kategorie: MorphOS 3.x, PowerBook, Programy
[#1] YouTube i filmy w720p pod MOS 3.10
Bawię się trochę PowerBookiem G4 model A1106 pod MOSem 3.10.

Filmy w 720p (ściągnięte bezpośrednio z YT za pomocą OWB) działają ładnie pod MPlayerem.

Filmy pod YT "grają' ładnie w 320p z Overlayem i włączonym skryptem od Faba z 2015 roku (YT Fullscreen Fix), jednak przy jakości 720p rozjeżdża się dźwięk z obrazem.

Ten sam film ściągnięty na dysk jest odtwarzany poprawnie.
Tak ma być (brakuje mocy na narzut ze strony przeglądarki i stos TCP/IP), czy coś mogę jeszcze u siebie poprawić?

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2018 12:51:28 przez BULI
[#2] Re: YouTube i filmy w720p pod MOS 3.10

@BULI, post #1

W preferenacjach OWB masz opcje pomijania klatek dla h264, to tam wlacz zeby pomijało. 720p powinny chodzic bez zacięć na fullscreenie na powerbooku g4 >1.5GHz.
[#3] Re: YouTube i filmy w720p pod MOS 3.10

@michal_zukowski, post #2

CPU to G4 1.6.

Tą opcję mam włączoną, z resztą zmiana na całkowite pomijanie i brak pomijania, nie rozwiązuje tego problemu.

Zauważyłem, że jak film zdoła się cały zbuforować to wtedy większość filmów 720p idzie bez problemu.

Na dodatek obciążenie CPU w momencie buforowania to jakieś 42%, jak skończy się buforować to jest praktycznie 0%, więc wychodzi, że tutaj jest przyczyna "przeciążenia" i nie wyrabiania się równolegle video 720p.

Neta mam przez WiFi przez AirPort wbudowany w PB.
[#4] Re: YouTube i filmy w720p pod MOS 3.10

@BULI, post #3

Zastanawiam się, czy zmiana stosu na Roadshow, zmiana szyfrowania na mniej wymagające, lub przejście na ETHERNET nie mogła by znacznie pomóc?

Ktoś ma doświadczenia w tej materii?
[#5] Re: YouTube i filmy w720p pod MOS 3.10

@BULI, post #4

przy 10klatkach /s powinno być okOK
[#6] Re: YouTube i filmy w720p pod MOS 3.10

@BULI, post #4

A nie idzie na próbę kabla podpiąć i sprawdzić na tym Ethernecie?
[#7] Re: YouTube i filmy w720p pod MOS 3.10

@recedent, post #6

No właśnie w tej chwili mam tylko ruter wifi
[#8] Re: YouTube i filmy w720p pod MOS 3.10

@BULI, post #7

Widzę, że pod YT zniknęła możliwość odtwarzania lepszej jakoci niż 320 (OWB).
Coś znowu się zmieniło po stronie service YT?
[#9] Re: YouTube i filmy w720p pod MOS 3.10

@BULI, post #8

A próbowałeś spoofować jako inna przeglądarka?
Daj link do filmiku.
[#10] Re: YouTube i filmy w720p pod MOS 3.10

@recedent, post #9

Praktycznie każdy nowszy filmik na YT oferuje lepszą jakość niż 320.
Tutaj przykładowy filmik, który jakiś czas temu pobierałem przez OWB w jakości 720, a teraz mogę go odtworzyć przez YT tylko w 320.

Sprawdź jak możesz u siebie.

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2018 21:20:41 przez BULI
[#11] Re: YouTube i filmy w720p pod MOS 3.10

@BULI, post #10

U mnie te spiewające cycki są w 720p.
[#12] Re: YouTube i filmy w720p pod MOS 3.10

@michal_zukowski, post #11

U mnie te spiewające cycki są w 720p.

Ehh, działa w 720 tylko przez Michała sugestię nie mogłem się skoncentrować na wykonie :D
[#13] Re: YouTube i filmy w720p pod MOS 3.10

@RadziN, post #12

Panow nie, ta Pani, owszem urodziwa, ale cyckami nie śpiewa tylko "pracuje przeponą", co bardzo ładnie tutaj widać
Ale wracając do meritum, fajnie, że nadal działa więcej niż 320, tylko dla czego u mnie tego już nie ma?
Może, YT robi jakieś pomiary prędkości/jakości neta, albo coś nie tak po stronie mojego PowerBooka.
Bo Wy Panowie cycki słuchaliście na G5?

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2018 11:14:33 przez BULI
[#14] Re: YouTube i filmy w720p pod MOS 3.10

@BULI, post #13

Ja na G5, może skasuj/przegraj do innego katalogu cookiesy i zobacz jeszcze raz.
[#15] Re: YouTube i filmy w720p pod MOS 3.10

@michal_zukowski, post #14

Tak zrobie jak tylko mój PB wróci po profesjonalnym przeglądzie ok, racja
[#16] Re: YouTube i filmy w720p pod MOS 3.10

@michal_zukowski, post #14

U mnie (na G5) jest tak samo. Pani pracująca przeponą nie ma innej opcji wyświetlania niż 360p. Spoofing nic nie daje. Skasowanie ciastek też nic nie daje.
[#17] Re: YouTube i filmy w720p pod MOS 3.10

@recedent, post #16

Włączę jeszcze raz, żeby sprawdzić czy tam faktycznie jest jakaś kobieta.
[#18] Re: YouTube i filmy w720p pod MOS 3.10

@michal_zukowski, post #17

No i co? Działa to na normalnym, plebejskim OWB, dostępnym dla zwykłych śmiertelników?

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2018 14:40:35 przez recedent
[#19] Re: YouTube i filmy w720p pod MOS 3.10

@recedent, post #18

No właśnie, jak jest?

Dodam tylko, że sprawdzałem wczoraj na wcześniejszej wersji OWB (dołączonej do wersji 3.10 MOSa na której to pod MOSem 3.10 na pewno opcja 720 była) i niestety pod 3.11 i "starym" OWB nie ma nic więcej niż 360
[#20] Re: YouTube i filmy w720p pod MOS 3.10

@BULI, post #19

Tak kusicie tymi cyckami że aż jak wrócę z roboty to odpalę morphosa :)
Nie będę nie koszernie na telefonie oglądał, wytrzymam :P
[#21] Re: YouTube i filmy w720p pod MOS 3.10

@recedent, post #16

U mnie na mini maku w OWB, nie ważne czy z Jit czy bez (komputer do sieci jest podłączony po kablu) też jest tylko 360. I nie da się zrobić ani mniej ani więcej. Pod Windowsem 10 w Chrome czy Firefox jest nawet Full HD.

Na dodatek otworzyłem ten filmik z tą samą panią: link do filmiku i na OWB dalej jest tylko 360. Za to w Chrome mogę nawet wybrać 144p, 240p i dopiero później 360p no i max 1080p.

Także wydaje mi się że to jest jakiś problem w OWB, że wspiera tylko 360p.


Ostatnia aktualizacja: 24.09.2018 15:20:00 przez gilban
[#22] Re: YouTube i filmy w720p pod MOS 3.10

@gilban, post #21

Niemożliwe, bo na innych filmach mam opcję 720p. To serwis YT coś poknocił (znowu).
[#23] Re: YouTube i filmy w720p pod MOS 3.10

@recedent, post #22

Oooo czyli na innych filmach masz opcję 720?!

No to może jakieś idywidualne ustwienia YT?

@Tomuś

Myślę, że będziesz zawiedziony. Prawdopodobnie Pani z tego filmu w twojej wyobraźni (bo jeszcze nie widziałeś filmu), jest zdecydowanie nieprzyzwoita, w przeciwieństwie do kreacji z tego filmu (w obecnych czasach mało kto sobie zdaje sprawę, że im mniej widać tym gorzej..
Moim zdaniem, można ją spokojnie puścić na "telebimie" w pracy, nie ma nic zdrożnego w tym filmie.. Ale jak to było? "Szukajcie a znajdziecie" i tu jest podobnie, każdy widzi to co chce zobaczyć
[#24] Re: YouTube i filmy w720p pod MOS 3.10

@recedent, post #22

No to mam inny film:

link do filmu

i jeszcze inny: link do filmu 2

I jest to samo: OWB pozwala tylko na 360. Ani mniej i ani więcej.

Dodatkowo rysunek głośnika do ściszania i pogłaśniania jest jakiś taki niedorobiony.

Czyli co YouTube rozpoznaje OWB jako dziwną przeglądarkę i takiego psikusa robi?
[#25] Re: YouTube i filmy w720p pod MOS 3.10

@gilban, post #24

Nie wiem, ale mam tak samo, czyli nie mogę odtworzyć żadnego filmu w jakości lepszej niż 360.
Pomimo, że wcześniej mogłem. Na pewno za czasów OWB i MOSa 3.10.
Nie wiem, czy to kwestia nowego MOSa (3.11), czy raczej problem po stronie serwera YT.
Wszystko na to wskazuje, że prawdopodobnie to drugie (czyli coś po stronie YT).
A propo, mam obecnie podłączony internet do PB po Wifi z PLusa.
[#26] Re: YouTube i filmy w720p pod MOS 3.10

@BULI, post #25

Ja mam Neostradę - prędkość około 15 Mbit i własny Router TP-TLINK Archer D5 V.1.

Dla ciekawości odpaliłem drugi komputer z Ubuntu najnowszym i Chrome pod Ubuntu i też jest wszystko dobrze.
[#27] Re: YouTube i filmy w720p pod MOS 3.10

@gilban, post #21

Nigdy nie używałem MOSa, ale lubię eksperymentować z mało znanymi przeglądarkami do Windy. I niektóre strony w tym i YouTube traktują po macoszemu większość mniej popularnych przeglądarek (tych z poza 4 czy 6 największych), czy nawet starszych wersji tychże. Co w przypadku YT objawia się udostępnianiem lub nie, możliwości zmieniania prędkości odtwarzania, a także inną listą dostępnych rozdzielczości. (Nie do wszystkich filmików jest to taka sama lista). A także innej domyślnej rozdzielczości w jakiej każdy film startuje. Bywa że to ostatnie się zmienia mimo że nic nie grzebałem ani nie aktualizowałem w przeglądarce. Podobnie obecność lub brak zainstalowanego Flasha, ma wpływ na powyższe rzeczy.

A parę dni temu YT musieli coś grzebać w tym co jakim przeglądarkom udostępniają, bo mój CometBird (którego widzi jako starego Firefoxa), przestał mi odtwarzać filmy, a zamiast tego pokazuje polecenie zaktualizowania przeglądarki.
[#28] Re: YouTube i filmy w720p pod MOS 3.10

@ZbyniuR, post #27

No fakt. Jak ten CometBird był ostatnio aktualizowany w 2012 roku to nie dziwota.

Z drugiej strony widać że Fabien Coeurjoly będzie musiał znów uaktualnić przeglądarkę, aby wszystko było dobrze. Niestety, widać że przeglądarki co chwila muszą być uaktualniane.
[#29] Re: YouTube i filmy w720p pod MOS 3.10

@gilban, post #28

Myślę, że wystarczyłoby poprawić spoofing. Szkoda, że podmiana user-agenta nie jest taka prosta jak w IBrowse...

Zaś co do "Fabiena aktualizującego przeglądarkę" to ja osobiście liczyłbym bardziej na BigFoota (bo to on ZTCW przygotował wersję z 3.11, a potem - wersję z JIT). Chyba, że Fab nagle się zamelduje w teamie po długiej przepustce...
[#30] Re: YouTube i filmy w720p pod MOS 3.10

@BULI, post #25

To samo na iBooku G4, poklikałem trochę filmów i tylko 360p i ...nadal się tnie
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem