Komentowana treść: V4+ Standalone w Świątecznym pakiecie
[#31] Re: V4+ Standalone w Świątecznym pakiecie

@recedent, post #29

zapominasz, recedencie, że Vampire w prostej linii dziedziczy majątek po Natami.

@panie Prymas
Swoją drogą to ciekawe czy w tej świątecznej edycji to gunwo doczekało się tak istotnego przycisku jak reset?


pokaż mi Pan desktopową Amigę, która ma przycisk reset. pomysł
[#32] Re: V4+ Standalone w Świątecznym pakiecie

@recedent, post #29

No to UAE na PC, bo tam można zrobić wszystkiego najwięcej i po sprawie?
[#33] Re: V4+ Standalone w Świątecznym pakiecie

@Jacques, post #32

A i owszem. Tylko że nie bardzo zmieści się w takim pudełeczku/ewentualnej klawiaturo-obudowie, chyba że mówimy o:

  • terminalach/"thin clientach" - a wtedy wydajność będzie marna
  • mikroPC - a wtedy cena będzie nieadekwatna
[#34] Re: V4+ Standalone w Świątecznym pakiecie

@Pry-mas, post #28

Jak ktoś ma spać lepiej bo ma fpga i to dla niego jest true Amiga , to niech kupuje. Dla mnie osobiście wydawanie niemałej kasy (589eur) na coś , co działa średnio mija się z celem. Rpi robi to lepiej. Ja do V4 już nie wrócę.
[#35] Re: V4+ Standalone w Świątecznym pakiecie

@szopen, post #34

Ogólnie co kto lubi, ktoś ma i odpali starego Garbusa i pojeździ niewygodnym, głośnym autem z duszą (Amiga), kto inny kupi sobie współczesnego New Beetle (V4 Standalone), który nie ma mankamentów oryginału, ale nie jest tym samym, a jeszcze ktoś inny uruchomi sobie na PC grę-symulator i tym Garbusem pojeździ na kierownicy (UAE), a po wszystkim wyśle maila i uruchomi Office

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2020 12:58:33 przez Jacques
[#36] Re: V4+ Standalone w Świątecznym pakiecie

@Jacques, post #35

A jak ta analogia ma się do Amigi, Raspberry Pi i Vampira Standalone?

klasyczny Garbus = Amiga
nowy Garbus = AmigaOne?
Raspberry Pi = Fiat Panda z odpalonym na przedniej szybie symulatorem jazdy Garbusem?
Vampire Standalone = ten sam Fiat Panda, tylko z wydrukowaną na domowej drukarce naklejką na zderzak "jestem następcą Garbusa"?
[#37] Re: V4+ Standalone w Świątecznym pakiecie

@recedent, post #36

Wyedytowałem powyżej 😉
[#38] Re: V4+ Standalone w Świątecznym pakiecie

@Jacques, post #35

Za to ma inne mankamenty niż oryginał.... a w sumie to nawet nie jest w pełni kompatybilne z klasykiem


Ostatnia aktualizacja: 21.11.2020 13:04:49 przez szopen
[#39] Re: V4+ Standalone w Świątecznym pakiecie

@szopen, post #38

Chyba nie traktujesz tych analogii tak absolutnie dosłownie?
No pewnie, że ma swoje mankamenty, w klasycznym Garbusie nie zaszwankuje elektronika, a w New Beetle może

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2020 13:08:22 przez Jacques
[#40] Re: V4+ Standalone w Świątecznym pakiecie

@Jacques, post #39

Nie OK
[#41] Re: V4+ Standalone w Świątecznym pakiecie

@recedent, post #33

Ja właśnie instaluje WinUAE na Intel ComputeStick'u

Do przemyślenia - właśnie pojawiło się na giełdzie kolejne typowe ogłoszenie sprzedaży V4: "sprzedaję bo nie mom czasu, a to fajny sprzęt"
[#42] Re: V4+ Standalone w Świątecznym pakiecie

@Pry-mas, post #41

Czyli to sposób na pozyskanie czasu: czas to pieniądz, a za V4 sprzedający otrzyma pieniędze, czyli czas
[#43] Re: V4+ Standalone w Świątecznym pakiecie

@Jacques, post #42

3000 zł za emulator?? I to emulator niestniejacego procesora i chipsetu??
[#44] Re: V4+ Standalone w Świątecznym pakiecie

@X-Type^HVR, post #30

Wszystkie emulatory sprzętowe czy programowe są dobre. Mają dużo zalet. Jeśli chodzi o cenę to w grę wchodzi zasobność portfela. Mimo tego są tańsze od oryginalnego sprzętu.
Wchodzi teraz kwestia kogo chcesz wpierać ? Twórców RPI czy Vampire . Kogo warto wspierać ?
Vampire prześcignęło starą Amigę z 68060 i goni Amigę z PPC . Przyszłość jest nieznana .... .
[#45] Re: V4+ Standalone w Świątecznym pakiecie

@djpiotrs, post #44

Otóż właśnie to. Takie samo pytanie zadawali sobie zwolennicy AmigaOS 4, kiedy wyszła X5000 po 12k za sztukę. Kogo warto wspierać? Oczywiście tych producentów sprzętu i softu, którzy są im bliscy. Użytkownicy bez wahania sięgnęli po portfele.

Minęło parę lat i okazało się, że inwestycja była strzałem w dziesiątkę! Zarobione dzięki użytkownikom pieniądze producenci sprzętu i softu przeznaczyli na inwestycje, pisanie ulepszonych sterowników, tworzenie programów obsługujących współczesne standardy i nieprzerwany rozwój systemu operacyjnego. Dobra robota.
[#46] Re: V4+ Standalone w Świątecznym pakiecie

@djpiotrs, post #44

Ja się cieszę, że jest wybór i nie jestem skazany tylko na Vampire i mesjasza nowej Amigi Gunnara.
[#47] Re: V4+ Standalone w Świątecznym pakiecie

@djpiotrs, post #44

Ja nie mam nic do serii V2 bo jest naprawdę dopracowana.
Produkty Apollo Team kupuje (kupowało) się trochę na wiarę, bo o ile hardware (poza pierwszą partią V2 600), nie posiadał błędów, to na początku kompatybilność programowa pozostawiała wiele do życzenia. Ale było widać, że prą do przodu i poprawiają błędy i dodają nowe funkcjonalności.

W przypadku V4 od roku coś się dzieje, ale tak naprawdę nie wiadomo co. Ludzie pokupowali licząc na to, że produkt szybko pozbędzie się problemów wieku niemowlęcego, ale nic tego nie zapowiada, a widać jeszcze większy rozgardiasz niż na początku. Nikt nie napisze, że jest kiepsko bo to piramidka. Jakby rozeszła się fama, jak to wygląda to spadłaby sprzedaż. Brak sprzedaży = zaprzestanie prac nad produktem = utkwienie z drogim gówienkiem na półce. Dlatego gdy pojawia się ogłoszenie sprzedaży to nikt albo nie podaje powodu sprzedaży, albo pisze coś o braku czasu, albo jakieś bzdury o zamówieniu Tabora Przez ostatni rok czasu ciągle zmieniały się koncepcje jak w ogóle to V4 ma działać. Np. w kwestii obrazu nagle poblokowali pixelclock bo architekt nie potrafi sobie poradzić z zawieszaniem się V4 przy przełączaniu PAL/RTG. Nawet chcieli robić by rozdzielczość wyjściowa była stała. Czaicie wymieniać specjalnie monitor pod urządzenie by miał konkretną rozdzielczość. Potem jeszcze cyrk z AROSem pod przykrywką kwestii licencyjnych - a karta wypchana piratami po brzegi. Panu architektu produktu nie chce się poprawiać by jego twór był kompatybilny z Amiga OS. Typowa odpowiedź gdy ktoś zgłasza niedziałający na V4 soft? Coś w stylu "Jest kiepsko napisany, niech autor poprawi" . Do tego Gunio nie przyjmuje konstruktywnej krytyki i otacza się tylko pochlebcami, a jego pycha odbija się już echem na fejsie i EAB. Nie chciałbym produktu, o którego przyszłości decyduje kaprys jakiegoś narcyza...
Pociągnijcie szopena za jęzor. On wiele przeżył z V4 jako tester, a ja musiałem tego wysłuchiwać

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2020 15:22:39 przez Pry-mas
[#48] Re: V4+ Standalone w Świątecznym pakiecie

@Pry-mas, post #47

Zgadzam się zupełnie. Mam oba urządzenia i co do V2, to - mimo, że to właśnie V2 600 z pierwszej serii (tej robionej przez Kippera w Kanadzie) - to jest po prostu bajka w porównaniu do V4. W tej chwili V4SA nawet nie podłączam, raz na jakiś czas zaglądam tylko na slack/discord apollo team co tam słychać i czy coś się poprawiło, ale jedyne co się zmienia to nicki - kolejni nowi posiadacze narzekają. Jak pojawi się kiedyś faktycznie dopracowany wsad, to wtedy wyciągnę sprzęt z szuflady. Moim zdaniem V4SA to super koncepcja z wielkim potencjałem, ale został po prostu o wiele za wcześnie udostępniony do sprzedaży i wypadałoby ludzi, którzy płacą za niego ciężką kasę informować, że to jest tak naprawdę early beta, a nie finalny produkt.

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2020 16:02:16 przez respector
[#49] Re: V4+ Standalone w Świątecznym pakiecie

@respector, post #48

Zgadzam się w 100% , mam te same odczucia. Miałem zbyt duże oczekiwania po rewelacyjnym V2. Nie mam ochoty być beta testerem za + 500 eur przez kolejne lata. Na teraz uważam , że to kpina. Tłumaczenia , że kupujesz sprzęt dla tego co jest teraz nie trafia do mnie. Gdzie ktoś informował , informuje , że to wczesna beta? Przechwałki bez pokrycia , że to najlepsza Amiga ever.
[#50] Re: V4+ Standalone w Świątecznym pakiecie

@szopen, post #49

A skoro to najszybsza prawdziwa Amiga to jaki ma kick?
[#51] Re: V4+ Standalone w Świątecznym pakiecie

@juen, post #50

Aros i Atari emuTOS

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2020 17:24:41 przez szopen
[#52] Re: V4+ Standalone w Świątecznym pakiecie

@szopen, post #49

Też się zgadzam. Rozumiem, że te karty muszą być droższe, ale czasami to już przesada... Jakieś AmigaOne itp pomijam - kto ma pieniądze i chęć, niech kupuje. Ja max. mogłem jakiś czas temu kupić V2, ale żeby kolejną kupować? V4? no chyba nie... Może kiedyś uda mi się kupić Warpa z 060 i myślę, że to max możliwości. Z drugiej strony MorphOS i tyle. Mam nadzieję, że kiedyś wrócimy do 2 systemów - 68k i drugiego ppc/arm/coś innego i tyle. To jednak marzenia - środowisko się dzieli - na konsolidację nie ma co liczyć... niestety... :(
[#53] Re: V4+ Standalone w Świątecznym pakiecie

@szopen, post #51

Czyli nie Amiga, a tym bardziej nie najszybsza
[#54] Re: V4+ Standalone w Świątecznym pakiecie

@X-Type^HVR, post #52

Hmm... . Jeśli nie ma sensu wsparcie hardwarowe to może softwarowe ? Może trzeba wspierać tych co tworzą oprogramowanie ? Jak 30 zł za grę to dużo to co ja mam powiedzieć więcej ? Flaszka i zapojka też tyle kosztuje !
[#55] Re: V4+ Standalone w Świątecznym pakiecie

@X-Type^HVR, post #52

Samo FPGA trochę kosztuje, opracowanie pcb i wdrożenie produkcji też. Ja rozumiem, że wielu amigowców twierdzi, że każdy powinien w czynie społecznym pracować, ale to chyba trochę przesada. Dobrze, że jest coś nowego do wyboru, jest drogo, ale kogo stać i kto ma ciśnienie to kupi. Dzięki temu COŚ się dzieje w mocno skostniałym i ograniczonym (przez brak perspektyw rozwoju istniejących rozwiązań PPC dla klasyka i PPC dla NG) środowisku amigowym. To nie jest złe. Dzięki temu przynajmniej trochę zainteresowanych użyszkodników wróciło do amigowania, nawet jeśli w formie V4SA. Nie jest to gorsze od amigowania na RPi, PC czy DE0
[#56] Re: V4+ Standalone w Świątecznym pakiecie

@djpiotrs, post #54

Nie ma sensu wspierać rozwiązań typu V4, czy AmigaOne za 12k... to moje zdanie. Te rozwiązania są po prostu za drogie wg mojego systemu wartości dla sprzętu retro. :)
Nie mam problemu ze wspieraniem softu :) kupuję gry pudełkowe (30 zł za wersję pudełkową to nie jest dużo - w sumie do 50 zł, a 100 w super wypasionej wersji - jest ok), Hollywoody i czasami inne użytki... i to głównie dlatego, że chcę pomóc Oczywiście w ramach rozsądku, ponieważ niektórych gier nie wyjąłem nawet z pudełka

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2020 17:59:22 przez X-Type^HVR
[#57] Re: V4+ Standalone w Świątecznym pakiecie

@abcdef, post #55

Niech kosztuje i 1000eur , ale niech działa dobrze! Wypuszczę gów.. na rynek za 1000e i będziesz się cieszył bo coś się dzieje? Za taki powrót do Amigi to ja podziękuję....

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2020 18:09:23 przez szopen
[#58] Re: V4+ Standalone w Świątecznym pakiecie

@abcdef, post #55

Amigowanie na V4SA? To chyba powinni dodawać od razu karnet do niemieckiego klubu sado-maso, bo podejrzewam, że to podobne doznania są
[#59] Re: V4+ Standalone w Świątecznym pakiecie

@szopen, post #57

Hmm, tak nieśmiało przypomnę, że Warp jest sprzedawany jako sprzęt z 060, z RTG, z USB HOST, z audio, z WiFi. Przy czym WiFi aktualnie nie ma obsługi, a USB Host działa tylko z mass storage i hid. No chyba, że się coś w międzyczasie zmieniło...
[#60] Re: V4+ Standalone w Świątecznym pakiecie

@abcdef, post #59

Temat jest o Vampire, CS LAB pisał o tym co działa i co jest do zrobienia, trzymaj się wątku

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2020 18:20:02 przez szopen
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem