Komentowana treść: V4+ Standalone w Świątecznym pakiecie
[#61] Re: V4+ Standalone w Świątecznym pakiecie

@szopen, post #60

Trzymam się, V4SA to taki sam WIP jak Warp, nie wiem czemu miałby być traktowany przez to inaczej.
[#62] Re: V4+ Standalone w Świątecznym pakiecie

@abcdef, post #61

Gdzie było info co działa , a co nie w V4? Punktujesz Warpa w temacie o V4, załóż osobny wątek i tam wylej swoje żale

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2020 18:25:43 przez szopen
[#63] Re: V4+ Standalone w Świątecznym pakiecie

@abcdef, post #59

Jesteśmy bardzo podzielonym społeczeństwem w mini śwatku Amigowym . Po prostu , żyjmy i używajmy sprzęt jaki chcemy. Grajmy i używajmy soft jaki nam się podoba.
[#64] Re: V4+ Standalone w Świątecznym pakiecie

@szopen, post #62

Co z features z apollo accelerators i opisu V4SA nie zgadza się ze stanem faktycznym?
[#65] Re: V4+ Standalone w Świątecznym pakiecie

@KM_Ender, post #2

A ta gromnica na zdjęciu po co?


Mnie to zdjęcie przywiodło na myśl powiedzenie Radzika "włączy [klasyka] raz na rok, zapali świeczkę"
[#66] Re: V4+ Standalone w Świątecznym pakiecie

@abcdef, post #64

Wiesz co chłopie daruj sobie , zmieniasz temat. Poczytaj sobie wcześniejsze komentarze. Wejdź sobie jeszcze na Discorda Apollo , kup V4 a potem praw swoje mądrości.

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2020 18:37:38 przez szopen
[#67] Re: V4+ Standalone w Świątecznym pakiecie
A czy oni nie mogli by zrobić obudowy przypominającej Amigę ?.Na pewno zwiększyłoby to sprzedaż.
[#68] Re: V4+ Standalone w Świątecznym pakiecie

@szopen, post #66

Żaden z wcześniejszych komentarzy nie dotyczył tego co było w opisie, a co nie działało. Co najwyżej tego co było w opisie, ale działało z ograniczeniami lub - sporadycznie - nieprawidłowo. Nic czego nie można by się przyczepić do ACA, TF, Warpa czy 9T we wcześniejszych wersjach fw. Można by się przyczepić do szumnych zapowiedzi, ale karta sprzedawana była z ficzerami jakie były wypisane na stronie więc nie rozumiem zarzutów. To jak dużo rzeczy z zapowiadanych działa inaczej i na ile rzeczy z zapowiadanych nadal trzeba czekać to zupełnie co innego niż zarzucanie, że sprzedaje się coś niezgodnego z opisem.
[#69] Re: V4+ Standalone w Świątecznym pakiecie

@respector, post #48

Ale to bylo oczywiste od samego poczatku, ze V4 bedzie dlugo wersja testowa. Samo V2 tez dlugo bylo wersja testowa z duza iloscia bledow. Pare lat zajelo nim osiagneli aktualny poziom, a i tak niektorzy narzekaja, ze nie ma AGA. Trzeba byc cierpliwym jesli sie kupuje/kupilo V4, ze 2 lata i powinno byc dobrze. Procesor jest coraz wydajniejszy, skoro nawet SysInfo juz pokazuje ponad 2 wykonywane instrukcje na 1 cykl. Zadna MC68060 tego nie osiagnie. Problem jest taki, ze Gunnar wszystko wie lepiej, a z takimi osobami ciezko sie dogadac, bo uwazaja ze zawsze maja racje. A jest pare takich osob w swiecie zwiazanym z Amiga, chocby Thor tez. Wiec na pewno zglaszanie zauwazanych bledow w core V4 nie jest proste i przyjemne. Mnie najbardziej z tego projektu interesuje CPU AC68080, bo to jest calkiem niezly procesor, choc moglby byc lepszy. W kazdym razie jest coraz szybszy a to juz jest duzy plus.
[#70] Re: V4+ Standalone w Świątecznym pakiecie

@djpiotrs, post #63

Normalnie tylko przyklasnąć :) Też tak uważam, ale... niestety te podziały są w całym (globalnie) środowisku, nawet wychodzą przy okazji sporów sądowych itp... Niestety - po prostu każdy ma inna wizję, czym ta nasza Amiga ma być... A może powinna była odejść? :)
[#71] Re: V4+ Standalone w Świątecznym pakiecie

@abcdef, post #68

Działało z ograniczeniami lub sporadycznie nieprawidłowo?

Jeżeli ktoś zawiera w specyfikacji:

Amiga compatibiliy with Amiga OCS/ECS and AGA modes

a prawie połowa gier pod WHDLoad/ sporo produkcji demosceny, ma większe lub mniejsze problemy z grafiką, to ktoś tu kogoś chyba robi w balona? Gdzie jest zastrzeżenie, że działa to w ograniczonym zakresie?
Tak samo pisanie o wydajności V4 jako 060 na 250MHz. Efektywne testy pokazują, że 060 na 100Mhz jest tylko parę procent wolniejsze. Czyli kolejny marketingowy bullshit ze strony AT.
[#72] Re: V4+ Standalone w Świątecznym pakiecie

@szopen, post #49

Panowie przerażacie mnie. Jeszcze dziś rano zastanawiałem się czy by nie zapożyczyć się na Vampira V4, bo w teorii powinno być lepiej niż kanapka ala A1200 z turbo, a cena podobna, a tu widzę, ze moje żarty z gromnicą okazały się prorocze. Nieładnie, że coś jest niedopracowane i przed zakupem w XXI w. trzeba po ludziach pytać, by nie wbić się na minę.
Z tego co piszecie wynika, że kupno Vampira do A600/500 to bezpieczniejsza sprawa, ale to znowu kanapka tylko z inną nowszą turbiną.
Chyba faktycznie najlepiej Amigę ze zwykłym rozszerzeniem pamięci mieć, zero stresu, że coś nie zadziała, ale to tak w latach 90. już mówili mi znajomi.
[#73] Re: V4+ Standalone w Świątecznym pakiecie

@KM_Ender, post #72

Najbardziej to V2 do a1200. Jak mieć dobrą Amigę to tylko z aga. Inaczej skończysz na wyszukiniu portów z pc na rtg, aby jakkolwiek wykorzystać na ECS moc tego procesora

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2020 19:34:49 przez juen
[#74] Re: V4+ Standalone w Świątecznym pakiecie

@KM_Ender, post #72

Miałem v600, v1200, V4 i naprawdę V4 nie jest warte tych pieniędzy. Kompatybilność jest marna. Może za kilka lat będzie lepiej.
[#75] Re: V4+ Standalone w Świątecznym pakiecie

@Pry-mas, post #71

Dokładnie , ale jak widać teoretycy mają tutaj najwięcej do powiedzenia
[#76] Re: V4+ Standalone w Świątecznym pakiecie
Bardzo fajne urządzenie udające w pewien sposób Amigę. Amigi CDTV to raczej nie przypomina hihi. Jaki kickstart w tym siedzi?
[#77] Re: V4+ Standalone w Świątecznym pakiecie

@amikoksu, post #76

Aros, Atari emuTos
[#78] Re: V4+ Standalone w Świątecznym pakiecie

@szopen, post #77

Czyli wampir v4+ dla niektórych może też być Atari. Cena jest już znana? Bo tak na szybko to na stronie nie znalazłem.
[#79] Re: V4+ Standalone w Świątecznym pakiecie

@amikoksu, post #78

Niestety dla świątecznego wydania ceny brak normalnie 589 EUR
[#80] Re: V4+ Standalone w Świątecznym pakiecie

@SzaryWilk, post #67

nie mogli by zrobić obudowy przypominającej Amigę? Na pewno zwiększyłoby to sprzedaż.


Oraz cenę, pewnie o połowę.
[#81] Re: V4+ Standalone w Świątecznym pakiecie

@abcdef, post #64

Co z features z apollo accelerators i opisu V4SA nie zgadza się ze stanem faktycznym?


bronisz przypadku, który jest niestety beznadziejny... mało co działa, w zadowalającym zakresie. No ale jak łapiesz za słowa i chcesz koniecznie przykład zero-jedynkowy, to proszę - coś, co mnie akurat mocno zdenerwowało: wyjście audio. W dokumentacji, w oficjalnym FAQ oraz na forum pisze jak byk, że co prawda wyjścia audio nie ma, ale można sobie za 2 dolary kupić przetwornik DAC taki jak do raspberry pi (nawet podany jest dokładny symbol przykładowego i chyba nawet linki do amazona) i wtedy masz wyjście jack albo rca. Trochę dziwne, ale OK, może musieli oszczędzać chłopaki. Okazuje się tylko, że wyprowadzenia GPIO owszem były w jakichś wersjach deweloperskich, natomiast w wersji "consumer" już ich nie ma, tak po prostu na płycie nie ma pinów... oops. Więc jak masz monitor bez hdmi (jak ja) lub/i bez wbudowanych głośników - no to sorry, masz amigę bez dźwięku, chyba że będziesz się bawił w jakieś przejściówki-konwertery.
[#82] Re: V4+ Standalone w Świątecznym pakiecie

@X-Type^HVR, post #30

@all
Chłopaki, co się dzieje?
Patrzcie co robicie, emulatorów zaczynacie dzielić, masakra!
Jeszcze nie tak dawno byłem świadkiem, wojenek typu ortodoksi kontra emulanci (UAE, WinUAE, RPi etc.), A teraz co nawet emulanci zaczynają się dzielić. Masakra. Czy wy wszyscy nie pójdziecie po rozum do głowy? Naprawdę nie macie nic do roboty? A założył się że macie..Wszyscy jesteśmy Amigowcami, obojętnie na czym siedzimy, czy to jest klasyk w wersji fizycznej, czy WinUAE, czy raspberry Pi, czy wampir, czy MorphOS, czy os4, czy nawet Aros. Wszyscy jak jeden mąż, wywodzimy się z jednej rodziny. Bez wyjątku. Amiga dziś to nie tylko przede wszystkim sprzęt, ale sposób bycia, wspomnienia, sposób myślenia, przynależność. Czy musimy powielać schematy która odbywają się na szczycie? Nie mam zamiaru was godzić, ale niech każdy zada sobie pytanie, skąd się wywodzę, jakie są moje korzenie,czy warto spierać się i to za żarcie, czym jest dla mnie dzisiaj Amiga. I czy warto na siłę przekonywać o tym drugą osobę. Pozdrawiam.
[#83] Re: V4+ Standalone w Świątecznym pakiecie

@respector, post #81

CPU Apollo 68080 Core
Equivalent to 1000MHz 68030 / 500MHz 68040 / 250MHz 68060
Memory 512 MB DDR3 RAM
Chipset Super-AGA Core with 12 MB of fast ChipRAM
Video Amiga compatibiliy with Amiga OCS/ECS and AGA modes
also supporting 8bit/15bit/16bit/24bit/32bit Video modes and Video acceleration.
Audio 8 Amiga DMA driven Audio channels, supporting 8-bit and 16-bit audio samples up to 56 kHz sampling rate, 24-bit mixing n.
Networking 100BaseTX buildin Ethernet with 64bit AMIGA DMA channel.
Fast IDE Port 44-pin Fast IDE Interface with Up to 19 MB/s data transfer speed.
Internal Expansion ports RTC module clock port,
and 3 Expansion ports
External ports MicroSD Card
2 x USB-A for Mouse and Keyboard
2 x DB-9 (Amiga joystick)

Ja tu nigdzie nie widzę analog audio out, ani nawet spdif. Zatem jako świadomy konsument założyłbym słusznie, że dźwięk idzie po hdmi.
Teraz to co widzę dla wielu jest kością niezgody, a dla mnie tylko kolejnym dowodem, że to sprzętowy emulator czyli wytłuszczone powyżej. WinUAE też nie zawsze i ze wszystkim sobie radziło. Kupujący forever 2 dekady temu również mogli się czuć oszukani z powodu istniejących glitchy.
A to z apollo accelerators wiki odnośnie V4 z "peripherals"
Audio
All Amiga audio is output from this interface, as digital audio.
If your monitor or TV has built-in speakers, you can play the audio from there.
Some monitors and TVs have audio output or headphone jacks, so you can pass the audio through to a different device.
Alternatively, from the Vampire's Digital Video/Audio signal, you can extract the audio to various output formats (S/PDIF, analog RCA, headphone, etc.) using an “audio extractor/splitter”. (Some purchase options: 1, 2, 3, 4)

Więc wybacz, ale nie widzę tego "oszustwa" ... No chyba, że ponad rok temu zamawiał (zakładam, że te daty przy wpisach są nieprzypadkowe).
[#84] Re: V4+ Standalone w Świątecznym pakiecie

@abcdef, post #83

Ty poważnie jesteś zadowolony z tego jak to (nie) działa?
[#85] Re: V4+ Standalone w Świątecznym pakiecie

@juen, post #84

Ja nie jestem zadowolony w ogóle z tego w jakim kierunku to poszło, ale w przeciwieństwie do tak wielu z tu wypowiadających nie mam źrenic jak 5zł, że nie spełnia to jakiś tam oczekiwań. Przecież to było wiadome od startu, że kompatybilność z chipsetem amigi będzie najpewniej jak na innych emulatorach fpga, a poprawki wprowadzane z SAGA mogą być popsujkami... I co z tego? Z czasów klasyka jest mnóstwo różnych niekompatybilności między samymi podzespołami, a także między podzespołami i konkretnymi wersjami softu ;) Dla mnie to nic nowego, dziwne że dla największych zawiedzionych jest.
[#86] Re: V4+ Standalone w Świątecznym pakiecie

@abcdef, post #85

Jak widać Ty wiesz wszystko na każdy temat, jesteś Alpha i Omega Amigowego świata. Przyjmij do wiadomości że nie każdy taki jest. Wiele osób wraca do Amigowania po latach. Dla ludzi mniej obeznanych reklamowanie sprzętu jako nowa kompatybilna Amiga jest jednoznaczne z tym , że działa dobrze. Chcieli pograć , zoabczyć klika starych dem. Niestety większość działa / działała z błędami. Nie mogli znaleźć działającej klawiatury, myszy i nie uzyskiwali obrazu na ekranie monitora / tv. Pomagałem wielu takim osobom którzy zakupili V4. Uważam ,że mają prawo być zawiedzeni. Tak samo osoby który maja juz V2 po przejściu na V4 mogły poczuć się zawiedzeni , że ich flagowy sprzęt działa gorzej . Nie mierz wszystkich ludzi swoją miarą. Kończę ten temat bo zaraz zaczniesz analizę umysłów wszystkich ludzi , że jednak powinni być świadomi i wiedzieć to wszystko co Ty.

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2020 09:40:32 przez szopen
[#87] Re: V4+ Standalone w Świątecznym pakiecie

@abcdef, post #83

Kolego, przeczytaj ze zrozumieniem, co napisałem. Ja wiedziałem, że nie ma wyjścia audio, ale - czytając dokumentację i oficjalny faq - zakładałem, że można je tanio dołożyć.

PCM5102A DAC Decoder Board
Can be used to output analog audio from the Vampire through RCA audio jacks.
Must be connected to the Expansion Port using female-to-female jumper wires like these ones.
I2C Can be used to connect simple, low-speed devices like battery-backed real-time clocks (RTC), small LCD/OLED displays, temperature sensors, etc.
With an appropriate splitter, multiple devices can be connected to a single port.
The following I2C devices were tested successfully with this port:

I dalej jest lista kilku rozszerzeń, ktore tam można wsadzić. Przy czym tego portu expansion w sprzedawanych vampirach po prostu *nie ma*.

Przyjmuję do wiadomości, że jesteś zadowolony. Ja, w przeciwieństwie do V2, nie jestem i bardzo proszę mi nie wpierać nic innego. Proponuję na tym temat zakończyć.
[#88] Re: V4+ Standalone w Świątecznym pakiecie

@snajper, post #3

Miałem v4 i jest bardzo niedopracowane (sprzedałem) w niczym to nie przypomina Amigi cdtv (oprócz koloru).



Trzeba włączyć kartę sieciową, aby korzystać z Whdload.
Zanikający dźwięk,
nie działa z niektórymi telewizorami,
system potrafi się zawiesić sam z siebie.

Nie działa myszka od prawdziwej Amigi !!! I tak dalej.


System chodzi fajnie, wszystko na ekranie wygląda ładnie, ale jak odwrócisz głowę i zobaczysz małe, ciche pudełeczko nieprzypominające Amigi to czar pryska.

Jak komuś to przypomina Amigę albo robota kuchennego to jego sprawa mnie to nie przekonało.
Na pewno kupie jakieś V2, ale v4 podziękuje.
[#89] Re: V4+ Standalone w Świątecznym pakiecie

@recedent, post #80

Cena powinna być dostosowana do kieszeni i rynku,wiec jak na rynku mozna kupic maline za 100 dolcow na ktorej mozna robic to sam wiec logiczne jest ze vampir nie powinnien byc taki drogi,ale wiadomo to sa niemcy.
[#90] Re: V4+ Standalone w Świątecznym pakiecie

@SzaryWilk, post #89

Powinien, nie powinien, koszty sprzętu i pracy są jakie są. Akurat cena to mniejszy problem. Większym jest sens istnienia takiej konstrukcji. Ani to nie ma portów amigowych, ani jakos szczegolnie kompatybilne nie jest. No i nie widzę wartości dodanej w stosunku do RPI z UAE.

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2020 11:40:18 przez michal_zukowski
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem