Komentowana treść: AmiOpłatek - AmiWigilia Wydanie Specjalne #40 Live
[#31] Re: AmiOpłatek - AmiWigilia Wydanie Specjalne #40 Live

@KM_Ender, post #30

towarzyszu nie porównuj legendarnej amigi 4000 do produktu amigowopodobnego na którego sa 4 programy na krzyż a który nie różni sie od pc za 500 zl
[#32] Re: AmiOpłatek - AmiWigilia Wydanie Specjalne #40 Live

@SzaryWilk, post #31

To w PC za 500zł siedza procki PPC? Ech Wesołych świąt bez względu na to wszystko co piszesz.
1
[#33] Re: AmiOpłatek - AmiWigilia Wydanie Specjalne #40 Live

@SzaryWilk, post #31

który nie różni sie od pc za 500 zl


Chciałbym zobaczyć PC za 500 zł który natywnie uruchamia AmigaOS 4.x.

Co do Twojego postu pokazującego że "się da" i za dowód podającego zdjęcie jakiejś samoróbki do A500 - bez komentarza. Jeśli ktoś nie potrafi odróżnić zaprojektowania i zbudowania nowego komputera, korzystającego z (w miarę) współczesnych technologii od zbudowania prostego rozszerzenia do 30-letniego komputera to... cóż, wypada współczuć tylko.
2
[#34] Re: AmiOpłatek - AmiWigilia Wydanie Specjalne #40 Live

@SzaryWilk, post #31

Czy to MorphOS czy AOS4 (nie wypowiadam sie o AROSIE ) to jednak inna bajka. Wg mnie wszystkie "Amigi" maja swoje zacofanie i mnie to nie dziwi. Dlaczego? Nie wiem. Mozliwe iz wielu ludzi w amigowym swiecie udzielalo sie tylko tworzac programy demonstracyjne. Do tego wszechobecne piractwo. Polityka Commodore...mozna mnozyc przyklady. Teraz ludzie chca Amige odbudowac ze zgliszcz niestety ale jak uzywa nowszej technologii to jest heretykiem. Zapytam ile razy Apple zmienialo technologie? A gdzie teraz Jablko jest?
[#35] Re: AmiOpłatek - AmiWigilia Wydanie Specjalne #40 Live

@recedent, post #33

Facet to zainstalują sobie na tym kompie za 500 zl bo ja taki mam winuea .Facet takie tekst to do naiwniaków a nie do mnie. Bujać to my panie Trevor a nie nas !!!.
[#36] Re: AmiOpłatek - AmiWigilia Wydanie Specjalne #40 Live

@Elvis, post #34

Facet Amiga to nie apple. Prawdziwa Amiga to Motorola plus układy specjalizowane. Oczywiście w dzisiejszych czasach to fpga !!!.
[#37] Re: AmiOpłatek - AmiWigilia Wydanie Specjalne #40 Live
Towarzysze szarywilk z lasu nie wydygal tylko pomylił daty. Gdyż był przekonany ze amiwigilia bedzie 24 a nie 22 grudnia.
[#38] Re: AmiOpłatek - AmiWigilia Wydanie Specjalne #40 Live

@SzaryWilk, post #37

Za dużo myślisz. Trzeba więcej czytać.
2
[#39] Re: AmiOpłatek - AmiWigilia Wydanie Specjalne #40 Live

@MUFA-amigaone-pl, post #1

Nie byłem na Live , przesłuchałem po. Wrażenia ? Naciągając średnio. Rok temu wydaje mi się że było lepiej. Fajnie jest że jesteście i spotykacie i rozważając rozmawiacie. OK
[#40] Re: AmiOpłatek - AmiWigilia Wydanie Specjalne #40 Live

@djpiotrs, post #39

Amiwigilie zdominowała relikwia NG-owców św Tabor. Za dużo o Amidze nie było .Ale przyjemniej towarzysze dobrze sie bawili ,tak samo jak słuchacze. Czekamy na pokojowego Nobla za pogodzenie Klasykowców z NG-owcami.
[#41] Re: AmiOpłatek - AmiWigilia Wydanie Specjalne #40 Live

@djpiotrs, post #39

Nie byłem na Live , przesłuchałem po. Wrażenia ? Naciągając średnio. Rok temu wydaje mi się że było lepiej. Fajnie jest że jesteście i spotykacie i rozważając rozmawiacie


No to było spotkanie:
A. Na luzie.
B. Ludzi którzy mało ostatnio amigują.
C. To nie było zasadniczo podsumowanie roku, takowe wedle zapowiedzi prowadzących ma być na początku stycznia.

Natomiast co do moich wrażeń, od strony człowieka pracującego z NG, niemalże 365 dni w roku. A w zasadzie nie wrażeń, a faktów, które postaram się poprzeć, konkretnymi przykładami oraz konkretnymi liczbami. W 2022 było ewidentnie dużo lepiej niż w 2021. No ale o tym napiszę w swoim podsumowaniu, również na początku stycznia. Prędzej jeszcze wrzucę na YT film z TOP10 gier dla AOS 4, powstałych w 2022r. Ten film też w jakimś tam stopniu potwierdza że na wielu frontach jest lepiej. Takiego samego filmu za rok 2021 nie mógłbym np. zrobić, gdyż godnych zauważenia produkcji wyszło wtedy, tyle że można by je policzyć na palcach jednej ręki u drwala po dużych przejściach.
[#42] Re: AmiOpłatek - AmiWigilia Wydanie Specjalne #40 Live

@SzaryWilk, post #40

W którymś momencie było ubolewanie że ciebie nie było .
[#43] Re: AmiOpłatek - AmiWigilia Wydanie Specjalne #40 Live

@MUFA-amigaone-pl, post #41

No to było spotkanie:
A. Na luzie.
B. Ludzi którzy mało ostatnio amigują.
C. To nie było zasadniczo podsumowanie roku, takowe wedle zapowiedzi prowadzących ma być na początku stycznia.


Dokładnie. Dużo mi brakuje Amigowania 68k .
[#44] Re: AmiOpłatek - AmiWigilia Wydanie Specjalne #40 Live

@djpiotrs, post #43

Dużo mi brakuje Amigowania 68k .

Myślę że gdyby ludzie pokroju wilka, przeznaczyli choć 1% energii, którą przeznaczają na hejtowanie nas, na działalność propagującą 68K, to takie postulaty jak Twoje byłyby niepotrzebne. Teraz to jest tak że blogi, podcasty, gazety itp. robią głównie ludzie od NG. W tych materiałach zazwyczaj, użalają się nad tym jak to z NG jest źle, jak to klasyk połyka nas i rządzi pod względem zainteresowania, użytkowników itp. Tymczasem w praktyce jak przychodzi co do czego, to wychodzi na to że podsumowania roku dla 68k nie ma kto zrobić i tak jest od 10 lat. No więc prosi się żeby ludzie od NG zrobili podsumowanie od 68k.

Nie zrozum mnie źle, to nie żaden przytyk. To raczej próba mobilizacji środowiska retro. Przyznam się bez bicia że sam takie podsumowanie, pisane z klawiatury człowieka zaangażowanego w sprawy Amigi klasycznej chętnie bym przeczytał. Ja wiem skąd się wywodzę i nigdy nic złego o Amidze 68k nie napisałem i nie napisze, choćby nie wiem jak mnie wilk czy inne osobniki o cechach agresywnych charakterystycznych dla psowatych, tutaj prowokowały.

Natomiast ja w swoim podsumowaniu roku o klasyku za dużo nie napiszę. Zwyczajnie nie gram w te gry, nie testuję tych akcesoriów itp. Nie czuję się zatem kompetentny. Wyjątkiem będzie wspomnienie o fajnej inicjatywie Amiga Friendship, ewentualnie spełnienie obietnicy sprzed roku że napiszę wzmiankę o The A500 Mini (o ile traktujesz to jako klasyk). Nie wiem jaką formę przyjmie podsumowanie ludzi z AmiWigilii. Zapewne tematy 68k będą tam poruszone. Nie zmienia to faktu że to też będzie takie podsumowanie lekko z boku i że przydałby się jakiś prężny fachura, blogujący na temat Amigi klasycznej, tak jak kiedyś np. robił to Pekdar.

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2022 19:05:52 przez MUFA-amigaone-pl
[#45] Re: AmiOpłatek - AmiWigilia Wydanie Specjalne #40 Live

@SzaryWilk, post #35

Facet to zainstalują sobie na tym kompie za 500 zl bo ja taki mam winuea


A jaki to ma związek z natywnym uruchamianiem systemu i programów/gier napisanych dla AmigaOS 4.x?

A nawet jeśli twierdzisz, że WinUAE (nie "winuea") jest w stanie zastąpić sprzęt NG (a nie jest w stanie) to - idąc tym samym chorym tokiem myślenia - tym bardziej możesz powiedzieć, że "legendarna A4000" niczym nie różni się od peceta za 500 zł, bo przecież uruchomisz na tym pececie "winuea" i masz dokładnie to samo, a nawet lepiej.
3
[#46] Re: AmiOpłatek - AmiWigilia Wydanie Specjalne #40 Live

@djpiotrs, post #42

Na samiuśkim końcu .Jak ktoś napisał żeby nie wywoływać wilka (szarego) z lasu.
[#47] Re: AmiOpłatek - AmiWigilia Wydanie Specjalne #40 Live

@MUFA-amigaone-pl, post #44

Oczywiście, każdy kto ma inne zdanie od mojego to jest hejter !!!. Mnie tylko denerwuje zapominanie o klasycznych Amigowcach.
[#48] Re: AmiOpłatek - AmiWigilia Wydanie Specjalne #40 Live

@MUFA-amigaone-pl, post #44

spełnienie obietnicy sprzed roku że napiszę wzmiankę o The A500 Mini (o ile traktujesz to jako klasyk)


Jak najbardziej OK

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2022 07:35:27 przez djpiotrs
[#49] Re: AmiOpłatek - AmiWigilia Wydanie Specjalne #40 Live

@djpiotrs, post #48

Było tego trochę The A500 mini,piamiga,pistorm,samanta,sprzet karty turbo,projekt netbook,apollo,amiga 0s 3.2 aktualizacja,bylo kilka imprez np SACP(fajnie by było cos powiedzieć),wydano kilka książek o amidze,kilka gierek np aktualizacja cytadela, kilka programów, programowanie zaktualizowano kilka jeżyków, przeglądarka jest rozwijana, ,upadek wydawnictwa Adam Z, zamkniecie sklepu retroami, projekt dreed,scene wpisano w dziedzictwo kulturowe i oczywiście najważniejsze procesy, kłótnie, obrażanie sie, pretensje czyli normalka jak to w przedszkolu.

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2022 11:13:43 przez SzaryWilk
[#50] Re: AmiOpłatek - AmiWigilia Wydanie Specjalne #40 Live

@MUFA-amigaone-pl, post #41

Natomiast co do moich wrażeń, od strony człowieka pracującego z NG, niemalże 365 dni w roku.

Dużo się da zarobić pracując z NG?
[#51] Re: AmiOpłatek - AmiWigilia Wydanie Specjalne #40 Live

@SzaryWilk, post #27

Facet, ale to jest bez sensu i jakiejkolwiek logiki to co tu napisałeś. Zdajesz sobie z tego sprawę?
1
[#52] Re: AmiOpłatek - AmiWigilia Wydanie Specjalne #40 Live

@luk, post #50

Dużo się da zarobić pracując z NG?


Edit
Sorry źle przeczytałem, "zrobić" a jest "zarobic". No cóż, ja mówiąc kolokwialnie mam co do gara włożyć, więc nigdy nie chciałem zarabiać na innych hobbystach. Pewnie w swoim życiu korzystając z Amigi coś tam zarobiłem, ale nigdy tego nie liczyłem. Natomaist dzięki wiedzy ogólnokomputerowej, którą nabyłem dzięki temu że od lat używam Amigę, co według mnie mocno poszerza horyzonty, trochę w swoim zyciu zarobiłem i zdarza mi się zarabiać dalej.

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2022 09:27:08 przez MUFA-amigaone-pl

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2022 09:27:49 przez MUFA-amigaone-pl
[#53] Re: AmiOpłatek - AmiWigilia Wydanie Specjalne #40 Live

@luk, post #51

jak bez logiki.the a500 nie ma logiki.
[#54] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#55] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#56] Re: AmiOpłatek - AmiWigilia Wydanie Specjalne #40 Live

@SzaryWilk, post #40

Witam, trochę nie na temat, ale nie zaszkodzi zapytać. Czy istnieje sposób w AMOS AGA pod WinUAE na prawidłowe wyświetlanie grafiki w Highres Laced?
[#57] Re: AmiOpłatek - AmiWigilia Wydanie Specjalne #40 Live

@koczis, post #56

Czy istnieje sposób w AMOS AGA pod WinUAE na prawidłowe wyświetlanie grafiki w Highres Laced


Tak samo jak na Amidze.
[#58] Re: AmiOpłatek - AmiWigilia Wydanie Specjalne #40 Live

@Norbert, post #57

Czyli?
[#59] Re: AmiOpłatek - AmiWigilia Wydanie Specjalne #40 Live

@koczis, post #58

Przeglądnij przykłady dołączone do Amos AGA.
Znajdziesz tam kilka przykładów.
[#60] Re: AmiOpłatek - AmiWigilia Wydanie Specjalne #40 Live

@koczis, post #56

Zależy która wersja Winuae . Te najnowsze mają problem z Amosem albo Amos ma problem z nowszymi wersjami Winue.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem