Komentowana treść: MorphOS 3.10
[#1] Re: MorphOS 3.10
W końcu... ile mineło? 1024 dni? Dzięki MorphOSTeam!
System zaktualizowałem na A1095, nowszy i mocniejszy A1139 czeka o jutra.
[#2] Re: MorphOS 3.10

@waldiamiga, post #1

To kiedy kolejna wersja? MorphOS 4.0
[#3] Re: MorphOS 3.10
Dziękuję Panowie :)
Fajnie że taki bogaty changelog.
Fajnie że nowe karty z 2D + overlay śmigają.
No i trochę poprawek.
[#4] Re: MorphOS 3.10

@recedent, post #2

Wersja 4.0 Będzie na 20-lecie MorphOSa czyli w 2019 roku :D
Tera się ciesz wersją 3.10.
[#5] Re: MorphOS 3.10

@waldiamiga, post #4

Super wiadomość. Dziękuję.

Raczej jest pytanie kiedy będzie wersja 3.11 czyli wychwytująca błędy w tej wersji znalezione.
[#6] Re: MorphOS 3.10
Miałem niejakie problemy z updatem na moim G5. Wymyśliłem sobie, że zrobię instalkę "na czysto", przekopiowałem najpierw backup na inną partycję, po czym próbowałem zrobić instalkę. Pluł się, że już 3.9 jest na dysku, więc go sformatowałem. Potem pluł się, że "no valid boot partition found", co było dziwne, bo startowa w HFS nigdzie się nie wybierała ostatnio. No, ale co zrobić - skasowałem partycję, utworzyłem na nowo z HFS, próbuję sformatować - "initialization failed". Dopiero jak zrobiłem w SFS, a potem zmieniłem na HFS to jakoś poszło. Teraz robię sobie benchmark graficzny, zobaczymy czy X850XT jest lepiej obsługiwana niż w 3.9.
[#7] Re: MorphOS 3.10

@recedent, post #6

Ja aktualizuje "standardowo" czyli: na pena boot.img, na partycje np. DH2 iso nowego systemu potem jazda do OF, linijka tekstu i ogień :)
[#8] Re: MorphOS 3.10

@waldiamiga, post #7

No wiem, tak zwany "update" ja robię w całości z pena. Ale postanowiłem wersję 3.10 wrzucić na świeżaka, stąd problemy które napotkałem.
[#9] Re: MorphOS 3.10

@recedent, post #8

Ja zrobiłem sobie aktualizację systemu i działa ok.

Gdy wybieram informacje o MorphOsie to w oknie które się pojawia standardowo po lewej stronie był ładny motyl, który siedział na kamieniu i machał skrzydłami. A teraz gdzieś zniknął. Nie ma go.

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2018 00:47:49 przez gilban
[#10] Re: MorphOS 3.10

@gilban, post #9

Tokai odleciał na nim wraz ze swoim całym "krapem".
[#11] Re: MorphOS 3.10
yippee
Super. MorphOS Team nie rychliwy ale konsekwentny.
I popatrzcie na to:
Applications/Odyssey
Track creation of child WebFrames so that they can be destroyed in parent destructor, solves a major memory leak


Nasz największy żarłok będzie mniej żarł.
[#12] Re: MorphOS 3.10

@R-Tea, post #11

Zainstalowane na czysto od nowa i owb nie rusza jak zwykle.
[#13] Re: MorphOS 3.10

@Dziadziomiecio, post #12

Doh. Jakieś logi może?
[#14] Re: MorphOS 3.10

@gilban, post #9

motyl, który siedział na kamieniu i machał skrzydłami. A teraz gdzieś zniknął

Ano, to pierwsza rzecz jaka rzuciła mi się na gały. Może jakiś konkursik na nowego baterflaja. No chyba że jest sposób "podmontować" go ze starszych wersji pomysł
[#15] Re: MorphOS 3.10
Ale jaja Panie, ale jaja:).
[#16] Re: MorphOS 3.10
Wow. Jaka miła wiadomość przed świętami. Trzeba będzie pewnie odpalić miniaka ..
[#17] Re: MorphOS 3.10
Ja wczoraj instalowałem n G5 a dzisiaj w pracy najchętniej bym pod biurkiem położył spać. Testowałem nowe OWB i w końcu można się do gmaila zalogować. No i wincyj ramu jest dostępne pod G5 całe 1,7 GB :)
[#18] Re: MorphOS 3.10
Flow Studio - NO W KONCU!!!!
[#19] Re: MorphOS 3.10
A ja po przeprowadzce nie mogę znaleźć mojego PowerBooka. Miałem nawet dwie sztuki, w tym jeden nie startował, za to wyglądał jak nówka sztuka... miał być dawcą obudowy.
Albo wcisnąłem je w jakieś niesprawdzone miejsce, albo "pożyczyła" je ekipa robiąca część robót :( (dziwne że akurat to, bo było trochę innych rzeczy bardziej godnych uwagi). Mam nadzieję, że jednak wariant I.
Nowy MOS zmobilizuje mnie do poszerzenia zakresu poszukiwań.
Tak czy inaczej - brawo MOS Team OK
[#20] Re: MorphOS 3.10

@wali7, post #19

Czy "update" 3.9 -> na 3.10 spowoduje, że będę miał goły system i wszystko trzeba ustawiać/instalować od zera czy nadal będę mógł się cieszyć skonfigurowanym przez siebie MorphOS-em ?

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2018 10:53:33 przez Jacques
[#21] Re: MorphOS 3.10

@Jacques, post #20

Na tym polega bajer MorphOSa ze Twoje stare ustawienia, biblioteki i inne rzeczy zostaja (dlatego fajnie jest miec katalog MorphOS na partycji systemowej).
[#22] Re: MorphOS 3.10
Może jakaś świąteczna promocja na klucze? :D
[#23] Re: MorphOS 3.10

@PrzemasIII, post #22

Mi by się przydała świąteczna promocja na Powerbooka
[#24] Re: MorphOS 3.10

@SuperBuster, post #23

Nie tylko Tobie :D Szukam i szukam A1138 i znaleźć nie mogę :(
[#25] Re: MorphOS 3.10

@PrzemasIII, post #24

Miałem 1.67 17", ale "się spsuło". Szukam teraz nawet 15", może być 1.5GHz. Tylko żeby wyglądał i działał bez problemów.
[#26] Re: MorphOS 3.10

@PrzemasIII, post #24

W tej chwili same A1095 po 120 zyli. Niby niedużo ale mi się trafil za połowe tej ceny.
[#27] Re: MorphOS 3.10

@SuperBuster, post #25

Mam A1139 w idealnym stanie ale dla mnie jest za duży :D Dlatego szukam A1138
[#28] Re: MorphOS 3.10
Ło ho ho, ładnie! Miałem sprzedawać swojego Maca Mini, którego włożyłem do szafy ze 4 lata temu, ale chyba jednak dam sobie jeszcze jedną szanse :)
[#29] Re: MorphOS 3.10
Wygląda na to, że w installerze walnięto buga jak stąd do Argentyny. Przy próbie upgrade'u z v3.9 uparcie próbuje mi się CAŁY system zainstalować do BOOT: zamiast MOS: . Czekać na poprawkę, czy da się problem obejść jakoś ręcznie? (Pmac g4 MDD 2003, 1.5 GB RAM, Mac OS na tym samym HD).
[#30] Re: MorphOS 3.10

@makjuzer, post #29

Ciekawy problem, ale bez zgłoszenia nam problemu faktycznie pozostaje Ci tylko czekać.

Na start możesz podrzucić listę plików, jakie masz na Boot: (może być screenshot z Ambienta) oraz screen strony wyboru partycji w trybie aktualizacji w IWizard.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem