Komentowana treść: Pierwsza wersja OWB z JIT dla JavaScriptu dostępna
[#91] Re: Pierwsza wersja OWB z JIT dla JavaScriptu dostępna

@jubi, post #88

No już, podajcie sobie rękę

[#92] Re: Pierwsza wersja OWB z JIT dla JavaScriptu dostępna

@MUFA-amigaone-pl, post #89

Jakie pretensje?

Zamieść tutaj ten tekst bo dziwnym zrządzeniem losu post wylądował w sekcji dla zarejestrowanych, a nie każdy może to przeczytać.
Nie wymiguj się ze nie wolno i nie możesz. Sam wykorzystales tam cytat z ppa .
[#93] Re: Pierwsza wersja OWB z JIT dla JavaScriptu dostępna

@Norbert, post #92

Ale ja juz to wyjasnialem pozniej. Mufa ma lepsze wyniki bo ma maszynke z PCIe. Najłatwiej to sprawdzić na głupim mplayerze w trybie WPA. Maszynki z AGP będą się dusić dla 720p, maszynka z PCIe normalnie taki film odtworzy (nie dotyczy Samów :) ). To samo zachodzi dla wyswietlania stronek z animacjami w javascriptcie.
[#94] Re: Pierwsza wersja OWB z JIT dla JavaScriptu dostępna

@Norbert, post #92

Jakie pretensje?

Zamieść tutaj ten tekst bo dziwnym zrządzeniem losu post wylądował w sekcji dla zarejestrowanych, a nie każdy może to przeczytać.
Nie wymiguj się ze nie wolno i nie możesz. Sam wykorzystales tam cytat z ppa .


Ale ja nie mam do Ciebie żadnych pretensji i myślę że 99% osób również. To było nie do Ciebie tylko do tych dwóch osob co to uważają że zespułem Wam "świętowanie dobrej nowiny", wbijając tutaj kij w szprychy niekorzystnymi porównaniami.

Jak bym faktycznie chciał to zrobić, to chyba nie czekałbym z tym prawie tygodnia i 50 komentarzy. Jak już pisałem wcześniej nie miałem zamiaru tutaj komencić, bo to jest news, który nie dotyczy systemu ktorego używam. Nie moja piaskownica, nie moje zabawki.

Jednak skoro kogoś takie porównania drażnią i jeśli ktoś uważa że celowo tutaj ten kij w szprychy włożyłem, to jednak uczciwie będzie przypomnieć że zrobiłem to dopiero po poście nr 45 Twojego autorstwa (jak odniosłem wrażenie zaprawionego lekką nutką szyderstwa) o tym że na AmigaOS 4 "gra szaleje" i po tradycyjnej replice Rzookola że "OWB na AmigaOS 4 to kupa".

Zatem reasumując nie mam do Ciebie pretensji, aczkolwiek Ci co mają pretensje do mnie powinni mieć świadomość kto tutaj tak naprawdę wywołał wilka z lasu.
[#95] Re: Pierwsza wersja OWB z JIT dla JavaScriptu dostępna

@MUFA-amigaone-pl, post #94

(...) aczkolwiek Ci co mają pretensje do mnie powinni mieć świadomość kto tutaj tak naprawdę wywołał wilka z lasu.


Chyba wywołał Mufę z lasu. Działa dobrze, lepiej, no i gitara. szeroki uśmiech
[#96] Re: Pierwsza wersja OWB z JIT dla JavaScriptu dostępna

@KM, post #95

Czy tylko mi wejście na http://exec.pl zawiesza OWB? :> "Application is Meditating" :D
[#97] Re: Pierwsza wersja OWB z JIT dla JavaScriptu dostępna

@skipp, post #96

Jakaś ideologiczna dyskusja o naturze testów się wywiązała, wydawałoby się, że warto znać wyniki i syntetyczne i praktyczne, a tu jakaś wybiórczość i niektóre są niekoszerne i niewarte przeprowadzenia
[#98] Re: Pierwsza wersja OWB z JIT dla JavaScriptu dostępna

@skipp, post #96

Czasem exec jest niedostępny, czasem muszę rozłączyć i włączyć kartę sieciową (Windows) żeby ta strona zaskoczyła. Pod AmigaOS 4 ona się wczytuje dłużej 5x niż PPA. Próbowałem kiedyś ustalić z adminem co tam jest nie tak, i zrobił optymalizację (tam było więcej rzeczy pozagnieżdżanych tak jak teraz jest Twitter) ale dalej to działa wolno. Nie wiem o co tam chodzi.
[#99] Re: Pierwsza wersja OWB z JIT dla JavaScriptu dostępna

@michal_zukowski, post #87

Sorry za offtop, ale się zapytam w jakim trybie dziala agp w powermac a w jakim trybia PCIe w x5000 i w x1000?
I drugie pytanie: jaka ilość danych jest przesyłana do i z karty graficznej przy przeglądaniu www i w grach 2d?
AGP x8 max transfer 2.1GB/s
PCIe x16 max transfer 8GB/s
[#100] Re: Pierwsza wersja OWB z JIT dla JavaScriptu dostępna

@adam_mierzwa, post #98

Pod AmigaOS 4 ona się wczytuje dłużej 5x niż PPA. Próbowałem kiedyś ustalić z adminem co tam jest nie tak, i zrobił optymalizację (tam było więcej rzeczy pozagnieżdżanych tak jak teraz jest Twitter) ale dalej to działa wolno.


Nie chciałbym się znowu chwalić, ale chociażby na X1000 eXec wczytuje mi się dosyć szybko, nie wiem sekunda, może dwie lub max trzy, ale na pewno nie 5 razy dłużej niż PPA.
[#101] Re: Pierwsza wersja OWB z JIT dla JavaScriptu dostępna

@BuLa, post #99

Sorry za offtop, ale się zapytam w jakim trybie dziala agp w powermac a w jakim trybia PCIe w x5000 i w x1000?
I drugie pytanie: jaka ilość danych jest przesyłana do i z karty graficznej przy przeglądaniu www i w grach 2d?
AGP x8 max transfer 2.1GB/s
PCIe x16 max transfer 8GB/s


Teoretyczne max transfery fajnie wyglądają, aczkolwiek nie wiem czy jest jakiś wiarygodny benchmark, który by te transfery porządnie zliczył (dlatego właśnie nie lubię benchmarków co to pokazują tylko cyferki i wolę praktykę).

Ja mogę tylko powiedzieć że najpopulraniejszy benchmark czyli RageMEM nijak ma się do wartości które tutaj przytoczyłeś. W sekcji "video BUS" ma odczyt na poziomie 182MB na sekundę, czyli bardzo daleko od 8GB/s.

No ale jeśli weżmiesz inny sprzęt na PCIe czyli SAM 460 to ona ma zaledwie 66MB/s.

A jeśli weźmiesz sprzęty pod AGP, to też jest daleko od tego co napisałeś:

podkręcony Pegasos 2 G4/1133Mhz - 52 MB/s
AmigaOne XE 29 MB/s

W sumie musiałbym potestować pod Linuxem, pewnie uzyskałbym bardziej wiarygodne wyniki. Tyle że nie mam aktualnie zainstalowanego pingwina na X1000.

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2018 10:09:10 przez MUFA-amigaone-pl
[#102] Re: Pierwsza wersja OWB z JIT dla JavaScriptu dostępna

@recedent, post #64

pod klapką jest też 2700, Powód musi być jakiś inny :(
[#103] Re: Pierwsza wersja OWB z JIT dla JavaScriptu dostępna

@Bohun, post #102

Może coś z oszczędzaniem energii procesora, jak mi się zdaje MorphOS obsługuje.
[#104] Re: Pierwsza wersja OWB z JIT dla JavaScriptu dostępna

@ede, post #103

DFS? Ale czemu na 1,33 miałby wyłączać oszczędzanie, a na 1,42 uparcie trzymać włączone?

@Bohun: A jesteś pewien, że masz tę dobrą (późniejszą) wersję OWB JIT? Chociaż... Nawet z wyłączonym JIT nie powinno być tak wolno.
[#105] Re: Pierwsza wersja OWB z JIT dla JavaScriptu dostępna

@MUFA-amigaone-pl, post #101

pod morphosem jest taki fajny program, który pokazuje rzeczywiste trasfery
https://library.morph.zone/Shell_Commands/MemTest
[#106] Re: Pierwsza wersja OWB z JIT dla JavaScriptu dostępna

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #105

Zrobiłem z nudów vmem testa memtesta :>, sprzet PB G4 1.67:
Writing and Verifying 0x00000000... Write 160 MB/sec. Verify 24 MB/sec.

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2018 13:10:19 przez deez
[#107] Re: Pierwsza wersja OWB z JIT dla JavaScriptu dostępna

@recedent, post #104

DFS jest tylko na PB 1.67GHz...
[#108] Re: Pierwsza wersja OWB z JIT dla JavaScriptu dostępna

@Jacek Piszczek, post #107

A G5 nie obsługuje tego czasem?
[#109] Re: Pierwsza wersja OWB z JIT dla JavaScriptu dostępna

@ede, post #103

Tak to to... Wyłączyłem opcje "Równoważ użycie procesora ..." i test przyśpieszył do 3987ms
[#110] Re: Pierwsza wersja OWB z JIT dla JavaScriptu dostępna

@Bohun, post #109

A ja mam na PB G4 1,67 MHz: 3337.1ms
[#111] Re: Pierwsza wersja OWB z JIT dla JavaScriptu dostępna

@BULI, post #110

Zauważyłem, że po pewnym czasie OWB z JIT zjada więcej pamięci niż wersja bez JIT.
Już kilka razy skończyła mi się pamięć (1GB), a wcale nie miałem otwartych wiele kart, co wcześniej nie przytrafiło mi się ani razu przy OWB bez JIT.
Zwrócił ktoś na to uwagę?
[#112] Re: Pierwsza wersja OWB z JIT dla JavaScriptu dostępna

@BULI, post #111

BigFoot lojalnie uprzedzał, że JIT żre więcej RAMu niż zwykła wersja.
[#113] Re: Pierwsza wersja OWB z JIT dla JavaScriptu dostępna

@recedent, post #112

I to się potwierdza w praktyce ok, racja
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem