kategorie: MorphOS 3.x, PowerBook, Programy
[#31] Re: YouTube i filmy w720p pod MOS 3.10

@Tomuś, post #30

jak Ci się tnie w 360p, to znaczy że masz coś źle pokonfigurowane. Chyba że iBook jakiś słabowity... Masz włączony skrypt YouTube fullscreen fix? Spoofujesz jako Chrome? Wrzucasz na pełny ekran?
[#32] Re: YouTube i filmy w720p pod MOS 3.10

@recedent, post #31

iBook wygrany u Ciebie w SRAKA, noszący dumne imię "Srajbuk" dodany jedynie ram na full
O i faktycznie na "fullscreenie" nie tnie, ale obraz z dzwiękiem ciut rozjechany
[#33] Re: YouTube i filmy w720p pod MOS 3.10

@Tomuś, post #32

Z tym skryptem można otworzyć lub pobrać plik w wybranym formacie https://greasyfork.org/en/scripts/5566-youtube-links
[#34] Re: YouTube i filmy w720p pod MOS 3.10

@recedent, post #29

A czy ktoś kojarzy jak wygląda od strony zarówno technicznej jak i prawnej udawanie przez przeglądarkę tego że jest inną bardziej uznaną przeglądarką.
Da się czy nie bardzo? Wolno czy nie wolno?

Bo coś mi się zdaje że te Amigowe nigdy nie będą należały do grona tych najpopularniejszych. I bez takich tricków to tylko kwestia czasu gdy skończy się tolerowanie ich przez duże serwisy takie jak YT.
[#35] Re: YouTube i filmy w720p pod MOS 3.10

@ZbyniuR, post #34

Możesz dowolnie ustalać cokolwiek chcesz. Przecież w zwykłych przeglądarkach np. Firefox też masz możliwość ustawiania dowolnego spoofingu. Nie wiem też, dlaczego ktoś miałby czegoś zabraniać, szczególnie że wersja MorphOSowa jest na tyle dobra, że wyswietla reklamy w youtube :).
[#36] Re: YouTube i filmy w720p pod MOS 3.10

@recedent, post #31

A tymczasem: Przykład filmu, który spokojnie przełącza się na 720p. A wgrywałem go w zeszłym tygodniu.
[#37] Re: YouTube i filmy w720p pod MOS 3.10

@recedent, post #36



Potwierdzam, ciekawe czemu...
Swoją droga odpaliłem miniacza który ma mniej ramu niż srajbuk, ale odrobine mocniejszy procesor i kurde, tu się youtube nie tnie, nawet bez przełączania na fullscreen
[#38] Re: YouTube i filmy w720p pod MOS 3.10

@Tomuś, post #37

Mam to samo, 360 i nic więcej na podanuch filmikach, za wyjątkiem herosów gdzie jest 720. Jest jakiś skrót do fullscreen ? bo na tym gadżecie nie działa
[#39] Re: YouTube i filmy w720p pod MOS 3.10

@QUAD, post #38

Wejdź w skrypty, kliknij "dodaj" na dole i wybierz youtube fix fullscreen czy jakoś tak, przeładuj i powinno działać
[#40] Re: YouTube i filmy w720p pod MOS 3.10

@Tomuś, post #39

Dzięki, spróbuję 😁
[#41] Re: YouTube i filmy w720p pod MOS 3.10

@Tomuś, post #37

Obydwa kompy neta biorą przez wi-fi? Czy każdy z nich inaczej?
[#42] Re: YouTube i filmy w720p pod MOS 3.10

@deez, post #41

Srajbuk przez wifi z airporta a miniaczowi internet udostepnia laptop z mintem przez kabel
[#43] Re: YouTube i filmy w720p pod MOS 3.10

@Tomuś, post #42

A weź na chwilę podepnij ten sam kabelek Srajbukowi i zobacz jak będzie.
[#44] Re: YouTube i filmy w720p pod MOS 3.10

@recedent, post #36



ale faktycznie coś niewystarczająco płynnie odtwarza ten film w 720p, cos porobili z youtube widocznie albo film ma duze bitrate

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2018 23:15:48 przez michal_zukowski
[#45] Re: YouTube i filmy w720p pod MOS 3.10

@michal_zukowski, post #44

Te info z "Grabbing in..." czasami nie powinno istnieć na tym zrzucie ekranu?
[#46] Re: YouTube i filmy w720p pod MOS 3.10

@deez, post #45

Ważne, że nie zakryło najważniejszej częsci screenshota :)
[#47] Re: YouTube i filmy w720p pod MOS 3.10

@michal_zukowski, post #46

[#48] Re: YouTube i filmy w720p pod MOS 3.10

@michal_zukowski, post #44

Lepiej byś, rzookol, pokazał okienko "About" ;)

Pomyślałem sobie: "OWB przecież ma jakiś dziwny sposób na pominięcie domyślnego user-agenta". Przeczytałem readme i stoi jak wół, że można obejść wbudowanego user-agenta za pomocą zmiennej środowiskowej OWB_USER_AGENT. Co prawda nie miałem pojęcia jak ją ustawić, ale od czego ignorancja w służbie pomysłowości?

Zrobiłem sobie skrypcik startujący OWB, ale najpierw ustawiający zmienną komendą:

setenv OWB_USER_AGENT [Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; WOW64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/69.0.3497.100 Safari/537.36]


a potem uruchamiający OWB. Co prawda przeglądarka wywala jakieś błędy w konsoli, ale faktycznie, coś udało się zmienić - teraz strona useragentapi.com pokazuje, że mam ua_type Desktop, os_name Windows, a os_version 10. Niestety, nie pokazuje już browser_name, browser_version, engine_name i engine_version. A YouTube działa jak działał. Kto pomoże mi doszlifować technikę?

P.S. Jako ciekawostkę dodam, że przy domyślnym user_agencie (MorphOS itp.) ua_type wykrywa typ "TV"

EDIT: Dobra, wyczaiłem czemu user-agenta ucina, trzeba wywalić średnik po "Windows NT 10.0". Niemniej jednak (mimo że przeglądarka/system są spoofowane prawidłowo) YouTube nie chce współpracować.

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2018 09:12:20 przez recedent
[#49] Re: YouTube i filmy w720p pod MOS 3.10

@recedent, post #48

Testowałem także na publicznym OWB JIT i nie było problemu.

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2018 09:34:13 przez michal_zukowski
[#50] Re: YouTube i filmy w720p pod MOS 3.10

@michal_zukowski, post #49

A co Ci mówi strona https://www.youtube.com/html5?
[#51] Re: YouTube i filmy w720p pod MOS 3.10

@Tomuś, post #37

Ibook z tym samym cpu jest wolniejszy od miniacza czy emaca, chyba dlatego ze ma nizej taktowana pamiec i fsb.
[#52] Re: YouTube i filmy w720p pod MOS 3.10

@recedent, post #50

Obecnie używasz odtwarzacza HTML5, gdy tylko jest to możliwe.

Jakie funkcje będą działać w tej przeglądarce?
HTMLVideoElement
H.264
WebM VP8



... dalej nikt nie zauwazyl najwazniejszego elementu screenshota
[#53] Re: YouTube i filmy w720p pod MOS 3.10

@michal_zukowski, post #52

Mi przy domyślnych ustawieniach OWB z Jit jak i bez pokazuje że poprawnie będą działać tylko HTMLVideoElement oraz H.264. Przy pozostałych elementach są wykrzykniki na czerwonym tle.
[#54] Re: YouTube i filmy w720p pod MOS 3.10

@michal_zukowski, post #52

@rzookol:

że niby ten pliczek predev_forward na pulpicie? I co to niby ma znaczyć, że jest już freeze kodu do 3.12 i nowy MorphOS "za dwa tygodnie"?

@gilban:

VP8 można odblokować w ustawieniach OWB (bodaj w zakładce Media czy Multimedia, nie siedzę akurat przed MorphOSem). Nie zmienia to jednak faktu, że zafajkowanie go nic nie pomaga w kwestii zmiany rozdzielczości YouTube video.
[#55] Re: YouTube i filmy w720p pod MOS 3.10

@recedent, post #54

Nie, to tylko tunel ssh na serwer z dailybuildami
[#56] Re: YouTube i filmy w720p pod MOS 3.10

@BULI, post #1

Zgłosiłem problem na MorphZone, zobaczymy - może tam ktoś coś wykoncypuje?
[#57] Re: YouTube i filmy w720p pod MOS 3.10

@michal_zukowski, post #52

Ja tam widze dwa elementy
[#58] Re: YouTube i filmy w720p pod MOS 3.10

@Korni, post #33

@Korni: Ten Twój skrypt coś mi nie chce działać. Coś jeszcze trzeba zrobić poza pobraniem go i aktywowaniem w ustawieniach/skrypty?
[#59] Re: YouTube i filmy w720p pod MOS 3.10

@recedent, post #58

W międzyczasie był update skryptu. W wersji 2 i 2.01 nie działa z OWB. 1.96 jest ok.
[#60] Re: YouTube i filmy w720p pod MOS 3.10

@Korni, post #59

No fajnie - jest pasek z linkami u góry, ale pobiera puste pliki (0 bajtów).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem