Komentowana treść: MorphOS 3.11
[#61] Re: MorphOS 3.11

@recedent, post #60

Matryca to na pewno nie problem - możesz do 1138/9 np. full-HD dać i pójdzie. Bardziej bym się bał o klawiaturę/gładzik bo to są inne chipsety - nie wiem jak na poziomie elektryki/samej tasiemki, ale pod MorphOSem taka zamiana na pewno nie zadziała. Spodziewał bym się też, że PCB od prawego USB jest niekompatybilne między modelami.
[#62] Re: MorphOS 3.11

@Jacek Piszczek, post #61

Matryca to na pewno nie problem - możesz do 1138/9 np. full-HD dać i pójdzie


A tuś mnie zaciekawił. Są w ogóle takie 15,2 calowe FullHD?

Spodziewał bym się też, że PCB od prawego USB jest niekompatybilne między modelami.


Prawy USB tez powinien się znaleźć w pudle.
[#63] Re: MorphOS 3.11

@recedent, post #62

Na pewno do 17'' można było znaleźć panel FHD (driver w MorphOSie nawet ma wsparce), 15.2 zdaje się kompatybilnej nie ma - nawet jeśli kiedyś coś było w produkcji, teraz się tego nie kupi już... W 17'' miałem jakiś czas błyszczącą matrycę, ale teraz wróciłem do oryginalnej (udało się kupić nówkę).
[#64] Re: MorphOS 3.11

@recedent, post #62

W takim razie chętnie przytulę. Odezwę się na PW.
[#65] Re: MorphOS 3.11

@michal_zukowski, post #55

Znalazlem modul "Energy" :)

Niemniej jednak, cos nie bardzo z rozpoznaniem baterii poszlo :D



Uprzedzajac pytania - bateria fizycznie jest w swoim slocie, zasilanie jest podlaczone. Spodziewam sie, ze sama bateria juz jest niezywa (jakas minute chodzi i - mimo, ze pokazuje 100% naladowania na LEDach na spodzie - wylacza caly system). Na szczescie swiezy zamiennik juz do mnie jedzie z Bayern :)

EDIT: Hmm, po wyjeciu baterii pokazuje "charging". I jednoczesnie "100%" i "Caution: battery low!"

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2018 17:57:44 przez skipp
[#66] Re: MorphOS 3.11

@skipp, post #65

PS. MorphOS 3.11 jest super <3
[#67] Re: MorphOS 3.11

@skipp, post #65

Co za zamiennik, jaka cena, jakiś link może? Mają może też do najmocniejszego PB 17"?
[#68] Re: MorphOS 3.11

@deez, post #67

Prosze, oto LINK.

16,99 euro + 8,90 euro wysylka

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2018 20:33:47 przez skipp
[#69] Re: MorphOS 3.11

@Jacek Piszczek, post #63

Ciekawe. Doszedłem do informacji, że matryca z 17-calowego PowerBooka A1139 da się wymienić na 17-calówkę z wczesnego MacBooka Pro (1680x1050). Ciekawe, czy to działa też w przypadku 15-calowych wersji?
[#70] Re: MorphOS 3.11

@recedent, post #69

Da się kupić nowego PB/iBooka gdzieś (leżaka?) kiedyś ktoś rzucił linkiem z USA.
[#71] Re: MorphOS 3.11

@recedent, post #69

Pierwsze MacBooki miały takie same obudowy co PowerBooki (jedyną różnicą było dodanie kamerki).
[#72] Re: MorphOS 3.11

@Jacek Piszczek, post #71

I tylko przez tego iSighta podawali rozmiar matrycy 15,4 cala zamiast 15,2 cala?
[#73] Re: MorphOS 3.11

@_arti, post #30

Ufff, zaktualizowałem w końcu z 3.9 do 3.11 - w sumie bezboleśnie
Większość ustawień pozostała tak jak była, ale drobiazgi (jak automatyczne zamykanie pull-down menu po zwolnieniu PPM) musiałem sobie ustawić,

Jedno pytanie, bo nie mogę tego znaleźć: gdzie jest ustawienie, żeby ikonki na belce (tray w prawym górnym rogu) nie znikały po naciśnięciu PPM i wyświetlaniu na belce menu danego programu?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem