Forum » PPA
[#31] Re: Logowanie na ppa z IB

@Andrzej Drozd, post #30

a exec dziala... ;)

[#32] Re: Logowanie na ppa z IB

@Pawel Kobylarz, post #1

Cóż, jest to problem z Ibrowse i tym w jaki sposób ta przeglądarka u niektórych osób (bo u mnie na przykład nie występuje taki problem) działa.

Przez google, idąc za komunikatem jaki został zgłoszony znalazłem link do amiga.org, tam mieli podobny problem:
http://www.amiga.org/modules/newbb/viewtopic.php?viewmode=flat&order=ASC&topic_id=15508&forum=28

Może rozwiązaniem byłoby wyłączenie przekierowania z funkcji header() na inne?

[#33] Re: Logowanie na ppa z IB

@grxmrx, post #32

Zaobserowałem co robią serwisy typu amiga.org, morphozone i tym podobne po zalogowaniu czy wysyłaniu wiadomości. Nie używają do przekierowania funkcji header() z php, ale używają zwykłego przekierowania przy użyciu html-a. Zastosowałem taki sposób do logowania. Sprawdźcie czy pomogło.
Jeśli się uda to ten sam półśrodek wprowadzę dla wysyłania wiadomości...

[#34] Re: Logowanie na ppa z IB

@grxmrx, post #33

Testuję.
[#35] Re: Logowanie na ppa z IB

@kmilota, post #34

Nic się nie poprawiło. Dalej wyskakuje ten requester.
[#36] Re: Logowanie na ppa z IB

@kmilota, post #35

Przy wysyłaniu wiadomości będzie dalej wyskakiwał, na razie zastosowanie półśrodka jest tylko przy logowaniu.

[#37] Re: Logowanie na ppa z IB

@Pawel Kobylarz, post #1

Chyba coś się poprawiło. Do newsów dodałem komentaż i nie wyskoczył rekuesterek. Ciekawe czy teraz wyskoczy?
[#38] Re: Logowanie na ppa z IB

@kmilota, post #37

A jednak wyskoczył. Ciekawe dlaczego. Jakby dodawanie komentarzy na głównej stronie było inne od dodawania komentarzy na forum. A może tak właśnie jest i ti siedzi błąd?
[#39] Re: Logowanie na ppa z IB

@kmilota, post #38

Problem jest tylko w IBrowse i to tylko u niektórych osób.

[#40] Re: Logowanie na ppa z IB

@grxmrx, post #39

Czyżby IB sam się psuł? Przecież kiedyś ten requester nie występował.
[#41] Re: Logowanie na ppa z IB

@kmilota, post #40

Może w niektórych warunkach u niektórych osób źle działa. Po prostu autorzy tak skopali kod, że np. przy dłuższej trasie czy słabszym pingu zamiast normalnie dzałać to nie działa. Jakoś taki AWeb czy IBrowse u tych samych osób co mają problemy z IBrowse wysyłanie czy logowanie normalnie działa.

[#42] Re: Logowanie na ppa z IB

@kmilota, post #35

Może to wina nieodpowiednich class mui, albo masz uszodzony javascript.library

http://www.ppa.pl/forum_ppa/read.php?f=4&i=4549&t=4462&ostatnie=1#reply_4527
[#43] Re: Logowanie na ppa z IB

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #42

To odpada. Wszystko mam dobre i nie uszkodzone. Przez IB wchodzę spokojnie na konta bankowe, a tylko na PPA zaczęły się szopki jakiś miesiąc temu.
[#44] Re: Logowanie na ppa z IB

@Pawel Kobylarz, post #1

Hej, wlasnie zalogowalem sie z IBrowsa tylko ze jest male ale:) tzn zarejestrowalem sie na nowo, zmieniajac nieznacznie swoja ksywe. No i jest ok. Moze wiec rozwiazac ten problem w ten sposob, ze grxmrx zlikwidowal by konta tym osobom ktore nie moga sie zalogowac a te osoby zerejstrowaly by sie ponownie? Jesli to rzeczywiscie cos da to moje konto mozna skasowac juz teraz, a ja zarejestruje sie na nowo pod tym samym nickiem
Pozdrawiam!
[#45] Re: Logowanie na ppa z IB

@Pawel Kobylarz, post #1

Hej, wlasnie zalogowalem sie z IBrowsa tylko ze jest male ale:) tzn zarejestrowalem sie na nowo, zmieniajac nieznacznie swoja ksywe. No i jest ok. Moze wiec rozwiazac ten problem w ten sposob, ze grxmrx zlikwidowal by konta tym osobom ktore nie moga sie zalogowac a te osoby zerejstrowaly by sie ponownie? Jesli to rzeczywiscie cos da to moje konto mozna skasowac juz teraz, a ja zarejestruje sie na nowo pod tym samym nickiem
Pozdrawiam!
[#46] Re: Logowanie na ppa z IB

@luk_, post #45

Ja tam sie juz przyzwyczailem do komentowania za
pomoca Aweba i przegladania Ibrowsem. No, a tyle
trollowalem na PPA, ze gdyby mi teraz wykasowac
konto i statystyki to chyba bym sie zalamal albo
napisal petycje do Ciasteczkowego Potwora z zapa-
dliny krzemiastej.
[#47] Re: Logowanie na ppa z IB

@Andrzej Drozd, post #46

Mi też strona nie działała,dopiero z PPA.pl weszła. ;)
Ale dziś miałem dziwne zachowanie moim zdaniem,otóż pod firefoxem po wejściu na stronkę byłem zalogowany,odpowiedziałem na forum,i po dodaniu odpowiedzi byłem wylogowany ;)
[#48] Re: Logowanie na ppa z IB

@phl22, post #47

Ja mam tak co dwa tygodnie pod IE w robocie
[#49] Re: Logowanie na ppa z IB

@phl22, post #47

Nie mona mieszać ppa.pl i www.ppa.pl. Jeśli ktoś będzie miał w cookies ciastko, że zalogował się z www.ppa.pl a póżniej będzie próbował logować się z ppa.pl i zapisze kolejne ciastko to w efekcie nie będzie mógł się zalogować w ogóle.

[#50] Re: Logowanie na ppa z IB

@mailman, post #11





Ostatnia modyfikacja: 08.10.05 12:44
[#51] Re: Logowanie na ppa z IB

@mailman, post #11

Od wczoraj też mam problem z zalogowaniem się oraz z wysłaniem czegokolwiek na forum ale... po włączeniu proxy (w3cache.tpnet.pl) wszystko działa jak należy. Proponuję więc ustawić sobie w prefsach IB proxy dla http://www.ppa.pl/login.php i http://www.ppa.pl/forum_ppa/post.php lub po prostu dla całego PPA . Aha, mam neo.
[#52] Re: Logowanie na ppa z IB

@deez, post #51

No to mały test.
[#53] Re: Logowanie na ppa z IB

@kmilota, post #52

Faktycznie działa. Nie ma tego okropnego requestera. Czyli to nie wina IBrowse i kodu PPA, tylko coś tepsa miesza.
[#54] Re: Logowanie na ppa z IB

@mailman, post #48

To przejdź na IBrowse :)
[#55] Re: Logowanie na ppa z IB

@kmilota, post #54

W pracy byłoby to trudne, wręcz awykonalne
[#56] Re: Logowanie na ppa z IB

@kmilota, post #53

Hmm, wydaje mi się, że jeżeli na tym samym sprzęcie i systemie pod innymi przeglądarkami (AWeb/Voyager) jest dobrze to raczej coś ze "strony" PPA jest nie tak. Żeby było jasne, nie bronię tepsy;) .
[#57] Re: Logowanie na ppa z IB

@deez, post #56

Nie masz racji, bo wiele osób nie ma problemów, a korzystają z różnych systemów i z różnych przeglądarek. Jedyny problem występuje na IBrowse i to w dodatku nie u wszystkich (czyli duże znaczenie ma połączenie, co zresztą sam dowiodłeś, bo z innego proxy działa bez problemów). GRX już znalazł podobny wątek na Amiga.org, gdzie korzystający z IBrowse mieli podobne problemy przez pewien czas. Ponadto kod strony nie jest pisany pod IBrowse, ani pod AWeba, ani pod Voyagera, co także było dowiedzione, bo pod AWebem logowanie działało. ZTCW ten element PPA, który wykazuje u niektórych na IBrowse błędy nie był modyfikowany w ostatnim czasie, więc z naszej strony nic się nie zmieniło.
[#58] Re: Logowanie na ppa z IB

@Pawel Kobylarz, post #1

Panie i panowie.
Dziś stajemy przed wielką szansą by dla nas, amigowców, tych którzy w trudzie codzienności coraz częściej borykają się z problemami dostosowania do coraz to nowszych wyzwań dzisiejszego, nastawionego na nowe technologie świata było nadal lepiej, a jeśli nie lepiej to chociaż nie gorzej niż wcześniej. Dlatego chciałem tutaj oświadczyć, że jestem bardzo głęboko przekonany iż problemy z logowaniem do strony (i wysyłaniem wiadomości na forum) PPA zniknęły.
Niemniej jednak pełen obaw oczekuje waszej reakcji, pełnego entuzjazmu odzewu potwierdzającego nasz wielki wysiłek by serwis był z dnia na dzień lepszy dla nas wszystkich, amigowców.


A dla tych wszystkich, którzy chcą wiedzieć w czym był problem pragnę napisać, że nie znam jego przyczyny, ale znalazłem przypadkowo lekarstwo. Należało dodać do tagów form z htmla atrybut enctype="multipart/form-data"
[#59] Re: Logowanie na ppa z IB

@grxmrx, post #58

Z pewną taką dozą nieśmiałości wylogowałem się, zalogowałem, i... działa! :) Dzięki.

A tak z ciekawości: czy wcześniej ta linijka była umieszczona w kodzie PPA (tzn. zanim jeszcze ktokolwiek odnotował problemy), a kłopoty się zaczęły po jej usunięciu? Czy też wcześniej jej nie było i wszystko działało jak należy, a dopiero od niedawna zaczęła działać magia?

Ups, jednak nie do końca jest aż tak różowo. Podczas wysyłania tego posta pojawił się znany już komunikat: "The requested document contains no data." Jak nie zapomnę, to jutro sprawdzę czy logowanie działa u brata. U niego na 100% były problemy. U mnie wcześniej nie sprawdzałem, bo bałem się wylogwać... ;)



Ostatnia modyfikacja: 09.10.05 23:30
[#60] Re: Logowanie na ppa z IB

@Kamul, post #59

Wcześniej nie było używanego atrybutu enctype="multipart/form-data" w sprawiających problemy na IBrowse formularzach, problemy które to występowały u niektórych użytkowników (zwłaszcza tych używających połączeń bezpośrednich, czyli bez proxy).

Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem