Komentowana treść: Amiga Future 141
[#1] Re: Amiga Future 141
Vampire V4 Standalone to nie jest żadna karta!!

[#2] Re: Amiga Future 141

@David, post #1

A jaką nazwę byś proponował? Zaraz wpiszę do menu.
[#3] Re: Amiga Future 141

@David, post #1

Napisałbyś artykuł na PPA.pl to by ludzie wiedzieli czy to karta, komputer czy lokówka a tak ;)

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2019 07:22:06 przez grxmrx
[#4] Re: Amiga Future 141

@recedent, post #2

A jaką nazwę byś proponował?


Komputer FPGA na bazie chipsetu Amiga 1200?
[#5] Re: Amiga Future 141

@grxmrx, post #3

Napisałbyś artykuł na PPA.pl


Już napisałem Będzie za 2 miesiące w AF!!
[#6] Re: Amiga Future 141

@David, post #5

czemu w AF ?
PPA jakies gorsze czy co...
[#7] Re: Amiga Future 141

@David, post #4

Zgodzę się z pierwszym czlonem, czyli "komputer na bazie FPGA,,,".
Z AGĄ nie ma nic wspólnego. Nikt nie ma dokumentacji do AGA. Więc
udawanie Amigowego chipu odbywa się po omacku. Chodzi też o inne układy A1200.
Najprościej będzie to nazwać, "klon Amigi" w FPGA. OK

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2019 17:40:00 przez WojtekX
[#8] Re: Amiga Future 141

@selur, post #6

zemu w AF ?
PPA jakies gorsze czy co...


Z tego, co się orientuję, to PPA (Polski Portal Amigowy) już nie wychodzi.

To jedno. Drugie to nakład PPA vs. AF. Zależy mi na wielu czytelnikach.
[#9] Re: Amiga Future 141

@David, post #8

Z tego, co się orientuję, to PPA (Polski Portal Amigowy) już nie wychodzi.


No i zamknęli nam portal. Pechozol...
[#10] Re: Amiga Future 141

@recedent, post #9

...i zbanowali wszystkich uzytkownikow
[#11] Re: Amiga Future 141

@recedent, post #9

Miło było, nara...
[#12] Re: Amiga Future 141

@recedent, post #9

Polskie Pismo Amigowe.

Pomyliłem się.
[#13] Re: Amiga Future 141

@David, post #12

Dzięki.
[#14] Re: Amiga Future 141

@David, post #8

Mogles dac artykul do dzialu "Publicystyka".
[#15] Re: Amiga Future 141

@Phibrizzo, post #14

Ale jak wspominałem, wolę żeby więcej osób się z tym zapoznało niż mniej.

Poza tym, jak dla mnie Amiga Future to bardzo stara i renomowana marka.

PPA jest super ale znany głównie w Polsce - nie chciałem się zamykać wyłącznie do Polski z moim artykułem.
[#16] Re: Amiga Future 141

@David, post #15

Ale jak wspominałem, wolę żeby więcej osób się z tym zapoznało niż mniej.

Pokrecona ta Twoja logika. Przecierz jak zamiescisz tez tutaj, to jeszcze wiecej osob sie z tym zapozna.
[#17] Re: Amiga Future 141

@David, post #15

Ale jak wspominałem, wolę żeby więcej osób się z tym zapoznało niż mniej.


A ile osób z Polski przeczyta AF?
[#18] Re: Amiga Future 141

@mailman, post #17

A ile osób z Polski przeczyta AF


Pewnie niewiele, <10.

Ale czytają też osoby spoza PL, o czym pisałem.
[#19] Re: Amiga Future 141

@David, post #18

Czyli nie masz zamiaru dotrzeć do polskiego odbiorcy... A pisałeś, że chcesz dotrzeć do większej liczby odbiorców... W ten sposób ją ograniczyłeś. Artykuł po polsku można zamieścić na PPA.
[#20] Re: Amiga Future 141

@mailman, post #19

Czyli nie masz zamiaru dotrzeć do polskiego odbiorcy...


Mam zamiar dotrzeć m.in. do polskiego odbiorcy.

A pisałeś, że chcesz dotrzeć do większej liczby odbiorców...


Dokładnie tak.

W ten sposób ją ograniczyłeś.


Może ograniczyłem nieco listę polskich odbiorców ale wzamian, poszerzyłem istotnie grono odbiorców artykułu.

Artykuł po polsku można zamieścić na PPA.


Wiem. Ale w przypadku AF, Andreas wymaga aby przekazać artykuł "na wyłączność", więc nie bardzo jest opcja zamieszczania przedruku gdzie indziej.
[#21] Re: Amiga Future 141

@David, post #20

no a nie mozna samemu postawic warunkow?

"Sluchaj napisze dla waszej gazety artykul, pod warunkiem, ze bede go mogl opublikowac tez gdzie indziej"

w czym problem?
[#22] Re: Amiga Future 141

@selur, post #21

Można - ale po co się szarpać?
[#23] Re: Amiga Future 141

@David, post #22

Z chęcią przeczytam Twój artykuł w Amiga Future :)
Przy okazji patrzę nieco szerzej. Nie pomylę się na pewno jeśli stwierdzę, że niejedna osoba, która udziela się na PPA.pl zna dobrze lub bardzo dobrze język angielski, ale mimo wszystko lubi udzielać się tutaj, w tej społeczności. Tak samo, przykładowo, ja (kiedyś częściej i przez wiele lat) wolałem pisać jakieś kawałki kodu polskiego portalu a przecież można było zrobić coś podobnego po angielsku i dotrzeć do większego grona odbiorców. Jednak wolałem wspierać tę społeczność i także część tej społeczności buduje dalej portal. Są też osoby z Polski, które udzielają się wyłącznie na anglojęzycznych forach bo tak lubią i spoko. Są też osoby, które niezbyt dobrze znają język angielski i dla nich artykuły po polsku są atrakcyjniejsze w odbiorze.
Jeśli popatrzymy tak, że jesteśmy częścią społeczności, mamy wymagania co do strony, jej rozwoju to miło by było czasami coś dać od siebie niż tylko wymagać :)
Każdy ma jakiś tam swój punkt widzenia :)
[#24] Re: Amiga Future 141

@grxmrx, post #23

Rozumiem, co masz na myśli.

Ja też zaczynałem "powrót" do Amigowania, mniej więcej 10 lat temu (grudzień 2009), właśnie od portali typu amiga.org czy amigaworld.net.

Po niedługim czasie, założyłem konto na ppa (oraz exec ogień piekielny ) i na tamte anglo-języczne strony już nie wchodzę.

Staram się jeździć na polskie imprezy z 2x/3x rocznie (takie mam możliwości czasowe), współorganizowałem 2 zloty amigowe (w planach: kolejne).

Może uczepiłem się tego AmigaFuture, bo nie wychodzi już PPA a zapomniałem, że są jeszcze inne gazety amigowe, po polsku. Po wydruku w AF, poproszę zatem Andreasa o możliwość umieszczenia "przedruku", po polsku, jakoś w okolicach połowy 2020 r. Nie powinno być z tym problemu, a i Vampire Standalone będzie przez te kilka miesięcy podrasowany do stanu bardziej używalnego!
[#25] Re: Amiga Future 141

@David, post #20

Mam zamiar dotrzeć m.in. do polskiego odbiorcy.


A jak, jeśli można spytać, bo raczej nie przez pisanie do AF, co udowodniono powyżej?
[#26] Re: Amiga Future 141

@mailman, post #25

1. Również poprzez pisanie do AF.

2. Niczego nie udowodniono powyżej.
[#27] Re: Amiga Future 141

@David, post #24

Każdy sobie wybiera jaką formę lubi. Jak dla mnie najszybszą formą dostępu jest artykuł na stronie. Jak na przykład nasz dział Sprzęt. Można wyszukać, udostępnić dalej linka itd.

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2019 14:29:17 przez grxmrx

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2019 14:29:27 przez grxmrx
[#28] Re: Amiga Future 141

@David, post #15

Nie chce Cię martwić ale wydaje mi się że ten twój artykuł to będą jakieś mrzonki:)

Z tego co pisałeś tutaj to chcesz testować kompilacje WB

Raczej nie (przynajmniej na razie). Moje lista do testów:
- Coffin (obecnie testuję)
- AROS Vision (68k)
- ClassicWB
- Amiga in a Box
- AmigaSYS
- AmiKit
- AmigaOS 3.9
- AmigaOS 3.1.4


Po za tym wydaje mi się że mógłbyś chociaż JubiMarka zrobić i podać wynik, bo jak by na to nie patrząc to V4 masz chyba dzięki Ludziom z PPA którzy kupili ją dla Ciebie na Amiga34ok, racjaok, racja

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2019 15:06:38 przez tWINpIX
[#29] Re: Amiga Future 141

@tWINpIX, post #28

Nie chce Cię martwić ale wydaje mi się że ten twój artykuł to będą jakieś mrzonki


Nie wykluczone. Ponieważ już wysłałem, wystarczy się w styczniu zapoznać i - formalnie - potwierdzić swoją tezę.

Z tego co pisałeś tutaj to chcesz testować kompilacje WB


Nie pisałem nigdzie, że będę to robił w ramach artykułu.

Po za tym wydaje mi się że mógłbyś chociaż JubiMarka zrobić i podać wynik


Obecnie (od poniedziałku) nie mam do tego monitora/TV z którym działa hdmi. Będę kupował nowy telewizor dopiero z początkiem stycznia, więc wtedy mogę wrzucać benchmarki do woli.

Ponieważ miałem niezłe jaja ze sprzętem (problem z monitorem - dopiero czwarty, pożyczony, zadziałał + problem z kablem power + problem z niekompatybilną klawiaturą), na "zabawy" do opisu w artykule, nie pozostało już wiele czasu (z deadline'em na 31 X br.). Stąd, skupiłem się na opisaniu raczej podstawowych zabaw, w ramach zestawu z Coffina.

jak by na to nie patrząc to V4 masz chyba dzięki Ludziom z PPA którzy kupili ją dla Ciebie na Amiga34


Myślałem, że jak kupię _arti'emu 1 L Jack Daniel's, to sprawę załatwi. Jak widać - nie. Zatem, sporządź proszę listę osób wobec których mam jeszcze wyrazić podziękowania i inne profity, wraz z propozycjami.
[#30] Re: Amiga Future 141

@David, post #29

Po co Ci hdmi w telewizorze? Nie wiedziałeś, że wampir ma digital video?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem