kategoria: Mac mini
[#61] Re: Mac Mini czy iMac?

@Norbert, post #58

Na forum macos9lives jest iso macos9.2.2 do instalacji na niesuportowanych maszynach.
[#62] Re: Mac Mini czy iMac?

@eastone, post #61

Super OK
[#63] Re: Mac Mini czy iMac?

@eastone, post #61

Karta graficzna w emacu 1.42Ghz nie jest supportowana
[#64] Re: Mac Mini czy iMac?

@Norbert, post #63

Tam jest Ati 9600, więc chyba powinna już być.
[#65] Re: Mac Mini czy iMac?

@KM, post #64

Mowa o MacOS9, nie o MorphOS3.x
[#66] Re: Mac Mini czy iMac?

@KM, post #64

Jeśli zadziała to raczej bez 2d /3d niestety :(
[#67] Re: Mac Mini czy iMac?

@Duracel, post #1

Jako konserwatywny Amigowiec patrzący z przymrużeniem oka na "neoamigi" postanowiłem jednak, że spróbuję zabawy z MorphOS'em.

Duracel, no prośba
[#68] Re: Mac Mini czy iMac?

@eastone, post #66

Moment, ja chyba strzeliłem samobója, bo wy o Macos 9 a ja o MorphOS.
[#69] Re: Mac Mini czy iMac?

@recedent, post #2

Czy z PB z MorphOS-em można zrobić komputer stacjonarny? Tzn. zaklapnąć ekran na stałe, podłączyć zewnętrzny monitor i klawiaturę i zasilacz na stałe?
[#70] Re: Mac Mini czy iMac?

@R-Tea, post #69

Można. Przetestowane wczoraj :) Kupiłem odpowiedni kabelek. W moim przypadku był to DVI na HDMI poniewaź mój TV posiada tylko złącze HDMI Uwaga. Nie należy używać przejścówek. I teraz ważne żeby w katalogu DEVS/Monitors, który znajdziesz w katalogu Morphos, zmienić parametry dla Radeon. Szukamy parametru DVI ENABLES=YES, usuwamy nawiasy, zapisujemy i voila!

Ważne, żeby przy restarcie lub zaraz po włączeniu PB przymykać klapkę :)

P.S.
U mnie dźwięk jednak płynie nadal z PB ale może dlatego, że używam TV zamiast monitora.... hmmmm....

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2018 10:51:27 przez cytrynek
[#71] Re: Mac Mini czy iMac?

@R-Tea, post #69

Tez kiedyś o tym myślałem, ciekawe jaka będzie odpowiedź/ PB 1.67Ghz w niebieskiej obudowie A500
[#72] Re: Mac Mini czy iMac?

@cytrynek, post #70

U mnie dźwięk jednak płynie nadal z PB ale może dlatego, że używam TV zamiast monitora.... hmmmm....
Albo dlatego, że na złączu DVI w PowerBooku nie ma audio.

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2018 12:53:38 przez Krashan
[#73] Re: Mac Mini czy iMac?

@cytrynek, post #70

Podobnie jest z IBookiem.
Jeśli do przejściówki vga-hmdi dołączy się cinch z audio , dźwięk będzie tylko na monitorze.
[#74] Re: Mac Mini czy iMac?

@Norbert, post #73

Pierwsze standardy złącza DVI nie przewidywały wyprowadzania dźwięku przez nie. Dlatego też i pierwsze karty graficzne jak i monitory ze złączem DVI nie oferowały wyjścia dźwięku. Dopiero po jakimś czasie zaczęto to stosować. Dzięki czemu obecnie do złącza DVI podpinamy przejściówkę DVI-HDMI, lub odpowiedni kabel i uzyskujemy dźwięk, na monitorze z wyjściem dźwięku lub z wbudowanymi głośnikami, lub też na TV. Oczywiście w takim wypadku karta muzyczna wbudowana jest w kartę graficzną. Ja od kilku miesięcy z tej opcji korzystam. I działa rewelacyjnie. Zero trzasków i szumów.
[#75] Re: Mac Mini czy iMac?

@polutuje, post #67

Duracel, no prośba


O co dusza jęczy? ;)
[#76] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Mac Mini czy iMac?
[#77] Re: Mac Mini czy iMac?

@Adinfo, post #24

Hej,

Jesli chodzi o Maca Mini 65 Vram to faktycznie jest problem upolować.
Natomiast POwer Mac G5 z Radeonem juz jest łatwiej.
Tydzien temu wpładł mi w ręce Power Mac 2 Ghz, z karta Rad9600,128Vram za 200 pln.
Chyba fajna cena zważywszy na parametry (ale jest faktycznie duża bestja)
Zwyjły pecet się umywa jesli chodzi o techniczne rozwiązania np. otwieranie obudowy,glośniczek, porządek wewnątrz tower-a itd.
Jeszcze tylko musze tylko register dal Morpho-sa zrobic. Poki co testowalem na dwoch komputerkach.
[#78] Re: Mac Mini czy iMac?

@Rafikuss, post #77

No i nie zapomnij po rejestracji "pochwalić" się numerem grasującemu tutaj recedentowi...
[wyróżniony] [#79] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Mac Mini czy iMac?
[#80] Re: Mac Mini czy iMac?

@recedent, post #36

Udało mi się zakupić kartę Airplay i net po wifi zaczął działać.

Po godzinie zabawy potwierdzam sugestie Recedenta, na Leopard Webkit YT chodzi żwawiej, głównie chyba z tego powodu iż w opcji odtwarzania YT wyświetla się możliwość odtwarzania w 240p, która to nie występuje w żadnej z innych przeglądarek.

W 360p klatkuje, ale 240p można oglądać płynnie.

Mam już na płytach dwa systemy klasyczne 9.2, które mają działać na eMacu.
Niedługo sprawdzę i dam znać.
[#81] Re: Mac Mini czy iMac?

@Duracel, post #80

No to teraz sprawdź tego samego YouTuba na MorphOSie. A my będziemy mówić co masz poprawić, żeby Ci chodziły przynajmniej 480p płynnie.
[#82] Re: Mac Mini czy iMac?

@recedent, post #81

Ok. tylko najpierw muszę się tam dogrzebać do jakiejś przeglądarki :)

Mam niezarejestrowaną wersję, która po 30 minutach spowalnia działanie komputera. Ile kosztuje rejestracja i jak można jej dokonać?
Nie widzę tam również żadnego paska z ikonami, a widziałem wcześniej np. na AmiWAWA, że takowe istnieją. Jakieś sugestie w tej materii?
[wyróżniony] [#83] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Mac Mini czy iMac?
[#84] Re: Mac Mini czy iMac?

@Duracel, post #82

Eee... Przeglądarkę masz w SYS:Applications.
Zaś dolny panel dodajesz w ustawieniach Ambienta/Panels.
[#85] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Mac Mini czy iMac?
[#86] Re: Mac Mini czy iMac?

@recedent, post #84

Nooo domyślam się, że te pytania mogą ziać ignorancją, ale jak wspomniałem gdzieś na początku, paraamigowanie nigdy mnie nie interesowało, więc jestem zielony w tej materii.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem