kategoria: Programy
[#61] Re: MorphOS oczami użytkownika OS4 - pytania i odpowiedzi

@recedent, post #60

Trochę z boku. Nowsze AMD z serii HD, ale tylko w 2D na razie, też powinny ruszyć na AGP. Chyba, że coś mi umknęło.

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2020 10:13:48 przez KM_Ender
[#62] Re: MorphOS oczami użytkownika OS4 - pytania i odpowiedzi

@KM_Ender, post #61

Zgadza się, pokazywałem w innym wątku screenshota (bodaj od itixa) jak Radeon HD 3850 działa na Pegasosie 2. Ja osobiście testowałem na swoim PowerMacu taką samą kartę - działała, ale siała artefaktami (zdaje się, że ma uszkodzone kości pamięci). Za to Saphhire Radeon X1950 działa mi bez problemów. Jak wyciągnę z szafy i doprowadzę do ładu G5 PCIe (Quad core) to wypróbuję też kilka kart na to złącze.
[#63] Re: MorphOS oczami użytkownika OS4 - pytania i odpowiedzi

@recedent, post #62

Ja moge powiedziec, że testowałem XFX Radeon HD 6870 i nie działa na razie pod G5 PCIe (ale powinien pod X5000). Frank wie i jak bedzie miec chwile to to poprawi.
[#64] Re: MorphOS oczami użytkownika OS4 - pytania i odpowiedzi

@recedent, post #62

X1950 to karta sprzed piętnastu lat - 2005.
Niespodzianka ktoś jeszcze używa MOS na Peg2.
Wydawało się że wszyscy niebiescy je już opchnęli użytkownikom Amiga Os 4.
Nic to nie zmienia. 3D to dalej bez shaderów.
[#65] Re: MorphOS oczami użytkownika OS4 - pytania i odpowiedzi

@swinkamor12, post #64

No, 3D bez shaderów , nie ma nowych gier, co to zmienia?
[#66] Re: MorphOS oczami użytkownika OS4 - pytania i odpowiedzi

@michal_zukowski, post #65

Nie można se w wolnym czasie coś podłubać w współczesnym OpenGL.
MOS na mm jest fajny ale przydałaby się do tego jakaś zewnętrzna karta z nowoczesnym OpenGL.
To mogła by być szansa na zarobek dla amigowych elektroników.
[#67] Re: MorphOS oczami użytkownika OS4 - pytania i odpowiedzi

@swinkamor12, post #66

To wszystko racja, ale nie można całej pary dać w tworzenie środowiska 3D i wszystko pozostałe będzie leżało. Na dzień dzisiejszy ważniejsza jest przeglądarka i infrastruktura. Tu MorphOS dzięki pracy jacy będzie mieć za pare miesięcy potężna przewagę. W sumie już ma, dzięki temu, że jedna z najbardziej popularnych stron czyli allegro na OS4 nie działa poprawnie a na MorphOSie działa. Jak myślisz, więcej osób korzysta z allegro czy programuje gry 3d z teoretycznych użytkowników maszyn NG?
[#68] Re: MorphOS oczami użytkownika OS4 - pytania i odpowiedzi

@michal_zukowski, post #67

Z lepszą przeglądarką MOS dalej nie będzie dość dobry żeby zastąpić Amiga Os 4.
Dalej będzie brakować 3D.
Wojenki czerwoni niebiescy mam gdzieś.
Dalej będę używał jednego i drugiego.
[#69] Re: MorphOS oczami użytkownika OS4 - pytania i odpowiedzi

@swinkamor12, post #68

I jak tam z tym gdb?
Publiczne?
Łapie null pointer access?
[#70] Re: MorphOS oczami użytkownika OS4 - pytania i odpowiedzi

@swinkamor12, post #66

Rozumiem że kolega dłubie coś fajnego w OpenGL ES 2.0, na AmigaOS 4 działa i chciałby aby MorphOS też zadziałało?
[#71] Re: MorphOS oczami użytkownika OS4 - pytania i odpowiedzi

@michal_zukowski, post #67

Przewaga by to była kompletna przeglądarka np. w 100% tak samo funkcjonalna jak Firefox pod Windows. Tymczasem czytam na przykłaf że wątpliwe iż w tej nowej przeglądarce będzie obsługa filmów. No i w tym momencie nie licytowałbym się na popularność Allegro, bo o ile mi wiadomo drugą najpopularniejszą stroną na świecie, zaraz po wyszukiwarce Google, jest Youtube.

Poza tym Radzik w ostatnim podcaście powiedział ciekawą rzecz, mianowicie że Allegro działa ale tylko teoretycznie, bo jak się cokolwiek zmieni, to się to sypie. Nie rozwinął dokładnie co miał na myśli, ale jak już znajdę czas na testy MOSa, nie omieszkam wnikliwie tego sprawdzić i udokumentować na filmie.
[#72] Re: MorphOS oczami użytkownika OS4 - pytania i odpowiedzi

@MUFA-amigaone-pl, post #71

Są też oczywiście wartości niematerialne jak historia, wspomnienia.
Niezależnie od tego jak MOS będzie dobry, zawsze będzie miło włączyć sprzęt z ppc i uruchomić na nim Amiga Os 4 po to choćby żeby powspominać stare czasy.
Dlatego z tymi gupotami typu wojenka niebiescy czerwoni trzeba skończyć bo do niczego nie prowadzi.
[#73] Re: MorphOS oczami użytkownika OS4 - pytania i odpowiedzi

@recedent, post #62

Raczej nie kości pamięci są uszkodzone tylko procesor graficzny. Trzeba by zrobić reballing jego. Tylko czy to się opłaca? Czyli zwyczajnie zrobiły się zimne luty. W kartach graficznych na 99,9% winowajcą ich awarii nie są pamięci a właśnie układ GPU. To samo jest w laptopach. I w laptopach jak coś siada to najczęściej układ graficzny ATI/AMD, nie nVidia. I trzeba robić reballing grafiki.
[#74] Re: MorphOS oczami użytkownika OS4 - pytania i odpowiedzi

@gilban, post #73

Nie trzeba robić reballingu bo wystarczy opalarką do tynków podgrzać układ i działa jak fabryka chciała
[#75] Re: MorphOS oczami użytkownika OS4 - pytania i odpowiedzi

@MUFA-amigaone-pl, post #71

Sprawdź, jak dla mnie nie jest idealnie, ale jest prawie idealnie. Oczywiście jak allegro przejdzie na grid css layout to się znowu rozjedzie, ale pewnie wtedy już będzie przeglądarka od jacy dostępna, a na niej allegro wygląda ok. No i nie można zapominać, że na nowej przeglądarce działa recaptcha, a brak dzialania recaptchy na Odyssey zaczyna być poważnym problemem.
[#76] Re: MorphOS oczami użytkownika OS4 - pytania i odpowiedzi

@michal_zukowski, post #75

A co mogło się zmienić pod powłoką https://sprzedajemy.pl, że z dnia na dzień przestało reagować pole wyszukiwania i menu użytkownika? Też css?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem