Komentowana treść: MorphOS 3.10
[#61] Re: MorphOS 3.10

@thomek, post #60

Znowu nie do końca rozumiem - "na partycji rozruchowej" - czyli BOOT: (tej HFS, widocznej w OSX, gdzie są pliki boot.img i niewiele poza tym) czy MOS: (w mosowym filesystemie, gdzie jest wiekszość systemu)? Jeśli przypadek 1), to u mnie nie podziałało, jeśli 2), to też tak potrafię, ale mi chodzi o upgrade z zachowaniem oryginalnego configu, nie instalację od zera.
Jeśli nasze dyskusje w tych, bądź co bądź, komentarzach do newsa za bardzo odjechały od tematu, proszę adminów o przeniesienie ich do watka na forum - może nie tylko mi się przyda.
[#62] Re: MorphOS 3.10

@makjuzer, post #61

No, Twój problem to coś innego... Nie mam jeszcze pomysłu, dlaczego tak się dzieje. Pewnie w przeciągu kilku dni podeślę Ci IWizard to testu...
[#63] Re: MorphOS 3.10

@makjuzer, post #61

Miałem ten sam problem. Instalacja z zamontowanego ISO na Boot nawet po usunięciu wszystkiego dawała ten sam błąd. Dopiero instalacja z wypalonej płyty dała pełny i czysty system.
[#64] Re: MorphOS 3.10

@Jacek Piszczek, post #62

Na wstępie podziękowania za nowy system i wiele fajnych nowości.
Małe uwagi (aktualizacja starego systemu na Pegasosie 2):
1. system zainstalował się poprawnie i bez błędów z wypalonej płyty CD,
2. w katalogach systemowych nie wymieniły się ikony na nowe, musiałem je podmienić ręcznie,
3. po instalacji nie uruchamiał się nowy OWB, pomogło nagranie go ręcznie ponownie z płyty na nowo,
4. brakuje starej skórki Maxalaxmi (piszę z pamięci), której używałem, musiałem dograć z archiwum,
5. nie mogę znaleźć skórki, która była przedstawiana w zapowiedziach,
6. system pracuje trochę inaczej niż 3.9 tzn. w niektórych miejscach jest dużo szybszy, a w niektórych (podstawowych) bardziej obciąża procesor.
To tyle obserwacji po bardzo krótkich testach i jeszcze raz podziękowania za nowy fajny system.
[#65] Re: MorphOS 3.10

@Pero, post #63

Czyli AKTUALIZACJĘ najlepiej zrobić z nagranej płyty i też nie stracę obecnych ustawień systemu?
[#66] Re: MorphOS 3.10

@Jacques, post #65

Nie wiem czym to idzie, bo u mnie obyło się bez problemów przy aktualizacji z pena na dwóch maszynach.
[#67] Re: MorphOS 3.10

@Pero, post #63

Ja cały czas próbuję z płyty... NB jak spróbowałem upgrade z 3.9 do 3.9 w celu przywrócenia systemu to robił to samo - tzn. próbę instalacji do BOOT: , choć wcześniej tych problemów nie miałem. Coś się trwale zmieniło.

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2018 10:59:38 przez makjuzer
[#68] Re: MorphOS 3.10

@AS, post #64

czesc elementów została usunięta w związku z odejsciem tokaia, musisz je przegrac ze starych wersji
[#69] Re: MorphOS 3.10

@michal_zukowski, post #68

Dzięki.
W sumie jak na razie to brakło mi skórki. A co jeszcze ubyło z systemu jak można wiedzieć (poza fajowym motylkiem, który rozkłada skrzydełka )?

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2018 12:08:44 przez AS
[#70] Re: MorphOS 3.10

@AS, post #69

na dole w release notes jest spis tego co usunięte.
[#71] Re: MorphOS 3.10

@AS, post #64

5. nie mogę znaleźć skórki, która była przedstawiana w zapowiedziach,


A ja znalazłem. Chodzi Ci o taką "płaską", prostą, przypominającą AmigaOS 3.1?
[#72] Re: MorphOS 3.10

@recedent, post #71

Taka płaska, ale mający fajny feeling. Jak się nazywa?
[#73] Re: MorphOS 3.10

@AS, post #72

Jest skórka która była pokazywana na meetingu w Niemczech (a ja pokazywałem na ostatatnim AmiParty) ale ona wymaga totalnej podmianki wszystkiego więc nie została dołączona do Morphosa. Może będzie nastronie autora.

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2018 12:53:56 przez michal_zukowski
[#74] Re: MorphOS 3.10
Świetna wiadomość. Zanim zacznę (może w Święta przywiozę Pegaza i się pobawię?), dwa pytania.
1. Robił ktoś update z wersji 2.x? Da radę, czy za duży przeskok i lepiej postawić na nowo?
2. Czy nic się nie zmieniło i klucze z 2.x są nadal aktywne w 3.x (w 3.9 chyba były, ale kiedyś jakąś plotkę słyszałem)?
3. O niezaprilowanego Pegasosa nie pytam :D.
[#75] Re: MorphOS 3.10
Copacati - Aktualna wersja mojego motywu. Jakby ktoś chciał mógłbym dorzucić większy rozmiar samej skórki.

W MorphOSie jest niestety trochę grafik, które siedzą tylko w MOSSYS:, dodatkowo te z SYS:Data są używane globalnie, niezależnie od użytej skórki.

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2018 13:12:24 przez Korni
[#76] Re: MorphOS 3.10

@Leander, post #74

ad. 1 - teoretycznie powinno się dać. Czemu nie?
ad. 2 - klucze z 2.x nadal są aktywne
[#77] Re: MorphOS 3.10

@recedent, post #76

No właśnie dlatego, że teoretycznie :). Wiesz, że czasem wydaje się, że powinno działać, a jednak nie działa.
[#78] Re: MorphOS 3.10

@R-Tea, post #31

1kid :) k = 1000, ki = 1024
[#79] Re: MorphOS 3.10
Zauważyłem ważną (dla niektórych) poprawkę, Blender 2.6.1 ma nie zwichrowaną czcionkę.
[#80] Re: MorphOS 3.10

@waldiamiga, post #79

Tak, też to widziałem w release notes. Skoro nie można za bardzo liczyć na nowego Blendera, to chociaż niech stary działa jak trzeba.
[#81] Re: MorphOS 3.10

@makjuzer, post #61

Tak, na partycji BOOT. Skasowałem wszystkie pliki widoczne pod MOS-em i "puściłem" instalkę na zasadzie upgrade'u 3.9 do 3.10. Mam wszystkie ustawienia z 3.9, ale system mam już w wersji 3.10. Instalacji dokonałem z cd.
[#82] Re: MorphOS 3.10

@recedent, post #71

Skórka o której mówię nazywa się "Origo" i wygląda tak:

[#83] Re: MorphOS 3.10

@recedent, post #82

Dzięki, ale nie tą mi chodziło. Interesowała mnie ta co opisywał Rzookol w poście 73, która była na pokazach w Niemczech.
[#84] Re: MorphOS 3.10

@michal_zukowski, post #73

No dobrze, a kto jest autorem?
[#85] Re: MorphOS 3.10

@Jacek Piszczek, post #62

Wyslalem raport o dziwnym zachowaniu sie okna ustawien elementow Screenbara.
Tyle ze nie wiem czy doszedl bo po kliknieciu na "Wyslij", opcja sie wyszarzyla i wskaznik myszy zamienil sie w klepsydre w momencie najazdu na blat Ambienta.

Czy otrzymuje sie jakies potwierdzenie wyslania raportu?
[#86] Re: MorphOS 3.10

@Phibrizzo, post #85

Chyba jednak nie doszlo.
Gdy ponownie chcialem wyslac to po kliknieciu na "Wyslij" dostalem cos takiego:

GURU

Uprzedzajac pytania, loga nie bylo.

Tym razem jednak z przezornosci zapisalem to co chcialem wyslac, co sie udalo bez problemu.
[#87] Re: MorphOS 3.10

@Phibrizzo, post #85

btw. następnym razem lepiej przesyłać bugraporty po angielsku
[#88] Re: MorphOS 3.10
Mój pierwszy post z MOSa 3.10. Świetna robota chłopaki!!!!! OK
[#89] Re: MorphOS 3.10

@waldiamiga, post #1

Dzięki chłopaki !!!
dobra robota
moc jest z wami
[#90] Re: MorphOS 3.10

@michal_zukowski, post #87

Nie bede sie czepial, ale jesli dobrze pamietam to kiedys ktos w pewnym wywiadzie na temat MOSa powiedzial ze mozna przesylac bugraporty tez w jezyku polskim. W teamie jest kilku Polakow ktorzy dadza temu rade.
Ale kto to powiedzial? Pamiec zawodna jest.


Ostatnia aktualizacja: 28.03.2018 16:31:25 przez Phibrizzo
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem