Komentowana treść: Jump! - ruszyła przedsprzedaż
[#91] Re: Jump! - ruszyła przedsprzedaż
Produkcja zaiste ultra-mega wyśmienita!
Szacunek głęboki - kurcze, gdyby taka giera ukazała się w II poł. lat '90 - nieźle by zapewne pozamiatała, kiedy rozkręcał się "fetysz" na produkcje 3d szeroki uśmiech

Świetny dizajn, muza, grafika - toż to i dzisiaj mogłoby być grubą produkcją, gdyby (w ramach przebiegłej kampanii PR-owej) jakiś "celebryta" rozkręcił hype
[#92] Re: Jump! - ruszyła przedsprzedaż

@Kefir_Union, post #72

Grę będzie można także odpalić bezpośrednio z CD.


to będzie fabrycznie tłoczona płyta?
1
[#93] Re: Jump! - ruszyła przedsprzedaż

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #92

Ceny są śmieszne:
https://cdprint.pl/plyty-cddvdbluray/plyty-tloczone-z-nadrukiem

1000zł za kilkaset płyt, to można zacząc robić bootlegi amigowego softu :)
[#94] Re: Jump! - ruszyła przedsprzedaż

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #92

to będzie fabrycznie tłoczona płyta?

No bez żartów, wiadomo że tak Po to mi preorder jest potrzebny żebym wiedział ile tego zamówić.
[#95] Re: Jump! - ruszyła przedsprzedaż

@michal_zukowski, post #89

Widze, ze ciagle nie rozumiesz. Ja pisalem o PRZERZUCANIU danych pomiedzy komputerami a nie o instalacji gry/programu, w tym wypadku pomiedzy Amiga 2000 i Amiga 4000, i ze uzywalem do tego sieci, bo tak jest wedlug mnie najwygodniej. Ty mi wyjechales z PCMCIA, ze wedlug Ciebie tak jest lepiej i latwiej. To Ci odpisalem, ze moje Amigi jej nie maja. Juz wczesniej pisalem, ze dla mnie instalacja tej gry z obecnych nosnikow nie stanowi problemu, bo moja A4000 ma zarowno Cdrom jak i USB (RapidRoad). Ale nie oznacza to wcale, ze nie wolalbym 3 dyskietkowej wersji instalacyjnej, dla 5MB gry. Jakbym mial wybor to kupilbym wersje dyskietkowa (instalacyjna) pomimo, ze mam i CD i USB w Amidze. Ale poniewaz ceny nowych dyskietek 3.5 cala sa kosmiczne (minimum 7 zlotych), to rozumiem ze autorom sie nie oplaca tak wydawac tej gry, tym bardziej ze nagranie jednej dyskietki z weryfikacja to okolo 90 sekund, no i dyskietka (nawet nowa) moze byc tez uszkodzona, co tylko zwieksza koszty. Ale nikt nie twierdzi, ze cena gry w wersji dyskietkowej musi byc tak sama jak cena gry w wersji CD/USB. Wersja dyskietkowa, moze byc po prostu drozsza o roznice w kosztach. Poniewaz to jest dopiero preorder, to przeciez wystarczyloby zaznaczyc, ze wersja dyskietkowa kosztowac bedzie tyle a tyle i bedzie zrealizowana jak bedzie minimum 100 zamowionych egzemplarzy tej wersji.
1
[#96] Re: Jump! - ruszyła przedsprzedaż

@Kefir_Union, post #94

Po to mi preorder


a do kiedy trwa ?
[#97] Re: Jump! - ruszyła przedsprzedaż

@Don_Adan, post #41

To jest tylko dobra rada dla Kefira, ZADNA Amiga 1200 nie ma standardowo ani USB ani CD.

Ma za to PCMCIA do którego da się obecnie podpiąć m.in. adapter SD, więc Mailman ma rację że pitolisz.
Autor gry uwzględnia zapewne korzystanie z dysku twardego (lub podobnego, u mnie jest to SD) jako potrzebnego do poprawnego działania, a ty mu o dyskietkach. Domyślam się że nawet jak by były dyskietki, to by były z wersją instalacyjną jak np Dungeon Master II. Ja co prawda mam stację dysków i nie mam zamiaru jej wymieniać na jakieś dziwne wynalazki, ale z niej nie korzystam prawie w ogóle. Dla mnie wersja na dyskietkach była by udziwnieniem, skoro i tak trzeba mieć dysk twardy. Takie coś było rzeczywiście dobre w czasach wspomnianej gry DM II, ale dzisiaj łatwiej kupić taki adapter i kartę SD niż dyskietki, a możliwe że i cenowo by wyszło podobnie. ok, racja

Na razie jesteś jedyny który wyskoczył z dyskietkami, tak jako ciekawostę dodam.
Choć nie mówię że jeszcze ktoś nie wyskoczy, ale w dzisiejszych czasach jak ktoś ma te min. 4MB FastRAM i dysk twardy to na pewno jakoś radzi sobie z wymianą danych.
1
[#98] Re: Jump! - ruszyła przedsprzedaż

@Don_Adan, post #95

Ale nie oznacza to wcale, ze nie wolalbym 3 dyskietkowej wersji instalacyjnej, dla 5MB gry. Jakbym mial wybor to kupilbym wersje dyskietkowa (instalacyjna) pomimo, ze mam i CD i USB w Amidze.

Eeee...
Serio, tylko ty narzekasz na dodatek nie mając powodu. Poza tym zakładasz że dane zmieszczą się na 3 dyskietkach, nie wiem co na to Kefir bo to on może na ten temat coś powiedzieć.

Wersja dyskietkowa, moze byc po prostu drozsza o roznice w kosztach.

[#99] Re: Jump! - ruszyła przedsprzedaż

@Kefir_Union, post #94

I takie pytanie: Czy na mini maku pod MorphOS ja tę grę odpalę? I/lub jak się pojawi Commodore Amiga 500 Mini, czy na tym też odpalę?
[#100] Re: Jump! - ruszyła przedsprzedaż

@gilban, post #99

Gra działa pod FS-UAE i WinUAE ale nie mam pojęcia czy pod MorpOsem. Wersja AGA na pewno nie będzie działać na Amidze 500, musisz poczekać.
[#101] Re: Jump! - ruszyła przedsprzedaż

@gilban, post #99

Na A500 Mini (nie na Amidze 500 Mini) gra powinna działać o ile wbudowany w A500 Mini emulator będzie dla Amigi 1200 skonfigurowany z 6 MB pamięci i pozwoli wczytać gry spoza paczki i stworzyć coś na wzór "dysku twardego".

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2021 08:33:18 przez mailman
[#102] Re: Jump! - ruszyła przedsprzedaż
Panowie, wyglada to miodnie , dobra robotaOK
Czy Jest szansa, ze bedzie mozna oplacic gre I przesylke GPay/Karty platnicze ?
[#103] Re: Jump! - ruszyła przedsprzedaż

@Kefir_Union, post #100

Czy gra zadziała ma AmigaOne X1000/X5000_20/X5000_40 ?
Mogę to w jakiś sposób sprawdzić ?


Ostatnia aktualizacja: 28.11.2021 11:27:49 przez Amig_OS
[#104] Re: Jump! - ruszyła przedsprzedaż

@mailman, post #101

https://www.euro.com.pl/inne/commodore-amiga-500-mini.bhtml?
[#105] Re: Jump! - ruszyła przedsprzedaż

@cactoos, post #102

A zwykły przelew bankowy czemu niedobry?

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2021 12:18:43 przez Kefir_Union
[#106] Re: Jump! - ruszyła przedsprzedaż

@Cezarykl, post #104

I co takiego wnosi Twój post? Rozwiń opis produktu lub/i przeczytaj tutaj. I zwróć uwagę, że ten produkt w nazwie nie posiada słowa Amiga.
[#107] Re: Jump! - ruszyła przedsprzedaż

@Kefir_Union, post #105

Nie z każdej karty da się zrobić przelew.
[#108] Re: Jump! - ruszyła przedsprzedaż

@karolb, post #107

Czyli można dostać kartę bankową bez konta?
1
[#109] Re: Jump! - ruszyła przedsprzedaż

@mailman, post #108

Nie o to chodzi. Tylko o to że niektórzy mają kartę kredytową i wtedy nie da się zrobić przelewu z konta podpiętego pod tę kartę. Działa to często w jedną stronę, czyli że możesz tylko ją spłacić.

Dlatego wtedy dobrze by było wystawić grę np. na Allegro, np. I taka opcja pozwoli na zapłatę czym się chce.
[#110] Re: Jump! - ruszyła przedsprzedaż

@gilban, post #109

A jak ją spłacasz?
1
[#111] Re: Jump! - ruszyła przedsprzedaż

@mailman, post #110

Przelewając na konto przypisane do tej karty. Ale to nie istotne. Zapewne chodzi o to że w dzisiejszych czasach łatwiej zapłacić kartą lub blikiem. Nie trzeba wypełniać niczego tylko najwyżej podać kod potwierdzający transakcję.
Dzisiaj się liczy żeby tylko zrobić "blik! blik!" i pędzić dalej w tym wyścigu.
[#112] Re: Jump! - ruszyła przedsprzedaż

@Solo Kazuki, post #111

Przelewając na konto przypisane do tej karty.


Czyli jakieś konto jest, z którego trzeba zrobić przelew...

Zapewne chodzi o to że w dzisiejszych czasach łatwiej zapłacić kartą lub blikiem. Nie trzeba wypełniać niczego tylko najwyżej podać kod potwierdzający transakcję.
Dzisiaj się liczy żeby tylko zrobić "blik! blik!" i pędzić dalej w tym wyścigu.


Wydaje mi się, że wykupienie tych usług kosztuje i dlatego Kefir ma tylko wpłatę przelewem tradycyjnym lub PayPal.

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2021 14:01:51 przez mailman
1
[#113] Re: Jump! - ruszyła przedsprzedaż

@mailman, post #108

Karta kredytowa wirtualna, np. w BNParibas jest od jakiegoś czasu dostępna do usługi "raty zero" na allegro.
Jest podany nr konta na które się spłaca zadłużenie, ale nie można robić z tej karty przelewów, tylko płatność kartą.

Kefir pytał czy zwykły przelew jest zły, więc tylko tłumaczę, że nie z każdej karty da się go zrobić ;)
[#114] Re: Jump! - ruszyła przedsprzedaż

@karolb, post #113

Jest podany nr konta na które się spłaca zadłużenie


I jak się to spłaca? Robiąc inny przelew :) Tak samo jak u Kefira :)

Kefir pytał czy zwykły przelew jest zły, więc tylko tłumaczę, że nie z każdej karty da się go zrobić


Przelewów nie robi się z karty, ale z konta. Spłacając wirtualną kartę musisz mieć inne konto, aby z niego spłacić na niej dług. Chyba, że nie masz innego kont\ i chodzisz na pocztę, aby gotówka, którą dasz w okienku pani z poczty przelała na ten rachunek przypięty do wirtualnej karty.

Nadal dla mnie problem jest wydumany.


Ostatnia aktualizacja: 28.11.2021 14:43:26 przez mailman
2
[#115] Re: Jump! - ruszyła przedsprzedaż

@mailman, post #114

To niekoniecznie są wydumane problemy. Ja mam sytuację w której wyrejestrowałem kartę do bankomatu (mBank) ponieważ potrącali mi za nią, a praktycznie jej nie używałem. Dostaję wynagrodzenie w gotówce, a to co dostaję na konto idzie "na głupoty" (zakupy w internecie). Za to utrzymuje kartę na starym koncie z UK (co mnie nic nie kosztuje) bo powiązałem ją z PayPalem. I nieważne w jaki sposób doładuję PayPal i tak jakąś kartę debetową musiałem zarejestrowaną mieć. Wtedy jak ulepiłem ten schemat, to moja karta bankowa polska nie była honorowana w PayPalu i pewnych zagranicznych sklepach, a potem nie chciało mi się rejestrować polskiej (powód podałem wyżej) Są nietypowe sytuacje, a potem te prowizorki zostają i ktoś z boku się dziwi. No bo w sumie to nie jest normalne :)
[#116] Re: Jump! - ruszyła przedsprzedaż

@adam_mierzwa, post #115

I jakiego procentu społeczeństwa to dotyczy? 1 promil? Litości :)

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2021 16:00:45 przez mailman
3
[#117] Re: Jump! - ruszyła przedsprzedaż

@mailman, post #114

No to zastanów się dlaczego ludzie używają na zakupach kart kredytowych zamiast debetowych, wtedy zrozumiesz :)
[#118] Re: Jump! - ruszyła przedsprzedaż

@mailman, post #116

No i właśnie ten 1% zadał pytanie czy jest możliwość płatności kartą, bez jakiejkolwiek krytyki, tak po prostu. Nagle się okazuje, że to źle że zadał takie pytanie, bo to dotyczy tylko 1% społeczeństwa.

Nie rozumiem dopisywania tego wszystkiego do prostego pytania, na które wystarczy prosta odpowiedź tak lub nie :)
1
[#119] Re: Jump! - ruszyła przedsprzedaż

@karolb, post #117

No to zastanów się dlaczego ludzie używają na zakupach kart kredytowych zamiast debetowych, wtedy zrozumiesz :)


Ale co to ma do rzeczy?
2
[#120] Re: Jump! - ruszyła przedsprzedaż

@mailman, post #119

Już tłumaczę - ludzie płacą kartami kredytowymi, bo na debetowych nie posiadają pieniędzy.

Więc co z tego że z karty debetowej mam możliwość robienia przelewów, jeśli tylko z kredytowej mogę sobie pozwolić na zakup Jumpa ;).

Oczywiście mogę poczekać aż wpłyną mi środki na debetową, ale potrzeba chwili (zakupu) rządzi się własnymi prawami. :)
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem