Komentowana treść: Amiwest 2022 - podsumowanie
[#121] Re: Amiwest 2022 - podsumowanie

@Amig_OS, post #117

No to powiem Ci tylko tyle. Mam nadzieje ze jestes zadowolony. Mi by bylo przykro ze ktos nie dotrzymal obietnicy.
Tak serio co w pudelku jest? Masz jakies informacje kiedy dojdzie sprzet? I czy nie masz juz jakiegos sprzetu do AmigaOS?
[#122] Re: Amiwest 2022 - podsumowanie

@stefkos, post #119

Nie trzeba daleko szukać.

W tym poście (sprzed 12 lat) Steven Solie pisze o zapowiadanym SMP w AmigaOS 4.x.
[#123] Re: Amiwest 2022 - podsumowanie

@stefkos, post #121

Robisz zarzuty o listę, gdy okazuje się ze lista jest, przedpłata jest, zadajesz głupie pytania o pudełko.
Za stary jesteś ty i ja by robić coś takiego.
[#124] Re: Amiwest 2022 - podsumowanie

@recedent, post #122

Tez to wlasnie znalazlem.
Zastanawiam sie tylko jak kolegom przekazac ze tu nikt nikomu zle nie zyczy. Ze wszyscy sie ciesza chociazby tetris na to wyszedl.
Jest tylko problem z przyznaniem sie do bledu. Wychodzenie z tekstami "przyszedles na ratunek?" .
A czy cos sie zmieni jak ktos napisze "no tak, zrobili tak bo inaczej sie nie da", tak zmienilo by sie. Pewnie skonczyly by sie takie "wojny" typu "u Was na pewno sa glupsi".
[#125] Re: Amiwest 2022 - podsumowanie

@recedent, post #122

I co z tego ?
Wiesz co mi powiedzieli BB i RV gdy prezentowali pierwszego pegasosa w Łodzi ?

Ale wtedy to chyba nie było Cię jeszcze na świecie.

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2022 19:46:43 przez Amig_OS
[#126] Re: Amiwest 2022 - podsumowanie

@Amig_OS, post #123

Lista jest ale jest nieaktualna to raz, ale serio mozesz mnie oswiecic co sie zmienilo bo naprawde jestem ciekaw.
Znaczy sie czekaj , jakie pudelko? Zamawiajac Tabora dostales tylko pudelko?
Widzisz, nie bylo by tego postu, gdybys po prostu odpisal...
Ja jestem ciekaw a Ty odpowiedziec nie chcesz czemu ? Nawet jak dostales tylko pudelko, ja sie smiac nie bede bo to nie moj wybor.
1
[#127] Re: Amiwest 2022 - podsumowanie

@stefkos, post #124

To była pierwsza wersja kernela pisana przez Friedenów.
Teraz jest druga wersja pisana przez Soliego.


Ostatnia aktualizacja: 26.10.2022 19:49:57 przez Amig_OS
[#128] Re: Amiwest 2022 - podsumowanie

@Amig_OS, post #125

To pokazuje to co do Ciebie piszemy. Ze Ci Panowie slabo sie znali i pewnie jeszce do konca sie nie znaja co mozna zrobic z AmigaOS. Ze ktos kiedys juz napisal co mozna zrobic i jak ale niektorzy nie chca sluchac. I naprawde "wojny" byly, teraz mozna zakopac toporki bo po co sie klocic "o 2 piksele na ekranie".
I jeszcze raz. Niezaleznie co pisze i mysli Mufa. Zycze Ci SMP jakiego sobie zamarzysz.

Do postu wyzej.
Czy bedzie to pisal Solie, czy nawet J Miner albo Carmack, to nic nie zmieni. Nikt nie mataczy.

P.S. Pod MorphOSem jaki teraz mamy tez sie da tak samo jak pod AmigaOS. I aby cos zmienic trzeba by wiecej przepisac niz tylko kernel.

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2022 19:50:44 przez stefkos

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2022 19:53:56 przez stefkos
[#129] Re: Amiwest 2022 - podsumowanie

@stefkos, post #128

I jeszcze raz. Niezaleznie co pisze i mysli Mufa. Zycze Ci SMP jakiego sobie zamarzysz.


Dziękuję.

Lepsze to niż niedoczekanie SMP przez użytkowników MorphOSa których czeka smutny los UAE czy Amitlona.

Po wydaniu PC-MorphOSa - stary MorphOS zostanie powolutku wygaszany - bo nie bedzie komu tej lini podtrzymywać.

Obym nie był złym prorokiem - ale taka jest POLITYKA MorphosTeamu.
[#130] Re: Amiwest 2022 - podsumowanie

@Amig_OS, post #129

Jak to miło, że również życzysz użytkownikom systemu MorphOS wszystkiego dobrego. Od razu się ciepło na sercu robi jak się czyta taki tekst.
3
[#131] Re: Amiwest 2022 - podsumowanie

@Amig_OS, post #129

Spoko.
Czy Ty nie mozesz komus probowac "nie dowalic"?
- Lepsze to niż niedoczekanie SMP przez użytkowników MorphOSa których czeka smutny los UAE czy Amitlona.

Nie masz pojecia co bedzie. Nie wiesz czy za 4 lata wszyscy nie przejdziemy z musu na jakies inne procesory. Skad wiesz co kogo spotka? Czy jak Cie poprosze o numery totolotka to mi podasz?

Po wydaniu PC-MorphOSa - stary MorphOS zostanie powolutku wygaszany - bo nie bedzie komu tej lini podtrzymywać.

- Bo i po co? Z punktu widzenia produktu to normalne. Czy dalej ktos wspiera Nokie 3310?

Polityka MorphOS Teamu cale szczescie nie zalezy od Ciebie. Nie wiesz jakie sa cele a tylko wypisujesz jakies "co bym chcial".
[#132] Re: Amiwest 2022 - podsumowanie

@stefkos, post #126

@ Stefkos

Robisz zarzuty wysyłkę Tabora a nie jesteś w ogóle w temacie.

Była przedsprzedaż Tabora, należało wpłacić przedpłatę aby zarezerwować płytę. Potem ta przedpłata ma być odjęta od kwoty bazowej.

W zamian za przedpłatę każdy dostał czerwone pudełko tzw. AAA z licencjonowanym oprogramowaniem A-EON w DVD-BOX: ImageFX, PPaint, Enhancer w najnowszej dostępnej wersji, Viva Amiga wersja reżyserska, podkładki z logo, myszka z logo, długopisy itp itd.

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2022 20:08:43 przez Amig_OS
[#133] Re: Amiwest 2022 - podsumowanie

@Amig_OS, post #132

O, czyli kolekcjonersko moze byc fajnie.
Co do Tabora to wiesz..zastanawiam sie kiedy bedzie, nic wiecej. Nie kupie wiec nie mi oceniac.
[#134] Re: Amiwest 2022 - podsumowanie

@Amig_OS, post #132

Ja do tej pory nie dostalem zadnego pudelka ani myszy.

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2022 20:10:12 przez _DiskDoctor_
[#135] Re: Amiwest 2022 - podsumowanie

@stefkos, post #133

Liczę najpóźniej na I kwartał 2023 - pierwsza partia dla nas 200 szt.
Trzeba jeszcze uaktualnić ISO do najnowszej wersji AmigaOS4 dla Tabora.
1
[#136] Re: Amiwest 2022 - podsumowanie

@_DiskDoctor_, post #134

Jeśli byłeś zapisany i zrobiłeś przedpłatę to wyślij majla do AmigaKIT i przypomnij się.

https://amigakit.amiga.store/contact_amiga_store.php?currency=GBP&aksid=9a6mcetedtfaj87n0mdidod9uq
1
[#137] Re: Amiwest 2022 - podsumowanie

@stefkos, post #133

Tu masz wszystko o przedpłacie:
http://www.a1222plus.com/
[#138] Re: Amiwest 2022 - podsumowanie

@recedent, post #130

Jak to miło, że również życzysz użytkownikom systemu MorphOS wszystkiego dobrego. Od razu się ciepło na sercu robi jak się czyta taki tekst.


Bo tak naprawdę wszyscy się znamy osobiście z amigowych imprez.
Tylko wiele lat temu jedni zostali zwerbowani przez Genesi a drudzy przez Hyperion i tak się przekomarzamy od lat :)



Ostatnia aktualizacja: 26.10.2022 20:48:14 przez Amig_OS
1
[#139] Re: Amiwest 2022 - podsumowanie

@stefkos, post #107

Dla mnie AMP jest ok. Szkoda że nie ma w MOS - druga g5 miała by co robić.
[#140] Re: Amiwest 2022 - podsumowanie

@Sventevith, post #139

Albo i trzecia i czwarta - w przypadku G5 Quad.
[#141] Re: Amiwest 2022 - podsumowanie

@recedent, post #140

Pamiętam, że też z Krashanem o tym rozmawiałem jak był mocno zaangażowany w MOS. NIe ma trudo, teraz robi dobrą robotę dla klasyków, które przeżywają 2 młodość. Ostatnio wygrzebałem PB zainstalowałem MOSa i jestem nadal pod wrażeniem, ale to co mnie przekonało do używania to jednak działająca przeglądarka. Podmienię dysk na SSD i rejestruje :)
5
[#142] Re: Amiwest 2022 - podsumowanie

@Amig_OS, post #138

Tylko wiele lat temu jedni zostali zwerbowani przez Genesi a drudzy przez Hyperion i tak się przekomarzamy od lat :)


Dlatego najlepiej nie dać się zwerbować. Ja się plączę w klasykach wyłącznie obecnie.

Ale ale. Jak będzie laptop NG to na pewno kupię. Tym bardziej że oprócz OS4, zanosi się na MOSa.

Dlatego najlepiej kupować sprzęty do NG, na których chodzi i jedno i drugie. Wtedy nie będzie się zwerbowanym.
[#143] Re: Amiwest 2022 - podsumowanie

@_DiskDoctor_, post #142

im szybciej PowerPC zostanie zaorane tym lepiej, dłuższe utrzymywanie agonii narobi tylko szkód
4
[#144] Re: Amiwest 2022 - podsumowanie

@Amig_OS, post #132

W zamian za przedpłatę każdy dostał czerwone pudełko tzw. AAA z licencjonowanym oprogramowaniem A-EON w DVD-BOX: ImageFX, PPaint, Enhancer w najnowszej dostępnej wersji, Viva Amiga wersja reżyserska, podkładki z logo, myszka z logo, długopisy itp itd.

Ojeju jakie to jest smutne i właściwie żałosne, że jakaś firma nie może normalnie czegoś wyprodukować i normalnie sprzedać, tylko zabawa w jakieś gadżety made in china. Wszystko to przypomina promocje garnków za 12 tys zł (realna wartość pewnie 300 zł) dla naiwnych emerytów, którzy nie rozumieją dzisiejszego świata i nabierają się na takie złodziejskie sztuczki.
4
[#145] Re: Amiwest 2022 - podsumowanie

@michal_zukowski, post #143

PowerPC nie zostanie zaorane, tylko podmienione na x86. Co nic nie zmieni w zasadzie.

Zamiast małej puli sprzętów droższych, będzie dostępna (???) nieco większa pula sprzętów, tańszych.

Jak bym chciał mieć Amigę na x86, ściągnąłbym lub zainstalował WinUAE.
[#146] Re: Amiwest 2022 - podsumowanie

@luk, post #144

Ojeju jakie to jest smutne i właściwie żałosne, że jakaś firma nie może normalnie czegoś wyprodukować i normalnie sprzedać, tylko zabawa w jakieś gadżety made in china.


Żeby jeszcze każdy dostał, co zapłacił...
4
[#147] Re: Amiwest 2022 - podsumowanie

@_DiskDoctor_, post #145

Mnie to nie cieszy, wolał bym na RISC V nawet sporo wolniejszym od X86. x86 to w obecnie sprzętowe trojany.
1
[#148] Re: Amiwest 2022 - podsumowanie

@_DiskDoctor_, post #145

PowerPC nie zostanie zaorane, tylko podmienione na x86. Co nic nie zmieni w zasadzie.


Tak tak, Jak Apple przeszło na x86, to też to nic nie zmieniło, głupi ci z Apple co nie? xD

Zamiast małej puli sprzętów droższych, będzie dostępna (???) nieco większa pula sprzętów, tańszych.


Bzdura, bo będzie dostępna mniejsza pula niż w przypadku PPC :)

Jak bym chciał mieć Amigę na x86, ściągnąłbym lub zainstalował WinUAE.


Chyba raczej "ściągnąłbym i zainstalował :)".
I nie, nie byłaby to Amiga x86, ponieważ UAE nie potrafi uruchamiać oprogramowania napisanego pod system amigowy i skompilowanego pod x86. Do tego potrzebny jest AROS :P



Szkoda że krytykujesz NG, nie wiedząc o nim wiele, później inni czytają takie za przeproszeniem głupoty na ten temat, i jeszcze w to uwierzą.
[#149] Re: Amiwest 2022 - podsumowanie

@karolb, post #148

Na obecnym etapie gdzie Amiga NG jest albo na starej płycie głównej z systemem bez pełnego wsparcia sprzętowego i to w cenie oscylującej w granicy do kilkunastu tysięcy oraz na etapie Tabora, który w dzisiejszym świecie w dobrej obudowie jak już zostanie wydany to może służyć we współczesnym IT najwyżej jako taboret to KRYTYKA JEST W PEŁNI UZASADNIONA.

Bardzo celnie we wcześniejszym komentarzu kolega LUK porównał "promocję i okazję w jednym" w postaci zestawu w czerwonym pudełku okraszonym elitarnym oznaczeniem AAA do szwindlu dla naiwnych gdzie 12k dajemy za garnki wartości 300zł.

Co to za firma, która po jedenastu latach od wyprodukowania swojego sprzętu nie zapewnia mu wsparcia sprzętowego do dedykowanego systemu i w tym czasie jeszcze bierze się za Tabora, który jest takim potworkiem nie wiadomo komu potrzebnym.
Szkoda że krytykujesz NG, nie wiedząc o nim wiele, później inni czytają takie za przeproszeniem głupoty na ten temat, i jeszcze w to uwierzą.

To co wiem jest porażające, jedenaście lat temu może jeszcze nadzieja jakaś była, ale zarówno cena jak i możliwości sprzętowego to max Doom3 czyli dzisiaj żart niestety... Krytykować niestety można i to dużo
[#150] Re: Amiwest 2022 - podsumowanie

@karolb, post #148


Tak tak, Jak Apple przeszło na x86, to też to nic nie zmieniło, głupi ci z Apple co nie? xD


Nic a nic. A głupi, w istocie.

Poza tym jak byś nie zauważył, obecnie Apple pracuje na ARM. Co jednak sugeruje, że x86 nie było najfortunniejszym wyborem chyba...



Chyba raczej "ściągnąłbym i zainstalował :)".


Chce Ci się poprawiać tak oczywiste literówki?


Szkoda że krytykujesz NG, nie wiedząc o nim wiele, później inni czytają takie za przeproszeniem głupoty na ten temat, i jeszcze w to uwierzą.


Po pierwsze, nie krytykuję NG, nie wiem skąd to wziąłeś. Krytykuję "przesiadanie się" na x86 bo uważam że g...o z tego wynika, prócz opóźnień i marnowania energii i potencjału.

I jakie głupoty piszę? Możesz je zacytować?

Jeśli Ci się uda, skąd u Ciebie z kolei przeświadczenie, że Ty z kolei piszesz same mądrości??
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem