Komentowana treść: MorphOS 3.11
[#1] Re: MorphOS 3.11
[suchar] MorphOS for Workgroups? [/suchar]

A na serio - można już bez problemu zapisać widok okna jeśli w środku nie ma ikon? Powiedziałem sobie, że wrócę do MOSa tylko wtedy, kiedy ten irytujący bug (który podobno występuje tylko u mnie szeroki uśmiech) zostanie naprawiony.

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2018 12:40:26 przez _arti
[#2] Re: MorphOS 3.11

@_arti, post #1

Ambient potrafi sam dodać ikonę jak trzeba od 3.10.
[#3] Re: MorphOS 3.11
Zainstalowany i smiga
[#4] Re: MorphOS 3.11
MorphOS jest ok, ale trzeba zapewnić możliwość szybkiej kompilacji dla AmigaOS 4.x, AmigaOS 3.x.
Nie wiem czy tak jest, mam nadzieje, że istnieje jakiś cross kompiler dla kompatybilności.
Czy jakieś znane strony internetowe zaczeły dobrze działać, z którymi były wcześniej problemy w poprawnym działaniu na wersjach wcześniejszych MorphOS czy AmigaOS 4.x. i innych przeglądarkach amigowych we wcześniejszych wersjach.
Potrzebny jest aktualizowany na bieżąco raport na temat nowych przeglądarek amigowych i ich użyteczności w AmigaOS 3.x, 4.x, MorphOS, AROS i inne na rożnych sprzętach które natywnie uruchamiają AmigaOS.

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2018 14:41:00 przez rgrg2
[#5] Re: MorphOS 3.11

@Jacek Piszczek, post #2

O, to w sobotę wyciągam BigMaka
[#6] Re: MorphOS 3.11
trollo, daj znać czy wiatraczki działają :)
[#7] Re: MorphOS 3.11
A ja od paru miesięcy szukam jakiegoś maczka mini w wersji z 64Mb pamięci graficznej i jak na razie nie ma nic:(
[#8] Re: MorphOS 3.11
A na moim PowerMacu obraz jak drgał tak dalej drga.
[#9] Re: MorphOS 3.11

@Kitech, post #8

Może mu zimno siedzi, pije i chrupki
[#10] Re: MorphOS 3.11

@Kitech, post #8

A na moim PowerMacu obraz jak drgał tak dalej drga


Bez większych detali na pewno nic nie zostanie zrobione by to poprawić... Jaką masz grafę? Jaki monitor? Jak są ze sobą spięte? Czy próbowałeś ręcznie skonfigurować monitor?
[#11] Re: MorphOS 3.11

@rgrg2, post #4

Kiedyś jak się bawiłem w takie kompilacje używałem AmiDevCpp.
Ale jak się pisze program dla mosa.. to czemu miałoby służyć takie rekompilowanie (i trzymanie sie możliwości AOS3.1) ?
[#12] Re: MorphOS 3.11

@Jacek Piszczek, post #6

Mialbym inne pytanie.
Nie wiem czy na innych maszynach jest podobny problem ale na moim (i chyba nie tylko) PowerBooku, przy zamykaniu ekranu (np przy zamykaniu programu ktory pracowal na osobnym ekranie) dochodzi do tego ze system sie zawiesza pozostawiajac taki szary dlugi na caly ekran prostokat.

Czy wiadomo czemu tak sie dzieje?

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2018 19:27:45 przez Phibrizzo
[#13] Re: MorphOS 3.11

@Phibrizzo, post #12

A jakie masz screenbary zainstalowane/włączone? Screenbary spoza systemu to najczęstsza przyczyna takich problemów.
[#14] Re: MorphOS 3.11

@Jacek Piszczek, post #13

Jedyny niesystemowy sbar jaki posiadam to RecentFiles ale nie jest zalaczony. Pozostale sa systemowe.
Aktywne to:
Debug
DriveLamps
Eject
Energy
Graber
Memory
Netlamp
Thermal
Volume
Zegar.

Pozostale nie sa aktywne
[#15] Re: MorphOS 3.11
Ale radość na początku wakacji. Tyle czekaliśmy na wersję 3.10, ale następna wersja pojawiła się błyskawicznie. Podziękowania.
Przede wszystkim cieszy nowa wersja OWB!
Pytanko: czy można z wcześniejszej wersji wgrać tego motylka w "O MorphOSie". Fajny bajer. Jesli tak, to jak to można zrobić?
[#16] Re: MorphOS 3.11
Już po aktualizacji. Jak zwykle bez problemów. MorphOS został przez lata tak ładnie posprzątany i poukładany, że aktualizacja to czysta przyjemność. Wprowadzenie (mocno krytykowanego dawniej) MOSSYS obok SYS dzisiaj jest wieeeelką zaletą, bo dzieli system na to co użytkownik może sobie zmieniać i to czego użytkownik nie powinien ruszać (jeżeli chce porządek i bezproblemowe aktualizacje). Dzięki MOSTeam!

Ale mam jedno pytanie. Dlaczego nie mogę zapamiętać "All Files" dla opcji "View"? I to dla każdego dysku i katalogu. Niezależnie od tego czy ma on ikonę czy nie. W MorphOS 3.10 tego problemu nie było.
[#17] Re: MorphOS 3.11

@MDW, post #16

HA! Czyli jednak! Nie tylko ja mam zwidy!
[#18] Re: MorphOS 3.11

@Jacek Piszczek, post #10

Wielkie dzięki za odzew.
1. Ati Radeon 9600 PRO 64 MB.
2.Samsung SyncMaster 710T.
3. Przez DVI.
4. Tak, próbowałem (wpisałem dokładne dane monitora).
Na MacOS obraz jest w porządku.
[#19] Re: MorphOS 3.11

@_arti, post #17

Rozumiem, że idą ustawienia domyślne gdy katalog/dysk nie mają ikony. Ale u mnie się to nie zapisuje nawet gdy ikona jest. I tego na pewno nie było w MorphOS 3.10.
[#20] Re: MorphOS 3.11

@MDW, post #19

Zrób po ustawieniu wszystkie pliki "Utrwal pozycję - wszystkiego". U mnie działa. Przed chwilą testowałem.
[#21] Re: MorphOS 3.11

@AS, post #20

Ale ja mam tylko "Snapshot" -> "Window". Nie mam tam "All". Ale ciekawe, bo po restarcie zadziałało. Mam już domyślnie "Show" -> "All files" dla tych dysków/katalogów dla których chcę. Tak dla testu próbowałem ustawić to czego nie chcę i teraz też nie zapamiętuje. Coś się tu pozmieniało...
[#22] Re: MorphOS 3.11
W "sieci" się coś zmieniło oprócz OWB?
Bo nie wiem czy wyciągać miniacza z szafy, do tej pory na 3.10 po podłączeniu kablem resetował mi router....
[#23] Re: MorphOS 3.11

@MDW, post #21

Może się zakręciłeś, pod OS 4 jest np. inne menu podręczne dla okna jak zaznaczysz folder, niż jak masz niezaznaczony. Jak masz to samo co reszta to musisz mieć to samo.
[#24] Re: MorphOS 3.11
Szkoda ze do PixelCrossa nie ma nowych leveli
[#25] Re: MorphOS 3.11
Zajefajnie! Brawa dla MOS Team. Nie mogę się doczekać aż uaktualnię.
[#26] Re: MorphOS 3.11

@_arti, post #17

A ten trick już przestał działać?

[#27] Re: MorphOS 3.11
Devs/Monitors/Radeon
  • Fixed AGP support on R500 and R600 cards


OMG! Muszę to wypróbować!
[#28] Re: MorphOS 3.11

@Jacek Piszczek, post #6

trollo, daj znać czy wiatraczki działają :)

Dzisiaj sprawdzę :)

Ale za to mam problemy przy instalacji 3.11 na G5.
Niezależnie z jakiego nośnika próbuje instalować ( DVD, CD-RW, PENDRIVE ) instalacja zawsze zatrzymuje się na 5053 plikach ( 777k8 kb ) . Ściągałem ISO już trzy razy, a raz nawet pojechałem do brata żeby na jego kompie zassać iso :P .

Coś czuje, że czeka mnie żonglerka RAM-em w G5 :/ bo pewnie to tego wina.
[#29] Re: MorphOS 3.11

@recedent, post #26

Dzięki za łopatologiczny filmik. Dzięki niemu chyba wykumałem o co chodzi z tym snapshotem. Ty pokazujesz okno z widokiem ikon, a ja prawie zawsze używam okien w formie listera, bo od zawsze staram się Ambienta możliwie najbardziej upodobnić do Opusa Magellana. szeroki uśmiech

Gdy okno jest w trybie listera to jest dostępne tylko Snapshot Window. Gdy jest w formie ikon to jest Snapshot Icons/Window/All. No i gdy zrobi się ten Snapshot w trybie listera, opcja View Icons/All Files/Thumbnails nie jest zapamiętywana. Trzeba to zrobić w trybie ikon. Generalnie jest to tu jakiś błąd.

Ja prawie zawsze używam Ambienta w postaci listerów, bo staram się go upodobnić do Opusa Magellana, którego od lat 90 zawsze bardzo lubiłem. Dawny Ambient był strasznie kulawy ale dzisiejszy jest już (jak na moje potrzeby) wystarczająco "magellanowy". Żeby było śmieszniej to nawet gdy kiedyś miałem na boku jakiegoś Windowsa, to jego okna też były upodobnione do Magellana. Finder na moich obecnych macOS też oczywiście otwierają się w postaci podobnej do magellanowych listerów, mają tak dobrany zestaw ikon żeby było magellanowo.
[#30] Re: MorphOS 3.11

@MDW, post #21

Tańczący banan Tańczący banan Tańczący banan
"Wstań, powiedz - nie jestem sam!"

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2018 12:16:21 przez _arti
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem