Komentowana treść: MorphOS 3.10
[#31] Re: MorphOS 3.10

@waldiamiga, post #1

@ waldiamiga
W końcu... ile mineło? 1024 dni? Dzięki MorphOSTeam!


Czyli dokładnie 1kD (jeden kilodzień) szeroki uśmiech
[#32] Re: MorphOS 3.10

@makjuzer, post #29

Wygląda na to, że w installerze walnięto buga jak stąd do Argentyny. Przy próbie upgrade'u z v3.9 uparcie próbuje mi się CAŁY system zainstalować do BOOT: zamiast MOS: . Czekać na poprawkę, czy da się problem obejść jakoś ręcznie? (Pmac g4 MDD 2003, 1.5 GB RAM, Mac OS na tym samym HD).


mi za to chciał zainstalować bootloader na partycji 800kb Apple_bootstrap (kiedy obok miał partycję Boot z wersji 3.9). Ale myślałem, że to normalne. siedzi, pije i chrupki
[#33] Re: MorphOS 3.10
To bardzo dobra wiadomosc.
Z powodu duzego opoznienia MOS 3.10 byl juz nazywany 3.X.
X od dziesiatki rzymskiej oraz jako x - niewiadoma :)

Lista zmian naprawdoe imponujaca.
[#34] Re: MorphOS 3.10

@Jacek Piszczek, post #30

Podzrzucić tutaj Tobie, czy Teamowi?
Wygląda to tak, że, mimo że ładnie mnie informuje, że boot.img wyląduje na BOOT:, to przycisk aktualizacji jest nieaktywny - muszę tę partycję ręcznie wskazać(a ściślej, kliknąć na change i od razu ok, żadnych zmian) i dopiero się aktualizuje. Następuje kopiowanie plików - na górze okna cały czas się wyświetla, że na MOS: - a w pewnym momencie "nie można znaleźć obiektu"... Partycja BOOT: jest wtedy pełna, Ambient jednak nie chce jej wyświetlić (po dwukliku czy RMB>otwórz nic się nie dzieje), ale pod Mac OS widzę, że istotnie pełna i jest tam struktura katalogów MOS...
[#35] Re: MorphOS 3.10
Tak z czystej ciekawości zainstalowałem nowy MorohOS na Pb3.5 i system nie rozpoznaje prawidłowo prędkości CPU (667 zamiast 867)
Poza tym czy karta z BCM94306 (Dell Truemobile 1300) powinna śmigać na w/w pb?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
[#36] Re: MorphOS 3.10

@R-Tea, post #31

Nie, troszku przesadziłem, minęło dokładnie 1010 dni od wydania wersji 3.9. (1010 - też fajna liczba)
[#37] Re: MorphOS 3.10

@waldiamiga, post #36

Niezbyt fajna, bo kojarzy się z A1010, którego MorphOS nie obsługuje
[#38] Re: MorphOS 3.10

@waldiamiga, post #36

@waldiamiga
A euae z overlayem testowales? Bo ja tak i dalej jest lipa (nie wiem czy to tylko u mnie?) - czyli synchronizacja jak byla zerwana tak jest. Wiem, ze Bszili cos robil w temacie ale ta wersja mi rzuca freezami.

Takie mam pytanie czy komus dziala euae z overlayem? Mam na myśli kompilacje od Faba, a zwlaszcza tą pod G5.

MOST dzięki! Super, że się udało wydać.
[#39] Re: MorphOS 3.10

@RadziN, post #38

Takie mam pytanie czy komus dziala euae z overlayem? Mam na myśli kompilacje od Faba, a zwlaszcza tą pod G5.


Skąd można ją zassać bo ja zdaje się używam oficjalnej wersji 1.0 która była kompilowana pod G4 :(
[#40] Re: MorphOS 3.10

@makjuzer, post #34

Podzrzucić tutaj Tobie, czy Teamowi?


Do mnie na PM poproszę.
[#41] Re: MorphOS 3.10

@RadziN, post #38

Wiem, ze Bszili cos robil w temacie ale ta wersja mi rzuca freezami.


To musisz do niego pisać. Stara wersja nie będzie działać, bo ma błąd w obsłudze overlaya (wina Faba ;)
[#42] Re: MorphOS 3.10

@eastone, post #35

667 zamiast 867


A co pokazuje OpenFirmware?

Poza tym czy karta z BCM94306 (Dell Truemobile 1300) powinna śmigać na w/w pb?


Nie pod MorphOSem.
[#43] Re: MorphOS 3.10

@waldiamiga, post #36

Ano fajna, 1010 dwójkowo to 10 dziesiętnie. 10 jak 3.10 ;)
[#44] Re: MorphOS 3.10

@Jacek Piszczek, post #42

A to zagwozdka OF faktycznie pokazuje 667 natomiast OSX 867, wtf?
[#45] Re: MorphOS 3.10

@jarokuczi, post #17

Na PB G4 tez jest teraz tyle samo RAMu.
[#46] Re: MorphOS 3.10

@makjuzer, post #29

Hmm, u mnie przy instalce (jako upgrade) z cd-ka wyskakuje komunikat, że "partycja rozruchowa musi mieć co najmniej 5 MB wolnego miejsca", a moja ma 5,9 mega w tym 5,8 w użyciu. Przy wcześniejszych "upgradach" grzecznie szło i nic się nie działo. Ma ktoś jakiś pomysł?
[#47] Re: MorphOS 3.10

@thomek, post #46

Grzecznie szło bo nie sprawdzało ile jest miejsca (i mogło się nie udać). Skasuj z niej pliki przed instalacją i pójdzie.
[#48] Re: MorphOS 3.10

@Jacek Piszczek, post #47

znaczy wszystkie?
[#49] Re: MorphOS 3.10

@thomek, post #46

To pewnie próbujesz już drugi raz, bo za pierwszym był czerwony tekścik "instalacja systemu MorphOS zakończona niepowodzeniem" i czarny "nie znaleziono obiektu"? Jeśli tak, to masz ten problem, co ja - BOOT: jest pełny, bo iWizard chciał tam zainstalować system, ale się nie zmieścił (a jakby się zmieścił, to by nie działał i tak jak rozumiem). Panie Jacku - nieprawda, co pisałem, że boot.img jest z 3.9 - jest z 3.10. Odkryłem, że "workbench" 3.9 działa na "kickstarcie" 3.10 (a w system info jest przepisowy motyl i v.3.10). Wyczyszczenie BOOT: nic nie daje, a piać to samo.
[#50] Re: MorphOS 3.10

@makjuzer, post #49

... cholerka, a już zaznaczyłem pliki do kasacji
heh, za późno, poszło

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2018 22:02:34 przez thomek
[#51] Re: MorphOS 3.10

@RadziN, post #38

Wersja z overlayem od BSziliego działa dobrze na moim A1139. Sprawdziłem TRSI-Rise i NVX-Relic, chodzą dobrze. Sprawdzę jutro na A1095.
Jakież było moje ździwienie jak zobaczyłem 1730MB ramu przy ładowaniu systemu, wcześniej było ok.1520MB, myślałem że 1,8GB jest zarezerwowane dla G5.
[#52] Re: MorphOS 3.10
System zassany, zainstalowany na wszystkich trzech maszynach :) . OKOKOK

Szkoda tylko, że wiatraczki w PowerBooku dalej nie działają ;) , no cóż, widać ten ficzer nie w tej wersji :P
[#53] Re: MorphOS 3.10

@thomek, post #50

Jeśli masz OSX, spróbuj tej nieudanej instalki raz jeszcze, potem pod OSX usun z BOOT: wszystko prócz boot.img, bootinfo.txt, boot_[dużocyferek].img i disk.info. Wyjmij płytę, spróbuj startu MOS z dysku, jak ruszy, sprawdz informacje o systemie.
[#54] Re: MorphOS 3.10

@thomek, post #50

... a teraz najlepsze:
"Nośnik MorphOSBoot ma błąd odczytu/zapisu" - why?? to pewnie cdek zardzewiał

Poszło w końcu i preferencje z 3.9 zostały (+/- rok nie używałem)

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2018 22:16:08 przez thomek
[#55] Re: MorphOS 3.10
Ej no, nie spodziewałem się tego - błąd wypełniania freehandem w Personal Paincie został poprawiony! Teraz już bez problemu można wykręcać "dowolne" przestrzenie filtrami i dawać "odręczne" fille! Yay!

Edyta: I błąd palety TEŻ! Teraz można swobodnie ruszać suwakami HSV i nic się nie pokrzaczy! Normalnie nie wierzę, że komuś się chciało nad tym usiąść. Chapeau bas!

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2018 22:12:18 przez recedent
[#56] Re: MorphOS 3.10

@jarokuczi, post #17

Jak się zalogowałeś? Bo mnie po wpisaniu maila i naciśnięciu "dalej" wywala mnie na stronę poprzednio przeglądaną. Np. jestem sobie na stronie www.gmail.com, klikam "zaloguj się", wklepuję adres, klikam dalej i znowu jestem na stronie www.gmail.com z opcją wyboru "załóż konto", "zaloguj się" - szału można dostać.
[#57] Re: MorphOS 3.10

@trOLLO, post #52

[i]Szkoda tylko, że wiatraczki w PowerBooku dalej nie działają ;) , no cóż, widać ten ficzer nie w tej wersji :P/i]

Jak to nie działają? U mnie na A1139 i A1095 uruchamiają się gdy temp przekroczy 60st, szczególnie słychać tego z A1095 - jest tak dojechany gnojem że masakra, muszę go nieco odświeżyć.
[#58] Re: MorphOS 3.10

@thomek, post #54

"Poszło w końcu" - czyli masz pełny 3.10? Pochwal się jak, też chcę.
[#59] Re: MorphOS 3.10

@waldiamiga, post #57

Jak to nie działają?

Normalnie, niezależnie co ustawię w preferencjach wiatraki nigdy się nie uruchamiają . Oczywiście sprzęt jest sprawny, ponieważ pod MacOS 10.5.8 wszystko działa idealnie . Przy temp. ok 43 C wiatraczki się odpalają, a przy 60 to już wyją :) , niestety MorphOS dalej ma z tym problem. No ale to mam od zawsze w przypadku MorphOS-a :( . Mam mały programik, który uruchamiam i ręcznie ustalam prędkość wiatraczków .
[#60] Re: MorphOS 3.10

@makjuzer, post #58

Skasowałem wszystkie pliki na partycji rozruchowej, instaler ruszył i wszystko ok
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem