Forum » PPA
[#61] Re: Logowanie na ppa z IB

@Kamul, post #59

U mnie ten requester też wyskakiwał. Wyłączyłem Proxi i nie wyskakuje. Czyli to działa.
[#62] Re: Logowanie na ppa z IB

@grxmrx, post #58

Brawo grxmrx! i dzieki:) Moje meczarnie z Voyagerem zostaly przerwane;)

Pozdrawiam!

ps. jako ze w wyniku tych chwilowych problemow zalozylem w celu sprawdzenia nowe konto o nazwie luk_ to poprosze teraz o jego skasowanie. Nikomu nie jest potrzebne a ja swoje juz mam:)

[#63] Re: Logowanie na ppa z IB

@Pawel Kobylarz, post #1

I znowu to samo, przez dwa miesiącenie było mnie w domu przyjezdzam wlaczam pegaza i co... na PPa sie zalogowac nie moge :( a co najlepsze teraz i z AWeba również nie moge jedynie z Voyagera sie da mnie chyba jakiś pech przesladuje :/ A przy okzaji jak już pisze o przeglądarkach to też nie moge na Eraomnix sie zalogować z IB w tym wypadku tylko AWeb sie sprawdza. Boz... kiedy to sie zmieni, kiedy ten KHTML (bo podejzewam ze pod nim nie ma poroblemow wyzej opisanych :) :)bedzie dostepny jaka kolwiek wersja, ja bym chetnie pouzywal wersji wolno chodzacej wieszajacej nawet jesli by mi tylko te problemy znikly:) A tak na merginesie jak juz zaczołem o przegldarkach ktoś gra na Ogame bo w tym wyadku to jedynie z IB da sie to obslugiwac gdzie s"obsługiwać" toza dużo powiedziane ;)

[#64] Re: Logowanie na ppa z IB

@Pawel Kobylarz, post #1

I znowu to samo, przez dwa miesiącenie było mnie w domu przyjezdzam
wlaczam pegaza i co... na PPa sie zalogowac nie moge :( a co najlepsze
teraz i z AWeba również nie moge jedynie z Voyagera sie da
mnie chyba jakiś pech przesladuje :/

A przy okzaji jak już pisze o przeglądarkach to też nie moge na
Eraomnix sie zalogować z IB w tym wypadku tylko AWeb sie sprawdza.
Boz... kiedy to sie zmieni, kiedy ten KHTML (bo podejzewam ze pod
nim nie ma poroblemow wyzej opisanych :) :)bedzie dostepny jaka
kolwiek wersja, ja bym chetnie pouzywal wersji wolno chodzacej
wieszajacej nawet jesli by mi tylko te problemy znikly:)

A tak na merginesie jak juz zaczołem o przegldarkach ktoś gra na Ogame
bo w tym wyadku to jedynie z IB da sie to obslugiwac gdzie
s"obsługiwać" toza dużo powiedziane ;)

[#65] Re: Logowanie na ppa z IB

@Pawel Kobylarz, post #64

Były wprowadzane drobne zmiany w jednym pliku i nie zapisano poprzedniej wersji, nadpisano plik a w nim w tagu form nie było atrybutu enctype, o którym pisałem wcześniej w tym wątku. Bez tego atrybutu nie da się zalogować bez użycia proxy. Teraz już jest to naprawione, dzięki za zgłoszenie.

[#66] Re: Logowanie na ppa z IB

@Pawel Kobylarz, post #63

ktoś gra na Ogame

Ja gram na IB. Gra jest dosc utrudniona, poniewaz nie widac np. czasu zakonczenia produkcji lub budowy i brakuje pare innych szczegolow. Ostatnio pogrywam na Operze (duzo wiekszy komfort).

PS. Niechwalac sie ( :P ) przekroczylem juz 50 tyś punktow. Jeszcze okolo 100 miejsc do przodu i wejde do statystk :P (Uniwersum 7)
[#67] Re: Logowanie na ppa z IB

@Andrzej Drozd, post #66

Andrzej Drozd napisał(a):

> ktoś gra na Ogame
>
> Ja gram na IB. Gra jest dosc utrudniona, poniewaz nie widac np.
> czasu zakonczenia produkcji lub budowy i brakuje pare innych
> szczegolow. Ostatnio pogrywam na Operze (duzo wiekszy komfort).

Ja właśnie róznież do soboty grałem na Operze ale jak przyjechałem do domu to pozostał mi IB tylko i najbardzje brakuje mi czasu zakonczenia budowy i przycisku przerwji ;) reszta by mogła byc, a ciekawe czy khtml coś lepiej sobie z tym poradzi

> PS. Niechwalac sie ( :P ) przekroczylem juz 50 tyś punktow.
> Jeszcze okolo 100 miejsc do przodu i wejde do statystk :P
> (Uniwersum 7)
Ja dopiero zaczołem gre 1 miesiąc gram ale juz mam 11 tyś pkt i 500 miejsc do statyskty :P Uni 25

[#68] Re: Logowanie na ppa z IB

@Pawel Kobylarz, post #64

Pawel Kobylarz napisał(a):

> teraz i z AWeba również nie moge jedynie z Voyagera sie da
> mnie chyba jakiś pech przesladuje :/
> A przy okzaji jak już pisze o przeglądarkach to też nie moge na
> Eraomnix sie zalogować z IB w tym wypadku tylko AWeb sie
> sprawdza.
Hym... Co prawda nie uważam się za specjalistę w protokole HTTP, ale jeśli mnie pamięć nie myli, to komunikat:"The requested document contains no data", otrzymamy, gdy dojdzie do połączenia z serwerem, nastąpi GET, serwer odpowie "100 OK", ale połączenie zostanie przerwane zanim otrzymamy dane...
Jeśli tak jest, przyczyny problemów z połączeniem mogą być następujące: Invisible Proxy postawione przez dostawcę netu, lub słabe połączenie sieci dostawcy z siecią w której stoji PPA, lub za krótkie czasy Timeoutu.
Proponuje ustawić dłuszy Timeout (w ustawieniach IBrowse i/lub Stacka TCP/IP - niestety, ale nie widziałem ani Amibrowserów, ani Amistacków, więc nie wiem czy i gdzie to można ustawić). Może też być tak, że za krótki Timeout ma ustawiony pośrednik(widoczny bądź nie) dostawcy, wtedy pomóc może tylko "akcja mailowa"...
P.S. To wszystko jest IIRC i IMHO, jako że dawno nie zaglądałem do specyfikacji protokołu HTTP...
P.P.S. Mam pewne wątpliwości, czy sposób zakodowania formularza, ma tu jakieś znaczenie(tym bardziej, że IIRC podana przez grxmrx'a opcja dotyczy formów "file-upload"), ale widać czegoś nie wiem, skoro większości to pomogło(choć, może być tak że w tym samym czasie tp zmieniła n.p. ustawienia proxy;P)...
[#69] Re: Logowanie na ppa z IB

@Torn, post #68

Tylko dodanie enctype pomaga i nie chodzi tutaj tylko o to by podawać ten atrybut przy formularzach do wysyłania plików. Innego wytłumaczenia nie ma.

[#70] Re: Logowanie na ppa z IB

@grxmrx, post #69

Dobra, się nie kłucę, bo wiekszości to pomogło, interesuje mnie tylko DLACZEGO to pomaga?
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem