marian Nowicki

@SzaryWilk, post #132

Ale Szary Wilku, o co Ci chodzi?
[#134] Re: AmiWigilia - Marian Nowicki

@Krashan, post #131

Dalej CSS i JS na poziomie 2014 roku, to lepiej niż na klasyku gdzie HTML jest na poziomie 1994 roku.

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2017 20:55:07 przez swinkamor12
[#135] Re: AmiWigilia - Marian Nowicki

@swinkamor12, post #133

jeśli chodzi o zakup przez naszych rodaków x1000 ;)
[#136] Re: AmiWigilia - Marian Nowicki

@swinkamor12, post #123

Co chcesz powtarzać, masz mętlik. Sam wywołałes temat:
Tak, jak się zastosuje c2p, będzie przerabiało pixele po kilkadziesiąt razem , to już na 68060 uda się uzyskać transfer o pół procenta lepszy niż na 386 SX z SVGA.

I wykazałem Twoja kolejną nieznajomość tematu, to próbujesz go zmienić.

Tak ludzie używali na dowolnej platformie trybów 16/24 bitowych, ale nie na każdej karcie graficznej. Co tez wykazałem, a już szczególnie ćwierc wieku temu. I nie pisze tego by deprecjonować karty graficzne, sam uważam, że sa wygodne i ich używam, tylko nie zmienia to faktu, że bzduzysz na rózne tematy, co wyciągam i pokazuję.

A jak ludzie chcą robić retro, to niech sobie robią, na dowolnym sprzęcie - ich czas, ich pieniądze ich zabawa. Nie wiem co chcesz....
[#137] Re: AmiWigilia - Marian Nowicki

@Krashan, post #131

No właśnie nie bardzo.


nadzieja czasem zawodzi.
[#138] Re: AmiWigilia - Marian Nowicki

@swinkamor12, post #134

Dalej CSS i JS na poziomie 2014 roku, to lepiej niż na klasyku gdzie HTML jest na poziomie 1994 roku.


nastepny dowod kompletnej ignorancji. nie pamietam z ktorego roku jest ostatnia wersja ibrowse, bo dawno tego nie uzywalem, ale jest z naszej ery. pozatym jest netsurf (w dwoch wersjach) a na arosie68k owb. silnik na zrodlach webkitu tak z 2009, moznaby pewnie troche zupdateowac, ale lepiej zobaczyc co bedzie z odyssey.

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2017 02:26:34 przez wawrzon
[#139] Re: AmiWigilia - Marian Nowicki

@wawrzon, post #138

Akurat myślalem że masz racje ale okazalo się, że to ty jestes ignorantem :)
Za wikipedią: Specyfikacja CSS1 została opublikowana pod koniec 1996.


ps. tak wiem HTML to nie CSS ale oceniami calą przeglądarke.
ps2. Nie to że akurat ja wiedzialem z jakiego roku jest CSS, ale nie posiadając wiedzy nie ocenialem nikogo jako ignoranta, a Ty już tak :)

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2017 14:00:05 przez michal_zukowski
[#140] Re: AmiWigilia - Marian Nowicki

@Krashan, post #121

Ludzie tacy jak pan Nowicki myślą, że tych posiadaczy można namówić na nextgeny obrzydzając im klasyka podkreślając jego słabe osiągi.


To chyba było po tym jak ktoś zaczął porównywać NG z PPC do peceta z i7.

Śmiechu warte jak dla mnie, zwłaszcza jeżeli to się próbuje osiągnąć przez porównanie z PC.


O, o właśnie o to mi chodzi :)

1. Klasykowcy twierdzą że nie potrzebują przeglądarki na czasie.
2. NGowcy mieli taką, ale się zestarzała i dupa blada, płaczą teraz że chcą mieć tak jak mieli wcześniej.
3. Klasykowcy i tak nie skorzystają z takowej bo mają za mało mocy, więc twierdzą że nie potrzebują.
4. NGowce czekają z nadzieją, w międzyczasie czytając tezy że PPC suxx bo nigdy nie dogoni i7 i świata pecetów.
5. NGowce piszą kontrę że klasyk jeszcze bardziej nie dogoni peceta.
6. NGowce zostają okrzyknięte złymi ludziami, za to że robią porównania do pc.

I to wszystko dzieje się na poważnie wśród dorosłych chłopów na PPA
[#141] Re: AmiWigilia - Marian Nowicki

@michal_zukowski, post #139

Za wikipedią: Specyfikacja CSS1 została opublikowana pod koniec 1996.


nie rozumiem, co w mojej wypowiedzi sie nie zgadza? przedgladarki o ktorych wspominam sa nowsze niz 1996.
[#142] Re: AmiWigilia - Marian Nowicki

@wawrzon, post #141

Ale taki Ibrowse nie implementuje technologi z zeszłego tysiąclecia... Więc fakt, kiedy zostało wydane ma się nijak do tego jakie technologie obsługuje.
[#143] Re: AmiWigilia - Marian Nowicki

@KaczusNG, post #142

netsurf i aros owb obsluguja css.
[#144] Re: AmiWigilia - Marian Nowicki

@Krashan, post #131

swoją drogą ciekawe czemu ten akurat wywiad jest właśnie w formie tekstu.


Może dlatego, że nieco ciężko nagrać wywiad "mówiony" z osobą fikcyjną?
[#145] Re: AmiWigilia - Marian Nowicki

@slay, post #144

Dlatego polecam Zamiana tekstu na mowę po Polsku. Nie trzeba czytać i można się jeszcze pośmiać.
[#146] Re: AmiWigilia - Marian Nowicki

@TechNineWonder, post #145

Wolę Ivonę. Z nią każdą stronę mogę słuchać zamiast czytać. :)
[#147] Re: AmiWigilia - Marian Nowicki

@ZbyniuR, post #146

O, to jak Krashan przepisze ze słuchu wywiad z grxem to będzie go można odsłuchać za pomocą Ivony.
[#148] Re: AmiWigilia - Marian Nowicki

@recedent, post #147

No ja nie moge, no.... To taki ironiczny post?
Wywiad glosowy przpisany na tekst tylko po to zeby bo Ivona przeczytala...
[#149] Re: AmiWigilia - Marian Nowicki

@recedent, post #147

[#150] Re: AmiWigilia - Marian Nowicki

@Phibrizzo, post #148

Moja Ivonka trajkocze bardzo szybko. Kilkakrotnie szybciej niż głos w translatorze Googla. Masę czasu dzięki temu zaoszczędziłem przez lata. (by go marnować w inny sposób). Każdy post na forum który wstawiam słucham czasem po parę razy, jeśli go modyfikuję, bo ucho potrafi wyłapać błędy których ani oko, ani korekcja błędów nie zauważy.

Nauczyłem jej słownik czytania wielu dziwnych imion, nazw i skrótów. Bardzo pomaga także przy korekcji tekstów z OCR. I oszczędzam czas przy słuchaniu forów w trakcie klikania w poszukiwaniu następnych stronek do posłuchania. Dlatego nie przepadam za długaśnymi sygnaturami. Nie wszystkie da się ustawić w słowniku by je czytała jako jedną spację.

Więc gdy Krashan skończy to dam znać ile czasu mi zajmie posłuchanie tego podcastu pozbawionego Radzikowych pauz i westchnień. :) Szacun dla Krashana że mu się chce.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem