kategorie: Amiga Classic, MorphOS 3.x
[#61] Re: A1200 czy mac mini do gier

@BULI, post #60

Ale piezo nie brzmi aż tak fajnie jak prawdziwa stacja. Ja w swojej A600 wywaliłem oryginalnego flopa i wsadziłem przerobionego pecetowego szajsunga, bo w porównaniu z oryginałem rzęzi tak, że go 3 piętra niżej słychać. I to jest magia. ;)
[#62] Re: A1200 czy mac mini do gier

@teh_KaiN, post #61

He, he.
No, tak kulturą pracy to samsungi nigdy nie grzeszyły

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2017 22:01:54 przez BULI
[#63] Re: A1200 czy mac mini do gier

@teh_KaiN, post #61

wsadziłem przerobionego pecetowego szajsunga, bo w porównaniu z oryginałem rzęzi tak, że go 3 piętra niżej słychać


To pewnie miałeś panasonica, ponieważ chinony nie dają o sobie zapomnieć.
[#64] Re: A1200 czy mac mini do gier

@Norbert, post #58

Teraz tez jest nowe darmowe firmware FLASHFLOPPY
Udostępnia juz to samo co hxc.

Obsługuję też głośnik do symulacji dźwięków stacji jak HXC?
[#65] Re: A1200 czy mac mini do gier

@snifferman, post #64

[#66] Re: A1200 czy mac mini do gier

@Norbert, post #65

To chyba to samo link, ale w wersji 0.8.1a. Korzystam w ZX Spectrum +3.


Ostatnia aktualizacja: 05.10.2017 09:35:39 przez misiek2
[#67] Re: A1200 czy mac mini do gier

@misiek2, post #66

To samo.
Podałem ze obsługa glosnika została dodana juz w wersji 0.3.
Dzięki temu że jest flashfloppy, rozwój hxc przyspieszył.
Teraz, jeśli coś pojawia się na jednym firmware, zaraz pojawia się na drugim.
[#68] Re: A1200 czy mac mini do gier

@michal_zukowski, post #59

czuje niesmak braku informacji


Ale co Google Ci pod OWB nie działa? aż tak źle:) Może jednak PeCet do internetu był by lepszy.

Drugi link z Google.


To że tobie się nie chce poszukać czy coś to nie znaczy że ktoś ma robić turtiale bo to Ty sobie chcesz poamigować. I jeszcze po wszystkim stwierdzić że jest wolno i lepsze jest UAE 1.0.ok, racja
[#69] Re: A1200 czy mac mini do gier

@recedent, post #41



Rozumie że sprawdzałeś pod G4 i działa, czy tak sobie napisałeś bo i tak nikt tego nie sprawdzi. A zawsze to jakiś plus.

A zawsze to jakiś plus.


Bardziej kolejna tabelka na koncie

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2017 14:35:12 przez TechNineWonder
[#70] Re: A1200 czy mac mini do gier

@TechNineWonder, post #69

Na G4 1.5 GHz E-UAE bez JIT spokojnie wyrabia się z grami dla A500. Wersja z JIT działa sporo szybciej, ale z nią nie miałem wiele do czynienia.
[#71] Re: A1200 czy mac mini do gier

@TechNineWonder, post #68

Jeśli sie kiedys nauczysz poprawnego uczestniczenia w dyskusji to zrozumiesz, ze dawanie 1 przykladu gdy powstalo ze 100 rozwiazan sprzetowych przyznaje racje adwersarzowi a nie Tobie.
[#72] Re: A1200 czy mac mini do gier

@TechNineWonder, post #69

Przez kilka lat posiadałem i używałem pod MorphOSem Maca Mini "Silent Upgrade", więc wiem o czym piszę. A Ty? O, mam pomysł: Kup sobie Miniacza z MorphOSem i udowodnij, że łżę jak pies!
[#73] Re: A1200 czy mac mini do gier

@recedent, post #72

Reasumując:)
1. Amiga 1200 - zabawa na całego.
2. Mac mini - bo mały, pobór mocy około 80 W i Morph OS możesz zainstalować

I musze coś od siebie dodać. Kup Nintendo 3DS(rewelacyjna zabawa nawet w WC na dworcu). Amen

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2017 17:40:43 przez chicago
[#74] Re: A1200 czy mac mini do gier

@TechNineWonder, post #69

Mozesz nie szpecic kolejnego watku tymi postami prowadzacymi z nikad do nikad? Czy naprawdę takie nic nie wnoszace przytyki podnasza Twoje ego? No bo naprawde ciezko jest zrozumie o co sie czepiasz i wprowadzasz zamieszanie. W calym tym temacie, kazdy stara sie jakos doradzic tylko Ty jak zawsze wykazujesz opor materii. Rec bardzo dokladnie ta tabela to przedstawil i zaintereswowany siegnie po takie rozwiazanie jakie mu pasuje... tylko ty musisz robic z siebie nie-wiadomo-kogo, koniecznie i na sile tworzac jakis absurdalnie wrogi klimat, a przepraszam jest jeszcze aKlon, do ktrego nie dociera że można opinie nawet skrajnie prezentowac na poziomie znacznie powyzej rynsztoku.
[#75] Re: A1200 czy mac mini do gier

@RadziN, post #74

Dokładnie tak. Gdyby moderatorom się chciało, to by takie posty usuwali. Gdy troll ma świadomość, że nikt go nie przeczyta, traci motywację.
[#76] Re: A1200 czy mac mini do gier

@RadziN, post #74

.

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2017 07:16:35 przez aKlon
[#77] Re: A1200 czy mac mini do gier

@Krashan, post #75

.

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2017 07:16:50 przez aKlon
[#78] Re: A1200 czy mac mini do gier

@aKlon, post #76

Rynsztok to raczej to w jaki sposób "ukomicznione" jest na tym portalu amigowanie. Pojecia nie masz o czym piszesz.

I dalej kolejna nic nie wnoszące do temat wypowiedz. Z tego co mi wiadomo ppa jako portal skupia wszelkie opcje i sposoby amigowanie to, że Tobie sie NG czy emulacja nie podoba (i masz do tego prawo) nie oznacza, że musisz negatywnie nacechowywać wypowiedzi. Odnosząc się do tego co powyżej napisałeś absolutnie nikt nie zmusza Cię byś się tu udzielał w jakiejkolwiek formie. A dzięki takim tuzom kodu naszego szeroko pojętego środowiska amigowego jak Kraszan, Rzookol, Kiero, Toni Willen, Bracia Friedenowie, Artur Jarosik, Deadwood, Bszili, BlaBla i cały Apollo Team i wielu innych możemy w ogóle mówić o amigowanie w postaci MOS, AOS4.x, AROS, AOS3.x, Vampiry - czy projekty nowego sprzętu od Karashana czy Jensa - Czy chcesz czy nie ten amigowy konglomerat w mojej opinii daje rade od lat i sadzę, że się bardzo wspołmotywuje, czasem co tylko idzie nam na wszystkim na plus! Natomiast z Twoim podejściem jak to nazywasz 'komicznym' - "nie było by niczego".
[#79] Re: A1200 czy mac mini do gier

@Axi0maT, post #19

Wow... Super Stardust, Evil's Doom, Napalm, Guardian, Worms Direction Cut, Chaos Engine 2, Capital Punishment, Roadkill, Breathless, Alien Breed 3D, Watchtower, Exodus, Virocop, Xtreme Racing... To tyle co moge jednym tchem wymienic procz Banshee, a jestem przekonany ze spokojnie jeszcze ze 2-3 tuziny takich gier by sie znalazlo jakby sie zastanowic i poszukac.


W moim przypadku jest tak, że jedyną grą z A1200, której brakuje mi na A500/600
jest właśnie Banshee. Trzeba to rozpatrywać indywidualnie, zależy, kto co lubi i jaki
ma gust. Mam A1200, której bym w życiu nie sprzedał, ale na biurku stoi dumnie
A600. Softu jest tyle, że wystarczy na najbliższe 40 lat.
Jeżeli ktoś się pyta, czy dopłacić znaczącą kwotę do A1200, to nie wiadomo, czy taka
osoba wogle wykorzysta większe możliwości kości AGA.

Z drugiej strony, mamy UAE i każdy może odpalić emulowaną A1200 i A500, porównać
itp. i bez problemu podejmie decyzję.

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2017 10:28:03 przez ClarensMartin
[#80] Re: A1200 czy mac mini do gier

@ClarensMartin, post #79

Jedyny exclusive a1200, w którego nie pogramy na żadnej innej platformie to Banshee

W moim przypadku jest tak, że jedyną grą z A1200, której brakuje mi na A500/600 jest właśnie Banshee

Sorry, ale to sa dwa calkiem rozne zdania... a wlasciwie maja calkiem inny sens. Moze zle sie wyraziles za pierwszym razem albo ja zbyt doslownie wypowiedz zrozumialem. Faktem jest jednak ze exclusivow jako takich jest na Amige 1200 calkiem sporo i ograniczanie sie tylko do Banshee to "bad taste"... zeby nie powiedziec swoista ignorancja.

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2017 14:35:11 przez Axi0maT
[#81] Re: A1200 czy mac mini do gier

@recedent, post #72

Ale nie dowidzisz czy co? Przecież napisałeś w tej swojej tabelce Emulacja OS 4.1 FE pod MacMini.

Możesz napisać jak to robisz?
[#82] Re: A1200 czy mac mini do gier

@michal_zukowski, post #71

Ale jeśli wiedział byś o czym piszesz to to jest najnowsze rozwiązanie na kościach 4x1. Do tego istnieje jeszcze jedno czyli piggyback.

Po za tym było już kilka wątków o Faq czy Wiki jak widzimy za bardzo nikomu na tym nie zależy, to tak ogółem.

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2017 16:56:09 przez TechNineWonder
[#83] Re: A1200 czy mac mini do gier

@TechNineWonder, post #81

Jest na byk napisane pod emulacją w OS X. To tak jak używasz AmigaOS 4.x w Winuae.
[#84] Re: A1200 czy mac mini do gier

@KM, post #83

Tylko że wszystkie wersję są skompilowane pod 10.5 po drugie trzeba mieć raczej G5. Ale to trzeba by wiedzieć o czym się piszę zanim bierze się udział w dyskusji.ok, racja

No chyba że przez te kilka lat przelutował G4 na G5. W MacMini to może działać.

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2017 16:58:14 przez TechNineWonder
[#85] Re: A1200 czy mac mini do gier

@polutuje, post #31

Chciałem przeczytać ten wątek bo autor zadał konkretne pytanie , a tym czasem dyskusja rozwinęła się w kierunku wymiotuje
[#86] Re: A1200 czy mac mini do gier

@TechNineWonder, post #84

link
link Wypróbuj sobie, poczytaj, ja się nie znam jestem tylko malutkim amatorem, wygląda na to, że inni próbują.
[#87] Re: A1200 czy mac mini do gier

@KM, post #86

Na G4 MDD 1,25 GHz działa, to na Mini G4 1,5 GHz chyba też, c'nie Wonder?
[#88] Re: A1200 czy mac mini do gier

@recedent, post #87

Jak byś wszedł na EAB i przeczytał ostanie posty to byś może coś wiedział ale lepiej po-trolować

A to że komuś tam udało się uruchomić FS-UAE na MDD to nie znaczy że tobie też się uda po za tym, i teraz przeczytaj uważnie jest tam mowa o samym 68k bez PPC.


To teraz możesz ładnie edytować to swoją tabelkę, że emulacja PPC nie działa na MacMini.

A to że FS-UAE działa lub może to do emulacji PPC jeszcze daleko

Ale przecież Ty wszedłeś na EAB i przeczytałeś te ostanie posty:)

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2017 21:52:17 przez TechNineWonder
[#89] Re: A1200 czy mac mini do gier

@KM, post #86

Ale co mam sobie próbować? FS-UAE na moim G5 działa już od kilku godzin tylko zastanawiam się czy trzeba instalować MacPorts czy wrzucić qemu do folderu FS-UAE. Ale zaraz się dowiem. Tak że dziękiok, racja
[#90] Re: A1200 czy mac mini do gier

@TechNineWonder, post #89

Skoro chcesz rozmawiać merytorycznie to jak już wszystko sobie zainstalujesz i pokonfigurujesz - skrobnij tutorial dla PPA. Zamieścimy na stronie, a potem zrobimy testy porównawcze z G4.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem