kategorie: Mac mini, MorphOS 3.x
[#61] Re: Sam 460ex vs MacMini

@Amig_OS, post #60

Jaki jest adres Mufy to mu wysle swojego minisa.

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2015 20:53:33 przez michal_zukowski
[#62] Re: Sam 460ex vs MacMini

@michal_zukowski, post #61

Najlepiej jak szczegóły omówicie sobie majlowo z Rafałem - zamiast dyskutować przez pośredników i między portalami.
Adres majlowy poda Ci "recedent" bo z nim korespondował.

PS
Nie lepiej załatwić coś z G5 i X1950 ?
Może ktoś się zaoferuje z czytających ? - gwarantujemy anonimowośc :)
[#63] Re: Sam 460ex vs MacMini

@Amig_OS, post #62

Morphos na Pmaku g5 z pcie nie jest skonczony jeszcze.
[#64] Re: Sam 460ex vs MacMini

@michal_zukowski, post #63

A są Pmaki g5 z AGP ?
[#65] Re: Sam 460ex vs MacMini

@michal_zukowski, post #63

Ot zawsze można przecież poczekać do skończenia portu :)
[#66] Re: Sam 460ex vs MacMini

@Amig_OS, post #64

Tak
[#67] Re: Sam 460ex vs MacMini

@Drako^BB, post #66

To proszę szukać chętnego do testu z X1000 ... :)
[#68] Re: Sam 460ex vs MacMini

@Amig_OS, post #60

To ja może przypomnę, żeby wszyscy wiedzieli jakie problemy robiłem Rafałowi:

recedent: Ponieważ kilka kolejnych osób z listy nie odzywa się w sprawie wypożyczenia sprzętu, postanowiłem napisać do Ciebie. Jeśli jesteś dalej zainteresowany MiniMakiem-pożyczakiem to daj znać, skontaktuję Was z QUADem i wspólnie ustalicie kwestię wysyłki.

Mufa: Widzę że napisałeś na PPA że zwijasz akcję, więc i ja nie będę tego
zwijania przedłużał. Piszesz o problemach ze zwrotem sprzętu itp. Czasami zaginie gdzieś ten miniacz na łączach i może będzie na mnie. Chciałem tego maka tylko w jednym celu, zrobienia artka porównawczego MOS vs AOS 4 ale akurat z 6 czy 8 tygodni temu zainstalowałem sobie na PC AROSa, też dokładnie w tym samym celu. Pobawiłem się AROSem z 10 minut po instalacji, po czym przyrzekłem sobie kilka dłuższych sesji, by artek był w miarę rzetelny. No i.... nie mogę się jakoś zmusić by tego Arosa ponownie odpalić. Skoro tak wygląda sprawa z systemem, który stoi na kompie w pokoju obok, to nie wiem kiedy zmusiłbym się do przepinania kabli od monitora itp, by potestować tego maka. Poza tym nawet gdybym jednak to zrobił, to artek tak czy owak zostałby uznany za nieobiektywny (zapewne słusznie). Zatem odpuszczam, możesz wykreślić mnie z listy.


Ja do niego nie mam żalu, mam uzasadnione pretensje do ludzi, którzy próbują przeinaczać bardzo czystą (przynajmniej z mojego punktu widzenia) sytuację - że Mufa po prostu zrezygnował gdy przyszła jego kolej. Czy ci ludzie mają na tyle jaj, żeby teraz przeprosić? Wątpię.
[#69] Re: Sam 460ex vs MacMini

@recedent, post #68

(...) Mufa: Widzę że napisałeś na PPA że zwijasz akcję, więc i ja nie będę tego
zwijania przedłużał. (...)

Czyli skończyłeś pożyczać komputery gdyż maiłeś problemy z odzyskaniem sprzętu.
Tak to widzę z kontekstu.
[#70] Re: Sam 460ex vs MacMini

@recedent, post #68

Ale Mufa sam napisał na forum ze rezygnuje, mniej dokladnie niz to co wkleiles ale o ile pamiętam sens był podobny.
[#71] Re: Sam 460ex vs MacMini

@michal_zukowski, post #70

Skoro były takie problemy ze zwrotami - to może nie warto było robić sobie kłopotu?
Posądzanie o przywłaszczenie sprzętu to nic miłego.
Lepiej brać kaucję :)

PS.
Nawet jakaś efika kiedys zaginęła i ktoś szedł w zaparte że ją odesłał - było dość głośno o tej sprawie na PPA.
[#72] Re: Sam 460ex vs MacMini

@Amig_OS, post #69

Wtedy kiedy Mufa pisał tego maila wcale nie skończyłem pożyczać. Skończyłem zapisywac nowych ludzi na listę, a wszyscy wcześniej zapisani mieli sprzęt dostać. Po szczegóły odsyłam do odpowiedniego wątku na forum. Cała akcja zakończyła się dopiero w styczniu 2013, czyli 4 miesiące później.
[#73] Re: Sam 460ex vs MacMini

@michal_zukowski, post #70

Kończąc ten wątek ...

Jeśli uda się załatwić sprzęt zbliżony do konfiguracji Rafała żeby przeprowadzić jak najbardziej obiektywny test proszę o kontakt z Rafałem.

Jeśli wystarczy porównanie MacMini G4/Radeon(64MB) z AmigaOne X1000/RadeonHD też proszę o kontakt z Rafałem - wtedy obie strony zgadzają się na w/w konfigurację porównawczą.

Hej
[#74] Re: Sam 460ex vs MacMini

@Amig_OS, post #73

Szkoda, że nie ma jakiegoś wielosobowego shoutcastu to bym Mufie wytlumaczył zawilosci wygody ogladania filmów (bo co post na muforum to przeinacza to co tu piszę) i ustalilibyśmy rodzaj testów, moj minis ma jedynie 32mb vramu

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2015 22:35:07 przez michal_zukowski
[#75] Re: Sam 460ex vs MacMini

@Amig_OS, post #58

Potem zdaje się prosił Pamp3rsa (prowadzi sklep ?) o wypożyczenie G5 z licencja ale chyba też coś stanęło na przeszkodzie.


Nikt (w domyśle Mufa) mnie nigdy nie prosił osobiście o pożyczenie sprzętu. Jakieś luźne "wzmianki" na jednym czy drugim forum nie traktuję jako osobistej prośby.
[#76] Re: Sam 460ex vs MacMini

@Jacques, post #4

czasami wystarczy przepuscic taki film mencoderem/ffmpeg link (dla mosa jest tylko bardzo stara wersja a mencoder nie zawsze daje rady) lub przekonwercic same audio.
[#77] Re: Sam 460ex vs MacMini

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #76

podobno dobry program do mkv (open source) http://www.mkvrepair.com
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem