Forum » PPA
[#1] [konkurs] wątek konkursowy
Zakładam go, gdyby ktoś chciał o coś dopytać. Będą się tu też pojawiały aktualne informacje o sponsorach i nagrodach. OK
[#2] Re: [konkurs] wątek konkursowy

@_arti, post #1

Miło mi poinformować, że konkurs ma kolejnego sponsora! Do firmy
Rastport, która podarowała nam wzmacniacz słuchawkowy dołączyło wydawnictwo amiga.net.pl,
które to ufundowało książki AMIGA OS 3.1 (komplet trzech tomów)
oraz prenumeratę Amigazynu na cztery najbliższe numery (czyli 15-18).

Wieczorem, po pracy zastanowię się, jak je optymalnie rozdzielić
oraz zaktualizuję newsa konkursowego. Dzięki wielkie! OK



Ostatnia aktualizacja: 09.02.2018 08:03:48 przez _arti
[#3] Re: [konkurs] wątek konkursowy

@_arti, post #2

No kozacko- nagrody niczego sobie! Brawa dla sponsorów brawo!
[#4] Re: [konkurs] wątek konkursowy

@_arti, post #1

Mo może napiszę coś o mojej A1200, mam gdzieś nawet fotki z kamery VHS ściągane przy pomocy FG24, (mam go do dziś).,
jak żona zobaczy że wyciągam te artefakty to się zacznie :)

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2018 22:33:24 przez Risc
[#5] Re: [konkurs] wątek konkursowy

@_arti, post #2

News konkursowy został zaktualizowany o kolejne nagrody OK
[#6] Re: [konkurs] wątek konkursowy

@_arti, post #5

I kolejna aktualizacja nagród. WojT_GL ufundował książkę autorstwa Piotra Mańkowskiego, zatytułowaną "Cyfrowe Marzenia". Dzięki!
[#7] Re: [konkurs] wątek konkursowy

@_arti, post #6

Ja to Pier***, odchodzę z redakcji, wysyłam zgłoszenie i zgarniam nagrody!
[#8] Re: [konkurs] wątek konkursowy

@alt_, post #7

Trzymam za słowo
[#9] Re: [konkurs] wątek konkursowy

@_arti, post #6

Hej,
Po tym jak już Ci podesłałem info o tym, że daję książkę w nagrodę znalazłem tą recenzję: link
Repip tam pojechał po tej książce, ja osobiście inaczej ją odebrałem.

Moja propozycja - publicznie - jest taka, że mogę ją wymienić na inną (żeby ktoś nie myślał, że jakieś badziewie wpycham). Zatem może zdecydujcie, albo forum niech zdecyduje:

1) zostaje ta książka już
2) wymiana na "Ultimate History of Video Games" - w języku angielski
3) wymiana na "Bajty Polskie" - książka Bartka Kluski i śp. Ramosa
4) wymiana na "Nie tylko wiedźmin"

Jak nie zostanie nic innego wybrane, to książkę wysyłam do _artiego w środę (walentynki :P).
[#10] Re: [konkurs] wątek konkursowy

@WojT_GL, post #9

Cześć
Myślę, że nawet jakbyś oferował 2 patyczki higieniczne do czyszczenia obudowy he he to byłoby to odebrane jako chęć wsparcia tego konkursu a nie inaczej (przynajmniej mam taką nadzieję), więc tak czy siak i tak Tobie należą się wielkie gratulacje, że jako osoba prywatna zechciałeś wesprzeć pomysł redaktorów/moderatorów tego forum. Za co przynajmniej ja dziękuję bo chce wziąć aktywny udział.......... he he:-
PozdrawiamOK

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2018 00:49:23 przez _heniek29cr_
[#11] Re: [konkurs] wątek konkursowy

@WojT_GL, post #9

Jak dla mnie - może zostać Repip pojechał, bo pewnie nie lubi tego typu "prozy". Ja bym kurdę tę książkę chętnie przeczytał, bo bardziej odpowiada mi forma właśnie subiektywnych spostrzeżeń niż suche, obiektywne fakty o wszystkim.
[#12] Re: [konkurs] wątek konkursowy

@_arti, post #11

Cześć
Czy moja praca doszła i jest nią wszystko ok? tzn: załączniki i txt odczytują się poprawnie?
Pozdrawiam

P.S Wszystkiego najlepszego na walentynki
[#13] Re: [konkurs] wątek konkursowy

@_arti, post #11

sorry dubel się zrobił...ale czasem PPA się wiesza

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2018 07:57:41 przez _heniek29cr_
[#14] Re: [konkurs] wątek konkursowy

@_heniek29cr_, post #12

Doszło, ale w regulaminie jest napisane, że tekst ma być w txt a nie w docx. Poradzimy sobie, ale proszę stosować się do wytycznych.
[#15] Re: [konkurs] wątek konkursowy

@mailman, post #14

Kurcze już na wstępie wtopa blushing
Przepraszam, teraz dopiero poznaję różnicę pomiędzy docx a txt (myślałem, że txt to normalny plik worda spalam się ) to faktycznie trochę wam roboty przysporzyłem.
Proszę o wyrozumiałość ponieważ to mój debiutOK
Coś tak czuję, że te moje wypociny jak tak dalej pójdzie to wylądują w dziale HUMOR


Pozdrawiam


Ostatnia aktualizacja: 15.02.2018 08:27:53 przez _heniek29cr_
[#16] Re: [konkurs] wątek konkursowy

@_heniek29cr_, post #15

Przypominam, że zostały już tylko cztery dni do
zakończenia terminu przysyłania prac konkursowych OK
[#17] Re: [konkurs] wątek konkursowy

@_arti, post #16

Termin nadsyłania prac konkursowych minął wczoraj. Niestety, zgłoszono tylko
trzy prace (właściwie cztery ale jedna przyszła po terminie) i poza jednym wyjątkiem
były to bardzo krótkie artykuły - zaledwie na dwa, trzy akapity tekstu. Dlatego też
jako redakcja jednogłośnie postanowiliśmy odwołać konkurs.

Szersze wyjaśnienie naszej decyzji - nie wiemy, czy wynikło to z niezrozumienia samych
zasad czy istoty konkursu czy też z innych powodów ale spodziewaliśmy się po prostu
czegoś innego, tj. obszernych tekstów pełnych opisów, wspomnień, subiektywnych ocen
i ciekawostek - czyli czegoś, co stanowiło by z jednej strony doskonały wkład
w publicystyczną część naszego portalu a z drugiej - stanowiłoby dobre źródło
informacji na temat danego sprzętu, dla obecnych i przyszłych czytelników.

Tymczasem dostaliśmy jedynie krótkie recenzje, zajawki zahaczające jedynie o dany
temat. Jako organizator śmiem stwierdzić nawet, że swego czasu niektóre wpisy na forum
były dłuższe i bardziej wyczerpujące, nie mówiąc już o normalnych artykułach, które
ukazały się na PPA, zgłoszone nie dla nagród czy konkursów a od tak - by pomóc
innym.

Głównie z tego powodu postanowiliśmy odwołać konkurs (oraz jego przyszłe edycje).

Mimo wszystko dziękujemy użytkownikom, którzy zdecydowali się zgłosić swoje prace.
Nadesłane artykuły, po korekcji zostaną umieszczone na stronie PPA.




Ostatnia aktualizacja: 01.03.2018 11:59:07 przez _arti
[#18] Re: [konkurs] wątek konkursowy

@_arti, post #17

"Niestety, zgłoszono tylko
trzy prace"


To raczej jest olbrzymi sukces a nie porazka.
[#19] Re: [konkurs] wątek konkursowy

@_arti, post #17

Też dzięki za mobilizację, zabierałem się za napisanie tego już dobrych parę lat :) Mam nadzieję że mój tekst dla kogoś będzie przydatny.
[#20] Re: [konkurs] wątek konkursowy

@_arti, post #17

W pierwszym poście w tym wątku powinien być link do niusa z warunkami konkursu.
Przeczytałem regulamin i nigdzie nie była określona minimalna objętość tekstu, wręcz przeciwnie - przedstawiono zadanie jako dowolną formę prezentacji. Jakbym dowiedział się że mam pokazać ulubioną kartę graficzną i napisać parę słów - to tak właśnie bym zrobił jak uczestnicy. Odwołanie przyszłych edycji to już wogóle jest kuriozalne. Pozostaje wrażenie, że cel konkursu to miało być wyłonienie autorów tekstów dla PPA, którzy wzbogacali by zawartość portalu w przyszłości, a że nikt "nie rokował" (z tych co zgłosili prace)... Brzydkie to.
Wystarczyło napisać "minimum 5 kilobajtów tekstu i dwa zdjęcia" - na przykład.
Spaliłeś pomysł i zniechęciłeś kolejne osoby.
[#21] Re: [konkurs] wątek konkursowy

@_arti, post #17

No tak w wątku o złodziejach na allegro jest już 8 stron...a tu wydawać by się mogło świetnym pomyśle redaktorów z fajnymi nagrodami wieje chłodem i mrozem jak teraz na dworze nagle wszyscy się pochowali
Szkoda bo mi się pomysł podobał a tu taka lipa - odwołane i bez kontynuacji
Mała prośba do adminów jak już umieścicie te moje wypociny to dajcie tu znać abym nie musiał szukać tego po całym serwisie
Szkoda......oj szkoda tego konkursu
Pozdrawiam
[#22] Re: [konkurs] wątek konkursowy

@_heniek29cr_, post #21

Jako „fundator” jednej z nagrod zaluje ze nie moze ona zostac przekazana jako wynik regularnego konkursu. Pozwole sobie jednak ta nagrode przekazac autorowi konkursowego artykulu ktory sie pojawi na portalu. A dodatkowo jako bonus dorzuce cos dla autorow pozostalych artykulow. Pozostawiam sobie prawo decyzji co to bedzie i komu co przypadnie ;) dowiedza sie o tym autorzy, z ktorymi sie skontaktuje po publikacji ich prac.

Szkoda tylko ze kolejne edycje zostaly od razu odwolane - moze termin nie pasowal a moze ludziom klawiatury zamarzly ;)
[#23] Re: [konkurs] wątek konkursowy

@WojT_GL, post #22

Cześć Wojt_Gl
Jak to ktoś kiedyś mi napisał cyt:
"Ja tam nie gram po fanty :) ja gram po fan :) " pamiętasz?
I ja też tak podszedłem do tego konkursu i świetnie się bawiłem pisząc moje wypociny
Ale teraz Amiga to tylko allegro/eBay/olx bo kasa i co za ile ile mogę dostać i tam złodziej...itp.
A Amiga to przecież marzenie, którym kiedyś wszyscy pięknie żyli...och szkoda tego konkursu
Pozdro dla Ciebie, że jeszcze walczysz tutaj
[#24] Re: [konkurs] wątek konkursowy

@_arti, post #17

Dlatego też
jako redakcja jednogłośnie postanowiliśmy odwołać konkurs.

... bo prawdziwych amigowców już nie ma i jedynego czego mi żal to link
[#25] Re: [konkurs] wątek konkursowy

@_arti, post #17

Rozumiem, rozżalenie redakcji z powodu niedostatecznego poziomu prac w stosunku do oczekiwanego przez redakcję poziomu , ale takie rozegranie tej sytuacji, czyli już po nadesłaniu prac oznajmienie, że nagród nie będzie, a pomimo to "artykuły" zostaną opublikowane !?
Moim zdaniem, takie zagranie nikogo nie zachęci do publikacji na PPA.
[#26] Re: [konkurs] wątek konkursowy

@BULI, post #25

Przecież najlepiej widać, że nie ma kogo zachęcać (czy zniechęcać). Po prostu możemy się za przeproszeniem zes**ć a i tak nikomu nie będzie chciało napisać czegokolwiek merytorycznego na PPA.
[#27] Re: [konkurs] wątek konkursowy

@recedent, post #26

Make love not war ;)

Ja traktuje ppa glownie jako forum choc artykuly chetnie czytam (fakt ze ich sam nie pisze).

Jedne watkj czytam a inne pomijam - staram sie nie trollowac a ze w niewielu tematach moge sie merytorycznie wypowiedziec to tez nie lubie sie udzielac jak nie wiem do konca

Ale z drugiej strony przynajmniej jest gdzie zajrzec i poczytac - nie tak jak na innym forum gdzie juz przestalem czytac b(niestety konta sie nie da zlikwidowac) bo nawet zabronili niezalogowanym czytac :p

Zostawcie tych cyganow tutaj - tutaj jest fajnie ;)
[#28] Re: [konkurs] wątek konkursowy

@recedent, post #26

Ej no redakcja co to ma być loża szyderców rodem z muppet show?
Cyt:
"Po prostu możemy się za przeproszeniem zes**ć a i tak nikomu nie będzie chciało napisać czegokolwiek merytorycznego na PPA"

Przecież przyszło parę prac ej no chyba nie tak to powinno wyglądać.
Ja tam jestem nawet zadowolony z mojej tym bardziej, że przy dwójce dzieci i trzech etatach znalazłem czas na wystukanie tych paru zdań
@Wójt_Gl podeślij mi na priva swojego maila to Ci wyślę moje wypociny w oryginale zobaczysz sam czy to takie "niemerytoryczne"




Ostatnia aktualizacja: 01.03.2018 21:28:05 przez _heniek29cr_
[#29] Re: [konkurs] wątek konkursowy

@adam_mierzwa, post #20

Nie rozumiem tego oburzenia. Jeśli by przyjąć, że nigdzie nie była określona objętość to skoro próg był tak niski to czemu wpłynęło taka a nie inna liczba prac? Śmiem twierdzić, że nawet gdyby był ogłoszony konkurs na napisanie trzech zdań o swoim amigowym sprzęcie z dodatkiem jednej fotki to przesłanych artykułów byłoby dokładnie tyle samo.

Wystarczyło napisać "minimum 5 kilobajtów tekstu i dwa zdjęcia" - na przykład.

Moim zdaniem objętość artykułu mogłaby być nawet mniejsza, bo po co lać wodę - w konkursie się... konkuruje, by było jak najlepiej a nie spełnia najniższe możliwe wymagania czy wyszukuje punkty czy elementy regulaminu, które można obejść (od razu zaznaczam, że nie twierdzę że ktokolwiek z autorów tak zrobił, odnoszę się tylko do rozważań).
Organizator czy organizatorzy mogli odwołać konkurs i to zrobili.

Czy konkurs był potrzebny? Moim zdaniem i tak i nie. Był potrzebny żeby dać wszystkim dodatkową motywację do aktywności. Nie był potrzebny ze względu na podobne doświadczenia z przeszłości - jest bardzo mało osób aktywnych i twórczych i było do przewidzenia, że tym razem będzie ponownie.
[#30] Re: [konkurs] wątek konkursowy

@BULI, post #25

Zastrzegliśmy to w regulaminie. Zasady gry były znane od samego początku.

Odnośnie zachęty - przyjęliśmy pewne zasady, których się trzymamy.
Nie chcemy też, żeby nadesłane prace się zmarnowały ale jeśli ich autorzy
wyrażą zdecydowany sprzeciw, my odstąpimy od ich publikacji - nie ma problemu.

I jakiekolwiek insynuowanie, że szukamy tutaj taniej siły roboczej, która zapewni
nam kontent (jak sugeruje Adam) jest mocno nie na miejscu. Nikt z nas nie robi
tego, co robi ani dla pieniędzy, ani dla szpanu. Jeden pstryczek w konsoli i koniec.
404. Nikt nie będzie płakał. Niewielu zauważy.



Ostatnia aktualizacja: 01.03.2018 21:23:46 przez _arti
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem