Komentowana treść: Worthy - recenzja
[#1] Re: Worthy - recenzja
Za talenty należą się talary
Cena ponad 2 razy większa za pakiet z dyskietką i cd, 80 zł jest nie w porządku wobec klienta.
Wiadomo, że cd i dyskietka niewiele kosztuje.
Czy na pewno kolorowe małe pudełko jest warte aż 15 zł ?


Ostatnia aktualizacja: 08.07.2018 23:01:50 przez rgrg2
[#2] Re: Worthy - recenzja

@rgrg2, post #1

To może od razu wyjaśnię: cena każdej gry, którą wydajemy zależy przede wszystkim od wynagrodzenia dla autorów. Twórcy z zagranicy mają dużo większe oczekiwania, dlatego Worthy jest droższa niż np. Tanks Furry. Inaczej gra po prostu nie mogłaby powstać.

Ostatnie pytanie: to jest pudełko 250x200x40 mm z obwolutą, podobnie jak przy Opusie (są tylko inne wymiary + inne klejenie). Tu mały podgląd jak wyglądało wcześniej:



Niestety nie da się tego wszystkiego zrobić za 1 zł + VAT Dodam, że gra już teraz przebiła wszystko, co do tej pory sprzedawaliśmy od 2013 roku. W kolejce są kolejne gry (jeszcze nie ogłaszane), więc warto wesprzeć projekt choćby zakupem wersji cyfrowej (za jedyne 38 zł).


Ostatnia aktualizacja: 08.07.2018 23:20:19 przez A2
[#3] Re: Worthy - recenzja

@rgrg2, post #1

No tak, przecież ile worków cebuli można kupić za 15 zł...
[#4] Re: Worthy - recenzja

@adam_mierzwa, post #3

Wiadomo, że cebuli zbyt dużo nie jest potrzebne, ale to pudełko kosztuje 5zł a reszta 10zł to zdzierstwo przy okazji. Podobnie z przesadną przebitką na nośnikach. No bo dlaczego niby nie, jeśli głodny produktów to niech klient zapłaci ekstra, bo ja tak chce.


Ostatnia aktualizacja: 09.07.2018 00:02:47 przez rgrg2
[#5] Re: Worthy - recenzja

@rgrg2, post #4

Najkrócej: pudełko nie kosztuje 5 zł - nie przy tej skali produkcji. Natomiast powtarzam - w cenę jest wliczone wynagrodzenie dla autorów (liczone w Euro), dlatego cena jest wyższa. Wszystko musi się spinać, inaczej gry by nie było.


Ostatnia aktualizacja: 09.07.2018 00:14:42 przez A2
[#6] Re: Worthy - recenzja

@A2, post #5

A kto dokładnie wchodzi w skład grupy Pixelglass?
Czy za te wszystkie projekty odpowiada jeden programista?
Nigdzie nie mogę znaleźć danych na ten temat.
[#7] Re: Worthy - recenzja

@Leon, post #6

Ogólnie to są 4 osoby, które odpowiadają za różne rzeczy, przykładowo z Grecji i Nowej Zelandii. Bardzo pozytywni ludzie i czeka nas jeszcze wiele niespodzianek z ich strony.
[#8] Re: Worthy - recenzja

@rgrg2, post #4

Ja mam dla Ciebie taką propozycję. Skoro to wszystko jest takie tanie i proste, następny tytuł w ilości nieprzekraczającej 500 sztuk w wersji box na tłoczonej płycie i dyskietce wydasz ty. Twoim celem jest osiągnięcie ceny dla kupującego 25 złotych. Masz się w tym zmieścić zarówno z kosztami własnymi jak i tantiemami. Chwytasz rękawicę czy odważny jesteś tylko przed monitorem?
[#9] Re: Worthy - recenzja

@mailman, post #8

ok, racja
[#10] Re: Worthy - recenzja
Co mi przypomniało, że miałem ją kupić po wypłacie. Dzięki! ;)
[#11] Re: Worthy - recenzja

@teh_KaiN, post #10

Ja proponuję ogłosić konkurs ciesielski na pudełko do gry.Zobaczcie ile się marnuje europalet zniszczonych podczas załadunku/wyładunku a przecież to "żyła złota" dla pomysłowego Dobromira Koszt tylko robocizny a jakie wrażenie zrobi postapokaliptyzcny "sznyt" takiej "prowizorki" ??? Co myślicie o tym pomyśle ???
[#12] Re: Worthy - recenzja
Dobra i szczera recenzja, gra szybko robi się bardzo trudna, nie tylko trzeba mieć pomysł na przejście etapu, ale czasami trzeba to zrobić precyzyjnie co do sekundy. Z drugiej strony grę kupiłem i nie żałuję swojego wyboru. To bardzo solidna produkcja z atrakcyjna oprawą.
[#13] Re: Worthy - recenzja

@A2, post #5

Mysle ze koledze raczej chodzi o to ze skoro wersja cyfrowa kosztuje 38 zyka (i pewnie w ogromnej czesci sa to tantiemy dla tworcow gry) to roznica od 38 zyka do pelnej kwoty pudelkowej jest... Ogromnym zaskoczeniem. No chyba ze autorzy dostarczyli gotowe do wysylki egzemplarze (i to oni sobie tyle licza za pudelko z plyta i dyskietka). Jesli jednak tak nie jest to pytanie za co tantiemy otrzymuja tworcy? Ze przygotowali grafiki na pudelko i plytke? I to tyle te tantiemy kosztuja? Ja nie bede moze krzyczal ze to zdzierstwo ale jak widze ile wynosi roznica w cenie miedzy cyfrowa wersja a pudelkowa Lumberjacka to zaczynam sie zastanawiac na co poszla kasa w przypadku Worthy. Sam jestem na etapie wydawania gry i jak na moj gust przy Worthy koszty sa lekko nieuzasadnione zeby nie powiedziec "trochu z dupy". No chyba ze faktycznje panowie tworcy zazyczyli sobie za grafike pudelka oraz plytki okragla tlusta sumke.
[#14] Re: Worthy - recenzja

@Axi0maT, post #13

A ja myślę, że różnica pomiędzy cyfrową (38 zł), a pełną pudełkową (95 zł) jest OK, w końcu to będzie fajne wydanie.

Dziwna jest cena 80 zł opcji CD + dyskietka (bez pudełka), bo faktycznie wychodzi na to, że płyta + dyskietka to aż dodatkowe 42 zł do wersji elektronicznej.
No ale ta opcja akurat mnie osobiście najmniej interesuje

Mam tylko nadzieję, że jakość nośników jest obecnie lepsza niż w czasach wydania Tanks Furry, bo wtedy dyskietki miały być nowe (tzn. nieużywane), a moja przyszła z wyraźnie porysowaną blaszką i nie sprawiała wrażenia nowości

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2018 15:06:12 przez Jacques
[#15] Re: Worthy - recenzja

@rgrg2, post #1

Ale przynajmniej tworcy dali ludziom sensowny wybor. Jak ktos nie chce placic za wersje box, to moze zakupic wersje cyfrowa w naprawde przystepnej cenie. Niecale 4 dychy za nowa, grywalna gre na amige to dobra cena, przeciez nie ma przymusu posiadania pudelka i nosnika. ok, racja

Zobaczcie ile kosztuja u konkurencji, nowe gnioty w bakbonie
Sklepane na kolanie dziadostwo w profesjonalnym pudelku z tloczonym cd i piekna instrukcja w srodku ale co z tego, jak po wlaczeniu "gry" zygac sie chce i pierdziec...

Kupujecie wiec gry dla kolorowych pudelek, czy moze dla czerpania przyjemnosci z grania w nie?
Poki jest wybor miedzy wersja pudelkowa i elektroniczna, nie ma co narzekac ok, racja
[#16] Re: Worthy - recenzja

@selur, post #15

Kupujecie wiec gry dla kolorowych pudelek, czy moze dla czerpania przyjemnosci z grania w nie?


Z obu powodów - by pograć i poobcować z eleganckim fizycznym wydawnictwem, które dołącza do kolekcji (pokolenie analogowe)

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2018 15:20:38 przez Jacques
[#17] Re: Worthy - recenzja

@selur, post #15

Niektorzy tez kolekcjonuja wydania fizyczne. Na tle innych nowych gier retro to Worthy i tak jest bardzo tanie (bo zwykle trzeba wylozyc na takie gry ok 200 zyka)... Niemniej dla mnie roznica miedzy wersja cyfrowa a pudelkowa jest niedorzeczna. Gdyby cyfra kosztowala 70 a pudelkowa 95 to nie mialbym zastrzezen - po prostu wiadomo ze autorzy chca kase za swoja gre a tymczasem odnosze wrazenie ze gdzies tu spore sumy przeciekaja przez palce. Jesli ktos uwaza inaczej to moze po prostu druk jest za drogi i warto zmienic drukarnie?
[#18] Re: Worthy - recenzja

@Axi0maT, post #17

Mylisz się, z różnic w cenach poszczególnych wersjach nie wynika, że druk jest drogi, tylko dyskietka i płyta:

- Wersja cyfrowa LHA + ISO + ADF = 38 zł
- CD + dyskietka = 80 zł
- Wersja pudełkowa + CD + dyskietka = 95 zł

Ale opcja pełna wcale nie jest droga jak na to, że komuś się chce wydać grę fizycznie na Amigę w roku 2018 ok, racja
[#19] Re: Worthy - recenzja

@Jacques, post #18

Moze za duzy skrot myslowy uzylem opierajac sie na drukowaniu pudelka. Cena dyskietki i plyty tez budza watpliwosci (nawet przy tloczonej plycie).

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2018 15:48:44 przez Axi0maT
[#20] Re: Worthy - recenzja

@Jacques, post #18

- Wersja cyfrowa LHA + ISO + ADF = 38 zł
- CD + dyskietka = 80 zł
- Wersja pudełkowa + CD + dyskietka = 95 zł


Ale to nie jest wszystko (wytłuszczenia są moimi dopiskami):

- Wersja cyfrowa LHA + ISO + ADF = 38 zł
- CD + dyskietka + DVD Case + kolorowa instrukcja + pakowanie = 80 zł
- Wersja pudełkowa (zakładam, że karton, a nie sztywniejszy papier jak w wielu amigowych pudełkach z lat 90-tych) + CD + dyskietka + DVD Case + kolorowa instrukcja + plakat + pakowanie = 95 zł
[#21] Re: Worthy - recenzja

@mailman, post #20


CD + dyskietka + DVD Case + kolorowa instrukcja + pakowanie

Serio wierzysz w to ze to kosztuje 42 zyka? :D co do reszty "pogrubien - analogicznie.
[#22] Re: Worthy - recenzja

@Axi0maT, post #21

Sądzę, że przy nakładzie 500 sztuk koszt 42 zł za CD, flopa, DVD Case, wydruk kolorowej książeczki zapewne na jakiejś kredzie plus boxing jest realny. Pamiętajmy też, że wydawca musi coś odłożyć dla siebie - choćby na ZUS.
[#23] Re: Worthy - recenzja

@mailman, post #20

Doliczyć trzeba jeszcze podatek, który musi zapłacić firma A2. A także to, że jest to firma która też musi mieć jakiś zysk, przecież nie jest to firma charytatywna.
Myślę, że cena gry jest ok. zwłaszcza przy tak małym rynku.
[#24] Re: Worthy - recenzja
To mówicie, że zaglądacie komuś do kieszeni, liczycie nie swoje, a potem przyjdziecie skomleć o więcej?
[#25] Re: Worthy - recenzja

@A2, post #2

Mam

I zdecydowanie jest za wielki.
Wole standard box
taki 23 cm na 18 cm.

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2018 21:47:27 przez Dorian3d
[#26] Re: Worthy - recenzja

@mailman, post #22

Nie wiem czy zauwazyles ale wymieniles w zasadzie wszystko (a nawet mniej) niz ma Tanks Furry w zestawie. Serio tak ciezko to sobie przekalkulowac zeby dojsc do wniosku ze ktos tu przycina? Z tego co zasugerowano w poprzednich postach to tworcy krzykneli tantiemy... Wychodzi na to ze... Zarabiaja na grze podwojnie? Bo cena w dystrybucji cyfrowej zawiera ich zysk a w wersji na fizycznym nosniku zawiera ten zysk + jeszcze jakis zysk ekstra. Cos tu sie kupy nie trzyma. Zebysmy sie dobrze zrozumieli, przypominam ze w mojej opinii gra jest i tak tania jak na nowa gre na retro sprzety ale ktos gdzies tu chyba zastosowal kreatywna ksiegowosc. Nie wiem tylko po ktorej stronie ;)

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2018 22:02:37 przez Axi0maT
[#27] Re: Worthy - recenzja

@Axi0maT, post #26

No ale na tym polega komercyjne podejście, wydawca ma zarabiać. Dzięki temu firma prosperuje i robi coraz bardziej ambitne rzeczy. Rozumiem twoje spostrzeżenia, ale zdajesz się sugerować że nie wolno zarobić więcej jak 10 zł na sztuce (nie czepiajmy się kwot, chodzi o schemat myślenia). To nie nasza sprawa, jak większość pokaże wydawcy 50% ręki to może zrobi promocję. Ja pewnie jakbym wydawał jakiś hit to też bym chciał zarobić, bo co? :)
[#28] Re: Worthy - recenzja

@adam_mierzwa, post #27

OK

Ale amigowiec musi pomarudzić i policzyć każdemu szeroki uśmiech
[#29] Re: Worthy - recenzja

@mailman, post #28

Ciagle liczenie rozwija umiejetnosci matematyczne.

[#30] Re: Worthy - recenzja

@selur, post #29

Jeszczy nie śpicie???
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem